• Jaro
    5.4k
    Svi klubovi (vise manje) u hr funkcioniraju na isti nacin. Regani kao neke udruge sa sumnjivim statutima kako bi prolazili kroz rupe u zakonima, a realno privatne prcije koje sluze za isisavanje love iz lokalnih/drzavnih proracuna u kojima nitko nije odgovoran ni za sto... Znamo da vecinu sporta drze clanovi zna se koje stranke (ostali nije da nebi, vec su bili glupi i nisu skuzili foru na vrijeme), a isto tako znamo da su i vecinu zakona donosili clanovi iste te stranke...
    Neke sredine su se odcjepile i osle na svoju stranu, ali i dinamo i cibonu i mladost i hajduk i varteks i sibenik i kk i nk zadar i nk i rk zagreb su omogucili jedni te isti clanovi jedne te iste stranke...
    U zg je bandic samo uzeo ponudjeno i odveo to na jednu visu razinu, bas kao i mamici u dinamu...
  • Tundra
    511
    Svatko može navijati za koga god želi i stvarno mislim da nitko ne bi trebao imati problem s tim da navijač nogometnog Dinama navija za Cibonu ili KK Dinamo.xavier

    Isto kao i Građanski, Dinamo je ideja i svetinja. Iako ne postoji formalno sportsko društvo jasno je da su NK, KK i futsal Dinamo jedan te isti sustav vrijednosti.
  • Pop corn
    5k
    Ja sigurno nisam nikog prozivao niti imam bilo što protiv KK Dinamo, dapače.xavier

    Nije išlo tebe.

    Ne kažem da bi trebao dolaziti na utakmice Cibone, rekao sam da sigurno nisam od onih koji će nekom pametovati za koga trebaju navijati, samo kažem da povlačiš pogrešan argument. Jer ako se ne može preko toga, onda smo trebali osnovati novi velikonogometni NK Dinamo i ostaviti se GNK-a...xavier

    Krivo gledaš razloge osnivanja kluba.... Mr. BLue i Tradicija bunta su ti sve napisali oko tih razloga.....
  • Mali dioničar
    14.1k
    Krivo gledaš razloge osnivanja kluba..Pop corn

    Razloge osnivanja kojeg kluba? Nogometnog kluba Dinamo ili košarkaškog? Košarkaški klub nije osnovan nego je preimenovan.
  • Keyser Soze
    8.1k
    A kako se Cibona prije zvala i s koliko je ona godina povijesti krenula i koliko trofeja imala na početku?Pop corn

    Naravno da svi trebaju krenuti od nule, ja nemam problem s osnivanjem KK Dinama, zdrava je priča koja pokušava iskoristiti potencijal imena Dinamo i osvježenje su za našu propalu košarkašku scenu.
    Ja samo odgovaram na to kaj ljudi KK Dinamo smatraju popularnijim klubom od Cibone kaj nema veze s vezom, to se zaključuje po tom kaj se nosi ime Dinamo pa sad automatski svi dinamovci navijaju za KKDZ. Možda klub i postane u budućnosti praćeniji od Cibone, ali ljudima je Cibona jako drag klub bio on ugašen ili aktivan zbog sve simbolike koju ona nosi za Zagreb.

    I da, evo Neven Spahija koji je potpredsjednik KK Dinama je uplatio za spas Cibone na Acinu inicijativu. Toliko o pričama koje šire ljudi iz Cibone da KK Dinamo želi uništiti Cibonu i iseliti iz dvorane.Pop corn

    Šire priče ljudi iz Cibone, šire li navijači Cibone? Pa ljudi iz Cibone su jedni od glavnih krivaca za ovakvo stanje kluba, kao da oni znaju ili žele prepoznati kvalitetnu košarkašku priču kad iz KKDZ ne mogu izvuć lovu.




    ona je ogledni primjer zašto je toksično imati statut u kojem pravo glasa imaju samo oni koji su se birali međusobno unutar tijela kluba i zašto se godinama zaziva demokracija i govori o pljačkama klubova od strane ljudi u klubovima.Pop corn

    Da, isto kao i NKDZ, ionako nam je cijeli sport povezan s dugovima i kriminalom pa tako ni NKDZ ni Cibona nisu iznimka, takvo stanje traje valjda već 30 godina.
  • Nolifer
    6.6k
    za sve je kriva politika
  • Mališan
    1.7k
    Danas u 18 h prvi izvještaj akcije za spas Cibone. Po meni sve ispod 500 k eura je fijasko, ak je blizu/preko milje akcija je turbo uspješna.
  • Keyser Soze
    8.1k
    Mislim da su na dan presice rekli da je već tad skupljeno 300k
  • Mali dioničar
    14.1k
    Danas u 18 h prvi izvještaj akcije za spas Cibone. Po meni sve ispod 500 k eura je fijasko, ak je blizu/preko milje akcija je turbo uspješna.Mališan

    Koliko sam ja informiran, da bi se izašlo iz predstečajne potrebno je skupiti 14 milijuna kuna.

    To bi bila granica za uopće pokretanje priče prema mogućem preoblikovanju u š.d.d. gdje bi uplatitelji ovog novca kroz dionice postali suvlasnici kluba.

    Sam proces mi nije baš najjasniji, ali s obzirom na to da je inicijator akcije odvjetnik za pretpostaviti je da su koraci razradjeni.

    Možda bi ih trebalo objaviti, cijeli hodogram da svatko tko uplaćuje zna koji je krajnji cilj akcije i što je potrebno da se cilj ostvari.
  • Mališan
    1.7k
    Je i nakon tog je Aco podijelio na Twitteru kad je par bivših izbornika/trenera uplatilo. E sad, kolike su bile te uplate i tko je još uz njih uplatio (neki kapitalac ili vise njih) o tom ovisi uspjeh čitave akcije.
  • Mali dioničar
    14.1k
    Aco podijelio na TwitteruMališan

    Ovo?

  • Mališan
    1.7k
    Sam proces mi nije baš najjasniji, ali s obzirom na to da je inicijator akcije odvjetnik za pretpostaviti je da su koraci razradjeni.Mali dioničar

    Ni meni baš nije skroz jasno u kaj će točno sredstva skupljena se uložit. Aco je nekoliko puta naglasio da to neće biti za otplatu (svih) dugova nego samo odblokadu (pod blokadom su potpisivanja novih igrača od nekog tijela europske košarke dok ne riješe 300-ak k eura) i friško funkcioniranje kluba.

    Puno je upitnika i nepoznanica, ali s obzirom na reputaciju inicijatora i ne postojanje neke druge alternative za spas nadam se da znaju kaj delaju.


    Ne. Mislil sam na one kasnije postove di se zahvaljuje bivšim trenerima koji su uplatili poimenice (Spahija, Mula, Golemac...). Ovo je objavil još prije one pressice u ponedjeljak. Lupal je on sa svakakvim iznosima (spominjal je 10 milijuna, pa 7.). Mislim da samo visoko postavlja ljestvicu i da s 2 do 3 milijuna eura za početak se može malo prodisat, a nakon toga je na njima da riješe ostale repove i preuzmu odgovornost.
  • The Undertaker
    4k
    U Zakonu o sportu je definiran svaki korak.
  • Mali dioničar
    14.1k
    Svaka im čast na entuzijazmu.

    Treba objaviti neki game plan tipa;

    1. Xy za izlazak is predstečajne
    2. Promjena Statuta da svi članovi mogu glasati na Skupštini
    3. Članovi glasaju o preoblikovanju
    4. Vjerovnicima se priznaje uplata kao udio u vlasništvu.
  • Mali dioničar
    14.1k
    U Zakonu o sportu je definiran svaki korak.The Undertaker

    Dobro, onda ih napiši.

    Preoblikovanje može biti:

    1. Prislino ako se loše posluje
    2. Dragovoljno ako Skupštinq tako odluči

    Pod 2. imamo nekoliko krugova;

    1. Lokalna samouprava
    2. Članovi
    3. Članovi iz 2. kruga
    4. Članovi iz 3. kruga
    5. Opća javnost

    Znači koja od ovih varijanti?

    “U skladu sa Zakonom o sportu” nije nikakv odgovor.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.