• db-izbjeglica
    12.9k
    Pa tako je apsolutno svakome, netko pljačka kladionice, pošte, pekarnice, kioske, obavi jednu pljačku, drugu, treću, čezvrtu, desetu i padne, onda traje postupak pa te osude, dosta često čekaš na odsluženje kazne i onda odeš u zatvor.

    Mamić je pravomoćno osuđen i bjegunac od pravosuđa...uhićen je, ako se ne varam, još 2015.

    Jel moglo/trebalo prije? Apsolutno!

    Al ono, tko sam ja da udaram po kašnjenjima kad i u mom poslu svi kasne, a koliko vidim i u drugim strukama.
  • Mali Zeus
    9.8k
    Svjetina koja piše komentare dok tipka na mobitel bi htjela da on, kao i svaki drugi, bude propisno kažnjen što je ubio čovjeka, al vjerojatno će mu naći dovoljno olakotnih okolnosti. Tipa nije kažnjavan, branitelj, do sada nije ubio nikoga, iz dobre je obitelji, kao dijete je doživio rat ili mora u drugu zemlju na školovanje.
  • Kruno
    170
    E to i ja pricam nas bi isti dan priveli u pritvor. A on ce proc s nekom uvjetnom kaznom
  • Mali Zeus
    9.8k
    ↪Mali Zeus E to i ja pricam nas bi isti dan priveli u pritvor. A on ce proc s nekom uvjetnom kaznomKruno

    Pa dobro je spomenut onaj vozač Hitne kojeg su tretirali kao da je masovni ubojica.
  • NitkoBitan
    12.3k
    možeš ti reći što god zeliš ali ta kasta je zasticena do trenutka dok više nema mogućnosti da se izbjegne kazna/zatvor...Ludovic IX

    Koje je sekte clan Matanic da je toliko zasticen godinama i bez iti jedne prijave? Ta sekta mi se cini bolja i predanija zastiti svojih clanova od HDZa.

    A bome ni pozicija i silni drzavni poslovi nisu losi za nekog tko nije kadar HDZa.
  • Ludovic IX
    5.5k
    pod kastom sam mislio na sve bliske vlasti (bilo kojoj)
  • db-izbjeglica
    12.9k
    Svjetina koja piše komentare dok tipka na mobitel bi htjela da on, kao i svaki drugi, bude propisno kažnjen što je ubio čovjeka, al vjerojatno će mu naći dovoljno olakotnih okolnosti. Tipa nije kažnjavan, do sada nije ubio nikoga, iz dobre je obitelji ili mora u drugu zemlju na školovanje.Mali Zeus

    Pa kako znaš na što će biti osuđen, tek je podignuta optužnica?

    Postoji zakon koji za to predviđa od toliko do toliko godina zatvora, konkretno od 1 do 8, koliko će dobiti, koje su okolnosti, nemam pojma.

    Nije ubio čovjeka namjerno, sa predumišljajem, iz mržnje, ljubomore, zabave i na nekakav monstruozan i sadistički način.

    To je prometna nesreća...ja prvi pretječem kamione na cesti. Možda ne po magli, možda ne ako nemam kontrolu, ali mogu zamisliti puno scenarija u kojima se dogodi sranje.

    Da, lik je uvijek djelova izrazito bahato, vjerojatno je bio i takav vozač.

    Međutim, kamenički je za divljanje po gradu dobio 6 i pol godina zatvora, onaj klinjo koji je nedavno u bmw jedinici prilikom divljanja izletio s branimirove u čemu mu je poginula cura je dobio 6 godina zatvora, lik koji se zabio sa 200 km/h u naplatne kućice je dobio 6 godina zatvora.

    Ne možeš očekivati da će banožić dobiti više od toga... pretjecao je kamion u sred ničega.
  • Ludovic IX
    5.5k
    problem je što vjerojatno neće dobit 6 godina.. nebi se čudio da bude uvjetna i oduzimanje vozačke na 3 godine i sl.

    orvatinčić je oslobodjen bio prvi put a to mu već bio treći put da vozilom/brodom usmrti drugu osobu.. evo i sad je više vani neg u zatvoru. po kutini se skiće svaki vikend (navodno neku jebaljku tu ima)
  • db-izbjeglica
    12.9k
    Pa ako su ovi za očita divljanja dobili 6-6,5 godina, od čega je jedan balavi tatin sin, a druga dvojica nitko i ništa, onda je za očekivati da će banožić dobiti nešto manje. To je meni realno jer nije bila "objesna" vožnja u tolikoj mjeri, jer ova 3 su baš ekstremni primjeri.

    Možemo komentirati jesu ovi trebali dobiti veće kazne...ali nismo mi pisali zakon. Takvi su kakvi su.

    Gle, nije jednostavno ni biti sudac, to jest suci, prilikom donošenja odluka. Kao što postoje bolji i lošiji nogometaši, tako postoje i klase kod odvjetnika i tužitelja.

    Ako horvatinčić donese potvrdu doktora da je imao ili mogao imati sinkopu, ako sudski vještak to potvrdi, suci to moraju uzeti kao validan dokaz, bez obzira koliko to glupo bilo.
  • NORTE
    9.3k
    podignuta optuznica BanetuKruno
    Vijest koja nema nikakve veze s izborima.
    Koliko ja znam on neće 1 dan u zatvor jer ga štiti politički imunitet. :smile:
  • rioda
    2.6k
    Kakav je to točno imunitet? S obzirom da nema nikakvu funkciju
  • rioda
    2.6k
    Uopće se ne radi o tome je li netko zaštićen na sudu jer je član neke stranke, nego je sudstvo toliko neefikasno, nelogično, sporo, a zakoni su loše definirani... Ako pitate nekog u npr. Međimurju, isto će vam reći da se jednu grupu ljudi štiti na sudovima. No, vjerovali ili ne, ne radi se o članovima stranke, nego pripadnicima manjine - ciganima.

    Sudstvo je najveći problem našeg društva.
  • NORTE
    9.3k
    Kakav je to točno imunitet? S obzirom da nema nikakvu funkcijurioda
    Imao je funkciju u trenutku kaznenog djela.
  • Brusa
    734
    to nema veze. Sad više nije član vlade i ne štiti ga imunitet. A i da je vlada mu može skinuti imunitet.
  • Neki tip
    19.4k
    Koliko ja znam on neće 1 dan u zatvor jer ga štiti politički imunitet. :smile:NORTE

    Nemojte ljudi bubat napamet stvari o kojima ne znate.

    Načuje se nešto o nekakvom imunitetu, ajde, ali odakle samopouzdanje prenositi to dalje kao neku činjenicu, bez ograde, pojašnjenja, pa još netočno na koncu.

    Protiv člana Vlade se ne može voditi kazneni postupak za vrijeme trajanja mandata zbog kaznenog djela za koje je zapriječena kazna zatvora do 5 godina, bez prethodnog odobrenja Vlade.

    Nisam gledao kako su točno okvalificirali ovo kazneno djelo, ali kazna je za izazivanje prometne nesreće sa smrtnom posljedicom čak i u slučaju nehaja do 8 godina, u slučaju namjere je maksimalna i viša, tako da nema govora o primjeni imuniteta.

    Uostalom, da ima imunitet, ne bi bila ni podignuta optužnica, jer to ne bi bilo moguće. Kazneni postupak ne počinje presudom.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.