Comments

  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo


    Nije isto igrati EL kada u nju ulaziš iz kvala LP ili kada u nju ideš preko kvala EL sto je neki nas optimistični scenarij u slucaju Rijekine duple krune.

    Razlika moze bit u 5mil EUR. Mozda i vise. Ovo iz glave pričam jer sam nekad radio neš s tim.

    Manenica je proracun bazirao na igranju EL iz kvote kvala LP. Ovo što nas sad čeka su znacajno manje brojke. Bar ovako na prvu.
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo

    Ok. Rok je 3.3. ove godine za neprofitne koliko vidim. Pomakli su neš. Morat cemo pon pricekat za rezultate.

    Sluzbeno ce vjv bit objavljeno u travnju kao i svake godine na webu.
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo

    Kao solidni financijski funkcioner velim da to nije istina..

    Sutra je rok Klubu da na FINAu preda podatke (rok za udruge, ne HNS). Svaki dan refresham finbiz, ali nije još nista predano. Očito cekaju zadnji čas. Cim predaju objavit cu ovdje. Mislim da ce ovo bit izvještaj s rekordnim pokazateljima. Nasljedili su solidnu situaciju, a polusezona je bila odlična u fin.smislu..

    Btw jel se moze ovdje Excel uploadat?
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo

    Iskreno, ovo sve šta pišemo danas se svodi na to da je ovo jedna od najgorih sezona od osamstaljenja s tendencijom da bude uz bok ligi za bedaka (ako se ne pobjedi u nedjelju). Meni je "liga za bedaka" pojam za rezultatske, organizacijske i sportske posrtaje Dinama koji su isto krenuli s tada "genijalnim" idejama.
    "Idemo uzet cijelu U 21 reprezentaciju i spojit je u jedan klub". Što je završilo tada skoro financijskim kolapsom uz rezultatski. Ali to je druga tema..

    Odnosno, najiskrenije "lige za bedaka" mi znači igranje utakmica koje nemaju skoro nikakvog rezultatskog značaja. 5. nećemo bit, a šanse da 4. mjesto ne vodi u Europu si minmalne. Čak ni treće mjesto nećemo samo tako moći ispustiti.
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo
    Čak i da dobijemo jogurt, raspored je sljedeći:

    slijedi nam Belupo u gostima, Lokomotiva doma, fake Varteks gosti..

    Osim ako kod igrača ne dođe do totalnog zaokreta i stvaranja kemije u momčadi, ne vjerujem da mi s ovim gardom i ovom taktičkom anarhijom možemo tamo do više od 5,6 bodova taman da dobijemo jogurt.

    U slučaju da dobijemo jogurt, neka se gura s nominalno najjačim snagama dokle ide, ali čim Rijeka ode na više od -7, trebalo bi raskrstiti s ovogodišnjom minutažom za Cordobu, Mbukua, Mmae, Ademija, Rileta, Roga i sve one koji vjv neće tu biti dogodine i krenuti isprobavati juniore i vidjeti što je od njih iskoristivo za ljeto i napad na grupu Konferencijske lige.

    U slučaju da ne dobijemo jogurt, trebalo bi odmah krenuti s tim.

    Ovaj klub i ova momčad nema apsolutno ništa od tog da u slučaju -9 ili -10 nad Rijekom mi guramo u igru Mbukua, Cordobu i Mmae. Također, nemamo ništa ni od tog da ih sve skupa uigrava Cannavaro kada znamo da neće bit trener na ljeto.

    Ako je Manenica mislio da ima vremena do svibnja naći SD-a, sada je očito da nema. SD mora biti tu do sredine ožujka najkasnije.
    Isto vrijedi i za odjele/odbore/članove koji imaju veze s travnjakom. Ovaj Šubićevac travnjak je neodrživ dugoročno. I taj i onaj još gori na Hitercu. U travnjak se mora uložiti, bilo cjelokupnom zamjenom bilo dodatnim ulaganjem u drenažu i odvodnju stadiona. ŠTEDNJA NE SMIJE BITI OPCIJA.

    Treba bit svjestan da Uprava, a pogotov IO neće otić nakon ove sramotne sezone. To je njihovo pravo, imaju mandat na još 3 godine. Na kraju krajeva i dali smo im glas u velikoj većini, iako nitko nije očekivao da će se u klubu adekvatno baviti svime osim sportom i priuštit najgoru klupsku sezonu od 2000., ali to je sad drugi par rukava.

    Da sumiram:
    1. Vremena više nema, SD mora bit tu u roku 15 dana.
    2. Travnjak mora biti kompletno promjenjen ili popravljen bez ikakvih mjera štednje.
    3. Uprava i IO moraju shvatit da je GNK nogometni klub koji djeluje na tržišnim osnovama natjecanja. Ovo nije studentska udruga niti politička stranka da se uporno gura teze da je smisao cijelog djelovanja DP-a otvaranje članstvu i širenje članstva te povećana transparentnost. To su sve lijepe stvari koje su na rang listi važnosti funkcioniranja kluba izvan prva 3 mjesta.
    4. Cijene ulaznica za ostatak "lige za bedaka sezone" moraju biti pristupačnije, kao i one za sljedeću sezonu. Ljude koji kisnu na Istrama, Monacu i Osijeku jučer treba nagraditi. To nisu humani uvjeti.
    5. U slučaju ne-pobjeđivanja jogurta, novi trener tu isto mora biti kroz 15 dana i uigravati stvari za kvale Konferencije.
  • 1.HNL - 24. kolo - Dinamo Zagreb - Hajduk - 02.03.2025. - 15.00h, Stadion Maksimir, Zagreb

    Ja svakako dolazim našim dečkima dat podršku.

    A to što sam radi Baturine i još pokojeg Mmae žrtvovali trenera Bjelicu da bi doveli još lošijeg trenera. To je drugi par rukava. I kao što rekoh nije za ovu temu. Jer dečkima sad treba podrška i potpora zvali se oni MMAe ili Baturina.

    Nadovezao sam se na kolegu Sjeverna strana koji je pisao o nekakvim igračima Šahtjara kod nas. Pošto znam da nemamo nikakvih igrača Šahtjara na posudbi, pomislio sam da možda aludira da će Baturina biti prodan u Šahtjar (prema njemu).

    Ispalo je da je kolega zamjenio Šahtjar i Wolfsburg i da je mislio na Bartola, a ne Martina.

    Treba pratiti i čitati. Tongu ništa ne promakne.

    A to što spominješ "osobni uspjeh" je spuštanje na osobnu razinu drugom forumašu. Koliko sam shvatio to nije popularno ovdje među moderaturom.
  • 1.HNL - 24. kolo - Dinamo Zagreb - Hajduk - 02.03.2025. - 15.00h, Stadion Maksimir, Zagreb
    Koji je to točno Šahtarov igrač kod nas u kadru, ako možeš precizirat?Tongo Doumbia

    Dobro si uvidio ovo..

    Ja sam već mislio da je Baturina Šahtjarov kako je krenuo igrat odnosno ne igrat. Ali nećemo danas o tome. Nije vrijeme ni mjesto.
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo
    problem je što je ovaj teren smeće i kad nema kiše.Niko1986

    Eto sve si rekao, zapravo se slažemo :)
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo

    To je bio potop biblijskih razmjera koji se desio taj dan. Bile su poplave i u gradu ako se sjećaš. Ovo jučer je bila malo jača kiša u kasnu zimu.
    Ali travnjak nije valjao ni na ljeto ni na jesen niti valja sada. Travnjak je rang Šubićevca. Ne bi se čudio da je isti dobavljač. Normalno da pod kišom to dodatno eskalira.

    Ali ako ti je cilj opravdavat da je klub štednjom pri odabiru dobavljača radio u interesu kluba, onda ok.
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo

    Nije ovo prva rano proljetna kiša u ZG, a nikad nije bio ovakav teren. Teren je kao pašnjak izgledao i u prva tri kola na ljeto.

    Samo su tad dezurnim pljuvacima nazvani oni sto su priupitali kakav ce onda tek bit na jesen, zimu i rano proljeće.

    Jedna univerzalna za Upravu. Vrijedi i za sportski sektor i odrzavanje travnjaka:

    Najjeftnije rješenje je najčešće i najskuplje rješenje..

    Ako su se zelenim politikama i uštedama služili pri odabiru novog travnjaka jer drugog objašnjenja nemam, zamišljam sto nas ceka 2035. kad bude gotova Kranjča na prvom eko friendly stadionu u ovom dijelu Europe.
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo
    Bojim se da je DP upravljanje nogometnim klubom shvatio kao upravljanje jednom udrugom, doslovce. Mi smo lista koja je pobjedila, doci cemo unutra, povecati transparentnost i broj članova i to je naš posao. Doraditi ćemo društvene mreže i to je isto ključ djelovanja. I da revija je krenula, to sam zaboravio. Isto bitno u ovom trenutku.

    Sportski rezultati ce stizati sami od sebe i za njih nitko prije nije bio zaslužan jer su se oni desili sami od sebe. Očito je sad da se sportski rezultati nisu desili sami od sebe prije, neka vizija i ideja je očito postojala.

    Isto kao i održavanje travnjaka na stadionu, to nije park gdje pustiš travu da raste i onda ju kosiš i zaljevaš s vremena na vrijeme. Očito je da su ljudi koji su odrzavali taj travnjak znali što rade i da taj stari dobavljač je očito s razlogom bio neko vrijeme dobavljač.

    Pokušavam iz ove sramotne sezone, odnosno lige bedaka v2 izvuć neke pouke i ideje za dalje, ali ne ide mi.
    SDa nema, privremeni trener je i dalje tu, travnjak je sve gori.
    Ostavština bivših djelatnika sportskog sektora uz mentoriranje predsjednika Kluba je takva da ce novom SDu trebati vjv 2 prijelazna roka da očisti klub od onoga sto mu je ostavljeno u nasljeđe. Moguce je i da i njega utopimo putem..

    Gadna vremena dolaze.. sprdamo se tu s konferencijskom ligom koja nas čeka. Krećemo iz 2.pretkola, imamo 3 pretkola za proći, a vise nemamo padobrana da ispadamo u natjecanje niža. 3 protivnika kakva god da jesu moramo proći.

    Dodatno, najgora stvar za ostatak ove sezone lige za bedaka će biti da se u njoj nastavi koristiti Cordoba, Mbuku, Mmae i ostatak druzine bivseg SDa, umjesto da se iskoristi za minute Mikiću, Jakiru junioru, Rimcu, Paviću, Horvatu itd.

    Btw gdje je naš predsjednik ovih dana? Da li ga je vidio tko? Čime se bavi? Preko ljeta je stalno bio u medijima i hvalio se da sudjeluje u dovođenju Mbukua, Mmae i Cordobe. Sada ga ne vidim ništa..
  • Upravljačka Tijela | Predsjednik | Uprava | IO | NO

    Maksimir je danas izgledao kao Kopački rit, a nitko nije kriv za to hahah..

    Imali smo uvijek najgori stadion u Europi, ali je travnjak bio čudesan. Onda je netko dosao na ideju da to razjebe, namjerno ili slučajno, isti je učinak..
  • Trener - Fabio Cannavaro
    Najneuspješniji trener u povijesti. Pa kom drago, a kom nije..

    Ne sumnjam da ce ostat. 3. otkaz treneru u 5 mjeseci bi izazvalo upravljačku kataklizmu, Uprava i IO ce tu sebi spaštavat guzicu prije svega.. Ide Fabio s nama do kraja sezone
  • Upravljačka Tijela | Predsjednik | Uprava | IO | NO
    Jebiga pisala je nekolicina nas.. da dzabe ti i svi CFOovi u Upravi i dizanje broja članova i revije kad si jedan jedini najbitniji sektor dao amaterima da ga vode.

    Sad ce sve skupa ostat upamceno po najgoroj sezoni nakon 2005. i svemu ostalom.

    Ovo je epohalni neuspjeh koji povijest nece zaboraviti nažalost.

    U sukobu nekolicine preplaćenih zvjezdica i wannabe superstarova te tzv.sportskog direkora i naseg najuspješnijeg europskog trenera, mi smo odabrali ovo prvo.

    Mislili smo da je problem u najuspješnijem europskom treneru. A ne u MMAeu i ostalim zvijezdicama, Mariću i Zajecu kao bastionima sportske politike itd.

    Ne zelim da nitko da otkaz, ostanite do kraja sezone i crvenite se u novoj verziji lige za bedaka..