• SAS1987
    13.2k
    tijekom tekme vidis vise srednjaka i cujes vise psovki navijacke tribine prema zapadu nego gostujucem sektoru.agramZ
    Meni je to primitivno i ne mogu shvatiti da jedan dio navijača vrijeđa manji dio jer su evo, u VIP (za koji vjerojatno plate 5x - 10x više od obične ulaznice). Treba shvatiti da netko želi u miru pogledati tekmu a netko navijati i da i jedan i drugi isto vole taj klub.

    Znaš možda ako su VIP popunjeni ili zjape prazni? Jer ako so popunjeni onda ne shvaćam zašto bi se klub ispričavao jer nisu napravili grešku, naprotiv.

    udvostručenje broja postojećih vip i loža mjesta na stadionudeda
    Iskreno nemam pojma koliko interesa ima za VIP na Maksimiru, treba napraviti toliko mjesta koliko realno ima interesa pa makar bila jedna tribina samo VIP poput La Bombonere :cool:
  • deda
    27.3k
    Svih 750 mjesta u ložama je rassprodano godinama. Postoji lista čekanja. Znači interes je sigurno već u ovom trenutku preko 1.000 mjesta.
  • agramZ
    2.2k
    Meni je to primitivno i ne mogu shvatiti da jedan dio navijača vrijeđa manji dio jer su evo, u VIP (za koji vjerojatno plate 5x - 10x više od obične ulaznice). Treba shvatiti da netko želi u miru pogledati tekmu a netko navijati i da i jedan i drugi isto vole taj klub.

    Znaš možda ako su VIP popunjeni ili zjape prazni? Jer ako so popunjeni onda ne shvaćam zašto bi se klub ispričavao jer nisu napravili grešku, naprotiv.
    SAS1987
    vecinom zjape prazni. klub se ispricao uglavnom zbog velicine i koncepta, jer je stadion s tim doslovno izgubio jednu cijelu tribinu. cak su i nesto kasnije smanjili kapacitet. ne bi ti bilo primitivno kada vidis svojim ocima kako to zna izgledati, stvarno se zapitas jel tamo sjede navijaci rapida ili je to neka neutralno-turisticka tribina.. plan je zapravo bio da ta business/vip sjedala i loze budu skrivene i "nevidjlive" i navijaci koji su bili ukljuceni u gradnju stadiona uglavnom sami sebe krive, jer nisu obracali paznju na zapadnu tribinu i vise se brinuli za ostale tribine, a nitko im nije branio da se ukljuce i u dizajnu zapada.
  • SAS1987
    13.2k
    U 2014 su cijene godišnjih za lože bile između 4500kn - 12 000kn što je u prosjeku bilo cca 1k€ i ako su rasprodane to znači 750 000€. Ima još tu puno potencijala za rast :smile:

    vecinom zjape prazni.agramZ
    Onda je klub jako zajebao u fazi analize što im zapravo treba.
  • agramZ
    2.2k
    Onda je klub jako zajebao u fazi analize što im zapravo treba.SAS1987
    nije bas, jer su ta mjesta vecinom rasprodana, samo nitko od njih ne dolazi na tekme. na derbiju ti zna biti da cijeli stadion uz tih par slobodnih vip sjedala bude rasprodan, a na tekmi onda gledas na zapadu vecinom prazne zelene fotelje..
  • blue heart 72
    1.3k
    Ako su stolice prazne, to nužno ne znači da ti ljudi nisu na stadionu. Oni su većinom u restoranu, gdje uživaju "besplatno" u eno i gastro ponudi, sa kojeg ima pogled na teren, u kojem ima x monitora gdje mogu pogledati malo i tekmu. Ja sam jedanput imao imati priliku bit u VIP-u od Young Boysa, gdje me pozvao jedan poznanik i mogu reći je baš bilo vrh. Dobro, to je bilo jednom. Ipak je ljepše otići na normalnu navijačku tribinu.
  • deda
    27.3k
    Imali smo mi 7.500 prodanih godišnjih pa je na tekme dolazilo 2.500 ljudi.
  • Ali
    1.9k
    Slazem se da je primitivno doci na utakmicu i sa navijacke tribine grintati na ove u vip-u . Svaki segment posjetitelja utakmica je bitan i ima svoju target skupinu i svoj pristup. 10-15% ultras, 10% stari ili ex ultrasi kao neki korner (nas nekadasnji istok), 10-tak% mladja selfi populacija , 15tak% vip , 30-40% "kibici" ili simpatizeri kluba vise generacija iz zg i ostalih krajeva rh i bih, oni koji pljescu na borbenost i lijep potez. I ostatak su turisti prolaznici i gostujuci...

    Maksimir s obzirom na lokaciju u Zagrebu ima potencijal za sutra da ima "mali allianz" koncept i omjer vipa. Tamo sponzori zakupljuju boxeve u koijma ima u osnovi 20tak sjedala (kao balkon u tri reda na koji se izlazi kroz kliznu stijenu, a unutra imas stol, tv, wc i malu garderobu, i centralni catering ti nudi klopu i cugu) i ti boxevi su ukrug po cijelom stadionu, plus jos dodatno jos 5k mkesta kao klasicna tribina ali vip zona jer u dubini je klopa i cuga.
    Slicno kao i nasa arena zagreb.

    Ja sam uvjeren da moderan stadion od 30-40k sjedalica, sa mrovom i parkingom i imali bi prosjek 10k+ , mozda ne u prvoj godini , ali brzo bi dosli do takvog prosjeka.
  • Infinity
    15.1k
    Meni je ovo brutalno. Ja bi sutra napravio neku modernu La Bomboneru, mada sam bio vec popljuvan radi toga :rofl: Ona centralna tribina gdje svi vise nad terenom izaziva divljenje, ali cu reci da je to najvise zbog cinjenice da tu visi hrpa zastava, da navijaci s tih tribina burno reagiraju i da je i tu zapaljiva atmosfera, a uz sve to je odmah nad terenom.

    Kod nas bi to realno bila La Bombonera 2, ali bi ekipa na toj tribini sjedila s nogom preko noge i hladno gledala razvoj dogadjaja. Ne svi, vecina.
  • SAS1987
    13.2k
    Ja bi sutra napravio neku modernu La BomboneruInfinity
    8in8bexxgtbyen8g.jpg

    Kod nas bi to realno bila La Bombonera 2, ali bi ekipa na toj tribini sjedila s nogom preko noge i hladno gledala razvoj dogadjaja. Ne svi, vecina.Infinity

    Nebi, ako bi ekipa na La Bombonera 2 bila drogirana ko ekipa na La Bombonera 1 :lol:
  • Infinity
    15.1k
    Nije mi ovo to sto sam zamislio, ali je blizu. OK ove tri tribine, ali centralnoj fali par etaza :rofl:
  • SAS1987
    13.2k
    ma može se na centralnu tribinu staviti još X etaža ako treba :grin: Još da su stavili neke "zavjese" sa kojima zatvoriš gornji nivo tribina za male utakmice dobiješ top intimnu atmosferu na svaki utakmici :grin:

    Primjer Atalante.
    bf64jvak2r4iwlbh.jpg
    pgef58e50etcbjdj.jpg
  • db-izbjeglica
    12.5k
    kad smo već kod takvih stadiona, ja bi izdvojio tri.

    parken :love:
    skysports-parken-stadium-denmark_5317475.jpg?20210325132828

    estadio do bessa
    bessa_top1.jpg

    stadio luigi ferraris
    1e3cb32083f4f53d5b5994ca3d534850.jpg
  • Oluja
    3.6k
    Gelredome, Vitesse
    Attachment
    0ww5x120008yjekx4EB85_C_750_420.jpg_.webp (59K)
  • Dino
    2.2k
    Kolko sam naviko na Maksimir, svi stadioni s krovom mi djeluju ful klaustrofobicno hahahah
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.