• Kwedi
    3.8k
    U HNL-u je 3953 trenutno.

    S derbijem bi išlo na pet i pol sigurno
  • SAS1987
    13.8k
    + sigurno bi bila solidna brojka na proslavi naslova.
  • CherryHood
    1
    -kriminalna uprava
    -loš stadion
    -nezanimljivost lige
    -loš marketing
    -nedostatak kulture odlaska na utakmice
    -centralizacija, tj. demografija Zagreba (mislim da dinamova najjača navijačka baza uopće više nije sam grad Zagreb već šira Zagrebačka okolica. Kad bi se provela anketa u županiji grad Zagreb sumnjam da bi 60% ljudi reko da navija za dinamo. Hrvati dodju radit i studirat u Zagreb iz Slavonije, Dalmacije, BiH, Zagorja, Like itd.)

    svaki od razloga proizlazi jedan iz drugog, i svaki od razloga nas košta u prosjeku nekoliko tisuca ljudi manje na tekmi.

    nece se problem riješiti niti smjenjivanjem uprave, niti gradnjom stadiona, niti eventualnim jacanjem lige - potrebno je sve to skupa da bi gledanost bila dostojna kluba kao što je dinamo.
    ipak rješavanje svakog problema korak po korak opet bi postepeno povecalo gledanost.

    iako iskreno ja ne nazirem "svjetlo na kraju tunela" ,
    a do tada ostaje nas 2-3 tisuće paćenika.
  • xavier
    11.3k
    centralizacija, tj. demografija Zagreba (mislim da dinamova najjača navijačka baza uopće više nije sam grad Zagreb već šira Zagrebačka okolica. Kad bi se provela anketa u županiji grad Zagreb sumnjam da bi 60% ljudi reko da navija za dinamo. Hrvati dodju radit i studirat u Zagreb iz Slavonije, Dalmacije, BiH, Zagorja, Like itd.)CherryHood

    Ovo što si napisao je razlog zašto u Zagrebu ima i dosta navijača drugih klubova, ali nije razlog da nema navijača Dinama. Da uopće ne ulazim kako znam jako puno ljudi kojima su starci hajdukovci, a oni sami su žestoki dinamovci...napokon, ima ih i ovdje na forumu.
  • Infinity
    15.4k
    Nije moguce da su u Zagreb dovuce 100.000 bosanaca, hercegovaca, dalmatinaca, slavonaca i svih ostalih i da ih svih 100.000 ne navija za Dinamo. Jednostavno je nemoguce. Neki dosljo treba neku dodatnu motivaciju da dodje na utakmicu kao i neki starosjedilac. Uprava se namece kao najveci krivac. Ne samo zbog svog kriminala, nego su oni krivi za los marketing, los odnos prema navijacima, los stadion i sve ostale pizdarije koje se nabrajaju. I ta kriminalna druzina da se vise trudila posljednjih 15tak godina danas je mogla privuci puno vise ljudi na stadion. Nije svima kriminal ono sto ih smeta. Netko bi dosao zbog udobnijeg stadiona, netko nakon dobrog marketinga i promocije utakmice. Nije da je njihov kriminal jedino sto je lose. Kriminal su odradili, a tu su mnoge stvari koje nisu odradili. Banditos ih guzi za stadion, al ne tako davno su bili u super odnosima i mogli su to odraditi, a ne da danas prodaju price. O promocijama utakmice da ne pricamo. Inter na Varazdin privuce 400% svoje standardne publike, a nama vec godinama margina 2-3.000 male, 5-7.000 Osijek i Rijeka, te 10-15.000 derbi. Papci ne znaju privuci 30.000 ljudi na derbi. Aj derbi, al nama Europa prosjek ispod 20.000. Sad bih citirao Repesu, al morao bih banovati sam sebe.
  • SAS1987
    13.8k
    Prema wikipediji grad Zagreb nikada nije imao više stanovnika nego ima danas. A to da Dinamo nikad u povijesti nije imao manju gledanost je samo rezultat serije političkih, kriminalnih i nesposobnih uprava. Ništa drugo.
  • Eduardo
    17.9k
    Kad već vučem usporedbe Mamića Juniora i Bjelice evo i usporedba o broju gledatelja na domaćim europskim utakmicama. Obojica imaju po 14 domaćih utakmica, svaki po jednu bez gledatelja, stoga, te utakmice nisam uzeo u obzir.

    Bilo bi to lijepše i preglednije da je grafički obrađeno, ali nažalost ovaj puta ide samo tekstualna verzija. Podaci o broju gledatelja su sa TM-a.

    Bjelica je imao fin trending rasta. Što se tiče kvalifikacija u prvoj sezoni tu su drastično odskočili Young Boysi, što je logično s obzirom na važnost utakmice i hype koji se stvorio u tom trenutku. U prve dvije domaće utakmice u skupini koje su bile bitne tu su brojke bile al pari, u par stotina. Anderlecht koji je već bio nebitan ima značajan pad od par tisuća gledatelja. Onda opet proljeće ide u nebo i brojke drastično rastu, opet razumljivo s obzirom na važnost utakmica.

    Druga Nenina sezona je fantazija. Od Rosenborga do Citya samo rast u najmanju ruku. Bjelica je imao jednu utakmicu ispod 10.000 dok sve ostale idu iznad Zoranova prosjeka.

    Da ne duljim više i ne tušim sa Mamićevim brojkama, ostatak vam ostavljam na razmatranje.


    ZORAN MAMIĆ
    2013. - 2014.
    • vs PSV | 0.000 |
    • vs Ludogorets | 5.000 |

    2014. - 2015.
    • vs Zalgiris | 4.211 |
    • vs Aalborg | 12.240 |

    • vs Petrolul | 10.212 |

    • vs Astra Giurgiu | 10.383 |
    • vs RB Salzburg | 10.500 |
    • vs Celtic | 4.054 |

    2015. - 2016.
    • vs Fola Esch | 9.100 |
    • vs Molde | 9.327 |
    • vs Skenderbeu | 16.888 |

    • vs Arsenal | 17.840 |
    • vs Olympiacos | 13.678 |
    • vs Bayern Munchen | 19.681 |


    NENAD BJELICA
    2018. - 2019.
    • vs H. Beer Sheva | 9.056 |
    • vs Astana | 11.903 |
    • vs Young Boys | 28.137 |

    • vs Fenerbahce | 17.570 |
    • vs Spartak Trnava | 18.154 |
    • vs Anderlecht | 12.170 |

    • vs Viktoria Plzen | 25.680 |
    • vs Benfica | 29.704 |

    2019. - 2020.
    • vs Saburtalo | 0.000 |
    • vs Ferencvaros | 14.283 |
    • vs Rosenborg | 23.859 |

    • vs Atalanta | 28.863 |
    • vs Shakhtar | 28.316 |
    • vs Manchester City | 29.385 |

    UKUPNO & PROSJEK PO UTAKMICI
    • Mamić | 143.114 | 11.008
    • Bjelica | 277.080 | 21.313
  • Papastrumf
    10.4k
    S tim da bi protiv Trnave sigurno bilo još 10.000 više da nije bilo zatvorene tribine od strane UEFA-e.
  • JJ44
    23
    Treba uzeti u obzir i cijene ulaznica... :smile:
  • Guinness
    2k
    Treba uzeti u obzir i cijene ulaznica... :smile:JJ44

    Imaš pravo. Pod prvim mandatom zoke su se dijelile šakom i kapom po vrtićima, školama, birtijama... Dok eto zadnje dvije sezone nisu bile besplatne.
  • Pop corn
    5.8k
    Previše se svi pale na Mamica a on je nebitan, prošlost. Samo mu to još nisu javili. Lika čeka buksa, nova presuda u drugom slučaju i ostalo. Njegove ekscese svi prate i padaju iz krajnosti depresije u krajnost euforije.

    Ključni su ljudi u klubu koji tamo nikad ne bi bili da nije njega. Oni su legitimna meta svakog iskrenog Dinamovca koji želi čisti klub. Dok god su ti nametnuti ljudi, koji su jučer zmirili na jedan kriminal, a sutra će na neki drugi, u klubu, a svi se bave Mamicem, njima je super. Time se ulazi u začarani klub da nema alternative, da će 70 ljudi u Skupštini služiti njima kao do jučer Mamicu, da im se skidaju gaće i samo jamra i ostalo.

    I za početak moraju se ljudi uclanjivati u klub, biti bez prestanka članovi, tjerati ljude oko sebe da budu članovi. Jer iz toga se onda može stvoriti sloboda Dinamu.
  • NORTE
    9.7k
    za početak moraju se ljudi uclanjivati u klub, biti bez prestanka članovi, tjerati ljude oko sebe da budu članovi. Jer iz toga se onda može stvoriti sloboda Dinamu.Pop corn
    Što udruga članova radi po tom pitanju zadnjih godina i kakav je uspjeh tog rada?


    Dok god su ti nametnuti ljudi, koji su jučer zmirili na jedan kriminal, a sutra će na neki drugi, u klubu, a svi se bave Mamicem, njima je super.Pop corn
    Čemu onda prekrižene glave i vrijeđanje Mamića na Islandu? Za dinamo on je prošlost, ostali su samo njegovi pijuni.
  • marcio amoroso
    33.4k
    Čemu onda prekrižene glave i vrijeđanje Mamića na Islandu? Za dinamo on je prošlost, ostali su samo njegovi pijuni.NORTE

    Ovo se i ja pitam. Ako je prošlost onda ga treba ignorirati. Osim toga mislim da spominjanje Mamića na tribini trenutno može pomoći samo njemu, isključivo njemu.
  • NORTE
    9.7k
    Šta je s Vrbanovićem? Još nije ozdravio ili su svi vještaci još uvijek zauzeti pa se ne može obaviti traženo vještačenje?Eduardo
    Ha čuj, godišnji odmori su, možda u listopadu...
  • Pop corn
    5.8k
    Čemu onda prekrižene glave i vrijeđanje Mamića na Islandu? Za dinamo on je prošlost, ostali su samo njegovi pijuni.NORTE

    Vrijeđalo se nije koliko ja znam. A glava osobno nek se nosi ako netko hoće. Ne treba njega skroz zaboraviti, glava je način. Ali ključ su ovi u Upravi i IO. Oni formalno sve vode i kad ovaj bude izručen će biti ti koje se treba maknuti, kao što su i danas ti.

    Što udruga članova radi po tom pitanju zadnjih godina i kakav je uspjeh tog rada?NORTE

    Iskreno, ne previše. Komunicira se to, ali ljudima je (razumijem ih čak na jedan način) to odbojno. Više se koncentriralo na pravne stvari i čekanje da se ispune uvjeti za pokretanje nekih procesa (pravomoćna, izvlačenje zapisnika i sl.). Osobno sam neki dan kad smo išli kupiti ulaznice natjerao trojicu da odu se učlaniti. I idući tjedan imam još dvojicu. Može se to....
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.