Comments

  • Svjetsko prvenstvo 2026. - SAD, Kanada, Meksiko
    I ja mislim da je Messi GOAT, ali nemojmo se zavaravati, dok nije uzeo svjetsko postojala je širom svijeta i dalje debata oko teme najboljeg ikad, pogotovo kad je Roni uzeo međunarodni trofej prije njega i to ako se ne varam u istoj godini kad je Messi izgubio Copu.

    Mislim u samoj Argentini vjerojatno i danas ima određeni dio ljudi, uglavnom starijih, kojima je Diego i dalje nedodirljiv.

    Sto ljudi, sto čudi. Kao što sam ranije rekao, nekoj baš starijoj genereaciji us vjerojatno Pele ili Cruyff najveći, pa da ne znam što Messi ili CR7 naprave. A ima i onih kojima je jedan Ronaldinho GOAT čisto po ljepoti igre, ali jebiga "zajebavao se. da nije, bio bi službeno GOAT".

    Isto i u drugim sportovima. Nekome MJ, Schumacher, Federer, Rossi, a nekome Lebron, Hamilton, Djokovic, Marquez. Jebiga, svakakvih ljudi ima....
  • Svjetsko prvenstvo 2026. - SAD, Kanada, Meksiko


    Jebiga desi se takav dan da sto puta slabijem protivniku nikako nemreš zabit (Španjolska Zelenortski). Englezi su imali taj period od par minuta gdje nas "razbijaju" ali to je isto posljedica našeg neobjašnjivog pada nakon trećeg gola. Što nas nisu razbili onda u prvom poluvremenu ako su tako bolji? Dva puta ispuštali prednost (da se nama to desi pričalo bi se o sramotnom gubitničkom choke mentalitetu). Nije valjda da vjeruješ u onu pizdariju od argumenta "opustili su se u prvom,a u drugom tek upalili motore". A i nemojmo zaboraviti da im je linolada olakšao svojim kemijanjem sa 3 iza.

    I da završim , Španiolska je nakon tog kiksa protiv Capo Verdea odmah protiv Saudijaca pokazala kakvi su kada su full unutra. Engleska koliko ja znam nikad nije razbijala zaredom, nego bi se iskalila na nekom (ovaj put na nama), a već iduću bi se mučili ili radi choke mentaliteta ili podjecnjivanja. Ne bih se čudio da im Gana stvori probleme. A i također ogroman momentum i "energy boost" im je dao ponovljeni penal. Da je ostala Livijeva obrana to je i samom Kaneu ogroman psihološki udarac s obzirom da je inače majstor penala koji rijetko promasuje, i tko zna kaj bi se onda desilo. Realno zabili su dva gola iz dva prekida. Kurcem mrdnuli nisu na nekoj ozbiljnijoj razini do trećeg gola i onih idućih par minuta nakon.

    Engleska je jako dobra repka, to ne osporavam, ali jednostavno mi tri ranije navedene ekipe (Fra, Špa, Arg) djeluju da mogu razbijati u nizu utakmica. Engleska mi ne djeluje tako. Možda se varam, bumo vidli.
  • Svjetsko prvenstvo 2026. - SAD, Kanada, Meksiko
    A mislim te debate najbolji, najveći ovo ono, u svim sportovima ne samo nogometu ima 100 kriterija i 100 mišljenja. Je li GOAT statstički najbolji igrač, je li to netko tko je popularizirao xy sport u svijetu, je li to mix statstike i utjecaja na xy sport, je li najbolji onaj tip igrača za kojeg se kaže "eh da se nije zajebavao bio bi GOAT". Ima ljudi kojima je Messi Goat, kojima je Ronaldo, a ima i ljudi (doduše dosta starije) kojima su igrači poput Pelea i Cruyffa nešto najbolje što su vidjeli i nikakav Messi i Ronaldo im to neće promjenit. A ima i solidan broj nogometne publike koji će recimo za Ronaldinha reći "on je GOAT, ali se previše zajebavao u karijeri van terena, pa nije potvrdio taj status, ali po čistoj igri je najbolji".

    U košarci recimo Lebron nek poruši sve rekorde opet će MJ biti većini GOAT jer em je bio igračina em je fakat popularizirao NBA i košarku globalno kao nitko. Većini svijeta je asocijacija na košarku MJ. Isto kao što Djoković što god napravio većini svijeta će prva asocijacija na tenis biti Federer i Nadal. U Motogp-u ili F1 džabe Marquezu i Haimltonu sve titule i rekordi, Rossi odnosno Schumacher ili Senna će većini publike biti GOAT-ovi svojih sportova.

    Često utjecaj nekoga na popularizaciju sporta ima argumente za GOAT debatu.
  • Svjetsko prvenstvo 2026. - SAD, Kanada, Meksiko


    Sad ću ispast Ronaldov apologet (a to fakat nisam, jedan od iritantnijih igrača) ali period u Unitedu pogotovo ona sezona 2008., Real koji je 5 sezona zaredom ispadao u osmini finala LP dok on nije došao 2009. a sve ostalo je povijest, Juve za koji je u samo 3 sezone zabio preko stotke (to ja mislim nikome u Juveu nikad nije uspjelo ako se ne varam, ili dugo nije), Portugal koji prije njega je imao samo jednu broncu i plasirao se na samo 3 svjetska,a s njim su uzeli Euro i Ligu nacija te se plasirali na svako veliko natjecanje, su neki od razloga koje ja vidim zašto bi netko njega stavio kao GOAT-a. Sama činjenica da je većina svjetske javnosti 2016. bila na rubu hoće li Ronalldovo osvajanje Eura podići mu šanse za GOAT status, i da se tek 2022. globalno složilo da je Messi GOAT tek nakon uzimanja Svjetskog, očito nešto govori. Valjda...

    Ovo sve govorim kao netko kome ni jedan ni drugi nisu dragi, ali Messija smatram najboljim ikad.
  • Svjetsko prvenstvo 2026. - SAD, Kanada, Meksiko


    Dobro možda sam se krivo izrazio sa "obrisali pod", ali rekao bih da su bili bolji. Htio sam samo reći da mi Engleska ni kad dođe do tih polufinala ili finala ne izgleda moćno kao neke druge repke kad dođu do te faze. I nije to jer mi nešto oni smetaju posebno, nego stvarno ja u toj Engleskoj po igri ne vidim razlog zašto ih se redovno hypea da su rang nekakve Španjolske, Francuske ili Argentine i osvajanja zlata kad nisu. Evo jedan hot take, i u Kataru i na ovom prvenstvu više mi jedan Maroko izgleda kao ekipa za uzet zlato nego Engleska. Valjda je to osobni dojam, netko drugi vjerojatno ima svoje neko viđenje, a netko treći neko svoje.
  • Svjetsko prvenstvo 2026. - SAD, Kanada, Meksiko


    Španjolska je branitelj europskog naslova i kad su na nivou rijetko tko im može išta (osim Francuza i Argentinaca). Englezi , barem meni, i kad su full unutra i kakti na najjačoj razini , ne vidim u njima neku neviđenu moć. I zadnja 2 finala velikih natjecanja pokazuju to. Euro 2021. ušli u finale krađom Danaca s izmišljenim penalom, a za ulazak u finale eura 2024. Watkins zabio u 90oj gol kakav više nikad nije, kasnije i Palmer u finalu, nikad više takav gol dao nije. Vidjelo se u Kataru 2022. i finalu Eura 2024. di su i što su kad im prave repke poput Francuske i Španjolske dođu na obračun, obrišu pod s njima.
  • Svjetsko prvenstvo 2026. - SAD, Kanada, Meksiko


    Englezi nas dobili više našim greškama (pogotovo u prekidima) nego klasom. Nijemci su nabili siroti Curacao i mučili se sa Obalom Bjelokosti. Ove 3 repke koje sam naveo su rutinski pobjedile dosadanje protivnike (izuzetak Španjolska Cape verde).
  • Svjetsko prvenstvo 2026. - SAD, Kanada, Meksiko
    Zasad Argentinci, Francuzi i Španjolci jedini pokazali ozbiljan nogomet vrijedan zlata.
  • Svjetsko prvenstvo 2026. - SAD, Kanada, Meksiko


    A ne volim ga, iritantan za popizdit, ali tko osim njega od ovih mladih igrača ti izgleda da ima šansu u budućnosti biti u GOAT debati? Mislilo se Mbappe prije 7 8 godina, na kraju neće ni blizu biti. Nije li Yamal već sad u brojkama bolji nego Messi i CR7 kad su bili njegovih godina? Ako tako nastavi još 15 20 godina, jebiga bit će legitiman za GOAT debatu, koliko god iritantan bio. Ne kažem da će nadmašit, ali ako ovako nastavi....
  • Svjetsko prvenstvo 2026. - SAD, Kanada, Meksiko
    Ne volim ga, ali GOAT je jebiga. Yamal je zasad najbliži tome da ga u budućnosti možda nadmaši ili mu bude blizu, nikog drugog ne vidim da ima ikakve šanse.
  • Transferi - rasprave
    Tekpetey koji se nekoć znao spominjati na ovoj temi, i dalje u Ludogorecu. Očekivao sam da bi mogao završiti u nekom boljem klubu.
  • Transferi - rasprave
    Abu Fani je isto solidan igrač, bio dost dobar u Ferencvarošu, uzeli ga na kraju Vučkovi cigani za milju i pol. I onaj mali Abu Farchi kaj nam je zabio u Europa ligi, isto zanimljiv igrač. Imaju Izraelci dobrih igrača, pogotovo arapskih. Primjer je i onaj Anan Khalaili koji je u ekipi Union st Gilloisea jedan od najboljih igrača.

    Inače sva trojica su reprezentativci.
  • Ostali Sportovi


    Od 2013 do 2020 Fener, od 2021 do 2025 Partizan, i sad opet PAO prvi put nakon 2012.
  • Ostali Sportovi
    Obradović ponovo u Panathinaikosu nakon 14 godina. Najveći ugovor u povijesti Eurolige, 4 milke godišnje
  • Transferi - rasprave
    Ma bolje i za njega da nije došao. Kad su tek stigle vijesti prije par dana da je navodno blizu nas, dovoljno je bilo otići u komentare domaćih članaka i društvenih mreža i vidjeti sramotne komentare "navijača" dok lik još nije ni došao u Zagreb. Ljudi su čak bili otvoreni u komentarima da im baš radi nacionalnosti lik i smeta i da mu nikad neće pljeskati na stadionu, čak da će mu i fućkati pri svakom dodiru lopte. Iako, recimo lik ima i Portugalsku putovnicu lol.

    Baš me zanima kakva bi bila reakcija navijačkog puka da je lik Rus, Amer, Britanac, Iranac ili ne znam, Kinez.