• Armagedon13
    958
    Negdje sam pročitao da je problem što su kond.treneri postali prevažnim u školi
  • Draž
    1.1k
    Negdje sam pročitao da je problem što su kond.treneri postali prevažnim u školiArmagedon13

    To je istina, uvjerio sam se iz prve ruke pretprošlo ljeto.
    Odrađivao sam trenersku praksu u Dinamu. Previše si daju na važnosti.
    Problem je kaj im je netko to i dopustio.
  • Ludovic IX
    5.5k
    onda je još gore što naši juniori dišu na skrge zadnjih 20-30 min utakmice
  • deda
    28k
    Tovari su odigrali 40 službenih utakmica ove sezone, naši 38 ako ne računamo Premier league International cup i Al Abtal cup. Dakle, naši čak imaju i više utakmica u nogama. Sve skupa to je prežestoko za juniore, i pogubno nadasve dugoročno. Tovari su već izgubili Prpića koji ne igra cijelu polusezonu, a Capan i Vušković im isto nisu igrali mjesec dana. Ista sudbina im je zadesila i Antunovića i Jurića. Nažalost čisto naganjanje rezultata može dugoročno donijeti abnormalnu štetu. To će tek godine pokazati, ali ja sam već sad dojma da su tovari žestoko preforsirali ove dečke.
  • The Undertaker
    4.1k
    Prpić ima mononukleozu, koliko znam. Osobno mislim da su i naši i njihovi preforsirani ali valjda struke znaju što rade. Po meni, nije svatko istih kapaciteta i svaki igrač bi trebao imati neki individualni plan i program. Očito to nije moguće kad se neplanski trči za rezultatom i kad ti je kratka klupa.
    Meni je njihovo finale protiv AZ bilo pokazatelj koliko nismo dobri ni mi ni oni.
  • Ali
    1.9k
    Kad se već tako posložilo da su "bili tići" podlegli medijskom pritisku što naravno nije nikakvo čudo za taj uzrast i ispustili vodstvo na tablici.

    Prvo bi marketing našeg kluba trebao razgovarati sa trenerom Senzenom da li on želi da se ova tekma u subotu prebaci na centralni teren i da se otvori tribina zapad dolje. Ako se on složi, treba priključiti sve one juniore koji su bili na dispoziciji prve momčadi a sad je ionako tamo gotovo prvenstvo. I u najjačim sastavu istrčati i osvojiti još jedan pehar. Pritom pozvati igrače prve ekipe, igrače futsal Dinama i vlasnike godišnjih ulaznica da dodju na druženje. Organizirati neki #fans_day ili tako nešto, uz rasprodaju tipa -50% na sav asortiman prošlosezonski iz fan shopa.
    Neznan možda neki early birds za pretplatu za 23/24...

    Uglavnom napraviti na jednom mjestu jednu lijepu feštu za nekih 5-6.000 najvjernijih posjetitelja.
    Omogućiti i neko slikanje i druženje svih mladjih kategorija "velikog" i "malog" dinama , trenera , uprava, bivših igrača...
  • Crusades1986
    9.8k
    ili jednostavno pustit klince da odigraju utakmicu tamo gdje ih igraju čitave sezone i ne skupljat klikove na njima pa ako pobijede super, ako ne opet nije tragedija...
  • The Undertaker
    4.1k
    To je to. Nisu oni više baš klinci ali dernečenje po juniorskim kategorijama nije u ničijem interesu.
  • IstinaZaDinamo
    1.3k
    Oni su od juniora progurali Pukstasa, Sigura i ajmo rec Vuskovica. Ove ostale ne racunam jer nisu odigrali dovoljan broj utakmica/minuta iako bi tu vjerojatno bio Prpic.

    Mi nismo niti jednom od nasih dali puno minuta u prvoj momcadi izuzev Topica na kraju sezone, ali Katinic i Soldo su odigrali dosta u Bravu i Sibeniku.

    U tom smislu mozemo reci da smo izjednaceni.

    Ono sto je nas plus je sigurno veliki broj igraca koji ce se boriti za mjesto u prvoj momcadi tijekom priprema (Rukavina, Vrbancic, Lukanic, Zivkovic, Gurlica, Topic, Brkljaca, Sakota, Koscevic, Soldo?). To je skoro pa cijela jedna momcad i dokaz o sirini momcadi koju imamo na raspologanju.
  • Nino Bule
    11.5k
    Vidjet cemo kroz 2,3 godine di ce nase 2003/2004/2005 zavrsit a di njihovo, realno i prosle sezone smo u juniorima imali puno potencijala iako su hajdukovi osvojili ali evo i bartol i duvnjak i brekalo su zapeli, saranica sam ja iskreno otpisao, kod njih su zapeli i cuic, cubelic, krolo, skaricic, vrlo malo seniorskog nogometa su odigrali za pohvalit se, a prvaci bili.
  • Zagi
    5.1k
    Vidjet cemo kroz 2,3 godine di ce nase 2003/2004/2005 zavrsitNino Bule

    Kak smo i prije 6 i prije 12 mjeseci tu pisali, partnerski klub u kojem će klinci prebroditi tranziciju iz juniorskog u seniorski nogomet.
    Dal je to Dubrava , Sesvete , Bravo ili Krka na struci je da odluči , a na upravi da dogovori.

    Pitanje koje definitivno predugo stoji neodgovoreno.
  • deda
    28k
    To je ono što ja ljudima govorim godinama. Oni sad gone rezultat u juniorima 3-4 godine jer im treba zbog Lukšinog PRa, a koliko će to stvorit igrača veliko je pitanje. Naše 02 je zasad dalo Gvardiola, njihovo Biuka i Ljubičića, naše 03 Baturinu, njihovo ništa.
  • Patak
    2.2k
    Kak je to malo pravih igrača, jedan do dva iz generacije, a svi ultratalentirani. Ja se iskreno čudim kako taj prijelaz juniori-seniori predstavlja toliko veliki problem većini igrača a imaju sve najbolje uvjete za napredak.
  • Infinity
    15.2k
    Seniorsku ekipu cini oko 27 igraca starih uglavnom od 18 do 35 godina. To je 18 generacija. 18 generacija daje nekih 27 igraca. Zamisli da ih je pet svake godine za prvu ekipu, bilo bi ih 85 u rosteru ili bi imali U23 ekipu ako bi se rjesavali starijih.

    Naravno da se neki prodaju, neki se dovedu, al sve se opet svodi na to da je 1-2 igraca godisnje jako dobar posao. I ne postanu samo taj jedan ili dvojica neki igraci, nego su oni jedini igraci za Dinamo. Ne zavrse ostali karijeru na tom prijelazu. Neki zaigraju za druge klubove i naprave karijere, mada nekima ostane da eventualno jednog dana pricaju kako su bili juniori Dinama.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.