• og1986
    2.9k
    Ta tvoja ideja u stvarnom svijetu neće zaživjeti nikad pa ni tad.
  • Dudu
    2.6k
    Ne vidim nikakvu potrebu za ikakvim pogurancima profesionalnog sporta u Hrvatskoj.

    Mi mislimo da smo sportska nacija, prema nekim statistikama uspjeha u odnosu na broj stanovnika. Ali, rijetko se spominju druge statistike da je Hrvatska jedna od nacija s najvećim brojem pretile djece, ogroman broj ljudi koji se ne kreću ni pola sata dnevno, jedna od nacija koja se najviše hrani po pekarama, unosi pet puta više soli i šećera u prehrani nego što je potrebno. Mediteranska nacija koja ribu ne konzumira skoro nikako.

    Uložiti u rekreacijski, u zdravlje ljudi, stvoriti naviku bavljenja sportom, pa će se onda više ljudi i zainteresirati i da pogleda vrhunski sport, da vide šta rade profesionalci. Sportska kultura u Hrvatskoj gotovo da ne postoji, profesionalni sport je najmanji problem.

    Kuća se iz temelja gradi, a temelji su postavljeni jako loše.
  • Mali dioničar
    14.1k
    Uložiti u rekreacijski, u zdravlje ljudi, stvoriti naviku bavljenja sportom, pa će se onda više ljudi i zainteresirati i da pogleda vrhunski sport, da vide šta rade profesionalciDudu

    Generalno se slažem s tvojim stavom, ali praktičko je nemoguće da se netko i rekreacijski bavi sportom i gleda vrhunski sport.

    Netko tko se rekreacijski bavi sportom će vikendom ići na neku utrku, treking, plivanje, Sljeme, a neće pred telkom ili na stadionu gledati utakmicu i piti pivu.
  • Bosna86
    11.6k
    Napraviš stadion, zatvoriš ga da ne puse, pokraj stadiona napraviš dodatan sadržaj i staviš utakmicu u 7-8 navece i sve stigneš ... Kad već sanjamo o uređenom sustavu :smile:
  • Mali dioničar
    14.1k


    U teoriji istina. U praksi su i kod nas i vani nogometni navijači u prosjeku pretili i neaktivni.

    Ok, mladi nisu jer se nisu stigli udebljati, ali moja generacija (45+) je u stanju majko mila.
  • Dudu
    2.6k
    Ja evo mogu reći iz nekih iskustva s krugom ljudi s kojim sam u kontaktu, generacija od oko 25 godina. Dosta njih ih ne zanima niti kakva rekreacija, niti gledanje domaćeg nogometa.

    10ak ljudi koje znam i koje zanima je ekipa s kojom igram mali nogomet 2-3 puta tjedno i gotovo svi idu na utakmice HNL-a ili gledaju na TV-u.

    Sad to je mali uzorak ljudi, ne mogu generalizirati da to vrijedi za sve. Izrečene stavove sam izgradio iz svoje neke perspektive.

    Ali u svakom slučaju se ne slažem sa gore izrečenom tezom da Dinamu, Hajduku ili bilo kojem prvoligašu treba država davat neke potpore da bi ih neka firma sponzorira, nego neka zasluže to.

    Ja prvi ne bih uložio svoj novac da stavim reklamu na ruglo od Maksimira na koji dođe tisuću fanatika u prosjeku.
  • flexXy
    1.9k
    Sad to je mali uzorak ljudi, ne mogu generalizirati da to vrijedi za sve. Izrečene stavove sam izgradio iz svoje neke perspektive.Dudu

    Moja ekipa je isto takva, ljudi s kojima bacim kosarku ili fucu uglavnom svi ozbiljno prate sport, ovi ostali kad se gleda svjetsko koje svi prate im je prakticki muka od nogometa.
  • Dudu
    2.6k


    Pa to, ja sam kao dijete po cijeli dan nabijao loptu i mislim bilo bi čudno da nemam omiljeni klub i igrača. Ako danas 50% djece sjedi, leži i igra igrice na mobitelu, ne vidim šta ih može privuć da gledaju Dinamo, Hajduk ili bilo koji drugi klub.
  • Somport
    556
    Probajte organizirati više turnira košarke, nogometa itd.
    Postoji cijeli sloj ljudi u svakom gradu u Hrvatskoj koji i po minus 7 idu igrat nešto. Nađite takve, uzmite frendove, i lagano. Ulaganje u rekreacijski sport neće doći sigurno bez interesa.
  • Somport
    556
    Strašno mi je kako i u školama su reducirali tjelesni, nevjerovatno. Ako išta, profesori bi mogli organizirati nešto izvan nastave, ne mora biti za ocjenu niti za prolaz. Motivacija je najvažnija i ključna u tome. Bez pravilne motivacije, teško da ćete ikoga uključiti.
  • Dudu
    2.6k


    O tim stvarima i govorim, u vrijeme kad je potrebno pojačat sate tjelesnog odgoaja.

    Pravilnije je možda reći jače promoviranje tjelovježbe. Recimo sviđaju mi se fora s MultiSport karticama gdje firma subvencionira veći dio iznosa za korištenje teretana i sportskih terena.

    Ne mogu se sjetit u kojoj državi i gdje sam vidio, neka fora tipa odradiš 20 čučnjeva dobiješ besplatnu kartu za vlak ili slično. U školama bi bilo zanimljivo tako neke privilegije za djecu koja budu aktivnija, takve neke fore za motivirati djecu da krenu od ranog doba baviti se sportom.
  • db-izbjeglica
    12.7k
    od kud sad dinamo, hajduk u priči?
    pričamo o rukometu i klubu u zagrebu, koji je trenutno daleko od europskog vrha, a to ne bi trebalo biti tako i to doslovno nikom nije u interesu. pogotovo zato što to nije sport u kojem se okreće nekakva velika lova. nije to nogomet gdje dinamo prodaje igrače za nekoliko desetaka milijuna eura i dobija još toliko od uefe.

    najbolje od svega, rukomet je kod nas itekako popularan, za vrijeme velikog natjecanja reprezentacija se prati na najjače. sad, ako je potrebno malo pogurati da naši najbolji igrači ne igraju u nekakvom vardaru, kielceu i veszpremu - zašto to ne napraviti? drugi itekako rade! ponavljam, to uopće ne mora biti direktno financiranje, postoji milijun načina i potrebno je osigurati poprilično smiješnu cifru.
  • Bosna86
    11.6k
    najbolje od svega, rukomet je kod nas itekako popularan, za vrijeme velikog natjecanja reprezentacija se prati na najjačedb-izbjeglica

    Kod nas nije popularan rukomet nego uspjeh, kao i u svemu drugom
  • Dudu
    2.6k
    bas sam htio isto napisat, rukomet je realno nebitan sport osim kad dodju velika takmicenja, po mogucnosti polufinala i finala.
  • db-izbjeglica
    12.7k
    pa onda idemo napraviti uspješan klub?
    gdje je problem? ako može selo poput veszprema, zašto zagreb ne može?

    ajmo se praviti fini i nek nas svi preteknu u svemu!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.