• deda
    27.7k
    Infinity je doktor za to. Mogao bi svima njima prodavat svoje analize
  • Infinity
    15.2k
    Ima i daleko strucnijih od mene, al ovi sto to pisu za novine ostavljaju dojam da ne znaju nista, tj. netko nesto izvali pa onda svi to prepisu.

    Ako je tko zainteresiran da placa, nek se javi :cool:
  • Bosna86
    11.6k
    n0b2932c9jl0smb4.jpg
    Ima zanimljivih kombinacija
  • Dudu
    2.6k
    Treba promijenit sliku, realniji su protivnici Young Boys i Slavia Prag, nego Cluj i Zvezda, pa onda kombinirat :D
  • Neki tip
    19.1k
    Liverpool, Benfica, Dinamo, Slavia Prag.

    Eto, po mom guštu. :)
  • vjeko1701
    5.9k
    Po ovome - Zenit, Benfica, Dinamo, Cluj.
  • Papastrumf
    9.5k
    Vama je jasno da dinamo nije jos usao u lp?
  • vjeko1701
    5.9k
    Nisu ni neku nabrojani klubovi. Ovo je čisto malo maštanje kaj ako...
  • Neki tip
    19.1k
    ma naravno, ali mi nismo ni Bjelica ni Olmo, možemo si priuštit malo maštarenja..

    Moj klinac ionak vise voli gledat Goricu (ne znam zakaj, gnjavi me da ga vodim tamo, ali ne protiv Dinama, tak da smije navijat za njih :lol: ), nego Liverpool, tak da bar ovdje mogu malo "pogađat" LP grupe. :)
  • vjeko1701
    5.9k
    Da nam je barem više takvih klinaca :D
  • Infinity
    15.2k
    Ma samo da ih napucamo, nebitno koga :grin:
  • Infinity
    15.2k
    Da malo osvjezimo stanje.

    Dinamo i dalje drzi 49. poziciju s koeficijentom 28.500. Ulaskom u skupine LP napredovat cemo za jednu poziciju tako sto cemo preskociti Genk. Oni su vec u grupi LP, ali njihov koeficijent se nece mijenjati dok bi se nas povecao za 1 bod i bili bi ispred njih.

    Dinamo je proslu sezonu zavrsio na 51. mjestu i ako uspije izdrzati medju prvih 50 to ce biti prvi put nakon rata. Najbolji plasman nakon rata ostvaren je prosle sezone s tom 51. pozicijom. Prije toga najbolji plasman bio je nakon sezone 97/98 koju je Dinamo zavrsio na 56. poziciji.

    I sad malo povijesnih podataka za sladokusce.

    Zadnji put Dinamo je medju pedeset bio nakon sezone 73/74, a svoje najbolje dane Dinamo je prozivljavao sezdesetih. Nakon sezone 1959/60 formirana je prva petogodisnja tabela na kojoj se Dinamo nije ni nalazio. Vec sezonu kasnije Dinamo se ugurao na visoko 25. mjesto zahvaljujuci polufinalu KPK.

    Nakon sezone 64/65 Dinamo je imao svoj najbolji plasman u povijesti. Finala, polufinala, cetvrtfinala, konstantne zavrsnice eurokupova pet sezona u nizu donijele su Dinamu petu poziciju. Zvuci suludo, al Barca, Inter, Roma i tada velesila Benfica su jedine ekipe koje su bile ispred Dinama.

    Do kraja sezdesetih Dinamo je ispao iz top 20 i lagano je padao. U vec pomenutoj sezoni 73/74 posljednji put se nasao medju 50 ekipa Europe.





    Sto se tice nacionalnog koeficijenta. Malo mi je mucno i pricati o tome, al evo rezultata

    13. Ceska 25.900 1/5
    LP/ Cluj - Slavija 0-1

    14. Danska 25.750 1/4
    EL/ Kopenhagen - Riga 3-1

    15. Cipar 25.000 2/4
    LP/ APOEL - Ajax 0-0
    EL/ PSV - Apollon 3-0

    16. Grcka 23.700 3/5
    LP/ Olympiakos - Krasnodar 4-0
    EL/ AEK - Trabzon 1-3
    EL/ Slovan - PAOK 1-0

    17. Hrvatska 22.625 2/4
    LP/ Dinamo - Rosenborg 2-0
    EL/ Gent - Rijeka 2-1

    18. Srbija 22.250 2/4
    LP/ YB - Zvezda 2-2
    EL/ Partizan - Molde 2-1

    19. Skotska 22.125 2/4
    EL/ Celtic - AIK 2-0
    EL/ Legia - Rangers 0-0

    20. Norveska 21.250 2/4
    LP/ Dinamo - Rosenborg 2-0
    EL/ Partizan - Molde 2-1

    21. Svicarska 20.700 3/5
    LP/ YB - Zvezda 2-2
    EL/ Basel - grupa, pot1
    EL/ Lugano - grupa, pot4

    Gotovo svi imaju barem jednog 100% u grpunoj fazi. Ispadanje Kopenhagena bi nam sjelo momacki, al to je nemoguce za ocekivati. Ciprani ce tesko do jos bodova u play offu, ali APOEL ceka pot2 u EL i sigurno poneki bod.

    Iznenadjujuce los nastup predstavnika Grcke. AEK je skoto sigurno out, a lijepa sansa postoji i da PAOK izleti, mada meni to smrdi na Lokomotivu, uvaljat ce im sest komada u uzvratu. Olympiakos ce u LP gdje ce biti pot3 i sigurno ce skupiti dosta bodova, mozda i proci u EL kao treci. Molim im se za zdrijeb Bayern, Real i Atalanta.

    Srbi su na granici, Zvezda moze u LP, a moze i u EL. Partizan bi mogao u EL, a mogao bi i ispasti. I jedni i drugi bi bili pot3 u EL. Ne bi bilo lose da Zvezda tamo odleti i da ih snadje tezi zdrijeb, a da Partizan vec sad ispadne.

    Skoti su mi u jednom trenutku djelovali kao gotovi, al ovako imaju dva odlicna rezultata i vrlo moguce da ce oba u grupne. Celtica ceka pot1, a Rangerse pot4. Ipak, bilo bi sjajno kada bi barem jedan otpao.

    Norvezane ne shvacam ozbiljno, a Svicarska ce sigurno skupiti nekih bodova jer imaju sigurna tri u grupama. Ipak, vjerujem da nece biti ispred HNL-a na kraju.

    Za HNL ce puno toga odrediti da li ce Rijeka uci u grupe EL i kakav ce ih zdrijeb snaci. Oni ce 99% biti pot3 i mozda ih pomazi neki CSKA, Astana i Dudelange.

    Toliko smo daleko od 15. pozicije da bi ulaskom u LP i uz dvije pobjede i remi tamo jedva prismrdili Cipru koji bi pored ovog uspjeha Dinama trebao imati ravnih 0 pobjeda. A gdje su ostali? Ne znam od kud mi zivci da uopce mislim vise o ovome.
  • Neki tip
    19.1k
    Po ovome, prije ćemo skliznuti prema 18., 19., nego se popeti prema 15.. :sad:
  • Infinity
    15.2k
    Ma treba se zadrzati tu sto blize pa se iduce sezone opet moze napasti, mada ne znam na sta ce to liciti s pet klubova.

    Treba da podbace Cipar, Danska, Skotska, Ceska, Grcka i Srbija. Da ostane ovaka razmak u iducu sezonu bi se uslo s puni vise sansi, a mislim da se Cipru, Danskoj i Ceskoj jos moze pribliziti. Srbe i Skote ce odrediti na koliko ce klubova ostati, a Grcka je ipak malo iznad nas.
  • Neki tip
    19.1k
    Grčka je i inače, realno, jača od nas.. bili su oni i na boljim pozicijama od 15. Ekonomska im kriza malo srozala i nogomet, ali imaju nekoliko konkurentnih klubova koji su dosad, u pravilu izbacivali naše.

    A od Cipra, Srbije, Danske, Škotske bi se morali potruditi biti bolji. Češka je po ligaškom potencijalu tu negdje s nama (možda malo jača liga, ali možemo se s njima nositi i dugoročno).
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.