• marcio amoroso
    32.1k
    40 milijuna sve skupa košta. Pa to smo mogli 15 puta napraviti da je bilo mrvu volje i pameti. Strašno, jednostavno strašno.
  • xavier
    11.1k
    40 milijuna sve skupa košta. Pa to smo mogli 15 puta napraviti da je bilo mrvu volje i pameti. Strašno, jednostavno strašno.marcio amoroso

    Pa nije novac nikad ni bio problem nego upravo volja. Nitko (ni klub ni grad) nije tu želio izgraditi stadion pod svaku cijenu nego su svi nastojali izvući nešto za sebe i zato i imamo ovo što imamo.
  • xavier
    11.1k
    I Hradec Kralove gradi novi stadion...9.300 mjesta, 23 milijuna eura, trebao bi biti gotov 2023.

    2-origin-6905142.jpg?t=L2ZpdC1pbi8xMDUweDk5OTkvZmlsdGVyczpxdWFsaXR5KDg1KTpub191cHNjYWxlKCk%3D&h=A66QiQfBRSMn8IHS_cwmWg&e=2145916800&v=0

    2-origin-6905143.jpg?t=L2ZpdC1pbi8xMDUweDk5OTkvZmlsdGVyczpxdWFsaXR5KDg1KTpub191cHNjYWxlKCk%3D&h=41kt7m2xSza6WQ7MI4pNtA&e=2145916800&v=0

    2-origin-6905139.jpg?t=L2ZpdC1pbi8xMDUweDk5OTkvZmlsdGVyczpxdWFsaXR5KDg1KTpub191cHNjYWxlKCk%3D&h=p5G9aPMwx1z3XjDkrePARg&e=2145916800&v=0
  • SAS1987
    13.4k
    Napravit će se novi Maksimir i to brzo :smile:

    Evo još jednog odličnog stadiona za argentinske prilike napravljenog 2011 kapacitete nešto iznad 25k (mada mi je to neobično malo jer izgleda da ima puno stajanja). Izgleda ko "basic" stadion, znaći tribine bez nekih dodatnih sadržaja. Minusi su mu naravno nepostoječ krov i one rupe između tribina.

    49487388.jpg
    rassegna_asientos-estadios-bicentenario-san-juan-2.jpg
    Estadio-San-Juan-del-Bicentenario-desde-arriba.jpg

  • SAS1987
    13.4k
    Zavrsen je stadion Steaue :cool:

    gb08i3iul577cudx.jpg
    knkwe4w0a91kdo3x.jpg
  • SAS1987
    13.4k
    River ce nakon copa Americe poceti graditi nove tribine uz teren. Ne zna se kako ce tocno izgledati ali ovo su špekulacije. Kapacitet ce biti nesto iznad 82k.

    8bpcefm936rpog65.png
    544cl89dea86oe7m.png
  • db-izbjeglica
    12.7k
    bzvz tako se uvijek dobije poluproizvod, a pogotovo kod pretvaranja atletskih u nogometne stadione.
    kako god okrenu, ostat će im preblagi nagib, utučeš love i love, a rezultat na kraju uvijek ostavlja dojam nije to - to.
  • SAS1987
    13.4k
    ostat će im preblagi nagibdb-izbjeglica

    Ukopali su teren :smile: meni je el Monumental stadioncina i pol.
  • db-izbjeglica
    12.7k
    ma ne mogu ga toliko ukopati da bi dobili nešto smisleno, a još je tu i taj nesretni preokrugli oblik.
    nemam primjer uspješnog pretvaranja atletskog u nogometni stadion.

    luzhniki, al oni su praktički srušili cijeli stadion, ostala je samo vanjska ljuska i krov.
    možda stuttgart...

    nisam ni rekao da nije stadiončina, ali smatram da je nešto što je projektirano kao atletski stadion bolje i ostaviti takvim ili srušiti pa napraviti novo.
  • SAS1987
    13.4k
    Novo je obicno bolje, slazem se. Ipak, drago mi je da se ide u rekonstrukciju a ne rušenje el Monumentala.

    nesretni preokrugli oblik.db-izbjeglica

    Stari Mineirao, okrugal stadion, prije rekonstrukcije. Nemam rijeci da opisem akustiku stadiona kada zvuk pocinje kruziti i odbijati se od betona.
    tqoji5urpnfa9mm4.jpg
    hb02ldfbm22ngjmr.jpg

    nemam primjer uspješnog pretvaranja atletskogdb-izbjeglica

    Stadion Real Sociedada je dobar primjer, mada su i oni nesto rušili.
    Attachment
    estadio-mineirao-atletico (88K)
  • deda
    27.7k
    Čitam malo forum Osječana i koliko sam ja shvatio do sada je već potrošeno 40 milja eura tako da se očekuje da će ukupna cijena igradnje stadiona biti oko 60 milja. SAmo još jedan info čisto radi naših procjena vrijednosti izgradnje budućeg Maksimira.
  • Neki tip
    19.1k
    pa nedavno je netko bio stavio službene podatke koliko je dosad potrošeno (vjerojatno vjerodostojnije nego forumska naklapanja tipa "lažu, ja velim da su već sad tolko potrošili")..
    mislim da je riječ o 23 milijuna dosad (tako mi ostalo u sjećanju), a ukupno je planirano 40

    Edit: evo našao, na wappu, ne tu, ali @Kwedi reče da je utrošeno do 31.12. 2020. - 161.595.209 kn (dakle cca malo manje od 22 mil EUR)

    Nije u iduca 3 mjeseca potrošeno još toliko.
  • SAS1987
    13.4k
    Koliko ja znam je u Osijeku bilo jako puno zemljanih radova a uz stadion se gradi i kamp. Ali ako bi cijena stvarno bila 60 milja to bi bio neviđeno skup stadion s obzirom kakav je.

    Teren stadiona u Maksimiru je puno pogodniji za gradnju od Pampasa. "Samo" srušiš stadion i već sutra možeš početi raditi novi. Mislim da bi u Zagrebu mogao biti problem jer će ljudi očekivati stadion koji sam sebe financira, živi 24/7, kinodvorane, shopping centri i ostale stvari a platili bi ga 1500€ po sjedalu. Želiš novi BMW a platio bi Clio.

    Basic stadion od nekih 30k (jedan nivo, samo prostorije za upravu, fan shop i muzej) u Maksimiru bi po meni koštao oko 2.5k po sjedalu. Stadion Rapida je koštao 1.9k po sjedalu a oni su stadion i gradnju jako optimizirali.

    Za mene je jako važno strateško pitanje kakav stadion želimo jer to će nas definirati za 50 godina. Novi stadion će svakako podiči klub na jedan nivo više ali ipak bi sve strane trebale razmisliti što uopće žele od stadiona? Želimo "samo" nogometni stadion ili građevinu koja živi 24/7 i donosi novac? Naravno, ja nemam pravi odgovor jer nisam dovoljno upućen kakve su uopće poslovne potrebe grada Zagreb i kvarta Maksimir. Ali ako grad / klub žele stadion koji živi onda će koštati puno iznad 3k+, pogotovo jer bi u tom slučaju vjerovano trebali raditi parkirna mjesta i ostalu infrastrukturu.

    Kao zanimljivost, najjeftiniji "novi" stadion je onaj u Udinama i košta samo 0.9k po sjedalu. Catch je u tome da su rušili sve tribine osim zapada, pomaknuli teren bliže zapadu i napravili nove ostale tribine. Obične tribine su jeftine, skupe su tribine gdje su VIP, svlačionice, press te ostala "nenogometna" infrastruktura.

    https://www.footballbenchmark.com/library/stadium_developments_the_boom_continues
  • deda
    27.7k
    pa nedavno je netko bio stavio službene podatke koliko je dosad potrošeno (vjerojatno vjerodostojnije nego forumska naklapanja tipa "lažu, ja velim da su već sad tolko potrošili")..
    mislim da je riječ o 23 milijuna dosad (tako mi ostalo u sjećanju), a ukupno je planirano 40

    Edit: evo našao, na wappu, ne tu, ali Kwedi reče da je utrošeno do 31.12. 2020. - 161.595.209 kn (dakle cca malo manje od 22 mil EUR)

    Nije u iduca 3 mjeseca potrošeno još toliko.
    Neki tip sa Zapada

    Da, ova suma je potvrđena, ali je to suma samo za prošlu godinu bez 2019. i 2018.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.