• Nino Bule
    11.6k
    Vodi sibenik, 59. minuta
  • Nino Bule
    11.6k
    2:0 Šibenik, 78.-a minuta
  • Hnlovac
    231
    Gledam ove scene u Njemačkoj gdje klub iz 4. lige proslavi titulu pred 30 000 ljudi i pogledam našu 2. ligu i dođe mi da zaplačem.

    Screenshot-20240504-182500-Chart-Maker-Pro.jpg

    Pomak je gotovo nikakav, prosjek nije samo troznamenkast već je i niži od 500 ljudi po tekmi. Ako uzmemo da ovi klubovi poput Jaruna i Dubrave koje jedva da rodbina lažiraju brojke dolazimo do još nižeg prosjeka.

    Šteta je to jer glavni način da se ovo popravi je da se unaprijede imidž i promocija druge lige. HNL mora postati "premium" natjecanje u kojem je čast igrati. Također trofej 1.NL i promocija u HNL moraju biti važne i popraćene stvari .

    Također legendarni klubovi poput Marse, Cibalije itd moraju prestati biti igračke lokalnih šerifa i politike, moraju naći novog vlasnika i poslovati pozitivno a ne gomilati gubitke i dražiti novce od grada / države.

    S obzirom da mnogi klubovi poput Jaruna, Dubrave, Solina, Dugopolja nikad nisu niti će imati navijačke baze, u 1. NL bi trebali igrati klubovi koji imaju bar neke navijače, pa makar ih trebalo probuditi iz sna.

    Neki klubovi koje bih volio vidjeti u 2. ligi i koji imaju bar neke navijače

    1. Marsonija
    2. Cibalija
    3. Karlovac
    4. Međimurje
    5. Segesta
    6. Junak Sinj
    7. Dubrovnik
    8. GOŠK
    9. Vukovar
    10. Orijent
    11. Opatija
    12. Pazinka?

    (nizani kako su mi padali na pamet)
  • Efes Pilsen
    6.9k
    U Marsi igraci trenutno u strajku zbog neisplate placa. Lijepo je sanjat..
  • jedan u nizu
    6.1k


    Aachen 245k stanovnika

    Šibenik 34k
    Jurjevac <1k
    Vukovar 27k
    Sesvete 55k
    Jarun 12k
    Dugopolje 3k
    Vinkovci 35k
    Dubrava 91k
    Zmijavci 2k
    Sušak 30k
    Bijelo brdo 2k
    Solin 23k

    total 315k

    Ako maknes 'kvartovske' klubove poput Sesveta, Jaruna, Dubrave, Orijenta, Dugopolja i Solina, imas total od 100k ljudi koji eventualno mogu pratiti 6 klubova.

    Naravno da su posjete sramotno male, ali usporedbe sa najmnogoljudnijom europskom zemljom su bezveze.
    Prije bih usporedio posjetu nase druge lige sa recimo Norveškom, Danskom ili recimo Slovačkom drugom ligom.

    Recimo Danska, sa populacijom od 5,9 mil ima prosjek posjecenosti od 1500 u drugom rangu
    Norveska sa 5,5mil ima prosjek od 2800
    Slovacka sa 5,5mil ima prosjek od 443
  • Hnlovac
    231
    Ma nisam ja usporedio našu 2. ligu direkt s Njemačkom neg su me scene iz Njemačk podsjetila na niži rang.

    I kad se uzme druge države s usporedivim brojem stanovnika opet naša 2. liga ima i po 3x manje gledatelja što je sramotno. Slovačka je tu negdje ali ti je očito nenogometna država jer s 50%više stanovnika i puno boljim stadionima imaju znanto manje gledatelja od HNL

    A gradovi poput Siska, Broda i Karlovca mogu dati 2000 ljudi koji idu na tekme. I da je 1000 to je odlično za 2. rang.
  • SAS1987
    13.5k
    Radio sam analizu (samo 1 HNL) prije godinu, dvije i došao do zakljucka da hrvatska ima dobru posjetu u usporedbi sa slicnim europskim zemljama, pogotovo kad se uzme u obzir infrastruktura i broj stanovnika.

    Stadion u Karlovcu jer recimo takav da je bolje gledati stream koji šteka i bez zvuka nego otic na tekmu.
    Stadium_Branko_Cavlovic_Cavlek.png
  • Tom Hanks
    2.6k
    To ti je stara slika

    fcbbcd6e307b74a2ddd1d7e6d58d7f1c-gallery-single-view.jpg
  • SAS1987
    13.5k
    znam,stavio sam onu sliku da se vidi koliko je loš pogled na teren.
  • jedan u nizu
    6.1k

    ma i nije tako lose. Sa slike je uvijek gore nego uzivo. A i slika je bas iz kuta nekako.
    Slicno kao i na Kranjci, a na kranjci pogled sa zapada uopce nije los.
    Evo i usporedba
    1429485052b99903ad9c48106f039e34.jpg
  • Nino Bule
    11.6k
    Dugopolje izjednacilo u 31. minuti protiv zrinskog, dobro stoje na terenu
  • Sibirski plavac
    1.4k
    3 1 za Zrinski, 56. minuta...
  • Hnlovac
    231
    Imam osjećaj da ni jedan ni drugi klub neće do zadnjeg kola gubiti bodove. A tamo se bojim da će Komak biti na telefonu
  • IstinaZaDinamo
    1.3k
    Jesu li Zrinski i Šibenik stvarno toliko bolji od drugih ili ima tu zakulisnih igara?

    Mislim, imaju po 2 poraza svaki (Šibeniku zadnji poraz bio u devetom mjesecu :gasp:, a ovima nedavno od Dubrave) , ne računajući međusobne utakmice.
  • Krizy
    36.6k
    Poštovani navijači,

    Želimo vas obavijestiti da je Uprava NK Sesvete donijela odluku da se utakmica 30. kola SuperSport Prve nogometne lige između NK Sesvete i HNK Šibenik igra bez prisustva gledatelja. Predviđao se dolazak oko 150 gostujućih navijača na utakmicu te bi organizacija utakmice i osiguranja zahtijevala angažman znatnog broja dodatnih redara i policajaca prema zahtjevu “Policijske uprava zagrebačke”. S obzirom na cijenu ulaznice od 5€, troškovi osiguranja daleko premašuju prihod od ulaznica. Smatramo da znatno poskupljenje ulaznice samo za ovu utakmicu ne bi bilo korektno prema našim, ali i gostujućim navijačima. Još jednom želimo izraziti žaljenje što gledatelji neće moći prisustvovati utakmici ali će svakako prijenos pratiti putem MaxSporta.

    Srdačan pozdrav,
    NK Sesvete


    Bome sramotno
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.