• NORTE
    25.2k
    Zadnje vrijeme svako malo članci o prometnom kaosu s parkingom kod zagrebačkih bolnica, normalna stvar u današnje vrijeme, dok se Plenki hvali kako su u Zagrebu obnovljene bolnice zbog potresa i sad su kao nove.

    Nesposobni su glavnom gradu izgraditi koju novu bolnicu (barem dječju) u nebrdovitim dijelovima grada i usput izgraditi velike garaže i parkirališta.

    Kod Splita država gradi brzu cestu Solin-Omiš, most od Kaštela do Splita i tunel od autoceste do zračne luke Split.
  • miro
    9.1k
    Morat ce ih izgleda i grad natjerat na neke poteze, npr. most preko Save na Blato i izgradnja Nove djecje bolnice
  • Hnlovac
    6.4k
    ima nešto i u egu doktora i ostalih u bolnicama jer mnogi od njih ne žele can centra grada

    Ali da, sramotno nas se zanemaruje. U Slavoniji gradici od po 5000 stan dobivaju obilaznice, a kod nas nis
  • Dino
    5.5k
    usput izgraditi velike garaže i parkirališta.NORTE

    Rebro trenutno gradi garazu na nekoliko etaza uz to kaj vec ima jednu garazu. Bolnicka infrastruktura se u gradevinskom smislu poboljsava, samo kaj se trenutno nalazimo u prelaznom periodu u kojem je pol zgrada u obnovi, a odjeli prebacani u preostale zgrade pa zbog tog nastaje teski kaos.

    Ali ono kaj je neoprostiva sramota je da i dalje nemamo bolnicu juzno od Save.
  • OsamŠest
    7.7k
    Ali ono kaj je neoprostiva sramota je da i dalje nemamo bolnicu juzno od Save.Dino

    Slažem se. Ne daj Bože da te čopi nekaj gadno, do Rebra rikneš triput..
  • NORTE
    25.2k
    neoprostiva sramota je da i dalje nemamo bolnicu juzno od Save.Dino

    Novi Zagreb broji jednako ljudi kao Osijek.
    Bez mostova si odsječen od zdravstvene skrbi, a i do bolnica imaš jahanja kroz promet.
  • Dino
    5.5k
    Ne daj Bože da te čopi nekaj gadno, do Rebra rikneš triput..OsamŠest

    Da, nema svemira u kojem iz Brezovice možeš doći do Vinogradske ili Rebra za manje od pola sata i to možda u tri ujutro kad nema nikog živog na cesti.

    A osim toga, nama treba jedna kvalitetna zdravstvena decentralizacija. Svugdje u svijetu je običaj da se najteži slučajevi rješavaju u centrima izvrnosti i nije neuobičajeno da ljudi s jednog kraja zemlje idu u bolnicu na drugom kraju za komplicirane zahvate i operacije koje izvode 2-3 doktora po državi. Međutim, kod nas se za infarkt miokarda koji je i dalje u porastu mora doći skroz od Karlovca ili Bjelovara do Zagreba da bi kardiolog ugradio stent ili kirurzi operirali srce i to ne zato što nema liječnika koji bi to radili u Karlovcu ili Bjelovaru, nego zato što za to ondje nema opreme.

    Otoci su još veći problem jer za sve moraš voziti pacijenta u Split ili Zadar umjesto da kao u državama koje ulažu u zdravstvo imaš infrastrukturu na svakom otoku, a doktor bude taj koji leti s helićem ili gliserom od mjesta do mjesta gdje je skrb potrebna dok su tehničari u međuvremenu pripremili pacijenta za zahvat.

    Sad sam raširio malo temu, ali poanta je da je Zagreb sam sobom preopterećen, a kamoli tek kad se uključe u promet svi ljudi koji dolaze iz cijele Hrvatske ovdje na liječenje.
  • Kumerle
    3k

    Brezovica - Draškovićeva 13 km i 21 min kaže Google.
  • Medvedgrad
    895
    Brezovica - Draškovićeva 13 km i 21 min kaže Google.Kumerle

    Možda nedjeljom u 1 popodne. Radnim danom u 8 ujutro, izvan ljeta, teško.
  • Dino
    5.5k

    Dobro, Draška je trauma, ali nije ionako bitno za poantu, već da bi se brže stiglo do bolnice da je ta bolnica bliže.
  • The Undertaker
    9.9k
    Izađite malo iz Zagreba pa onda vidite što je zdravstvena usluga. Molite boga da ostarite u Zagrebu jer, kakva god usluga bude, u Zagrebu će biti daleko bolja od ostatka zemlje.
  • Droljo
    28.8k

    Pa to. Mi uopće nemamo bolnicu i za svaki k te šalju u Zagreb ili Sisak...
  • Kumerle
    3k

    Pa nije bitno kaj je trauma, kad je hitno ideš tam. Za ostalo ljudi dolaze iz Kutine, Čakovca, Istre, onds može i netko iz Brezovice. Najbolje da u svakom kvartu bude bolnica. Daj Bože, al je nerealno.

    Samo treba dovoljno parkinga i radit na prometnoj inftastrukturi i kvalitetnom i dobro motiviranom zdravstvenom kadru, a sad broj bolnica nije presudan.

    Postoji hrpa sudova pa se čeka i stoji sve jer su nemotvirani i boli ih k.
    Ok, bolnica je za razliku od sudova bitnija i nekad hitnija, al napisao sam ti 21 minuta ak je neš hitno ili možeš nazvat hitnu da dođe k tebi, mislim da vozila hitne pomoći su na više mjesta, ne samo u bolnicama.
  • Dino
    5.5k

    Dobro, ali moždani i srčani se ne rješavaju na traumi. Tam su ortopedija i plastika, većina hitnoća nisu traumatske prirode.

    Uglavnom, slažem se sa svim kaj si napisao, nerealno je imati idealnu infrastrukturu, ali bolnica Blato bi u ogromnom obujmu rasteretila postojeće bolnice, a i velikom bazenu stanovnika bi bila bliže. Poneka nije bitno koliko ti treba do bolnice, ali ponekad minute fakat igraju ulogu.

    Ja zagovaram model u kojem infrastruktura postoji na različitim lokacijama diljem države, a doktor putuje gdje je potrebno, ali to nejde bez love.
  • NORTE
    25.2k
    Znači većina od 929 anketiranih Zagrepčana će odlučiti kako treba regulirati promet u Zagrebu, jebeno frende.
    Daleko najgora stvar u Zagrebu, promet.

    Anketa, u kojoj je sudjelovalo 929 ispitanika, provedena je s ciljem da se utvrdi koje bi mjere potaknule građane na češće korištenje tramvaja i autobusa, a rezultati pokazuju da Zagrepčani traže znatno strožu regulaciju prometa u korist javnog prijevoza.

    83 posto građana koji su sudjelovali u istraživanju slaže s tvrdnjom po kojoj je sudionike u prometu koji ne poštuju 'žute trake' potrebno kažnjavati.

    uvjerljiva većina od 68 posto ispitanih slaže se s tvrdnjom po kojoj je na semaforima potrebno dati prioritet javnom prijevozu, autobusima i tramvajima, iako će to usporiti ostale oblike prometa", otkrio je šef ZET-a

    Btw., skoro svaki gradić u Hrvatskoj ima obilaznicu, dok je zagrebačka kojom prometuje sav tranzitni promet kroz Hrvatsku ista više od 30 godina, puna rupa, često gužve, ne bi ju širili, ne bi radili novu dodatnu.

    Zanemareni grad, to bi trebao biti politički moto grada kroz zadnjih xy godina.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment