• Mulec86
    389
    Mi s tim neandrtalcima prijatelji nismo.ovaj turnir je sramota. Zvezdu razbit kad vec mozemo, a u nastavku karijere im želim sve najgore.
  • Mali dioničar
    14.3k
    Kad već govoriš o odlascima tih igrača u Zvezdu onda je u redu da veliš i prave činjenice, a to je da ih je tam steral Ćiro. Zato se i govori za njega da je bil najbolji trener Zvezde. A koliki su minusi i dubioze u financijama ostali svaki put iza našeg "trenera svih trenera" to je pak druga priča.Sljeme

    Ćiro je htio biti trener Zvezde, bilo je riječi da je i uplatio Zajam za Srbiju - praktički bespovratna lova koju je Milošević žicao i činjenica je da je sve osim Janjanina on zaista i dao u Zvezdu. Bio je u konfliktu i s Kranjčarom, ali Cico nije bio takav lik, preveliki purger da bi išao bilo gdje, a pogotovo tamo.

    Isto tako je činjenica da ih je par puta porazio kao nitko pa i 82. I da je osvajač dva zadnja trofeja u Jugoslaviji i prvog trofeja u Hrvatskoj tako da si na dosta tankom ledu s pričom o financijama jer se 80tih nije vodilo brige ni o državnim financijama ni financijama poduzeća, a kamo li o Dinamovim financijama. Suprotno uljepšavanju 80tih kroz serije tipa Crno-bijeli svijet i popularnu kulturu, trenutno živimo u Švicarskoj vezano za transparentnost bilo koje vrste pa tako i financija.

    Ako misliš na njegovu kupnju HAŠK Gradjanskog/Croatije novcem Česme, o tome smo već ispisali romane.

    Vezano za samu temu “mladje kategorije” svim srcem želim pobjedu danas i da je to zadnja prijateljska utakmica protiv njih ikada. Ok da neki Nijemci ili Englezi ili Francuzi organiziraju turnir pa pozovu i Dinamo i Zvezdu, ali ići kod njih na turnir prijateljstva je degutantno.

    Specijalno u situaciji u kojoj dok na Zlatiboru imamo turnir prijateljstva, klošar mlati dijete u Vukovaru zbog hrvatskih simbola.
  • Infinity
    15.3k
    Ako se nekome da da proanalizira u kakvim sastavima su uopce dosli Dinamo i Zvezda. Dinamo je u mjesovitom, ali bi bilo zanimljivo vidjeti minutazu obje ekipe na turniru, a onda i u nacionalnom prvenstvu. Dobro, ne bas minute, mogu nastupi ili nastupi u prvih 11. Sam bi to rado obradio, al nemam vremena.

    Dojma sam nekako da je njima bas stalo i da su u najjacem sastavu. Ovi turniri nakon prvenstva su uglavnom jako dobri za igrace koji su manje igrali.
  • deda
    28.1k
    S obzirom na pandemiju malo se juniorskih turnira igdje na svijetu igra. Dečkima treba utakmica. Da su nas pozvali na neki turnir u Sloveniji, Austriji, Mađarskoj ili Engleskoj vjerujem da bi se odazvali. Dinamo je otišao na turnir gdje je pozvan.
  • marcio amoroso
    32.5k
    Ja prvi ne mogu smisliti cigane, ali dečkima u njihovom razvoju ovakve utakmice odlično dođu.
    Osim toga je od rata prošlo 25 godina.
    Mene osobno općenito fascinira da su najveći nacionalisti oni koji rata vidjeli nisu jer se tada još nisu rodili ili oni koji su za vrijeme rata hladili jaja negdje.
  • marcio amoroso
    32.5k

    Samo pogledaš onaj sastav kad smo gostovali u Splitu i ovaj jučer. Mislim da je samo Duvnjak igrao u obje.
    Osim njega su Crnac, Barišić i Rozić imali ozbiljniju minutažu, možda sam još nekoga zaboravio.

    Edit: Čavlina. Hrvoj, Težački, Kozina, Tomak, Baturina, Barišić, Šaranić, Jurišić, Janković, Duvnjak.
    Ovo je sastav koji je u Splitu pobijedio.

    Sastav od jučer ne mogu naći.
  • Eduardo
    17.6k
    Kad već govoriš o odlascima tih igrača u Zvezdu onda je u redu da veliš i prave činjenice, a to je da ih je tam steral Ćiro.Sljeme

    U Podcastu je jednom bilo govora o tome. Prosinečki nije htio puno pričati i kopati po toj priči, ali je iza kamere po riječima Losa dao naslutiti da to baš i nije bilo sve tako crno na bijelo kako se godinama provlači priča. Valjda je puno veća lova bila u igri što je bio glavni razlog. Sad, tko je bio gost koji je s Losom pričao o tome ne mogu se sjetiti, ali znam da je bio komentar u stilu - "onda bi bilo u redu od Robija da konačno ispriča pravu istinu i da prestane hajka na Ćiru što se toga tiče".
  • The Undertaker
    4.1k
    Baš to. Igraju igrači rođeni 02./03. godište, rat davno završio i sad bi još njih trebalo opterećivati ustašama i četnicima. Neka bar nove generacije probaju imati normalne odnose kad smo mi već zasrali.
  • deda
    28.1k
    Zato se i ratuje ovdje svakih 40-50 godina. Starija generacija zna što je rat, ali mlađi ne pa to moraju oprobati. Ja se samo nadam da će se taj ciklus produžiti na bar 100-150 godina.
  • Baneki
    731

    Tko smo to mi? Ovo tvoje je na tragu "tko nas bre zavadi?".

    Dobro se zna tko je bio žrtva, a tko agresor u domovinskom ratu.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    nek se klinci okušaju i u tom, čisto da vidimo od čega su satkani. karakter se gradi protiv takvih protivnika.

    htjeli, ne htjeli zvezda i partizan su krema ovog dijela svijeta kada je omladinski nogomet u pitanju.
    turnir u sebi ima naziv "prijateljstvo", ali ne mislim da će se danas igrati "prijateljski". igraju protiv očito kvalitetnih momčadi, a tu je još i nekakav van nogometni pritisak, okoliš u kojem veliki igrači moraju biti sposobni reagirati kako treba.
  • Baneki
    731
    Pa Dinamo redovito ima uspjeha u UEFA Youth league, igra protiv Arsenala i Bayerna, nakon grupnih faza. Zvezda je jednom bila u grupnoj fazi zadnja, Partizan niti to, ne znam baš da su oni neka krema.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    pa napisao sam "u ovom dijelu svijeta", nisam napisao u čitavoj europi ili svijetu.
  • Mali dioničar
    14.3k
    Smiješno glorificiranje turnira kao koncepta u stilu “dečkima treba utakmica”.

    Takav trenažni proces teško da postoji. Na kraju sezone igrati turnire gdje igraš utakmice dan za danom.

    Kak to da se onda ne igraju EURO i Svjetsko prvenstvo po tom konceptu nego igrači imaju po 3-4 dana za rekuperaciju.

    Zbilja bih volio čuti kondicijskog genija koji bi obrazložio da je dobro za organizam i za razvoj igrača igranje kompetitivne utakmice svaki dan.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    Sramote se klinci
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.