• Papastrumf
    10.4k
    Znaci dinamovog navijaca zanima samo komfor? Imamo veliki problem s time sto dinamov navijac/clan uglavnom razmislja na nacin koje prednosti on ima i sto klub njemu daje umjesto da je obratno, sto ja mogu uciniti za klub!?To je ogroman krimen onih koji su drmali klubom do sada, ali na nama je da to promjenimo.
    Iznimna su rijetkost klubovi kojima godisnja ulaznica vrijedi za europske utakmice.
    Godisnja ulaznica za domaca natjecanja s naravno prilagodjenim cijenama + prvokup i popust za Europu je itekako velika pogodnost.
  • Nino Bule
    11.9k
    Vjerovatno smo jedini kojima godisnja vrijedi za SVE europske, u hr jesmo, imat prvokup europe ko godisnjak je sasvim pristojna pogodnost.
  • The Undertaker
    4.4k
    Potpuno krivo razmišljanje. Otprilike kao kad političari krive narod što im nije dao glas. Ne, navijači nisu dužni klubu ništa jer oni plaćaju klub a ne klub navijače (ne shvaćati doslovno). Dakle, posao ljudi u klubu je da svojim potrošačima osiguraju maksimalno dobar proizvod i da to naplate koliko mogu. Da li će neki član pokloniti nešto klubu (vrijeme, novac) je svojevoljna odluka svakog člana/navijača i ne treba je miješati sa poslovnom stranom odnosa (godišnja karta).
  • Papastrumf
    10.4k

    Je, ako ti je klub puko trgovacko drustvo gdje vrijede takva pravila.
    Nogometni klub je za veliki dio navijaca emocija i ne mozes navijace poistovjecivati s potrosacima.
  • mokoxax468
    386
    Dinamo je u konačnici proizvod/iskustvo, kao i odlazak u kino, ispijanje kave u kafiću ili odlazak u teretanu. Znam, meni i tebi znači x puta više, no ne znači svima. A brojke na stadionu to i pokazuju nažalost. Tako da mrvicu bahato zvuči: ej, boli me briga za njihov komfort.
    Ponavljam, da mi imamo redovito rasprodan stadion (a realno nemamo, čak ni za većinu europskih utakmica ako ne dolazi "ime"), naravno da bi bilo klubu u cilju dodatno unovčiti europske utakmice. Tipa to će sigurno imati smisla za Kranjču kada se prebacimo. Ali do tada, nema mi smisla mijenjanje formule
  • The Undertaker
    4.4k
    Za emocionalni odnos postoji institut članstva. Ulaznica je, po definiciji, poslovni ugovor između kluba i kupca ulaznice i tako je treba tretirati. Naravno da podjela nije crno bijela ali je generalno takva. Inače valoriziraš nečiju ljubav kroz novac a to nije baš dobar pristup za "članski" klub.
  • rioda
    3.2k
    Po meni ne bi trebalo ići u neke veće izmjene oko godišnjih ulaznica trenutno, pogotovo u smjeru da ljudi dobiju manje ili plate puno više. Jesam za određene izmjene poput ustupanja mjesta ako ne dolaziš na utakmicu i slično. U veće izmjene bi bilo prirodnije ići preseljenjem na Kranjču jer će se onda lakše i prihvatiti nova 'pravila'.
  • Mali dioničar
    15k
    Možda sam ja prespavao ovu sezonu, ali kad je to stadion bio rasprodan da bismo pričali o problemu godišnjaka koji ne dolaze na utakmice?

    Koga briga da netko tko je platio godišnju nije došao na stadion kad su tako i tako svi ostali koji su htjeli kupiti ulaznicu, mogli kupiti?
  • Endeavour
    496
    Koliko sam pratio 0. Uvijek je bilo karata za SG ili ZG. Ili bolje rečeno, bilo je slobodnih mjesta...
  • Zagi
    5.7k
    Vjerojatno ekipa na valu promjena i novih akcija u klubu računa da će problem premalog kapaciteta možda već od iduće sezone biti češći.
    Ima nas i optimističnih.
  • NitkoBitan
    13.3k
    Pa eto na sjeveru je problem kad ti ne dode 1000+ godisnjaka i zeznu ti izvodenje koreografije svojim nedolaskom.
  • Papastrumf
    10.4k
    Koga briga da netko tko je platio godišnju nije došao na stadion kad su tako i tako svi ostali koji su htjeli kupiti ulaznicu, mogli kupiti?Mali dioničar

    Pa evo briga mene i nas na sjeveru dolje. Imas prodanih 2.800 godisnjaka i 2.200 pojedinacnih. Znaci karte za sjever dolje su rasprodane i vise nitko ih ne moze kupiti. To se dogodilo 7-8 puta ove godine. Onda dodjes na utakmicu i nema na tribini 1200-1300 godisnjaka.
    Ovaj stadion ima dvije normalne tribine (zapad dolje i sjever dolje) i naravno da je problem ako se obje rasprodaju, a ne dodje 50% godisnjaka.
    Nama prvenstveno je problem na sjeveru dolje zbog koreografija. Drugi problem je taj sto ljudi jednostavno ne zele ici na gornje tribine jer su uzasne, a tebi 2500 mjesta propada jer godisnjaci ne dolaze.
  • Zagi
    5.7k
    "Ustupi mjesto", nekakav loyalty program da se destimulira lijenost i riješen problem.
  • mokoxax468
    386
    I ukidanje europskih utakmica iz godišnje to neće riješiti. Možda smanjiti broj takvih za 10-20%,ali ga neće riješiti.
    I upravo zato prepuštanje mjesta ima više smisla, nego mijenjanje godišnje. Istina, neće svi kliknuti svaki put, ali je veća šansa da će kliknuti nego da će svi hnl/kup godišnjaci dolaziti na svaku utakmicu
  • Papastrumf
    10.4k

    Onda najbolje oboje. :smile:
    Godisnje za domaca natjecanja i prepustanje mjesta.
    Za Europu ce sigurno rijesiti jer ces morati kupiti ulaznicu kao godisnjak. Ako kupis onda ces vrlo vjerojatno i doci.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.