• Zambatine škude
    2k
    Ere, vidimo se :wink:

    Inače, jedan kratki osvrt koji mi je pao na pamet sad dok sam vrtio malo vijesti i transfere u domaćem futsalu. Prije šest godina vam je trebao google da znate tko je točno prvak Hrvatske, a prije deset godina čak ni najzagriženiji sportski fanatici vjerojatno ne bi znali nabrojati dva kluba.

    Otkad se Futsal Dinamo pojavio na sceni, ljudi znaju tko je pojačao Split, znaju koliko je opasan Vrgorac doma i znaju nabrojati šest igrača "tamo nekog" Novog Vremena iz Makarske, kluba koji je prije tri godine jedva ostao u ligi.

    Svaki klub ima svoju Facebook stranicu, objavljuju i informiraju javnost i navijače na dnevnoj bazi, rade grafike...Iako je to i dalje crkavica (o čemu se intenzivno raspravljalo na skupštini) klubovi su se malo pomalo izborili za nekakva TV prava. Više desetak tisuća ljudi je gledalo juniorsku reprezentaciju Hrvatske na Euru. Osnovan je superkup, odabran novi format kupa koji je puno zanimljiviji, liga ima 10 klubova od kojih su možda tri sigurna za playoff. Malo pomalo, ali futsal napreduje. I dalje je debelo amaterski sport, ali zapošljava ljude u marketingu, trenere u mlađim uzrastima (suprotno mišljenju da više nikad nećemo imati tog i tog igrača, izbacujemo ih jako puno i jako brzo)..

    Dinamo nije zaslužan za rast nekog kluba posebno i pojedinačno, ali dobro razmislite o ovim podacima i mislim da ćete shvatiti koliko je podigao sport u cjelini postavivši nove standarde...
  • Eduardo
    17.2k
    rade grafikeZambatine škude

    Od svega što si nabrojao možda izgleda čudno što sam izdvojio ovaj dio, ali meni je nekako ogroman gušt vidjeti lijepu grafiku u kojoj je npr. ukratko sažet u brojkama i izdvojen dio polusezone koji nas sve intrigira (strijelci, asistenti...). Možda nekome nebitna sitnica, ali meni izuzetno drag detalj.
  • Baneki
    714
    Bilo bi zanimljivo vidjeti usporedbu gledanosti futsala sa košarkom: HMNL-HT Premijer liga jer moguće je da je futsal postao najpopularniji sport u RH. Osim toga prvak HMNL lige ide u europska natjecanja a prvak RH u košarci ne.
  • xavier
    11.1k
    Bilo bi zanimljivo vidjeti usporedbu gledanosti futsala sa košarkom: HMNL-HT Premijer liga jer moguće je da je futsal postao najpopularniji sport u RH. Osim toga prvak HMNL lige ide u europska natjecanja a prvak RH u košarci ne.Baneki

    Misliš najpopularniji dvoranski sport? Veliki nogomet je ipak i dalje daleko gledaniji.

    Košarka je na žalost primjer što se klubovima iz država kao što je naša može dogoditi kad se iz klasičnog sustava europskih natjecanja prijeđe u nekakav hibridni sustav.
  • Baneki
    714
    Da, naravno, mislio sam na dvoranski sport. Naravno da je HNL daleko ispred.
  • Guinness
    1.9k
    Bilo bi zanimljivo vidjeti usporedbu gledanosti futsala sa košarkom: HMNL-HT Premijer liga jer moguće je da je futsal postao najpopularniji sport u RH. Osim toga prvak HMNL lige ide u europska natjecanja a prvak RH u košarci ne.Baneki

    Ovako iz prve mislim da je. Jel mislim nitko osim zadra nema neku posjećenost više od 100-200 po utakmici. Kažem na prvu i po mom mišljenju, ako ima tko konkretne brojke neka stavi...
  • Zambatine škude
    2k
    Je, najpopularniji dvoranski je sigurno i drugi ukupno
  • Kwedi
    3.8k
    sinj, šibenik, split, zadar, cibonina dvorana.

    zadar u prošloj sezoni aba lige imao prosjek 4432, cibona 1340.

    split ovako odokativno sigurno ima soma ljudi prosjek, šibenik bar 500, sinj ne znam.

    ostali klubovi nemaju publiku.
  • Kwedi
    3.8k
    evo, kk split zadnja doma za štefanje igrao protiv novog pazara - 1.300 ljudi
  • Kwedi
    3.8k
    zabok sam zaboravio, znaju isto imati dost gledatelja

    edit: evo protiv dubrave 300 ljudi https://www.fibalivestats.com/u/HKS/1318421/
  • nkdz
    829
    S ponosom možemo objaviti kako smo u 2020. godinu ušli s novim partnerom, Zagrebačkom pivovarom, koja je povodom početka ove - uvjereni smo - uspješne suradnje odlučila počastiti naše navijače na otvaranju proljetnog dijela sezone protiv Novog Vremena Apfel (11.1., 18h, Dom sportova II) s hladnom Žujom.

    Svaki će punoljetni navijač uz kupljenu ulaznicu dobiti poseban vaučer s kojim će na šanku moći pokupiti svoju Žuju, a svi kupci godišnjih ulaznica i oni koji su karte nabavili putem sustava Entrio.hr ili u pretprodaji, svoj vaučer dobit će na ulazu u dvoranu.

    Ožujsko Pivo + zagrebački klub = futsal, Dinamo i Žuja su zakon!


    svaka cast za Žuju i naš Futsal Dinamo :)
  • hmoody
    128
    Sutra smo opet bez Čekola, ozljeda.
    Realno, bio bi pothvat izvuć pozitivan rezultat s Makaranima.
  • nkdz
    829

    na prošloj tekmi u kutiji sam naletio na njega i baš je vidno šepao, nemam pojma kaj ga muci

    neko pojacanje nema na vidiku? mislim da sam negdje u nekom clanku citao da razmisljaju i o pojacanjima sad na polusezoni, makar znam da smo ograniceni buđetom
  • hmoody
    128
    Nema još ništa službeno, ali koliko sam čuo bit će nešto.
    Prva dva kola sad ionako pojačanja ne smiju igrat jer prijelazni rok počinje za 10-ak dana ili tako nešto.
    A imamo dvije baš gadne tekme.
    Nakon toga je pauza od skoro mjesec dana. Do onda se nadam se možemo malo konsolidirat.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.