• Baneki
    731
    Navedeš da nikome u okruženju ne ide bolje od nas osobito prema brojkama, a onda ne navedeš brojke. Evo grafa ukupno zaraženih gdje se vidi da je samo Srbija lošija od nas. Osim toga vidi se da je Slovenija u samom početku bila lošija od skoro svih, ali je dobrim upravljanjem krizom došla iza nas i Madžara po broju zaraženih, pa ne vidim gdje su ti njihovi problemi.
    Broj ukupno zaraženih je ključan za javno zdravstvo, jer smrtnost je u uskoj vezi sa sposobnošću javnog zdravstva da se nosi sa virusom.
    Italija je poseban slučaj gdje je u Europi prvo buknula zaraza pa nije za usporedbu.

    covid-19-hrvatska?orgId=3&from=1583190000000&to=1586677959039&panelId=9&width=1000&height=500&tz=Europe%2FZagreb
  • Cosey
    436
    Sretan Uskrs svima na Zoni!
  • runtothehills
    382
    Nek je sretan svima!
  • Neki tip
    19.4k
    Navedeš da nikome u okruženju ne ide bolje od nas osobito prema brojkama, a onda ne navedeš brojke.Baneki

    Pa ne možeš gledati samo apsolutne brojke broja zaraženih. Možda da sad još dodaš i kapacitet bolnica, opišeš prikazane krivulje rasta, usporediš s uvedenim mjerama, navedeš broj testiranja, broj umrlih itd.. Bosna ne testira, Sloveniji bolnice pune kako čitam, a Mađarska središnja vlast, ionako prejaka, ojačala dodatno..

    Možda sam samo pao "pod utjecaj PR-a", možda se gadno razočaram, ali moj je dojam zasad da smo umijesili pravi omjer restrikcija i kontroliranja broja zaraženih koji zdravstveni sustav može podnijeti. A to je ključno u cijeloj priči.
  • deda
    28.1k
    Sretan Uskrs svim forumašima i njihovim obiteljima!
  • Cosey
    436
    Možda sam samo pao "pod utjecaj PR-a", možda se gadno razočaram, ali moj je dojam zasad da smo umijesili pravi omjer restrikcija i kontroliranja broja zaraženih koji zdravstveni sustav može podnijeti. A to je ključno u cijeloj priči.Neki tip sa Zapada

    S zdravstvenom komponentom korone se borimo dosta dobro, ali s ekonomskom jako loše.

    Znam da kad netko spomene ekonomija u ovoj situaciji odmah se okarakterizira bešćutnim, ali lako bi se moglo dogoditi više smrti od indirektnih nego od direktnih posljedica virusa.
  • Neki tip
    19.4k
    to vrijedi i za ostatak svijeta.
  • Cosey
    436
    Puno, puno manje nego za nas.
  • deda
    28.1k
    Mi ćemo biti izloženiji zbog većeg udjela turizma u BDP-u.
  • Eduardo
    17.6k
    Sretan i blagoslovljen Uskrs!
  • Stihl
    3k
    Ekipa želim vam sretan Uskrs svima! Čestitka koja dolazi iz srca, a ne kao ona kopi pejst sranja koja kruže... koja uzimaju neku staru poruku i ta se poruka vrti godinama! Ne mijenjajte se nikada, ostanite uvijek takvi! Najbolja ste odbojkaška ekipa koju sam ikad imala priliku upoznati! Sretan Uskrs 2012!... Petra
  • cron1ck
    1.6k
    Popio zeko rakijicu,
    spotaknuo se o pisanicu,
    do Vas stigo nije
    jer ga rakija još grije.
    A kad već zeko nije spretan ja Vam želim Uskrs sretan.
  • Neki tip
    19.4k
    S zdravstvenom komponentom korone se borimo dosta dobro, ali s ekonomskom jako loše.Cosey

    Mi ćemo biti izloženiji zbog većeg udjela turizma u BDPdeda

    Stoji, no to je pitanje strukturnih problema našeg gospodarstva, a ne aktualnih odgovora na situaciju.

    Ako budemo pametni (tek ostaje vidjeti hoćemo li biti), onda je ovo sr..e i prilika za drugačije posložiti upravo tu strukturu.
  • Simke
    497
    Sretan Uskrs :smile:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.