• BluePhone67
    3.1k


    Prvi gradski derbi video
  • reziser
    6.2k
    Sutra je pravi derbi, prvi i drugi :halo:
  • Infinity
    15.1k
    Znam da je Lokomotiva dugo igrala Prvu ligu Jugoslavije, ali me sad potaknulo da vidim omjer s Dinamom iz tog doba kada se vec spominje. Pa evo da podijelim i s vama statistiku:

    Utakmice su poredane kronoloski

    Lokomotiva - Dinamo 1-2
    Dinamo - Lokomotiva 4-0
    Lokomotiva - Dinamo 2-0
    Dinamo - Lokomotiva 0-1
    Lokomotiva - Dinamo 0-3
    Dinamo - Lokomotiva 3-1
    Dinamo - Lokomotiva 1-1
    Lokomotiva - Dinamo 1-3
    Lokomotiva - Dinamo 1-4
    Dinamo - Lokomotiva 3-2
    Lokomotiva - Dinamo 1-0
    Dinamo - Lokomotiva 5-2
    Dinamo - Lokomotiva 3-4
    Lokomotiva - Dinamo 4-2
    Lokomotiva - Dinamo 1-1
    Dinamo - Lokomotiva 4-3
    Dinamo - Lokomotiva 1-0
    Lokomotiva - Dinamo 3-3
    Dinamo - Lokomotiva 5-1
    Lokomotiva - Dinamo 3-3

    U prvenstvu Jugoslavije Dinamo i Lokomotiva su se sastajali 20 puta u devet sezona. Prvi susret odigran je 15.9.1946. na stadionu Pobjede pred 5.000 gledatelja gdje je Dinamo kao gost slavio rezultatom 2-1. Mara je utrpao dva komada koja su bila dovoljna za pobjedu.

    Nije to bio prvi ogled Dinama i Lokomotive u Jugoslaviji, ali je bio prvi u prvenstvu Jugoslavije. Dinamo i Lokomotiva sastajali su se godinu ranije u prvenstvu Zagreba, a potom i u prvenstvu Hrvatske. Bili su to ustvari stupnjevi kvalifikacija za prvenstvo Jugoslavije. 17.2.1946. Dinamo je s visokih 7-1 savladao ekipu Lokomotive u prvom sluzbenom ogledu u okviru tada nove drzave. Bilo je to prvenstvo Zagreba koje se igralo po jednokruznom liga sistemu. Dinamo je zavrsio prvi, a Lokomotiva druga, na prvenstvo Hrvatske plasirao se jos i Metalac. U prvenstvu Hrvatske Dinamo je docekao Lokomotivu i rezmizirao s 1-1, a u uzvratu je kao gost slavio s 2-1.

    Pored prvenstvenih susreta, Dinamo se s Lokomotivom sastao u Kupu 1950. i slavio s visokih 6-1.

    Prvenstvo Jugoslavije:
    Dinamo - Lokomotiva 11-4-5 (50:32)

    Drzava Jugoslavija:
    Dinamo - Lokomotiva 14-5-3 (65:36)

    Bila je Lokomotiva u ta doba ozbiljan protivnik, znali su pobjediti i obje utakmice u prvenstvu. U prvenstvu Zagreba, a kasnije i Hrvatske Dinamo je zavrsavao na tablici ispred Lokomotive. U narednih devet sezona u okviru prvenstva Jugoslavije Dinamo je osam puta zavrsio ispred Lokomotiva. Lokosi su zavrsili ispred Dinama samo 1952. Bila je to cudna sezona u kojoj je Dinamo osvojio skupinu 1 ispred Lokomotive i Partizana, a u doigravanju za prvaka zavrsio posljednji - cetvrti. Lokomotiva je u tom doigravanju upisala dvije pobjede, obje protiv Dinama dok je Dinamo dva puta remizirao sa Zvezdom i jednom s Hajdukom uz jedan poraz protiv Hajdukakoji je osvojio naslov prvaka. To trece mjesto Lokomotive njihov je najveci uspjeh u Jugoslaviji.

    I jedna zanimljivost. U sezoni 56/57 Dinamo i Lokomotiva su u pretposljednjem kolu odigrali 3-3. Lokomotiva je ispala iz lige i nikad se vise nije vratila u najvisi rang jugoslavenskog nogometa. Da im je Dinamo nekim slucajom pustio tu utakmicu Lokomotiva bi ostala u ligi. Zanimljivo da je Dinamo na kraju bio cak devet pozicija bolje rangiran, a svega cetiri boda ispred Lokomotive koja je imala i jednak broj pobjeda kao i Dinamo (10), ali losiji omjer remija i poraza. Lokosima nije na ruku isao ni sistem bodovanja, jer bi u slucaju 3 boda za pobjedu takodjer uspjeli ostati u ligi.


    Bonus :rofl:
  • Mr Anderson
    5.2k
    Nigdje ne mogu naći info od kad i gdje se mogu kupiti karte danas za utakmicu. Jel zna netko?
  • 000
    941
    Ulaznice se kupuju isključivo na blagajni stadiona na dan utakmice, od 15:30 sati.
  • Mr Anderson
    5.2k
    To sam si i mislio. Nadao sam se da bi mogao sad ujutro skoknut po njih.
  • 000
    941
    Bilo je planirano da protiv Lokomotive priliku na golu ponovno dobije Danijel Zagorac, ali on je imao temperaturu, tako da bi na kraju u Kranjčevićevoj ipak mogao braniti Dominik Livaković.

    Nenad Bjelica bi u odnosu na europsku utakmicu protiv Spartaka iz Trnave mogao napraviti 5-6 promjena.

    Dine Perića neće biti zbog žutih kartona, u momčad bi se mogao vratiti Emir Dilaver, koji nije igrao od početka listopada zbog loma rebra protiv Anderlechta. U veznom redu odmor bi mogao dobiti Dani Olmo, a Arijan Ademi je “motor” koji ne staje, tako da bi kao kapetan trebao predvoditi Dinamo i danas od 17.30 u Kranjčevićevoj.

    Zaigrati bi mogao i Nikola Moro, ako ne bude u prvih 11, priliku će vjerojatno dobiti u nastavku utakmice. Mali odmor slijedi i Izetu Hajroviću, umjesto njega upada Poljak Damian Kadzior, a promjena će biti i u samom vrhu napada. Umjesto Marija Gavranovića susret bi trebao početi Bruno Petković.

    Koeficijent na pobjedu Dinama je 1,50.

    "Čeka nas derbi s Lokomotivom, oni igraju sjajno. Imaju odličnu momčad i trenera. Očekujem dobru utakmicu. Oni nemaju pritisak kao ostale momčadi u vrhu", kaže Bjelica.
  • LovroZG
    1.3k
    Livaković
    Moharrami KTC Dilaver Musa
    Šunjić
    Kądzior Ademi Moro Šitum
    Petković

    dosta zamjena, mislim da to ovaj put neće dobro proć, falit će malo kreacije u vezi i Moharrami i Musa bi mogli imat problema s Kastratijem i Uzunijem, baš me zanima kak će ovaj put Moro odigrat
  • 000
    941
    Kakva golcina Petkovica :gasp: Vrh
  • markoli
    1.6k
    Strašna golčina. Još jedna asistencija Kadziora.
  • 000
    941


    Kadziorova deveta simfonija.
  • Infinity
    15.1k
    Perzijanac ne zna dat tocnog pasa. Bolje da netko iz Dinama 2 igra kad Stojanovic odmara. Ovog treba poslat na posudbu da dodje sebi.

    Petkovic :scream: Kadzior ga opet pronasao. Po meni pored asistencije igra dobru utakmicu, mozda je i najbolji igrac Dinama. Trci, nudi se, bas je raspolozen.

    I moram reci da me veseli ono slavlje klupe kod gola. Drago mi je kad vidim da ima zara i u malim utakmicama.
  • LovroZG
    1.3k
    Odlično završilo na kraju. Streamovi su me jebali cijelu tekmu, al kolko vidim mora se priznat da Lokomotiva nije imala svoj dan.
    Proslova je super, gol je divota.
  • 000
    941
    Lokomotiva odigrala odlicnu utakmicu, Tomic radi vrhunski posao.
    A ja bas nadjem dan kad ce me poklopit viroza i ne pogledam ovo remek djelo uzivo.

    kZGg8Y.gif
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.