• Eduardo
    17.6k
    Dinamo je u HNL sezonu, dvije prije covid imao gledanost od cca 4k. Negdje u paralelnom svemiru se je u 90-tima napravio top nogometni stadion, grupa je jaka, nema represije, u upravi kluba su stručni ljudi a "obrazi kluba" ljudi poput Zajeca, Kranjčara itd. Koliko mislite da bi bila gledanost? Ja kažem da barem 2x - 3x više.SAS1987

    Osobno mislim da nema nikakvog smisla trošiti riječi na to jer možemo samo nagađati i lupati bez pokrića. Ono što je bilo u prošlosti ionako ne možemo promijeniti, ali možemo utjecati na ono što će biti u budućnosti. Budućnost je podložna promjenama, prošlost ne. Za sve ovo što si napisao još uvijek ima vremena da se dogodi, za dobre stvari nikad nije kasno.
  • Sljeme
    1.8k
    Iz perspektive nas koji idemo na utakmice, Dinamovi navijači jesu "razmažene pičkice", jer mi ne tražimo komfor i ostali sadržaj koji traži većina.

    No, Dinamovi navijači nisu ništa veće pičkice od drugih navijača, samo drugi klubovi i druge grupe puno više rade na tome da privuku svoje navijače.
    Za početak, normalan, siguran stadion s krovom, na kojem čovjek može sjest i pogledat tekmu, popit pivu, pojest kobasu i da mu djeca imaju razne zanimacije je možda i najbitnija stvar za mnoge kibice.

    Drugo, dobar marketing i PR kluba prije svake tekme, druženja igrača i navijača, dijeljenje ulaznica djeci po školama, muzej i razne druge stvari koje ste tu već pisali, imaju manje više svi osim nas, a bez toga nema niš.

    I treće, bezuvjetna podrška ultrasa igračima i bodrenje ekipe je ono bez čega niš nema smisla. Od odlaska na treninge i pripreme ko nekad, proslave golova, navijanje... to je ono kaj fali.

    Dok god je tak kak je, nemamo se kaj čudit maloj brojci ljudi.
  • Kwedi
    3.8k
    dosta se priča između ostalog o marketingu te da zbog toga ljudi manje dolaze. klub solidno radi marketing. ima naravno teškog amaterizma, al isto tako i nekih sjajnih stvari.

    pogled na web shop, lokacija shopa u centru, odlasci u škole (prije covida), dinamov tramvaj, suradnja sa zoološkim, special edition vezano uz dinamovo proljeće i dvadeset godina od povratka imena, ovaj projekt sa retro dresovima...

    nije da nešto ne postoji; prije nekoliko dana su pomogli preko svoje zaklade samo kaj nisam upratio da je bilo tko ovdje linkao...

    može se razgovarati o ukusima, kvaliteti i poboljšanju marketinga - al da marketing ne postoji apriori te da dobar dio tih akcija bi svatko od nas predložio/nadogradio - nemre se to uzeti kao argument zbog čega ljudi dolaze ili ne dolaze.

    na kraju, marketing je samo šlag na torti koji daje dodatni benefit; dinamo je imao najbolju sezonu u povijesti prošle sezone.

    uzimajući zadnje tri godine, vjerojatno ne postoji u povijesti kluba jači kontinuitet vrhunskih rezultata i uspjeha kao dosad.

    to je generator na koji se nadograđuje marketing kluba u smislu dodatne potrošnje, al sportski rezultati su ti koji dovlače ljude na stadion. dinamo sportske rezultate ima, al ljudima se opet ne ide.

    niti jedan marketinški guru svijeta ne može dovuć ljude na utakmicu bez onog osnovnog motiva.
  • NORTE
    9.3k
    dinamo sportske rezultate ima, al ljudima se opet ne ide.Kwedi
    Još će ovo postat istina, "razbije se Tottenham al ljudi ne dolaze". Do prije 2 tjedna su bili zatvoreni stadioni a sada moraš imat propusnicu, najjefiniji ulazak na stadion košta 179 kn (Hnl 129 kn), koga zapravo prozivate za nedolazak?
  • xavier
    11.1k
    niti jedan marketinški guru svijeta ne može dovuć ljude na utakmicu bez onog osnovnog motiva.Kwedi

    I upravo je ovo odgovor na pitanje o broju navijača. Na stranu stadion, marketing i sve ostalo...problem je što se navijači inače (mislim na navijale drugih klubova) slažu ili ne slažu s transfer politikom kluba, a mi smo već 30 godina "u ratu" sa samim klubom. Ne vjerujem da negdje na svijetu postoji klub čiji navijači u toliko dugom periodu ne mogu smisliti vodstvo kluba. Još bizarnije je da ta vodstva opstaju usprkos svemu tome, a radi se o klubu koji je, barem na papiru, udruga građana.

    Puno previše ljudi je u tom periodu jednostavno diglo ruke od kluba i više im ne znači ama baš ništa.
  • Papastrumf
    9.9k

    Upravo o ovome pričam. Test u Roku košta 25 kn. Ako ti se ide na utakmicu, odeš u Roko, testiraš se i dođeš sljedeći dan na utakmicu.
    Ljudi NE ŽELE ići i traže razloge da ne idu.
    Koliko tovarima košta ulaznica kad ubrojiš test?
  • Navijač Dinama
    7.4k
    Koliko tovarima košta ulaznica kad ubrojiš test?Papastrumf

    Ako je sjever, onda 130 kuna.

    Sjever im kosta 50kn
    Istok 70kn
    Zapad 90

    A testovi su im trenutno 80 kuna.
  • über alles
    1.5k
    Marketing im nije dobar jer nije usmjeren prema tipu ljudi koji bi dosli na utakmice,nego tipu ljudi kakve bi oni htjeli da dode na utakmicama ,a takav tip ljudi(najlakse je usporedit sa publikom kakva je bila na medvescku)nebi doso na Dinamo ni u najludim snovima jer je krkanluk unistio percepciju kluba u drustvu.


    Druga stvar rezultati i igraci na terenu nisu najbitnija stvar kolko god neki mislili da jesu.

    Nogomet u Europi ima puno vece znacenje od samog sporta,klub je dio identiteta grada,dijela grad ili klase ljudi kroz desetljeca,a to smo mi izgubili i rezultati nece dugorocno vratit publiku,nego ce bit"flavor of the month" i onda ce opet sve bit po starom.
  • martens
    323
    Testovi, skupo je, represija, smeta mi ovo, ne volim ono, kme kme bla bla

    Nije nego su dio ljudi pickice, a dio ih ne voli klub i to je cijela prica.

    I takve ljude treba odjebat a ne ih vuc za rukav i molit da dodu. Obicno tamo di me mole da dodem odem jednom i nikad vise.

    Kog zanima doci ce, ko voli doci ce... i bez da ga se zove i preklinje.
  • NORTE
    9.3k
    Ako ti se ide na utakmicuPapastrumf
    Vidim da se i članovima grupe ide, 20 ljudi na stadionu u Kranjči.

    testovi su im trenutno 80 kuna.Navijač Dinama
    Dobro da mi imamo povlaštenu cijenu, za razliku od njih. Ne manje važno, oni imaju godišnje, klub i glad za trofejima.
  • Papastrumf
    9.9k
    Vidim da se i članovima grupe ide, 20 ljudi na stadionu u Kranjči.NORTE
    Pričam o svima, a prvenstveno o članovima grupe.
  • superSantos
    2.6k
    Kad u vrijeme propusnica 8h prije tekme pozivaš na dolazakNORTE

    Ovo nije istina, pozvan je dobar dio ljudi danima prije, neću dalje u detalje jer i nisu za svakoga
  • Sljeme
    1.8k
    Imali smo pripreme, bile su tri tekme doma i onda odjednom poziv za Kranjču. Isti su uvjeti i u Maksimiru i u Kranjči. Ne kužim.
  • Mali dioničar
    14.3k
    I onda sprdanje da zimsku službu iznenadi snijeg.

    A tu ima navijača koje iznenadi početak HNL-a.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.