• dinamo u srcu
    1.2k
    Ovu temu možemo promjenit u "Glavni razlog dobre posjete"
  • Bruh
    888
    Treba odmah pustit prodaju za iduću utakmicu dok su svi nabrijani
  • db-izbjeglica
    12.7k
    Ove sezone po službenim brojkama, za koje svi znamo da su uvijek ispod stvarne brojke, dinamo je na maksimiru gledalo 175 960 gledatelja, što je prosjek od 8 798 gledatelja u 20 domaćih utakmica.

    100 832 u 13 HNL utakmica, što daje prosjek od 7 756 gledatelja po utakmici.

    75 128 u 7 europskih utakmica, što daje prosjek od 10 733 gledatelja po utakmici.
  • dinamo u srcu
    1.2k
    A brojke će još rast
  • jedan u nizu
    5.8k
    Eksplozija nakon izbora i odabira novog predsjednika kluba i novog izvrsnog odbora!
  • Paggini
    6.1k
    novog izvrsnog odbora!jedan u nizu

    A bome i izvršnog!
  • Patak
    2.2k
    Imaš negdje službene podatke gdje se vidi početak utakmice i broj gledatelja da ispitam svoju tezu da raniji termin donosi veći broj gledatelja. Ne mogu pronaći nigdje...
  • Patak
    2.2k
    Ove godine je bilo 20 domaćih utakmica, premalo za neke dublje analize, ali evo par utakmica sa istim ili sličnim protivnicima bez ikakve analize ostalih faktora (vikend, tjedan, vrijeme, pozicija na tablici...)

    Rijeka (15 sati) 17269 gledatelja
    Rijeka (21 sat) 9305 gledatelja

    Hajduk (17 sati) 18313 gledatelja
    Hajduk (20 sati) 12428 gledatelja

    Betis (18:45 sati) 18082 gledatelja
    AEK (20 sati) 13311 gledatelja
    Viktoria (21 sat) 8407 gledatelja

    Slaven (17 sati) 6404 gledatelja
    Gorica (21 sat) 3005 gledatelja

    Varaždin (17 sati) 7288 gledatelja
    Balkani (21 sat) 6048 gledatelja

    Kaj ja znam, izgleda mi dosta važan faktor...Možda jad stignem obradim i prethodnu sezonu.
  • ZgBlue
    484
    Po ovome ispada da nam raniji termin nije problem, baš naprotiv :lol:
  • Rex Ramae
    2.4k
    Meni osobno su puno draži raniji termini.

    Ja kad bi PES-a igrao stavljao bi 'day' a ne 'night'. :lol:
  • jedan u nizu
    5.8k
    Mislim da je svaka od ovih utakmica imala daleko vecu tezinu, pa nije bas za usporedbu.

    Rijeka sad je bila na vrhuncu euforije, pred izbore, borba za prvo mjesto, izbacivanje Betisa, prethodno rasprodan sjever 3 puta.

    Hajduk takoder, trebala nam je pobjeda protiv njih u 12. mjesecu. Prvo kolo je bilo nakon superkupa gdje je bilo 17k ljudi, pa za par dana opet Hajduk. Prvo kolo, ne zaostajemo puno, nismo u krizi.

    Betis je Betis, puno jace ime od AEKa i Viktorije, a i uostalom, knock out faza europskog natjecanja te smo imali aktivan rezultat (da smo izgubili 3-0 bilo bi manje ljudi sigurno).AEK je imao nesto vise ljudi zbog dogadanja u Grckoj.

    Slaven Belupo je dosao nakon ispadanja u Europi, par kikseva i zaostajali smo u prvenstvu vec. Bila je neka mala euforija sa dolaskom Jakira.
    Ali tu jedino mogu mozda malo pridodati faktor ranijeg termina.

    Varazdin i Balkani takoder. Svi znamo kakva nam je atmosfera zadnjih tjedana, i tu nemamo sta raspravljati i usporedivati. Balkani daleko najneatraktivniji protivnik u Europi.

    Svida mi se analiza, ali mislim da je ova sezona van svake usporedbe. Prosle sezone su takoder nekako lose za usporedivati. Mislim da jedino mozemo usporedivati ostatak sezeon i sljedecu godinu kako bi imali neke relevantnije podatke.
  • Salva
    2.3k
    Nemoguće je utvrditi utječe li termin utakmice na posjetu jer važnost utakmice i euforija među publikom uvijek prevagne nad satnicom. Još kad se na to doda godišnje doba, vremenski uvjeti ili cijene karata, sami utjecaj termina na broj gledatelja ima previše vanjskih čimbenika koji su relevantniji i bitniji u okviru koliko će gledatelja biti prisutno.
  • Patak
    2.2k
    Pa AEK je bila najvažnija utakmica sezone zbog događaja u Ateni pa je bilo daleko gledanijih utakmica. Budem kad stignem vidio i godinu prije pa bude jasnija situacija.
  • Patak
    2.2k
    Nisam sad gledao godinu prije ali rekoh da vidim ima li kakvih znanstvenih radova oko toga, i ima dosta. Npr. ovaj analizira razliku posjećenosti utakmica subota nedjelja i zaključuje da je subotom posjeta 5 % veća u Norveškoj ligi na uzorku od desetak godina.

    Saturday in the stadium: on higher attendance on Saturdays in Norwegian Eliteserien soccer league

    Dosta stvari se analizira tipa utakmice vikendom ili preko tjedna, dvoboji protiv izravnih konkurenata, zanimljivost same lige, itd...ali nisam vidio da ni jedan baš obrađuje utjecaj početka utakmice. Ovo sam tražio (attendance vs kick off time) ali nema. Evo možda ideje za Tomislava Globana, vidim da mu je jedan od istraživačkih interesa ekonomika sporta.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.