• NORTE
    9k
    Nemamo temu o politici, Orbanov novi zakon podržavam 100%, kao i onaj Putinov.
  • deda
    27.5k
    Daj mi taj zakon da pročitam
  • Eduardo
    17.2k
    Dok se vi bavite zakonima ja ću baciti osvrt na ovo ludo vrijeme koje hara Europom zadnjih dana... ludilo

    Požega - 25.06. - led i vjetar


    Minsk, Bjelorusija - 26.06. - potopljen grad


    Češka - tornado


    Austrija - led, vjetar, kiša


    Njemačka - vidi pod Hrvatska i Austrija


    Švicarska - bujice


    Francuska - bujice
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Švicarska - bujiceEduardo

    I kod njih se prikazuje ta emisija? :wink: :razz:
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Meni je od vremenskih prilika puno stravičnije ponašanje ljudi u prometu. Situacija je sve gora, količina idiota na cestama je stravična.

    Samo u zadnjih nekoliko dana je kod nas na cestama poginulo valjda isto ljudi kao i u tornadu u Češkoj, koji se u čitavoj srednjoj Europi pojavi jednom u 100 godina.
  • NORTE
    9k
    količina idiota na cestama je stravična.db-izbjeglica
    Da su kazne brutalne razmislio bi triput hoćeš li stisnut gas. Kad saznaš da ti je frend u zatvoru zbog 50 preko ograničenja, da ti je stari bez vozačke 3 godine jer je prošao kroz crveno, da si ti platio 20 tisuća kuna da ne moraš u zatvor jer nisi stavio kacigu itd... I dalje bolje zvuči nego da ti je frendica u grobu zbog nikakvih kazni. Samo sam naveo primjere, ali shvaćate poantu.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Danas se vozim, dođem do željezničkog prijelaza, podignuta rampa, ljudi ispred mene normalno uspore, kočim, pogledam u retrovizor, ženska razgovara na mobitel i pretječe par auta na usranom željezničkom prijelazu...čovjek dolazi iz suprotnog smjera, koči, trubi, maše rukama...

    Jednostavno ne vjeruješ koliko ljudi mogu biti glupi i neodgovorni.

    Drakonske kazne su svakako opcija, ja osobno bi za objesnu vožnju dijelio kazne od 10 000 eura.

    Nadalje, meni nije jasno kako svatko
    može posložiti i dobiti vozačku dozvolu. To je nemoguće, svi smo išli u školu, jednostavno postoje ljudi koji nisu mogli savladati osnovnoškolsku matematiku, al upravljanje motornim vozilom, u interakciji sa tisućama ljudi mogu svi.
  • kinfa95
    485
    realno, kazne su nam i sad s obzirom na hrvatski standard brutalne..
  • Infinity
    15.2k
    Nadalje, meni nije jasno kako svatko
    može posložiti i dobiti vozačku dozvolu. To je nemoguće, svi smo išli u školu, jednostavno postoje ljudi koji nisu mogli savladati osnovnoškolsku matematiku, al upravljanje motornim vozilom, u interakciji sa tisućama ljudi mogu svi.
    db-izbjeglica

    Mozda je testiranje prejednostavno. Tu kod mene voznju pada otprilike 50% ljudi, ali svi oni imaju drugu, trecu, petu, desetu priliku. Testove poloze skoro svi bez problema, mada tu imas teskih pacijenata. Sa mnom je na testove izlazio tip kojem je to bio 24. pokusaj. Kaze da ga voznja cak i ne zanima, ali mora poloziti zbog posla. Mislim da je bio zastitar il tako nesto. Testovi su 50KM, tip je do tad dao 1.200KM samo na testove. Ja sam rijesio testove, polozio vozacki za auto, kamion, cekao dva mjeseca na motor i on je tad kad sam ja polagao za motor izasao prvi put da polaze voznju. U medjuvremenu je tri, cetiri mjeseca padao testove koji su kao i voznja svaka dva tjedna. Dobro, imao je tu mjesec dana obuke za voznju. Covjek je na kraju duze od godinu dana polagao testove i kako takav moze znati ista kad ga pustis na cestu?

    Vidjam svaki dan svakakve budale po cesti i slazem se apsolutno da vozacku ne treba imat svatko, da kazne trebaju biti vece i da neki prekrsaji zasluzuju oduzimanje vozacke, pa cak i zatvor. Ovdje napuses preko 1.5, dobijes 12 sati iza resetaka, vozacka dva mjeseca i 400KM kazna koju platis 200 u roku osam dana. I taj 1.5 promil je gornja granica, dobijes istu kaznu i za 1.5 i za 3.5 sto je apsurdno. To je kazna koju moze platiti svaki smrtnik koji ima auto. Neke kazne jednostavno moraju biti dovoljno visoke da odmah u startu vecina ljudi zna da ju ne mogu platiti, a da si ne mogu priustiti nesto poput 1-3 mjeseca zatvora, par godina bez vozacke i slicno.
  • SAS1987
    13.3k
    Treba ukinuti financijske kazne za prometne prekršaje (osim možda neke lakše). Puno je efektivnije da bi ljudi trebali odraditi kaznu radom na javnom mjestu (npr pobiranje smeća, uređivanje okoliša itd)
  • marcio amoroso
    31.9k
    U Berlinu su trke po gradu od semafora do semafora jedno vrijeme bile jako in. Jednom prilikom je jedan dečko izgubio kontrolu i udario u auto koje je vozio doktor koji je na mjestu preminuo.
    Javnost se digla i kazne su jako pooštrene. Automobil i vozačka se sada oduzimaju na licu mjesta ako se učestvuje u trci. Jako malo je ostalo onih koji i sada udaraju po gasu, posebno jer je puno policije u civilnim vozilima.
    Dosta puta sam spavao u Antunoviću na zapadu i noću ona glavna ulica postaje Grobnik. Policiju u civilu ili da zaustavlja te specijalce nisam vidio nikada.
  • The Undertaker
    3.9k
    Danas sam gledao nešto statistiku nesreća. Suprotno općem uvjerenju, broj prometnih nesreća je u velikom padu ako se gleda zadnjih 20-ak godina.
  • Blue 67
    212
    Što je s onim što su govorili o ukidanju 0.5 promila i 10% prekoračenja brzine što je potpuno suludo?
  • Bosna86
    11.5k
    Prije 20 g nije bilo autoceste… Standard je bio niži, vozio se svakakav krš… Sve to moras uzeti u računicu
  • The Undertaker
    3.9k
    Sve stoji ali se povećao i broj vozila kao i učestalost korištenja istog. Kod nas su kazne pretjerano visoke s obzirom na standard i nisu izbalansirane. Slažem se da one koji ponavljaju teže prekršaje (pijanstvo, vožnja bez vozačke, teški prekršaji) treba drastično kažnjavati ali za ove standardne prekršaje (manja prekoračenja brzine, pojasevi, itd...) kazne trebaju biti manje. Da ne govorim da ima apsurdnih rješenja gdje 0.5 promila alkohola standardno nije prekršaj ali ako sudjeluješ u prometnoj nezgodi onda jest.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.