• über alles
    1.5k
    Kina ni nemora ulazit u sukobe kad su pokupovali zapadne medije i tech divove.

    Trump je nenormalan ,al je jedan od rijetkih koji ih je javno prozivao zbog korone te se cijeli mandat protivi Kini i njenom utjecaju.
  • og1986
    2.9k
    Kina jako širi svoj utjecaj po svijetu pogotovo u Africi i Južnoj Americi gdje su Ameri postali omraženi zbog svoje nasilne politike. Isto tako imaju utjecaja u Istočnoj Europi. A kao što je kolega iznad rekao na zapadu imaju utjecaj na medije, tech divove i pogotovo Hollywood gdje se događa velik dio propagande.

    Zapad je isto kriv zbog toga. Previše su ovisni o proizvednim kapacitetima Kine, a svoje privatne firme koje surađuju sa Kinom ne mogu kontrolirati ( iako se vidi pomak sa zabranom rada Huaweia). Isto tako na zapadu su još uvijek svi zaokupirani WWII da su zaboravili da u 2021. u Kini postoje koncentracijski logori i da se ljudska prava krše naveliko. Na to žmire, a tim manipulacijama Kina širi utjecaj.

    Procjene su da će 2026. Kina i službeno prestići US prema BDP-u. Tada će kao broj 1. imati veći utjecaj na trgovinske sporazume. 2030-ih će i službeno biti svjetska velesila broj 1 u većini stvari.

    Trump je nenormalan ,al je jedan od rijetkih koji ih je javno prozivao zbog koroneüber alles

    S ovim se slažem, ali sve je ostalo na tome "prozivkama". Do sada se jedino Australija zauzima za istragu o porijeklu virusa i gdje jedna australija mora voditi grupu država poput UK,DE, FRA, s time da SAD nije ni blizu pregovora o istrazi.

    Neznam jeste li vidjeli, ali nedavno je kao "procurio" video sa nekog kineskog sastanka vodstva ili tak nešto. Gdje oni pričaju kako su od 70-ih preko Wall Streeta gradili utjecaj na ameriku. Isto tako imaju puno političara koji rade za njih. I židova. Da nebi netko ovo protumačio kao antisemitizam doslovno je aludirao na grupu ljudi u vrhu "establishment" sa "velikim nosovima". A neki tjedan su uhićene kineske špijunke koje su spavale sa Američkim političarima.

    Isto tako je nedavno u kongresnoj knjižnici deklasificiran memorandum sovjetskog saveza od nekih 40 točaka gdje oni kuju plan kako srušiti SAD iznutra. Napisan pred nekih 50 godina i točno sve govori onako kako se danas događa.

    Kina je isto tako "prešla igricu" kada je u pitanju ekonomija, troše na sve strane, daju zajmove, bacaju u beton, ali su zatvorili valutu tako da nitko ne može njom trgovati te na taj način "osigurali stabilnost valute".

    Uglavnom vidi se da sa ovakvom demokracijom gdje političari su većinom sociopati i korumpirani, je samo pitanje kada kreće kineska dominacija svijeta.
  • deda
    27.9k
    Realno, nama isti drek. Tragedija je svjetske, a pogotovo američke politike da uopće jedan sociopat kao Trump može doći na vlast. Svijet nažalost ne ući iz svoje povijesti.
  • Baneki
    717
    Na mišljenje oko Trumpa dosta utječu mediji. Koliko znam za razliku od prethodnika nije pokrenuo ni jedan novi rat a i pokrenuo je ekonomiju.
  • Stihl
    3k
    Ne znam zakaj tolika averzija prema Trumpu, iskreno zaboli me kurac ali to im je možda najbolji predsjednik kaj su imali. Koliko vidim, javno je toliko ispljuvan, a nista lose za Ameriku nije napravio. Jebi ga, vjerojatno zato i ne paše...
  • Baneki
    717
    Američki predsjednik i njegova politika ima veze i s nama, tu mislim na Europu. Cijeli migrantski val i teroristički napadi su direktna posljedica američke politike na sjeveru Afrike i pokretanja tzv. arapskog proljeća od Trumpovih prethodnika. I Trumpa su gurali u rat s Iranom pa se nije dogodio.
  • NORTE
    9.1k
    samo pitanje kada kreće kineska dominacija svijeta.og1986

    Ona je već počela, a kad krenu po svjetske resurse nitko ih neće moći zaustaviti. Trumpov odlazak im itekako ide na ruku i njihov rast će sada biti još strelovitiji.
  • luftwaffe
    645
    Upravo to, nije pokrenuo nijedan rat, poticao mirovne sporazume Izraela i susjednih arapskih zemalja, smirio eskapade Kim Jong-una, stopirao masovna financiranja LGBT propagande po afričkim državama, smanjio financiranje NATO-a i WHO (istog koji je prikrivao kineske laži o Covid-19) itd
  • Crusades1986
    9.7k
    stopirao masovna financiranja LGBT propagandeluftwaffe

    Zato mu i nije bilo spasa.
  • Navijač Dinama
    7.4k
    I još uz nabrojano sve, isti je taj Trump izgradio zid na granici sa Meksikom, uz pokušanje suzbijanja dilovanja drogom i naglog prelaska latina u SAD. Kao i @Stihl i ja sam isto mišljenja da im je to najbolji predsjednik. Ali mislim da mu se posebno zamjerilo kad je Antifu proglasio terorističkom org.( kod nas se bojim nećemo to nikad dočekat). Uz to sve zbog promicanja "američke vrijednosti" i cilj ga je bio uklonit od strane američke lijevice koja je pripomognuta od strane smeća židovskog Soroša, i njemu sličnih.

    Bojim se da Donald nije posljednji, te da idući koji bi mogao biti na redu je nažalost Putin..
  • NORTE
    9.1k
    Ma kakvi, Rusija je Kina2, u političkom i ugnjetavačkom smislu, ne tehnološkom. S druge strane Rusija ima više resursa i jaču vojnu industriju.
  • Somport
    556
    Na mišljenje oko Trumpa dosta utječu medijiBaneki

    Da se razumijemo, 80, čak i 90% Trumpove popularnosti je došlo upravo iz medija, društvenih mreža itd. Iskreno mislim da upravo zbog tolikog šoka medija kad je pobijedio 2016. je izazvalo lančanu reakciju novih ljudi koji žele imati vlast nad svojom državom, npr. Marine Le Pen iz Francuske. To je jedan od najbitnijih faktora njegovog uspjeha.
  • luftwaffe
    645
    Uostalom, pogledajte tko je sve financirao Biden/Harris kampanju, mnoštvo mutnih tipova iz miljea industrije oružja, tako da ćemo uskoro gledati iznad naših glava razno razne bombardere
  • mniokl
    254
    Volio bi da se kolega Bosna86 oglasi o ovoj temi,jer on ipak najbolje razumije to i ima informacije iznutra kako bi se reklo.Ovo što se tiče Trampa i da je on najbolji predsjednik ikad ne znam šta da kažem.Čovjek je nahuškao rulju na praktički pokušaj državnog udara u zemlji gdje se mislilo da je to nemoguće,po tome je jedinstven,slažem se.Cijelo vrijeme se priča da mediji stvaraju lažnu sliku o njemu,barem u Europi,a onda on napravi sve što su ti mediji predviđali.To dovodi u najmanju ruku u pitanje njegovu inteligenciju ako ne i zdrav razum.Naravno da kontra strana nije ništa bolja,možda su i gori.
  • Neki tip
    19.3k
    Ne da mi se u ovu temu dublje ulazit na forumu, ali evo provokacije radi mogu primijetit da bjeloruski, srpski, honkoški, meksički ili panamski parlament uvijek napadaju 'borci za slobodu' dok su napadači na američki ili britanski parlament uvijek 'rulja'. :)

    Eto, zanimljivo. :)
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.