• deda
    28.6k
    Pa možda nije tak sve katastrofalno na našem Maksimiru. :rofl:

  • The Undertaker
    4.3k
    Zemljište su dobili za bagatelu.
  • deda
    28.6k
    Problem na Pampasu nije bila cijena zemljišta već trošak njegovog dovođenja u stanje spremnosti za izgradnju objekta. Oni su utrošili milijune eura za nasipavanje cijelog terena.
  • Jaro
    5.9k
    Yep doslovno od mocvare napravili gradj zemljiste. Cijena je skocila i s pizdarijama s izvodjacima...
  • Nino Bule
    11.7k
    Old trafford je u katastrofa stanju kao i trening kamp im, jedna od glavnih zamjerki glazerima koji su se bolesno obogatili na klubu a ulozili nista.
  • Draž
    1.1k
    Vidi se da nisi dugo bio na našem istoku :lol:
    Ah uspomene...
  • deda
    28.6k
    Ne daju mi :lol:

    Ali istok je bio uvijek moja tribina. I bit će u buducćnosti ako ga bude.
  • Zdravko Maček
    121

    Ako ne griješim, ono što je najviše diglo cijenu kod pripreme terena su armirani piloti (nije mi struka, isprike ako je krivi naziv) koji se zabijaju u tlo da bi se stabilizirala podloga za stadion, Nasipavanja je sigurno bilo, ali nema smisla samo nasipavanje kad taj sloj opet stoji na močvarnom tlu.
  • Ludovic IX
    5.8k
    Poanta svega je da ne možeš ti sad reći da je cijena po sjedalici 5000 eura ko u osijeku i to prebaciti na novi maksimir. Može bit jeftinije ali može bit i skuplje.

    Treba samo nac rješenje u kojem bi stadion isplacivso sam sebe ili bar 70-80% troškova.
  • xavier
    11.2k


    Da, zabijali su te pilone (i meni je u glavi da je to naziv) mjesecima kako bi nasipana podloga bila dovoljno stabilna i pogodna za gradnju stadiona. I koliko se sjećam, to je dosta skup postupak.
  • Zdravko Maček
    121

    Biti će da smo čitali iste članke ali i da polako postajemo dementni :joke:
  • xavier
    11.2k


    Rekao bih da je i jedno i drugo sigurno :rofl:
  • SAS1987
    13.7k
    Ako koga zanima... naletio na podatak da je južna tribina stadiona u Dortmundu širine 100m i visine skoro 40m. Impresivno
  • NitkoBitan
    12.9k
    Vjerujem da je vec bio u ovoj temi. Stadion u Loznici kapaciteta cca 8000 (uefina 4. kategorija), investitor je drzava (pocetkom projekta procjena 20mil eura, ne znam koliko je na kraju ispalo). Iako ne volim dvoetazne stadione koja narusavaju atmosferu (taj klub nema neke navijace pa njima svejedno) meni je ovaj pravi bomboncic. Jbs Pampas kad tako izgleda svaki drugi "moderni" stadion, ovo je prava stvar :grin:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.