• xavier
    11.1k
    Ak bude manje od 10 tisuća nek odma daju naslov Rijeci ili Hajduku.Carrasco

    Na Loksi nas je bilo 4 tisuce, uz lijepo vrijeme protiv Osijeka ocekujem BAREM duplo vise.NitkoBitan

    ocekujem vise posto je ovo derbiNitkoBitan

    Problem je što to bazirate na pretpostavci da navijači koji nisu redoviti doživljaju Osijek kao nekakav derbi što zapravo nije tako. Njima je to naravno nešto bolje od Istre ili Slavena, ali nikakav "derbi".
  • Antonio bbb
    245
    Stadion nam je jedan od glavnih razloga slabe posjete.jedan u nizu

    Razmazeni navijaci su nam glavni razlog slabe posjete. Kad se igra protiv npr. Citya, onda stadion nije nikome problem.
  • Sportskifanatik
    367
    Očekujem 5000 ljudi i pobjedu(realnost), dok nema stadiona nema ni posjete to je jasno ko dan.
    Nisu svi mog razmišljanja da ih briga za kišu i vjetar.
    Makar možda nije u pitanju i stadion nego krov,da je krov mislim da bi imali 8000-10000 na svakoj utakmici.

    Stadion i krov su 90% problema posjećenosti.
  • zagr
    505
    neće im stadion biti problem ni u zadnjem kolu polusezone protiv hajduka, kad će nas se sigurno skupit 15.000+
    stadion nije problem kad je karta 300 kn il kad treba vikat "ubij tovara", vjeurjem da će biti bolja posjeta kad se napravi novi stadion, ali nemres mi reć da je on najveći problem kad je na Hajduku pun stadion, a na loksi 4 soma ljudi.
  • Sportskifanatik
    367

    To su ugl. ljudi koji ni ne prate hnl i Dinamo, oni dolaze gledat city
  • Sportskifanatik
    367
    kad smo zadnji put imali pun stadion protiv hajduka?
  • Antonio bbb
    245
    Sve karte su bile rasprodane na proslavi naslova prvaka protiv Hajduka 21.5.2021., ali svejedno se sjecam da iz nekog razloga sjever gore nije bio niti polupun.
  • Sportskifanatik
    367
    mozes mi reci rezultat,ne mogu pronaci tu utakmicu?
  • Antonio bbb
    245
    21.5.2021.Antonio bbb

    *2022
  • Sibirski plavac
    1.3k
    Je li razmaženost glavni problem vidjet ćemo tek kad dobijemo novi stadion i kad se u klubu netko sjeti da postoji marketing,nešto što rade europski klubovi,ali i neki u lijepoj našoj kako bi privukli što više ljudi(tu ni ne mislim samo na tovare nego na Osijek i Rijeku koji već neko vrijeme vode igrače po školama u svojim gradovima i time možda pridobiju određeni broj tih klinaca koji će u budućnosti biti redovni na tekmama,a našima to izgleda ne pada na pamet). Ako i s novim stadionom i marketingom budu slične brojke kao i sad,onda će ova teza o razmaženosti očito biti konačni odgovor na pitanje o lošoj posjeti.Komentirao sam nedavno kako u Europi ima klubova sa modernim stadionima,solidnim rezultatima u svojim ligama i dolaze iz najvećih gradova svojih država(Cska,Lokomotiv,Ujpest,Olimpija Ljubljana,Slovan Bratislava),a unatoč tome posjeta im jedva bolja ili čak manja od naše. Ako je ovo naše razmaženost (a rekao bih da donekle je),može li se tako nazvati i dotične? Često i novinari pišu o "Zagrepčanima,najrazmaženjiom publikom u Europi i šire",ali zato o "razmaženim" stanovnicima Moskve,Budimpešte,Ljubljane,Bratislave ni riječi.
  • jedan u nizu
    6.1k
    Razmazeni navijaci su nam glavni razlog slabe posjete. Kad se igra protiv npr. Citya, onda stadion nije nikome problem.Antonio bbb

    naravno, svatko ce jednom ili dvaput godisnje isrpiti los stadion i hladnocu. Ali nece dolaziti na manje utakmice. I kad dode na city zapravo se samo prisjeti razloga zasto nece doci na recimo Osijek.

    Kad je veliko ime ljudi ce istrpiti svasta. Na metallicu ce doci svi makar ce biti u blatu do koljena, dok za recimo jedan Silente uz 10x jeftiniju ulaznicu nece doci skoro nitko ako su uvijeti kao na hipodromu za vrijeme Metallice. Dok ce recimo taj isti Silente uspjeti napuniti tvornicu ili malu dvoranu doma sportova.

    Mi cemo na velikim utakmicama imati posjecenost , ali na manjima ce samo manjina odbaciti komfor i dolaziti redovito. Zasto su ljudi spremni istrpiti recimo Hajduk prosle zime kad je pao snijeg, ali ne jednu Istru u istim uvjetima nece doci skoro nitko. Jedno je ime protivnika, a jedno su uvjeti na stadionu.

    Publiku necemo moci graditi na ovom ruglu, zaboravite te price, to ce eventualno biti privremena euforija zbog rezultata ili nesto slicno. Tek kada stadion bude nov i moderan cemo moci razmisljati o drugim razlozima i na koje nacine privuc vise redovnih gledatelja.
  • NitkoBitan
    12.2k
    Tek kada stadion bude nov i moderan cemo moci razmisljati o drugim razlozimajedan u nizu

    "Drugim" razlozima se treba bavit sada i uvijek bez obzira kaj igramo na Maksimiru. Kaj da se bavimo samo problemom stadiona a druge stvari trebamo gurnut pod tepih? Tako se gube generacije navijaca. Sigurno ce netko radije otic na utakmicu znajuci da ce bit 7-8 tisuca ljudi a ne 3-4. Moramo izvuc maksimum iz onoga kaj imamo.

    Mislim da je dobra posjeta dobar temelj za sve ostalo. Nekih 4-5 tisuca ljudi i na ovakvom Maksimiru bi trebao biti civilizacijski minimum kluba poput Dinama, odnosno njegovih navijaca. To je otprilike brojka ljudi sa godisnjim ulaznicama, a zakaj oni ne dolaze nije bas problem stadiona jer da im je stadion problem ne bi uzeli godisnju.
  • Infinity
    15.2k
    To su ugl. ljudi koji ni ne prate hnl i Dinamo, oni dolaze gledat citySportskifanatik

    Mislis li da bi 30.000 ljudi doslo gledati Lukavec - City na Maksimiru? Koliko je tih ljudi poteglo do Maribora ili Beograda gledati neku top ekipu?
  • SAS1987
    13.5k
    Mislis li da bi 30.000 ljudi doslo gledati Lukavec - City na Maksimiru? Koliko je tih ljudi poteglo do Maribora ili Beograda gledati neku top ekipu?Infinity

    Baš to. Bio sam na Dinamo - Istra a nisam išao na Maribor - Liverpool a stadion mi je na walking distance :lol:

    Dinamo ne može puno utjecati na stadion, osim da očiste toalete i otvori dovoljno ulaza ali zato može i mora puno više raditi sa navijačima. I sa takvim stadionom se može bez problema do prosjeka u HNL od 8k+. Postoji puno tehnika i načina a Dinamo ne koristi skoro pa niti jedan.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.