• Dino
    2.2k

    Ima puno pravo, buduci da je vec jednom Carigradski (najugledniji) patrijarh priznao HPC koja nije samoukinuta, vec ugasena (prisilno).

    Dakle, obnova je moguca, medutim kak si reko, to je vise politicki interes nekih da Srbi imaju svoju crkvu u Hrvatskoj.
  • Crusades1986
    9.8k
    Pa da to napravimo, srpska mitomanija bi opet upozoravala na ustaše na svakom koraku.
  • xavier
    11.1k
    medutim kod nas su uglavnom svi Pravoslavci SrbiDino

    Srbi su upravo zbog SPC jer inače zapravo tehnički uopće nema razloga da budu Srbi. No to je veoma teška tema gdje se u zadnjih 150 godina izdogađalo toliko puno stvari koje su definirale sve ovo što danas uzimamo zdravo za gotovo da je zapravo dosta OT na ovom forumu.
  • Kwedi
    3.8k
    Srbi su upravo zbog SPC jer inače zapravo tehnički uopće nema razloga da budu Srbixavier

    Kak nema? Na ovim prostorima tumačenje nacionalnosti definirano je vjerom i jezikom.
  • xavier
    11.1k


    Ja ne govorim o danas. Ovo o čemu govorim ima korijene u događajima od narodnih preporoda u 19. stoljeću kad je formirana nacionalna svijest, preko 1. svjetskog rata i raspada i stvaranja država koje je uslijedio nakon njega do života u novoj državi (mislim na Kraljevinu SHS). Sve je to stvari posložilo na način da nakon toga više nije bilo povratka.

    U to vrijeme je jezik bio prilično drugačiji nego danas, a "Srbi" nisu pričali ništa drugačije od susjeda Hrvata.

    No kako sam napisao, to je stvarno OT ovdje.
  • Kwedi
    3.8k
    Slažem se, samo uzmi u obzir tadašnji povijesni, politički i kulturološki kontekst gdje i Hrvati iz Dalmacije ili Hrvati iz Slavonije ili Hrvati iz Zagorja mogli su jedne druge razumjeti s titlovima.

    Mislio sam da se referiraš na vjerski kontekst..
  • Majki2111
    2.6k
    Jučer prvi put bio na onom okupljanju kod HNK. Ima tamo svega. Od alternativaca i ustašluka do prosječnih ljudi i ljudi za koje se zapitaš kaj rade od svog života... Ali jednostavno kad učiš, a ekipa te pozove, nemaš puno izbora nego ne otić. :smile:
  • luftwaffe
    645

    Postoji u Domjanićevoj Hrvatska pravoslavna crkva
  • Infinity
    15.3k
    Nek ide. Nitko nas ne tjera da to gledamo. Ima i druge kinematografije pored americke. I to strasno jake, ali podcijenjene s obzirom da nije americki proizvod.

    Najbolje je to sto su ameri davno prije imali strasno dobrih filmova u kojima je bilo crnaca, zidova, indijaca, homoseksualaca, ali to nije bilo isforsirano nego je bilo prirodno pa je to licilo na film.
  • Navijač Dinama
    7.4k
    nego je bilo prirodno pa je to licilo na film.Infinity

    Pa da, nije bilo ovo sranje naglasito koliko sada hoće da bude..
  • Stihl
    3k
    Sve je to kurac i sve to ide u kurac. Jebem ti amerikance.
    To je danas postalo nevjerojatno, svaki kurac se javlja za nesto. Pa jebem ti neke filmove su cak zabranili prikazivat jer su procjenjeni kao rasistički ili tako nešto. Pa to stvarno nemres vjerovat. I sad su dosli do toga da ti nameću da u filmu moraš imaš neke druge rase, druge seksualne orjentacije itd.itd . da bi dobio neku nagradu i da se ovi jadni nebi osjećali manje vrijednima i da ne bi bili zakinuti za svoja osnovna ljudska prava, mislim koga vi jebete. Ameri silom hoće izbrisat svoju povjest u kojoj su oni bili najveći rasisti na svijetu pa sad glumataju i drugima nameću neke ljudske vrijednosti. Ali dragi moji ameri nemrete izbrisat povjest niti povjesne činjenice, a to je da ste baš vi bili onaj najgori ološ i dan danas ste to.
  • Kwedi
    3.8k
    Nek ide. Nitko nas ne tjera da to gledamo. Ima i druge kinematografije pored americke. I to strasno jake, ali podcijenjene s obzirom da nije americki proizvod.Infinity

    sve je rečeno ovime.

    živi i pusti druge da žive.
  • Bosna86
    11.6k
    Nemoj generalizirati.... Osim Oregona, Californie i NY, ostatak Amerike je i vise nego normalan... Neke države u unutrašnjosti i na jugu su konzervativnije od Poljske ili Madjarske npr
  • Stihl
    3k

    Ne genaraliziram, niti mi je to cilj. Dobro znam kaj sam napisal i na koga se to odnosi. A nazalost, povijesne činjenice im ne idu u prilog...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.