• Ludovic IX
    5.5k
    ja sam odavno rekao da tamo ne bi išao ni da mi se pokloni.. ne privlači me nikako. ni turistički ni nikako. Iskreno, moja firma ima data centre po cijelom svijetu i šalju nas svugdje ali uvijek izbjegavam te egzotike.
  • Fanboy
    2.2k
    Dobro, pozitivna stvar da je sigurno ako se pridržavaš pravila. Znači možeš ostaviti auto sa ključem u bravi na najprometnijih lokaciji i bit će ti siguran. Sve te zemlje bogate naftom vam imaju preko 50% pa do 75% stranog stanovništva najčešće Indija, Pakistan i Bangladeš koji čine oko 90% stranaca. Daleko si sigurniji nego u Brazilu 2014 ili JARu 2010. Muškarcima je naravno ugodnije i lakše...
  • Efes Pilsen
    6.9k
    Potvrdilo mi danas Dusseldorf za 04. - 07.10, to znaci da cu bit primoran preskocit Salzburg. Jel ima neko iz Dusseldorfa ovod da kaze hoce bit negdje utakmica za pogledat, bar, restoran sta god
    Black, ako trebas za nekog kartu mozes uzet slobodno na moju godisnju.
  • NORTE
    9.3k
    "Suverenist" 3 mjeseca prije ulaska u Eurozonu na istu temu izjavljuje u saboru "srljamo kao guske u maglu".

    Od pljački javnog novca do floskuletina, to su hrvatski političari, plaćeni iz državnog proračuna.
  • NORTE
    9.3k
    Bit će agenda, opet protiv malih poduzetnika jer uz cijene energije kakve predvidjaju i gašenje rasvjete u gradovima svi će skraćivati radno vrijeme.Mali dioničar
    Cijene energije su posljedica agresije na Ukrajinu, dijelom i uvedenih sankcija Rusiji kao možda i najvećem izvozniku plina i nafte.

    Klimatska agenda sigurno ne bi uključivala masovan povratak prljavim energentima poput ugljena, plina i nuklearnih elektrana čemu upravo svjedočimo.

    Posljedice lockdowna osjećamo i tako će biti i ubuduće.

    Zelena agenda je možda i imala plan poskupljenje energije, prije svega dizela kao velikog zagađivača, ali događa se obratno, poskupili su električni auti i to ne malo (vjerojatno posljedica lockdowna).

    Trenutno imamo situaciju da su cijene nafte pale ispod razina prije ruske agresije, a cijene proizvoda lete u nebo...
  • NORTE
    9.3k
    Baš me zanima kako će oni to indiji, kini, pakistanu, ...nametnuti te klimatske mjeredb-izbjeglica
    U Pakistanu su se upravo dogodile neviđene poplave, UN tvrdi zbog klimatskih promjena.
    Nisam istraživao, ali čini mi se da je to posljedica otapanja himalajskih ledenjaka, čega prije očito nije bilo u tolikom obimu.

    Jedna od posljedica enormnih poplava su bolesti koje sada haraju među ljudima koji leže po bolnicama tamo.
    Poprilično nezgodno za Pakistan, if you ask me.

    Kina je vjerojatno jedan od najvećih ulagača u elektrifikaciju, posebno mobilnosti, od malih vozila poput romobila i sl. do malih autiju.
  • og1986
    2.9k
    Kina toliko brine o klimatskim promjenama da kada su prošle godine isključili u jednoj provinciji elektrane na ugljen i to je dovelo do rasta od 3% BDP tamo umjesto predviđenih 4.5% isti čas su ih ponovno uključili.
    Lako Kini raditi svu tu elektrifikaciju kada preko 90% ruda za to je kod njih...


    Isto tako stavljati nuklearnu energiju u isto koš sa ugljenom i plinom je van svake pameti. Zanimljivost, nije u vijestima kako su u Njemačkoj gasili nuklearke jer su loše, a gradili sjeverni tok 2, hmm, zašto je zanimljivo, jer su doznali kako su političari zelenih i još neki dobivali novce (lobija) od tvrtki koje su financirane ruskim novcem koji je opran preko HSBC banke.
    Kako to kako to.


    poskupili su električni auti i to ne maloNORTE

    Ponuda i potražnja. Svi daju poticaje za kupnju el auta, veća potražnja veća cijena. Tako su se čudili kako rastu cijene stanova u ZG nakon kaj su počeli davati poticajne kredite za mlade obitelji.
  • og1986
    2.9k
    Meni osobno nije jasna ova priča sa psom.

    Pas ugrizao dvoje male djece, i to navodno se događalo još 4 puta u posljednjih 14 dana da je nekoga napao.

    Da je po meni policajac bi imao ovlasti odmah ga upucati na licu mjesta ako se uopće i šeće sam cestom, a kamoli da je nekoga napao. Vlasnik neka grije zatvorski krevet.

    Na živce mi idu ljudi koji kao vole životinje, a ne brinu za njih ništa, ili još gore ovi koji brane džukele (aktivisti) koje se šeću cestom sami. Koliko su me i samog napadali kada sam vozio bicikl. I posvađam se s vlasnikom i drugi dan isto.

    Evo djeci traume za cijeli život. Ali ne, moramo cijeniti životinjski život, i oni su bića, sve su životinje dobre samo neshvaćene...

    U susjedstvu ima jedan rottweiler, kaže lik ma dobar je, maza.
    A kada prolaziš pored ograde vidiš da bi te u zraku strgao. I onda kada se nešto dogodi svi se čude.

    Buraz ako imaš neku džukelu koja može ubiti odraslog čovjeka plaćaj porez mjesečni na to, pa ćeš razmisliti drugi put koju pasminu ćeš imati.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    U Pakistanu su se upravo dogodile neviđene poplave, UN tvrdi zbog klimatskih promjena.
    Nisam istraživao, ali čini mi se da je to posljedica otapanja himalajskih ledenjaka, čega prije očito nije bilo u tolikom obimu.

    Jedna od posljedica enormnih poplava su bolesti koje sada haraju među ljudima koji leže po bolnicama tamo.
    Poprilično nezgodno za Pakistan, if you ask me.

    Kina je vjerojatno jedan od najvećih ulagača u elektrifikaciju, posebno mobilnosti, od malih vozila poput romobila i sl. do malih autiju.
    NORTE

    Nisu to nikakve neviđene poplave, one se događaju od kad je vijeka i svijeta, uključujući i pakistan. Evo, jednim googlanjem sam saznao da su u pakistanu 1950. godine bile ogromne poplave u kojima je poginulo cca 2900 ljudi, praktički duplo više nego ove godine. Također, mora se uzeti u obzir da je pakistan 1950. godine imao manje od 50 milijuna stanovnika, a danas ima preko 200 milijuna.

    Elementarne nepogode su se događale, događaju se i događat će se. Ako UN (najbeskorisnija organizacija na svijetu) tvrdi da su se poplave u pakistanu dogodile zbog klimatskih promjena uzrokovanim zagađenjem, neka to i dokažu. Ne studijama, nego ispravnim numeričkim modelima...i daju REALNO RJEŠENJE! Najlakše je mlatit praznu slamu....malo teže dat nekakva financijska sredstva, napraviti hidrotehničke melioracije i zapravo pomoći ljudima da više ne bude poplava kao 1950. ili 2022.

    Kina cca 70% struje dobija iz termoelektrana!
    Kakvog smisla ima električni automobil ili romobil, ako ga puniš strujom iz elektrane na ugljen ili plin? Pa to je čisto pretakanje iz šupljeg u prazno!
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Meni osobno nije jasna ova priča sa psom.

    Pas ugrizao dvoje male djece, i to navodno se događalo još 4 puta u posljednjih 14 dana da je nekoga napao.

    Da je po meni policajac bi imao ovlasti odmah ga upucati na licu mjesta ako se uopće i šeće sam cestom, a kamoli da je nekoga napao. Vlasnik neka grije zatvorski krevet.
    og1986

    Pogledao sam snimku, koliko vidim, radi se o belgijskom ovčaru. Koji će k...c nekome u gradu takav pas? Mislim, to je radna životinja koju zbog njezinih karakteristika doslovno koriste vojska i policija?

    Ukoliko netko nema ogromno dvorište sa vrijednom imovinom, takav pas mu jednostavno ne treba, pogotovo u nekakvim urbanim sredinama i zakon to treba regulirati. Ako se može regulirati da netko ne može imati kravu u vrapču, može se i ovo pitanje oko opasnih pasa.
  • NitkoBitan
    12.2k
    Koji će k...c nekome u gradu takav pas?db-izbjeglica

    Koji ce k ikome u gradu ikakav pas? Zamjena za dijete, nemas koga mazit pa mazis psa, dosadno ti je, nemas motiv za prosetat se... uveo bi ja porez za drzanje psa u gradovima da bi ljudi 3x razmislili oce li ga uzet. Kaj se tice odnosa prema psima totalno smo otisli u k i zabrijali da su to neka osjecajna bica. Rekao bi moji pokojni djed da se zna gdje je njima mjesto, u vrtu :smile:
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Koji ce k ikome u gradu ikakav pas? Zamjena za dijete, nemas koga mazit pa mazis psa, dosadno ti je, nemas motiv za prosetat se... uveo bi ja porez za drzanje psa u gradovima da bi ljudi 3x razmislili oce li ga uzet. Kaj se tice odnosa prema psima totalno smo otisli u k i zabrijali da su to neka osjecajna bica. Rekao bi moji pokojni djed da se zna gdje je njima mjesto, u vrtuNitkoBitan

    Ako netko hoće psa, tko sam ja da sudim?
    Međutim, postoje pasmine prikladne za to... Šta ja znam, nisam nikad čuo da je maltezer nekog izgrizao.

    Da nije bilo majke i prolaznika koji su ga otjerali, taj pas je moga rastrgati ove klince. Strašno!
  • Jaro
    5.6k
    imam psa, i uveo bih porez na to, pol godine bih komunalce slao samo da prate setace pasa i kaznjavaju za sve prekrsaje koje rade,al bih bogme i oduzimao iste onima koji ih nepropisno i neadekvatno drze. Iz gornjeg poreza i kazni mos financirati sklonista za otudjene. Porez na kupnju bih podigao max, a stancere (prodavace na crnjaka) aktivno lovio i masno kaznjavao...
    Vlasnike ovakvih kaj napadaju u registar i dozivotna zabrana drzanja zivine...
    Al jbg, sve je to utopija kad zlostavljaci djece budu osudjeni na drustveno koristan rad koji odradjuju u ustanovi koja se bavi djecom...
  • Nolifer
    6.7k
    Ima tko stream engleza i talijana?
  • Nolifer
    6.7k
    Koji ce k ikome u gradu ikakav pas? Zamjena za dijete, nemas koga mazit pa mazis psa, dosadno ti je, nemas motiv za prosetat se... uveo bi ja porez za drzanje psa u gradovima da bi ljudi 3x razmislili oce li ga uzet. Kaj se tice odnosa prema psima totalno smo otisli u k i zabrijali da su to neka osjecajna bica. Rekao bi moji pokojni djed da se zna gdje je njima mjesto, u vrtuNitkoBitan

    Pas je itekako bitan u obitelji, sve ovisi o odgoju. Sam sam vlasnik jednog psa i moram priznat, da sam ga dobro odgojio. Nije agresivan, jer bila mi je situacija u kvartu recimo, di mi je baš taj tip belgijskog ovčara napao mog i ovi balvani su samo gledali sa strane i smijali se, pa sam im doviknuo da ga pozovu ili ću ga nokautirati, jer je bio dosta agresivan prema mom psu i više im nije bilo smješno. Psu je mjesto uz čovjeka, ne na vrtu niti na lancu. Ali isto tako je bitno kako se čovjek odnosi prema psu i nije džabe pas takav po ponašanju.

    Uglavnom isto bih uveo porez, ali na cigarete i to dodatno, manje bi ljudi pušili po kafanama, nema mi gore nego ući u smrdljivu kafanu di ne vidim ništa od dima i tog smrada recimo, dajem ti primjer samo
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.