• og1986
    2.9k


    I to je navodno 17% godišnje proizvodnje
  • NORTE
    9.3k
    Za nas ili općenito prosječnog građana je apsolutno svejedno hoće ta lova završiti na računu INE ili nekog škugora...db-izbjeglica
    Naravno da nije apsolutno svejedno.
    Lopova koji su se preko politike uhljebili i nakrali preko javnih poduzeća nam je svima puna kapa.
    To što je Ina prodana ne mijenja bitno poantu.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    I to je navodno 17% godišnje proizvodnjeog1986

    Pa da...
    U ovoj priči je to najgora stvar, a ekipa se pali na ukralo, pokralo, lopovi, uništilo nas, ja bi imao kuću od 400 kvadrata, vikendicu i porschea da nije "škugora"... A zapravo im je svejedno.

    U cijeloj priči je jasno da su krajnji potrošači tko zna koja ruka, zadnji u hranidbenom lancu u kojem svi zarade na bolesno visokim cijenama naftnih derivata. Meni je apsolutno je svejedno tko će mi prodati kubik bolesno skupog plina, INA ili nekakva druga firma koja je plin kupila od "škugora" koji ju je kupio od te iste INE po povlaštenoj cijeni.
  • masacusec
    3.1k
    Lišenje slobode nije ništa drugo nego li ona smradanerova: "Psi laju, karavana prolazi". Zatvor 30 dana i opet sve po starome. Tresla se brda...
    Konfiscirati im imovinu! To je adekvatna kazna za takve....
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Naravno da nije apsolutno svejedno.
    Lopova koji su se preko politike uhljebili i nakrali preko javnih poduzeća nam je svima puna kapa.
    To što je Ina prodana ne mijenja bitno poantu.
    NORTE

    Pa da te ne "ukrade" uhljeb, "ukrala" bi INA. Što u ovoj priči uopće znači ukrasti? Šta misliš da bi ti INA prodavala plin po nižoj cijeni? Da, sigurno! Kako onda nije isto?

    Cijene plina su svugdje bezobrazno visoke, iako svi u tom poslu očito imaju poprilično lufta. INA je (poprilično sam siguran) ZARADILA i na tom plinu kojeg je prodala po povlaštenoj cijeni.

    Sad drame oko struje, kako će cijene rasti zbog ne znam sve kakvih razloga. Onda pogledaš tvrtke koje imaju najveću neto dobit u hrvatskoj zadnjih tko zna koliko godina i pogodi koja je firma DOSLOVNO PRVA.... upravo tako, HEP!

    pa pušite si onu stvar... Meni se čini da sve te energetske firme stvaraju svojevrsni kartel i nabijaju cijenu bez ikakvog pretjerano bitnog razloga, jednostavno zato što mogu.
  • og1986
    2.9k


    Moja poanta upisa nije da opravdavam krađu nego da su uspjeli toliko ukrasti sa tako malim postotkom ukupnog prometa..
    A tvoja konstatacija je, da ne upotrijebim goru riječ, glupa.
    Zbog takvog razmišljanja ljudi svaka šuša u Hrvatskoj i pomišlja na krađe, malverzacije i kriminal.

    Ovo je toliko visok iznos da bi to bio skandal u Americi, a kamoli ne u Europi ili Hrvatskoj.

    To kaj ti misliš da tebe nitko direktno nije ukrao i da zbog toga ne bi trebao ništa poduzimati je za smijeh.

    Gluposti pišeš.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Pa poduzeto je, kak nije?
    Jesu ih hapsili - jesu!
    Čak i poprilično brzo, to je činjenica...

    Ja nigdje nisam rekao da ništa nije trebalo poduzeti, već samo komentiram reakciju ljudi okolo, koji se zgražaju nad jednom stvari, a drugu koja je iz ovog očita i koja ih se tiče nemjerljivo više prešućuju. Tvrdiš da bi izostanak te muljaže utjecao na cijenu plina s kojim se grijemo, kuhamo i koristimo za pripremu tople vode? Zaboli me ona stvar za profit INE, hoću realnu i prihvatljivu cijenu naftnih derivata... Likovi su digli MILIJARDU KUNA, u godinu dana, na najobičnijoj preprodaji plina, a sigurno ga nisu dali direktno na tržište građanima i industriji, odnosno - zaradila je i još jedna ruka.

    Jbmu, ne pričamo o cijeni niche parfema i luksuznih satova... Već o nečemu što je osnova-osnove za normalno funkcioniranje društva u kojem živimo. Hoću se grijati zimi po normalnoj cijeni i voziti se u poslovne i privatne svrhe za manje od par tisuća kuna mjesečno!
  • deda
    28k
    E neće moći. Zato što su ovi mrknuli milijardu ti ćeš plaćat duplo ili troduplo više.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    E neće moći. Zato što su ovi mrknuli milijardu ti ćeš plaćat duplo ili troduplo više.deda

    Budemo, budemo...
    Isto kao što smo i ostatak plina koji nije išao preko ovih plaćali po realnoj cijeni....
  • deda
    28k
    A gle svaki račun netko mora platit. Gost, konobar ili gazda. Tako i svaku pljačku netko mora platit. Najčešće je to ovca iliti mali čovjek. Pitanje je samo razreza.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Deda, INA je u prvom polugodištu 2022 godine
    ostvarila dobit od 1,6 milijardi kuna... Znači, 6 mjeseci... Za usporedbu, prošle godine im je dobit u istom periodu bila oko 500 milja kuna.

    Tu razliku smo platili MI!
  • deda
    28k
    Naravno, a sad ćemo morati platiti još više da bi imali istu zaradu.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Ne deda, to je dobit koju su ostvarili UNATOČ toj pljački, u tom istom periodu...
  • miro
    3.2k
    znači INA je zaradila i više kad uračunaju ukradeno, pa onda su moguće 2 situacije:

    1) INA je super sretna, imaju više para nego su mislili, nema potrebe za tolikim povećanjem cijena

    2) INA je u biti ostvarila puno veću dobit, pa da bi sljedeće godine stigli tu dobit, moraju još više povećat cijene nego su mislili

    Što je vjerojatnije ? :chin:
  • Nolifer
    6.7k
    najjace kaj je lik imal svoj mirovinski fond :lol:

    a ovo drugo, stranka ce to rijesiti... :rofl:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.