• Ivdzo11
    8.8k
    DOZNAJEMO Niko Sigur pred odlaskom u velikana s Otoka!

    Niko Sigur (22), jedan od najvrednijih Hajdukovih eksponata, kojega Transfermarkt cijeni na četiri milijuna eura, mogao bi ove zime napustiti Poljud nakon četiri godine. Nakon što je interes za kanadskog Hrvata pokazao premierligaš Wolverhampton, javio se i škotski velikan Celtic, doznaju 24sata.

    Iako je transfer bio blizu realizacije, trenutačno je na čekanju zbog toga što su čelnici Celtica odlučili promijeniti trenera i kompletan stožer. Wilfried Nancy dobio je otkaz nakon samo mjesec dana provedenih na klupi "The Bhoysa", koji su sad u potrazi za već četvrtim trenerom ove sezone. Francuzu je presudio poraz 3-1 u "Old Firmu", kojim su ih Rangersi sustigli po broju osvojenih bodova, s tim da su i jedni i drugi na šest bodova zaostatka za vodećim Heartsom
  • Omake
    14.6k
    Na mjestu Varaždina bi pokušao posuditi nekog napadača targetman tipa koji igra za B ekipu neke od jačih momčadi iz Nizozemske, Belgije ili Portugala. Netko tko je fizički blizu Mamuta, ali je barem prosječan gol igrač. Samuel Ntanda-Lukisa iz druge ekipe Anderlechta ili Victory Beniangba iz druge ekipe Genka.

    Ako imaju novaca za platit transfer Ibrahim Jabir iz estonske Kalju FC



    Da nije Otok Atlantida?
  • Tvrdica McTvrdi
    3.9k


    Kada bi barem više naših novinara, ali i podcastera napravili ovakvu analizu da možemo govoriti konkretnije o temi HNL. Bravo :clap:
  • Mr Anderson
    16.4k
    DOZNAJEMO Niko Sigur pred odlaskom u velikana s Otoka!


    Iako je transfer bio blizu realizacije, trenutačno je na čekanju zbog toga što su čelnici Celtica odlučili promijeniti trenera i kompletan stožer.
    Ivdzo11

    Hahaha...kakvi su to članci? Malo je pred odlaskom pa je na kraju to sve još golub na grani.
  • Masto
    717
    Vridilo je platit
  • Jurki
    21.5k
    kaj tek im sad doslo iz dupeta u glavu da ne financiraju klub, vec drogerašku sektu?
  • rioda
    12.6k
    Koliko vidim po ovom otključanom dijelu, poanta članka nije to da se ne učlanjuju u klub nego Naš Hajduk, nego da sva lova od članarina ode na kazne HNS-u.
  • KtcGoat
    2.5k
    Ima netko cijeli?Tom Hanks

    Nadam se da ovdje ne postoje ljudi koji imaju pretplatu na SD
  • Jurki
    21.5k
    nego da sva lova od članarina ode na kazne HNS-u.rioda

    A bidni, bas mi ih je ža.
    Oli je nestalo pinezi za bilo da se mogu namazat?
  • Tranzicijski Napad
    992


    Cak bih vise naginjo prema Litvi, estoniji, finskoj gdje stvarno ima fizicki jakih napadaca a moguce jetfinijih. Reginaldo je jos free agent, nemam pojma zasto hnl klubovi ne gledaju prema njemu.
  • austrijanac
    9k

    Jer je velika vecina klubova nakrkana polutrenerima/fejk analiticarima koji su dobivali licence jer su odigrali dvije sezone HNL.

    Tipa Istra ima dobar broj kvalitetnih analiticara/trenera sto se vidi po transferima.

    (Moje misljenje, nek bude krivo)
  • Tranzicijski Napad
    992


    Cak ni toliko, puno manje je trebalo za preskakanje licenci al je to dublja tema za razgovor.

    Istra je postupila nesot slicno ko Como. Como je pokupio sa twitter u zadnju godinu sve sto valja kako bi se reklo dok je istra pokupila najbolje kandidate iz pro players analyst edukacije.
  • veselko tenžera
    6.5k
    Kurca ne kuzim i dalje te grafoveKtcGoat

    Dosta jednostavno, čista nogometne logika. Što je više plave boje, to bolje. Bijela znači da je katastrofa. Ostale nisu bitne.
  • Sajla
    16.3k
    Kurca ne kuzim i dalje te grafoveKtcGoat

    Nakon nekoliko gledanja, ja sam to sebi protumačio kako je opisano ispod. Ako sam nešto fulao, neka me isprave stručnjaci.

    Evo primjera dijela Dominguezovog grafa.
    Capture.png

    Svaki isječak na grafu je skala od 0-100 izračunata na temelju statistike svih igrača u toj ligi koji igraju istu poziciju i odigrali su najmanje zadani broj minuta (ovdje se radi o 900 minuta što je ispunio 21 igrač, piše ispod grafa).
    Brojke na isječku se odnose na učinak u 90 minuta.

    Pogledajmo ova dva plava isječka:
    Aerial duels won = 3.28 znači da Sergi ima toliko osvojenih zračnih duela u 90 minuta igre. Prema boji i veličini isječka vidiš koliko to vrijedi u usporedbi s ostalim igračima na toj poziciji. Plavo je elitno, tj. top 10% igrača u toj kategoriji, zeleno je iznad prosjeka (11-35%), žuto je prosjek (36-66%), crveno ispod prosjeka.
    Aerial win% = 73.68 znači da Sergi osvaja skoro 3 od 4 zračna duela, plavo nam govori da je po tome u top 10% HNL stopera.

    Naravno, različite pozicije imaju različite kategorije na grafu. Npr. kod beka ćeš gledati broj i uspješnost centaršuteva, kod stopera nećeš.
    Unutar svake kategorije su i istočkane linije - crna prikazuje prosjek lige, a obojena raspon od +- 0.5 standardne devijacije.

    Bitno je kod gledanja grafova uzeti u obzir i kontekst, u kojoj ligi ili momčadi igra. Ne vrijedi isto uspješan dribling u Italiji i Bugarskoj, primjerice. Ono što je u nekoj ligi elitno, u drugoj može biti "samo" nadprosječno. Netko će u momčadi koja se puno brani imati velik ukupni broj uspješnih duela, ali niži postotak, pa kad ga usporediš s igračem koji igra u momčadi koja se manje brani, taj može imati manji broj dobivenih duela u 90 minuta, ali po postotku može biti puno uspješniji.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment