• Bosna86
    11.5k
    Nije moj Text, ali se slažem s njim pa ću ga prenijeti...

    JE LI TRUMP BAŠ TAKO GLUP/LUD ILI JE OVO BIO 'LEVERAGE'/OSVETA?

    Nakon ovog (ne)promišljenog izostanka pravodobne kritike prosvjedu/puču svojih fanova Trump je nehotice ili namjerno Republikance doveo u vrlo nezgodnu situaciju. Naime, da bi sačuvali obraz Trumpa moraju izbaciti iz stranke, a ako to naprave njegova bi neovisna kandidatura za predsjednika na sljedećim izborima gotovo onemogućila republikanskog kandidata u pobjedi. Trump bi bez podrške teško pobijedio ali bi sigurno osvojio 10-20% glasova što bi značajno poboljšalo polazišnu točku demokratskog kandidata (tko god on/ona/ono bilo).

    Tako da se Trump sinoć de facto osvetio Republikancima za izostanak podrške pri pregledavanju glasova, a poboljšao je i sebi poziciju pred možebitnim suđenjem na republikanski posloženim visokim sudovima SAD-a. Dapače, Republikanci sada moraju pošto poto osigurati da se Trump ne kandidira na sljedećim izborima, što god on tražio. Istovremeno su Republikanci u još jednim škaricama - ako Trump pred visokim sudom bude inzistirao na dodatnim istragama moglo bi se utvrditi da su i Republikanci koristili isti modus operandi krađe na nekim ranijim izborima.

    Trumpov najveći adut po tko zna koji puta je to što ga svi podcjenjuju i misle da je glup, lud ili isključivo egotriper. A on je jedna lisica premazana svim mastima i kockar kojeg se ni Vegas ne bi postidio.
  • deda
    27.5k
    Republikanci su se jebeno kockali postavljajući za kandidata sociopata, mislim da im žetva tek slijedi.
  • puxigadjurdja
    1.4k
    JE LI TRUMP BAŠ TAKO GLUP/LUD ILI JE OVO BIO 'LEVERAGE'/OSVETA?

    Nakon ovog (ne)promišljenog izostanka pravodobne kritike prosvjedu/puču svojih fanova Trump je nehotice ili namjerno Republikance doveo u vrlo nezgodnu situaciju. Naime, da bi sačuvali obraz Trumpa moraju izbaciti iz stranke, a ako to naprave njegova bi neovisna kandidatura za predsjednika na sljedećim izborima gotovo onemogućila republikanskog kandidata u pobjedi. Trump bi bez podrške teško pobijedio ali bi sigurno osvojio 10-20% glasova što bi značajno poboljšalo polazišnu točku demokratskog kandidata (tko god on/ona/ono bilo).

    Tako da se Trump sinoć de facto osvetio Republikancima za izostanak podrške pri pregledavanju glasova, a poboljšao je i sebi poziciju pred možebitnim suđenjem na republikanski posloženim visokim sudovima SAD-a. Dapače, Republikanci sada moraju pošto poto osigurati da se Trump ne kandidira na sljedećim izborima, što god on tražio. Istovremeno su Republikanci u još jednim škaricama - ako Trump pred visokim sudom bude inzistirao na dodatnim istragama moglo bi se utvrditi da su i Republikanci koristili isti modus operandi krađe na nekim ranijim izborima.

    Trumpov najveći adut po tko zna koji puta je to što ga svi podcjenjuju i misle da je glup, lud ili isključivo egotriper. A on je jedna lisica premazana svim mastima i kockar kojeg se ni Vegas ne bi postidio
    Bosna86

    Rale?
    Koncizno i jasnije da ne može!
  • Bosna86
    11.5k
    Trumpov najveći adut po tko zna koji puta je to što ga svi podcjenjuju i misle da je glup, lud ili isključivo egotriper. A on je jedna lisica premazana svim mastima i kockar kojeg se ni Vegas ne bi postidio.Bosna86

    Par mojih rijeci

    Trump je legit sto bi se reklo, dobio je 75 milja glasova... Da dočaram koliko je to veliko, Obama je 2008 dobio 68. Ono sto je posebno zanimljivo je da osim bijelaca, ima ogromnu podršku Hispanaca... Hispanci su najviše popušili sa ovom BLM spikom i doslovno su treći red stanovništva... S obzirom da oni imaju najveći prirodni prirast i da stalno pristižu, to nije zanemarivo... Također, oni dolaze u Ameriku raditi, Trump im je smanjio regulacije i poreze a njima je to najvažnije... Također ne treba smetnuti s uma da su oni Katolici i da im smeta Antifa retorika...

    Sto se tiče Republikanaca, oni su ovdje najveći gubitnici... Većina njih se nalaze u neobranom grozdu, Trump tone, a ako mu okrenu leđa popušiti će glasove... Neka moja procjena da će im kandidat na sljedećim izborima biti guverner Floride... Lik je mudrija verzija Trumpa i udara po svome... Florida se npr prva otvorila i ne obaziru se puno na coronu

    Sto se mog osobnog dojma tiče, tijekom ljeta nisam osjećao neki strah... Doslovno hrpetina zgoljavih debila koje su maltretirali u školi i koji ne znaju sta bi sa sobom i delikventi koji su te prosvjede iskoristili za pljačku... Ono Juce s druge strane, je bolesna horda luđaka... Ako netko prati na discoveryu one likove sto buksaju hranu za 10 g unaprijed i žive odvojeni od svijeta će otprilike skužiti o cemu se radi... Ti likovi su Juce bili spremni poginuti i bili su tu jer stvarno misle da je u pitanju izdaja Amerike... U prilog tom govori da ih je troje poginulo padom s 30 metara a ženska je popila metak dok se zalijecala... Dalje, nijedan izlog u gradu nije dirnut, došli su uzeti Capitol Hill, pružiti podršku i tjt
  • mniokl
    254
    Sve to ima smisla,zato sam i rekao da volim čuti iznutra,jer s ove strane bare to izgleda drugačije nego kad živiš tu.Meni je zanimljivo kako je doslovno cijeli svijet podjeljen na trampovce i antitrampovce,svi sve znaju i prave se pametni,imaju povjerljive informacije kako njima paše.Ja uvijek volim čuti puno mišljenja,argumenata i dokaza prije nego kreiram svoje.I moram priznati nakon 4 godine mandata Donalda Trumpa još uvijek ne znam šta da mislim o njemu.Argumenata za i protiv je brdo na obje strane.
  • Bosna86
    11.5k
    Takoder, zadnjih pola godine jedan problem prolazi ispod radara, a to su ogromna moc Twittera i Facebooka... Juce su npr Trumpu pukli ban na 24 sata kao da je kakvo dijete u igraonici... Iako se radi o privatnim firmama, to po meni nije posteno... Sloboda govora mora postojati. ne moze pojedinac odluciti sta se smije reci a sta ne... U Americi se vec sredinom '80ih dogodila nacionalizacija jedne telekomunikacijske firme kada su postali prejaki, tako da ta mogucnost postoji u Ustavu i za ove
  • mniokl
    254
    Slažem se da su oni u otvorenom ratu protiv njega.
  • flexXy
    1.9k
    Vlasnicima drustvenih mreza, kao i svim ostalim vlasnicima kompanija, najbitniji je profit. Odavno su vec postale platforme preko kojih se ljudima servira svakakav sadrzaj samo da se zadrzi njihova pozornost na sto duzi period vremena. Tako se lagano na Facebooku ili Twitteru zatrpati u moru laznih vijesti i opcenito nekih teorija zavjera. Algoritam je dizajniran da nudi ono sto najvise pali ljude, a to su oni iskonski osjecaji poput mrznje, seksualnog nagona, itd. Zato moja iskrena preporuka svima da probaju sto manje vremena provoditi na tome, ja sam se preporodio od kad sam to sve izbrisao. Ako se u iducih 5godina ne provede neka masivna regulacija svega toga, iskreno me strah posljedica.
  • Crusades1986
    9.5k
    Ako netko prati na discoveryu one likove sto buksaju hranu za 10 g unaprijed i žive odvojeni od svijetaBosna86

    jel znaš možda ime emisije o tome koja se vrtila prije par godina ili se sad vrti?

    i daj kad stigneš napiši nešto o nacionalnoj gardi. jel to regularna vojska ili nesto za izvanredne situacije?
  • Bosna86
    11.5k
    jel znaš možda ime emisije o tome koja se vrtila prije par godina ili se sad vrti?Crusades1986

    Preppers

    nacionalnoj gardiCrusades1986

    Svaka od 50 država ima nacionalnu gardu... To je regularna vojska koja je stacionirana u bazi i koja ne ide na ratišta, već djeluje unutar granice svoje države... Sluzi za branjenje poretka, krizne situacije i prirodne nepogode
  • Crusades1986
    9.5k
    E super
    Tenks :up:
  • Neki tip
    19k
    @Bosna86 kratka, ali vrlo jasna i kvalitetna analiza..

    I tvoja, a i onog što si ga prenio.
  • Nino Bule
    11.3k
    Meni je Raletov tekst potpuni promasaj, od svega se radi 5d taktika. Establishment republikanci su htjeli da se Trumpa pregazi na izborima kako bi raskrstili s Trumpovim krilom stranke(Mitch Mcconnell odbio prije izbora Trumpov prijedlog o stimulusu koji bi vjerovatno donio Trumpu pobjedu, i opcenito sabotiranje bilo kakve legislacije tijekom korone). Dogodilo se to da je Trump opet odradio vrhunski izbore, u slucaju visoke izlaznosti (koje se republikanci boje ko smrti i rade sve da sto manje ljudi izađe glasat) donio milione novih glasova i to pogotovo kod latino populacije. To vidimo i na ovim Georgia run offima di su republikanski kandidati bez Trumpa na ticketu izgubili masu latinosa, a vratili malo bijelaca iz predgrađa, ali ne dovoljno da dobe. Dakle i nakon izgubljenih izbora realno je buducnost stranke bila "Trumpisticka", jer covjek jednostavno ima pobjednicku koaliciju. Ovo divljanje od neki dan mjenja sve, prosjecni swing voter iz predgrađa koji je jako bitan u americi isto gleda na blm/antifa nerede kao sto ce gledat na ovo, a medijski je ovo popraceno nenormalno, tako da raletova teza da ovo poboljsava Trumpovu poziciju ne stoji nimalo, Trump bi da ovoga nije bilo 2024 ili bio kandidat ili mogao birat tko ce bit kandidat (Tom Cotton, Tucker Carlson, netko treci nebitno). I nije to nista Trump instruirao, jednostavno se rulja otela kontroli.
  • Bosna86
    11.5k
    tako da raletova teza da ovo poboljsava Trumpovu poziciju ne stoji nimaloNino Bule

    Pa nisam bas siguran da si ga dobro razumio... Trump vise ne može biti predsjednik, to je jasno, ali ima opcije da napravi štetu stranci sto je osnovna Raletova misao
  • Nino Bule
    11.3k
    moja poanta je da je imao veci "leverage" prije ovoga. Ako nisi otvoreno podrzavao Trumpa kao republikanski kandidat uglavnom si gubio osim nekih saveznih drzava koje su iznimke poput arizone. Republikanci ce zbog ovog vjerovatno izgubit u midterm izborima 2022., ali ce iskoristit ovo da se dugorocno rijese trumpista. Pa prepustili su predjsednistvo demokratima sa sabotiranjem trumpovog stimulusa, ne mislim da ce ih dirat jedan izborni ciklus samo da se vrate u svoju poziciju moci.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.