• reziser
    5.8k
    intervju s Livom:

    Dokapetanu Dinama Dominiku Livakoviću (25) ovo je treći naslov prvaka sa zagrebačkim klubom, ima i jedan kup-trofej. S obzirom da su Modri osvojili 21. naslov prvaka u samostalnoj Hrvatskoj, sjajnom vrataru i hrvatskom reprezentativcu postavili smo točno 21 pitanje...

    S kakvim osjećajem ste se probudili jutro nakon vijesti da je Dinamo i službeno prvak?

    - Odličan osjećaj. Iako je bilo pitanje trenutka kada će postati službeno, jasno da je ovo onaj trenutak za koji svi mi živimo tijekom svojih karijera. Ponosan sam na svoje suigrače što smo donijeli još jedan naslov u Maksimir i time potvrdili da smo najveći klub u Hrvatskoj i regiji.



    Dokapetanu Dinama Dominiku Livakoviću (25) ovo je treći naslov prvaka sa zagrebačkim klubom, ima i jedan kup-trofej. S obzirom da su Modri osvojili 21. naslov prvaka u samostalnoj Hrvatskoj, sjajnom vrataru i hrvatskom reprezentativcu postavili smo točno 21 pitanje...

    S kakvim osjećajem ste se probudili jutro nakon vijesti da je Dinamo i službeno prvak?

    - Odličan osjećaj. Iako je bilo pitanje trenutka kada će postati službeno, jasno da je ovo onaj trenutak za koji svi mi živimo tijekom svojih karijera. Ponosan sam na svoje suigrače što smo donijeli još jedan naslov u Maksimir i time potvrdili da smo najveći klub u Hrvatskoj i regiji.

    Nije ni bilo upitno

    Kada je bilo jasno da će Dinamo lakoćom odmarširati prema tituli?
    - Pa mislim da to nije bilo uopće upitno. Možda smo to trebali napraviti i prije, ali bila je tu Liga prvaka, pa ova pauza zbog epidemije i sve se prolongiralo. Od prvog kola smo pokazivali koliko smo gladni potvrde naše kvalitete i epiteta pobjedničke momčadi. Na kraju smo to i dokazali u prilično dominantnom stilu. I ovim putem se zahvaljujem svima koji su nas pratili na ovome putu. Od Bjelice, Čavline i ostalih iz starog stručnog stožera, Jovićevića i novog stožera, mojih suigrača… Svatko nosi svoj dio zasluga.

    Koji biste trenutak izdvojili kao Dinamov najsvjetliji u aktualnoj natjecateljskoj sezoni?
    - To je svakako prolaz u Ligu prvaka. Dinamo mora težiti da sve godine bude u Europi. Naravno da je domaća liga bitna jer se tu gradi put prema Europi, ali europska skupina je sveti cilj svake sezone za Dinamo i tako mora ostati.

    Kvaliteta kadra

    Koja je bila ključna Dinamova utakmica na putu prema novom hrvatskom tronu?

    - Krenulo je sa Superkupom i onda smo zaredali s nekoliko visokih pobjeda i na vrijeme pokazali koje su nam namjere i način kako da ih ostvarimo. Teško mi je izdvojiti neku utakmicu posebno, ali ako baš moram neka to budu pobjede nad Rijekom na Rujevici 5:0 i ona na Poljudu 2:0.

    Tko je najviše namučio Modre, koji suparnik je maksimirskoj svlačionici izazivao najveći respekt?

    - Puno se klubova dolazi u Maksimir dokazivati što je i logično jer gdje ćeš bolji način od dokazivanja nego nad najboljima. Mislim da je sve uvijek ovisilo o nama i načinu na koji otvorimo utakmice. Ako smo mi bili pravi, onda je bilo jasno u kojem će smjeru ići dvoboj.

    Koje igrače smatrate presudnima, najvažnijima za osvajanje još jedne državne titule?

    - Nema smisla nikoga izdvajati posebno. Zna se neka okosnica momčadi i tko je tu dao obol naslovu prvaka, ali drago mi je što su se pojavile neke mlade snage koje sve više preuzimaju uloge u momčadi. To znači da Dinamo ima lijepu budućnost s njima.

    Što držite glavnim razlogom Dinamove nadmoći nad hrvatskom konkurencijom?

    - Kvaliteta kadra, sustav rada koji svake godine izbacuje nove pojedince, pobjednički mentalitet koji je godinama nastanjen u Maksimiru. Kada se sve to zbroji, onda dobijete šampionsku formulu.

    Koliko je uopće impresivan podatak o 21. hrvatskoj tituli i silnoj bodovnoj prednosti?
    - Znate, kada ste dio toga onda možda ne shvaćate koliko to zapravo znači. Ne vrednujete to na način na koji to zaslužuje. Za desetak godina, kada ćemo gledati ove rezultate Dinama, shvatit ćemo što to znači za sve nas i koliko trebamo biti ponosni što smo dio te priče.

    Smeta li vam činjenica da se Dinamove titule doživljavaju pod ‘normalno’?
    - Ne smeta jer je to prirodno. Ljudima dosade dominacije, ali što bismo mi trebali? Pustiti nekome pa da bude zanimljivo? Ne pada nam napamet. Prije tri godine smo započeli novu seriju, idemo se potruditi svi skupa da ona traje što je duže moguće.

    Vidi li se uopće kraj Dinamove dominacije u hrvatskom nogometu, koliko bi ona još mogla trajati?
    - To je hipotetsko pitanje i ne mogu vam ponuditi odgovor na to. Nadamo se što duže.

    Porazi iritiraju

    U kojem hrvatskom klubu vidite najozbiljnijeg Dinamovog protivnika u predstojećem razdoblju?
    - To je svakako Rijeka, koja je već pokazala da se može nositi s Dinamom, Osijek koji se budi, dobit će novi stadion i ima pametnu sportsku politiku. Hajduk je uvijek opasan kao i neki klubovi poput Lokomotive, Gorice…

    Što smatrate najgorom epizodom još jednog trofejnog Dinamovog marša?
    - Svaki poraz koji nam se dogodio, a bilo ih je četiri u sezoni. Kao što sam rekao, Dinamo je specifična sredina u kojoj se pobjede shvaćaju pod normalno, dok neki poraz odmah znači katastrofu. I nije lako psihološki živjeti s tim pritiskom, ali navikli smo. U svlačionici je puno karakternih igrača koji se znaju nositi s time.

    Može li današnji Dinamo ponoviti velike europske uspjehe, opet prezimiti u Europi, igrati Ligu prvaka?
    - Nadam se da može. To nam mora biti sveti cilj prije početka svake sezone. Mi ovisimo o Europi jer samo uspjesima u tim natjecanjima možemo osigurati visoku razinu funkcioniranja kluba.

    U kojem igraču vidite Dinamovu najveću vrijednost za godine koje dolaze, tko je predodređen za velike stvari?
    - Zaista ne bih htio izdvajati nekoga jer svi su oni veliki talenti. Da nisu, ne bi bili dio Dinama. Zaista imamo velike talente koji treniraju s nama, ali ako Krizmanić bude nastavio ovako, nadam se da će biti svjetska klasa jer za to ima veliki potencijal.

    Ima li uopće u Hrvatskoj igrača koji bi Dinamo mogli učiniti još jačima i koji su to?



    Dokapetanu Dinama Dominiku Livakoviću (25) ovo je treći naslov prvaka sa zagrebačkim klubom, ima i jedan kup-trofej. S obzirom da su Modri osvojili 21. naslov prvaka u samostalnoj Hrvatskoj, sjajnom vrataru i hrvatskom reprezentativcu postavili smo točno 21 pitanje...

    S kakvim osjećajem ste se probudili jutro nakon vijesti da je Dinamo i službeno prvak?

    - Odličan osjećaj. Iako je bilo pitanje trenutka kada će postati službeno, jasno da je ovo onaj trenutak za koji svi mi živimo tijekom svojih karijera. Ponosan sam na svoje suigrače što smo donijeli još jedan naslov u Maksimir i time potvrdili da smo najveći klub u Hrvatskoj i regiji.

    Nije ni bilo upitno

    Kada je bilo jasno da će Dinamo lakoćom odmarširati prema tituli?
    - Pa mislim da to nije bilo uopće upitno. Možda smo to trebali napraviti i prije, ali bila je tu Liga prvaka, pa ova pauza zbog epidemije i sve se prolongiralo. Od prvog kola smo pokazivali koliko smo gladni potvrde naše kvalitete i epiteta pobjedničke momčadi. Na kraju smo to i dokazali u prilično dominantnom stilu. I ovim putem se zahvaljujem svima koji su nas pratili na ovome putu. Od Bjelice, Čavline i ostalih iz starog stručnog stožera, Jovićevića i novog stožera, mojih suigrača… Svatko nosi svoj dio zasluga.

    Koji biste trenutak izdvojili kao Dinamov najsvjetliji u aktualnoj natjecateljskoj sezoni?
    - To je svakako prolaz u Ligu prvaka. Dinamo mora težiti da sve godine bude u Europi. Naravno da je domaća liga bitna jer se tu gradi put prema Europi, ali europska skupina je sveti cilj svake sezone za Dinamo i tako mora ostati.

    Kvaliteta kadra

    Koja je bila ključna Dinamova utakmica na putu prema novom hrvatskom tronu?

    - Krenulo je sa Superkupom i onda smo zaredali s nekoliko visokih pobjeda i na vrijeme pokazali koje su nam namjere i način kako da ih ostvarimo. Teško mi je izdvojiti neku utakmicu posebno, ali ako baš moram neka to budu pobjede nad Rijekom na Rujevici 5:0 i ona na Poljudu 2:0.

    Tko je najviše namučio Modre, koji suparnik je maksimirskoj svlačionici izazivao najveći respekt?

    - Puno se klubova dolazi u Maksimir dokazivati što je i logično jer gdje ćeš bolji način od dokazivanja nego nad najboljima. Mislim da je sve uvijek ovisilo o nama i načinu na koji otvorimo utakmice. Ako smo mi bili pravi, onda je bilo jasno u kojem će smjeru ići dvoboj.

    Koje igrače smatrate presudnima, najvažnijima za osvajanje još jedne državne titule?

    - Nema smisla nikoga izdvajati posebno. Zna se neka okosnica momčadi i tko je tu dao obol naslovu prvaka, ali drago mi je što su se pojavile neke mlade snage koje sve više preuzimaju uloge u momčadi. To znači da Dinamo ima lijepu budućnost s njima.

    Što držite glavnim razlogom Dinamove nadmoći nad hrvatskom konkurencijom?

    - Kvaliteta kadra, sustav rada koji svake godine izbacuje nove pojedince, pobjednički mentalitet koji je godinama nastanjen u Maksimiru. Kada se sve to zbroji, onda dobijete šampionsku formulu.

    Koliko je uopće impresivan podatak o 21. hrvatskoj tituli i silnoj bodovnoj prednosti?
    - Znate, kada ste dio toga onda možda ne shvaćate koliko to zapravo znači. Ne vrednujete to na način na koji to zaslužuje. Za desetak godina, kada ćemo gledati ove rezultate Dinama, shvatit ćemo što to znači za sve nas i koliko trebamo biti ponosni što smo dio te priče.
    Vezane vijesti
    Igor Jovicević
    POPIKAVANJE PRVAKA Trener Jovićević nije jedini krivac za lutanja, ali on mora vratiti Dinamo na europski put!
    Službeno potvrdili Arsenal produljio sa gafovima sklonom zvijezdom, vijest baš nije oduševila njihove navijače

    Smeta li vam činjenica da se Dinamove titule doživljavaju pod ‘normalno’?
    - Ne smeta jer je to prirodno. Ljudima dosade dominacije, ali što bismo mi trebali? Pustiti nekome pa da bude zanimljivo? Ne pada nam napamet. Prije tri godine smo započeli novu seriju, idemo se potruditi svi skupa da ona traje što je duže moguće.

    Vidi li se uopće kraj Dinamove dominacije u hrvatskom nogometu, koliko bi ona još mogla trajati?
    - To je hipotetsko pitanje i ne mogu vam ponuditi odgovor na to. Nadamo se što duže.

    Porazi iritiraju

    U kojem hrvatskom klubu vidite najozbiljnijeg Dinamovog protivnika u predstojećem razdoblju?
    - To je svakako Rijeka, koja je već pokazala da se može nositi s Dinamom, Osijek koji se budi, dobit će novi stadion i ima pametnu sportsku politiku. Hajduk je uvijek opasan kao i neki klubovi poput Lokomotive, Gorice…

    Što smatrate najgorom epizodom još jednog trofejnog Dinamovog marša?
    - Svaki poraz koji nam se dogodio, a bilo ih je četiri u sezoni. Kao što sam rekao, Dinamo je specifična sredina u kojoj se pobjede shvaćaju pod normalno, dok neki poraz odmah znači katastrofu. I nije lako psihološki živjeti s tim pritiskom, ali navikli smo. U svlačionici je puno karakternih igrača koji se znaju nositi s time.

    Može li današnji Dinamo ponoviti velike europske uspjehe, opet prezimiti u Europi, igrati Ligu prvaka?
    - Nadam se da može. To nam mora biti sveti cilj prije početka svake sezone. Mi ovisimo o Europi jer samo uspjesima u tim natjecanjima možemo osigurati visoku razinu funkcioniranja kluba.

    U kojem igraču vidite Dinamovu najveću vrijednost za godine koje dolaze, tko je predodređen za velike stvari?
    - Zaista ne bih htio izdvajati nekoga jer svi su oni veliki talenti. Da nisu, ne bi bili dio Dinama. Zaista imamo velike talente koji treniraju s nama, ali ako Krizmanić bude nastavio ovako, nadam se da će biti svjetska klasa jer za to ima veliki potencijal.

    Ima li uopće u Hrvatskoj igrača koji bi Dinamo mogli učiniti još jačima i koji su to?

    - To je pitanje sportske politike kluba i ne bih htio ulaziti u detalje. Znate kako to ide kod nas, ako nekoga spomene u kontekstu Dinama, cijena mu naraste do neba. Siguran sam da u klubu vode brigu o tome.

    Sav fokus na Dinamu

    Koliko ste osobno zadovoljni s ovom sezonom? Je li bila jedna od boljih u vašoj karijeri?
    - Mogu reći da je bila sjajna. I na planu reprezentacije s kojom sam se plasirao na Euro, i na klupskom planu u kojoj sam bio u formi tijekom cijele sezone. Zaista se ne mogu požaliti.

    U posljednjim utakmicama ste bili najbolji igrač Dinama, mnogi kažu da nije baš dobro kad je vratar najbolji igrač Modrih?
    - Svatko od nas radi svoj dio posla za koji je odgovoran. Nekad potegne Bruno, nekada Aki, nekad sam ja taj koji treba izvlačiti. Zato i jesmo najbolja momčad u državi jer ne ovisimo o jednom pojedincu, već nas ima nekoliko koji u svakom trenutku mogu spasiti stvar.

    Koju biste svoju utakmicu tretirali kao najbolju ove sezone?
    - Bilo ih je nekoliko, pogotovo one u Ligi prvaka. Možda Atalanta kod kuće. Neka drugi ocjenjuju.

    Ostajete li u Dinamu nakon ove sezone ili ćete konačno otići u bogatom transferu?
    - Imam ugovor s klubom, vidjet ćemo uskoro kad završi ova sezona što će se događati po pitanju prijelaznog roka. Do tada mi je sav fokus na Dinamu.

    Ako odete, koji su vaši nasljednici u Dinamu, osim naravno Danijela Zagorca?
    - Ima tu puno kvalitetnih dečkiju koji su se pojavili. Ima tu kvalitetnih mladih golmana kao Horkaš, Josipović i Čavlina. Kada su vratari u pitanju, Dinamo može biti zadovoljan perspektivom i budućnosti. Čak i prezadovoljan.

    Koliki vam očaj predstavlja igranje na trošnom Maksimiru, vjerujete li u skoru izgradnju novog stadiona?
    - Meni je nevjerojatno da viceprvak svijeta nema stadion u svome glavnom gradu. Ne treba to biti nacionalan stadion jer smatram da reprezentacija mora igrati u svakom kutku države, ali nije normalno da Zagreb nema nogometnu arenu. To je egzistencijalno pitanje Dinama i potreba. Jer, nema smisla da nečija odluka o odlasku na utakmicu ovisi o tome pada li kiša ili ne. I smatram da stadion treba ostati u Maksimiru - zaključio je Livaković
  • marcio amoroso
    31.4k
    Strašno skroman i pametan dečko. Jedan od, ako ne i najdraži igrač u Dinamu. I najbolji golman kojeg ja pamtim u Dinamu. Ima sav moj respekt.
  • NORTE
    8.4k
    Svaka čast momčini za novu obranu penala. Nema milosti ni za Osijek.
  • marcio amoroso
    31.4k
    Za mene najbolji vratar Dinama od osamostaljenja Hrvatske.
  • deda
    26.3k
    Ja napisao na faceu od Škorića.
  • Navijač Dinama
    6.8k
    i na strani i kod kuće Butina Tomo brani nemoguće :razz: :kiss:

    Sarkazam..da ne bude zabune
  • deda
    26.3k
    Ako netko ima vremena neka proanalizira. Prizivajući memoriju imam dojam da Liva prima 70% golova udarcima s lijeve strane šesnaesterca u desni kut.
  • deda
    26.3k
    Pogledajte moj zadnji post i recite mi kakva je dva gola jučer primio LIva. Deda je doktor ne kemije, nego alkemije. :strong:

    Liva evidentno ima neki poremećaj balansa koji mu jednostavno blokira dobre obrane na desnu stranu.
  • Eduardo
    16.8k
    Prizivajući memoriju imam dojam da Liva prima 70% golova udarcima s lijeve strane šesnaesterca u desni kut.deda

    Ja imam dojam da ih je više primio u lijevu stranu gola, neovisno iz koje pozicije dolazi udarac.

    Ono što mene više muči su kiksevi koji su se ove sezone nagomilali. Poklonjen gol Cluju , poklonjen gol Gorici, poklonjen gol Osijeku, pa dvije greške za reprezentaciju koje su rezultirale golovima (Portugal i Francuska).
  • Dragon1Warrior123
    2.8k
    Ja samo čekam da ode Maminjo, kod Livakovića se najviše vidi da mu nije glava sto posto in trenutno. (a bome nije jedini) A za to je kriv nitko drugi nego naš trenerski mag i stožer!
  • Infinity
    14.9k
    Liva evidentno ima neki poremećaj balansa koji mu jednostavno blokira dobre obrane na desnu stranu.deda

    Meni je to najvise cudno iz razloga sto je desnjak. Golman desnjak inace ima (barem malo) bolji odraz u desnu stranu. Kod Livakovica suprotna stvar. I opcenito bi trebao barem truncicu biti sigurniji kad ide u desnu stranu.
  • Carrasco
    3.9k
    Kako su igrači slabiji otkad je otišao Bjelica tako je i Livi slabiji otkad je otišao Čavlina. Vrlo jednostavno.
  • Mali Zeus
    8.7k
    Protiv Portugala je imao grešku kaj je izašao pa je protiv Osijeka bio nesiguran tj. nije izašao. Događa se, ne bi se trebala raditi frka oko tog, ali ni pisati elegije o njemu kako je dobar. Golmani rade greške, ništa čudno, najvažnije da ih ne bude previše.
  • kinfa95
    440
    Upravo suprotno, dešnjaci uvijek imaju bolji odraz na lijevu stranu. Jer kad ides na skok, desno koljeno ide gore,a s lijevom nogom skačeš. Vjeruj mi znam iz iskustva. Ista je stvar i kod košarke, kad ideš na polaganje skačeš s lijevom nogom ako si dešnjak..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.