• xavier
    11.1k
    Svaka čast LOTR, ali prema The Song of Ice and Fire (kako se zove serija knjiga, GOT je tamo samo naslov prve knjige) je kao lektira za osnovnu školu.
  • 000
    941
    Možda je Papa mislio na ekranizaciju LOTR, koja je odrađena vrhunski, pogotovo one produžene verzije.
    Mada najžešći fanovi LOTR ne žele ni da čuju za taj film.
  • Guinness
    1.9k
    Samo silmarillion. Jedva čekam da to dočeka ekranizaciju.
  • xavier
    11.1k
    istina, ekranizacija je odrađena vrhunski, ali ista mi je stvar kao i kod knjiga. Svaka čast LOTR i nemam ništa protiv tog serijala, dapače, ali prema GOT djeluje kao dječja bajka.

    No meni su, kako sam već pisao na Snetu, White Walkersi zapravo čisti višak u cijeloj GOT priči. Bez toga imaš toliko široku priču kojoj zmajevi i ostale "magije" dodaju taman potrebnu dozu mistike...
  • 000
    941
    Samo silmarillion. Jedva čekam da to dočeka ekranizaciju.bk5b

    Uh, mislim da bi to bio preveliki zalogaj. Čak nemam pojma ni kako bi to trebalo izgledati, čitava povijest tog svijeta od najranijeg doba... A sve te likove kronološki ispratit da bude smisleno...

    istina, ekranizacija je odrađena vrhunski, ali ista mi je stvar kao i kod knjiga. Svaka čast LOTR i nemam ništa protiv tog serijala, dapače, ali prema GOT djeluje kao dječja bajka.xavier

    Pa i krenulo je kao bajka za djecu, kasnije se to nadograđivalo, pa ima detalja koji zadiru u dosta drugih žanrova. Iz ove perspektive neke stvari možda djeluju pomalo naivno, ali u kontekstu onog doba je skoro nezamislivo za takvo nešto napisati. Nije čudo što ima toliko poklonika.

    No meni su, kako sam već pisao na Snetu, White Walkersi zapravo čisti višak u cijeloj GOT priči. Bez toga imaš toliko široku priču kojoj zmajevi i ostale "magije" dodaju taman potrebnu dozu mistike...xavier

    I meni je bilo zanimljivije dok su ih tek ovlaš spominjali i rijetko prikazivali, dok nisu predstavljali ozbiljnu prijetnju.
    No sada su ih stavili u glavnu ulogu, u kojoj se pokazuje da sve spletke, svi ratovi koji su se vodili i koji se vode, sva nesloga, razjedinjenost, razlike, klase.... Sve je ništa u usporedbi sa prijetnjom koja nadire sa sjevera, i tek će se tu stvari postati crno-bijele. Jedino ne razumijem što bi WW dobili i da pokore cijeli Westeros?!
  • Guinness
    1.9k
    Pa dobro mogu recimo Beren i Luthien ekranizirati ili pad Gondolina, sve knjige koje su dovršene,točnije izdane, u zadnje 2 godine
  • xavier
    11.1k
    I meni je bilo zanimljivije dok su ih tek ovlaš spominjali i rijetko prikazivali, dok nisu predstavljali ozbiljnu prijetnju.
    No sada su ih stavili u glavnu ulogu, u kojoj se pokazuje da sve spletke, svi ratovi koji su se vodili i koji se vode, sva nesloga, razjedinjenost, razlike, klase.... Sve je ništa u usporedbi sa prijetnjom koja nadire sa sjevera, i tek će se tu stvari postati crno-bijele. Jedino ne razumijem što bi WW dobili i da pokore cijeli Westeros?!
    Cavalera

    Pa to i govorim...Martin je napravio vrhunski cijeli svijet povijesti, ratova, politike, religije i svih drugih detalja. Svi ti ljudi i narodi imaju svoje motive iako su često samo pijuni nekih viših interesa. WW su prijetnja cijelom čovječanstvu, ali nisu ni blizu razrađeni kao svi ostali likovi.
  • 000
    941
    Pa dobro mogu recimo Beren i Luthien ekranizirati ili pad Gondolina, sve knjige koje su dovršene,točnije izdane, u zadnje 2 godinebk5b

    To idu neka nova izdanja?

    Pa to i govorim...Martin je napravio vrhunski cijeli svijet povijesti, ratova, politike, religije i svih drugih detalja. Svi ti ljudi i narodi imaju svoje motive iako su često samo pijuni nekih viših interesa. WW su prijetnja cijelom čovječanstvu, ali nisu ni blizu razrađeni kao svi ostali likovi.xavier

    To ne znamo još. Čekam da debeli konačno zatvori to poglavlje, a tamo će ih sigurno opisati do najsitnijih detalja. Srećom, serija će biti gotova, pa se neće ništa morati prilagođavati.
    Samo ovim tempom... Pitanje da li će uopće izdati na kraju.
  • Papastrumf
    9.3k

    Dječja bajka? Ne griješi dušu :wink:
  • xavier
    11.1k
    Dječja bajka? Ne griješi dušu :wink:Papastrumf

    Nisam mislio ništa loše, dapače, volim LOTR, ali kako sam napisao, pročitaj ove knjige ili pogledaj seriju pa ćeš vidjeti koliko je tamo sve to razrađeno na dubokoj razini odnosno koliko je detaljno.
  • xavier
    11.1k
    To ne znamo još. Čekam da debeli konačno zatvori to poglavlje, a tamo će ih sigurno opisati do najsitnijih detalja. Srećom, serija će biti gotova, pa se neće ništa morati prilagođavati.
    Samo ovim tempom... Pitanje da li će uopće izdati na kraju.
    Cavalera

    Mislio sam reći kako se možeš poistovjetiti s većinom drugih naroda i likova i cijeli serijal je pisan iz više perspektiva. Znači nema dobrih i loših, većina ih je negdje između. S WW se ne možeš poistovjetiti niti možeš razumjeti njihovu motivaciju kad uopće nisu (živi) ljudi.
  • Kwedi
    3.8k
    neću spojlati,ali WW imaju navodno jako veliki smisao, pogotovo njihov vođa...
  • xavier
    11.1k
    ma znam na što misliš, ali ipak i dalje mislim da zapravo uopće nisu bili potrebni.
  • 000
    941
    8261b8747186003.gif

    Steta sto je necemo gledati u zadnjoj sezoni. This Girl is on Fire...
  • cron1ck
    1.5k
    Posto je sezona zavrsila evo vam par filmica da skratimo vrijeme do pocetka pripema
    https://www.imdb.com/title/tt0117951/?ref_=tt_rec_tt Trainspotting (1996)

    https://www.imdb.com/title/tt0120735/?ref_=tt_rec_tt Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998)

    https://www.imdb.com/title/tt0208092/ Snatch (2000)
    svi su uglavnom slicna tematika


    i za kraj jedan navijacki koji vidim da je promaknuo, a bas je klasik svog zanra
    https://www.imdb.com/title/tt0385705/?ref_=tt_rec_tt The Football Factory (2004)
    "What else are you gonna do on a Saturday? Sit in your fuckin' armchair wankin' off to Pop Idols? Then try and avoid your wife's gaze as you struggle to come to terms with your sexless marriage? Then go and spunk your wages on kebabs, fruit machines and brasses? Fuck that for a laugh! I know what I'd rather do. Tottenham away, love it!"
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.