• miro
    3.1k
    Vlast je slast....uvijek bilo. Ma nek se dogovore HDZ i DP i idemo dalje, to je najkompatibilnija kombinacija. Malo će Penava popustit po pitanju Pupovca, malo će HDZ dat ministarstvo više i Vujnovca ostavit na miru.
  • db-izbjeglica
    12.7k
    ovo je komedija, gledam ove oporbene političare i pitam se kako ih nije sram?
    kao prvo, ne znam uopće od kud ideja da oni apsolutno ignoriraju rezultate izbora?

    HDZ (kakav god bio) je na održanim izborima ostvario relativnu pobjedu i to onako, ima pozamašnu prednost pred prvom sljedećom opcijom. taj isti HDZ je ostvario pobjedu u 80% izbornih jedinica, u samo dvije izborne jedinice nisu osvojili najviše mandata. mislim da svatko normalan to treba poštovati.
    mogu se ja neslagati s nekom političkom opcijom, mogu ih kritizirati, osporavati svaki potez, ali pobjednik izbora ima legalitet i legitimitet.

    još razumijem da SDP i partneri koliko-toliko razglabaju okolo, al ova boranija... :monkey:
    most, možemo, IDS, NP Sjever, fokus....svi skupa nemaju polovicu HDZ-ovih mandata, a okolo uvjetuju nešto, pozivaju na rušenje pobjednika izbora i slično. koji k...c?

    također, komično je gledati i ova "osnovnoškolska" uvjetovanja, mi nećemo s ovim, mi nećemo s ovim, oni nas ne zanimaju, oni su sotone, mi smo sveci. to je apsolutno promašena bit politike, apsolutno promašena poanta demokracije! vi ste tu da budete servis građanima, pristanete na razumne kompromise i radite za boljitak svih građana.

    da sam čelnik bilo koje opcije koja nije osvojila najviše mandata, čestitao bi izbornim pobjednicima i poručio da im dajem razuman period da sastave vladu jer mi to nalažu rezultati izbora, a samim time i volja građana. ako se pokaže da sastavljanje vlade nije moguće od strane izbornih pobjednika i da se ne vidi pozitivan ishod pregovora, mi stupamo na scenu.

    ovo što se događa... njihovi istupi, konferencije, retorika, ignorancija je apsolutno sramotno, kao da žive u nekom paralelnom svemiru koji je operiran od realnosti.

    nitko vam nije branio da napravite sveopću predizbornu koaliciju i pometete HDZ s vlasti, išli ste odvojeno, izgubili ste izbore, poštujte to, nosite se s tim!
  • Marcinko
    283
    A gledaj parlamentarni izbori ne funkcioniraju tako, nisu predsjednički. Kalamarko je imao najviše mandata pa evo di je sad. SDSS ima 3 mandata pa opet sudjeluju u vlasti. Istom logikom bi mogao reći što HDZ nije uzeo preko 70 mandata i nikakve priče ne bi bilo. Hoću reći sasvim je legitimno i demokratski da sastavi vladu bilo tko tko skupi 76 mandata odnosno apsolutna većina.
  • serbus
    3.5k
    Kaže AP da će iz dišpeta skupiti 76 ...
  • Neki tip
    19.1k
    Da HDZ uvaljuje hrvatskom narodu rodnu ideologiju potpuno je jasno i iz otkrića da je Butkovićeva krava Milova zapravo bik, dakle Milo.

    Em muško, em Srbin.

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/otkrivena-sokantna-istina-o-glavnoj-zvijezdi-predizborne-kampanje-pa-ona-ima-penis-15453128
  • NitkoBitan
    11.9k
    Hrebak ne shvaca da ljudi glasaju za odredene politicke opcije jer zele da se takve politike u Hrvatskoj provode. Najbolje da netko dode na vlast i odrekne se onoga na cemu je temeljio program i sto je obecao svojim biracima.

    "Kampanja je završila, ne moramo više impresionirati glasače, moramo doći do 76 ruku."

    "...s druge strane DP mora popustiti od želje da vrši ideologiju."

    Mi smo vase glasove dobili a sad ko vas ebe, na nama je da sastavimo vecinu :vomit:
  • Mali dioničar
    14k
    Meni je problem broj jedan korupcija. I svaka stranka je doslovce kao broj jedan stavila maknut HDZ zbog korupcije. Pa eto sad DP više ne smeta ta ista korupcija.gledatelj

    Htio ti to priznati ili ne, korupcije ima posvuda i bitno je da se ona kriminalizira i procesuira, ali ju je nemoguće istrijebiti. Od kapitalista u Americi do diktatora u Rusiji i natrag.

    Pupovac je lijepo kod Stankovića jučer pitao zašto se korupciju pripisuje samo političarima kad znamo da korupcije ima i u medijima i velikim korporacijama. Koliko su samo farmaceuti profitirali od korone gdje su ama baš sve države otkupljivale cjepiva čije su dozvole za uporabu same te države ubrzano odobravale po hitnom postupku.

    Vezano za rasprostranjenost korupcije po geografskom principu imamo slučajeve iz država koje bi nam kao trebale biti uzor recimo Finska Patria je navodno davala mito za prodaju vojne opreme Egiptu, Sloveniji i Hrvatskoj.

    Vidi vraga, zna se kome za sve slučajeve osim za Hrvatsku gdje je bio osumnjičen Stipe Mesić.

    https://sites.tufts.edu/corruptarmsdeals/patrias-bribes-in-egypt-and-the-balkans/

    Dan nakon što je objavljen sadržaj optužnice finskih tužitelja u slučaju Patria, u kojoj se navodi da je mito za nabavu oklopnih vozila tog finskog proizvođača primio i bivši hrvatski predsjednik Stjepan Mesić, s reakcijom se javio i Mesić, koji je na putu u Kazahstanu. Odlučno odbacuje sve optužbe i tvrdi da nema nijednog dokaza koji bi upućivao na njegovu krivnju pa slučaj naziva pravosudnim skandalom.

    Imamo recimo njemački Siemens...

    What happened in the Siemens bribery scandal?
    During this period, Siemens made thousands of payments to third parties in ways that obscured the purpose for, and the ultimate recipients of, the money. At least 4,283 of those payments, totaling approximately $1.4 billion, were used to bribe government officials in return for business to Siemens around the world.


    Na prizemnoj razini Hrvatske imam nekoliko primjera koji se ne tiču HDZ-a.

    Recimo, ministar u Vladi Ivice Račana bio je Fižulić koji je ostao dužan baš svima u Hrvatskoj, a za vrijeme ministarskog staža je kao vlasnik Magme i kao dužnonik RH stalno putovao na Daleki istok baš slučajno odakle je uvozio robu. Danas je naravno ugledni analitičar Telegrama.

    Hrvoje Vojković je za Kukuriku koalicije postavljen za šefa Fonda za privatizaciju (!!!), pa kasnije se ispostavilo da je čovjek radio neke stvari za koje mu se sudi. Također ministar u Kukuriku Vladi.

    AMT

    Ankica Mrakača je angažirala lika koji se sanirao Gunju za njenog ministovanja da joj sredi stan i za to mu nije platila. Tko normalan dok je ministar angažira istu firmu za svoj privatni prostor i za javne radove?

    Ivan Vrdoljak

    Žena mu je na fejsbuk stavila da im je Todorić poslao Ledo frižider dok je Vrdoljak bio ministar gospodarstva. Poslije je rekla da ga je kupila na Njuškalu. Ja isto kad mi je dosadno kupim si frižider za sladoled

    https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/rijesen-misterij-ledove-skrinje-kod-vrdoljakovih-20140507

    Imamo Linića i njegove veze sa Jozom Kalemom, predstečajne nagodbe.

    Imamo Milanovićevu obitelj s kreditima HBOR-a.

    Samo dva mjeseca nakon što je Zoran Milanović postao predsjednik hrvatske Vlade, tvrtka supruge njegova brata Krešimira Milanovića – Miglu Autopraone – dobila je 250.000 eura kredita (oko 1,9 milijuna kuna) od državne Hrvatske banke za obnovu i razvitak (HBOR).

    Kredit je dan za gradnju samoposlužne autopraonice u Sesvetama. Tvrtka Miglu Autopraone osnovana je u travnju 2011. i nakon nepunih godinu dana postojanja dobila je kredit od državne banke. Formalne su osnivačice tvrtke Ivana Milanović i Vesna Gluhak. Prema prvim slovima prezimena Milanović i Gluhak tvrtka je i nazvana.


    Ima toga puno puno, skoro ko i za HDZ.

    Imamo mi jako puno stvari za riješiti u Hrvatskoj, a ima i cijeli svijet.

    Po indexu korupcije Hrvatska je otprilike tamo gdje spada i po mentalitetu i po geografskom položaju. Neznatno smo slabiji od Italije, Španjolkse i Portugala, a više bolji od Srbije, Bosne, Bugarske, Ukrajine nego što smo slabiji od navedenih.

    https://www.transparency.org/en/cpi/2022

    Zato si dosadan papagajski ponavljajući korupcija, korupcija. Da si na temi transfera bio bi onaj koji zaziva Ojedu, ali nisi jer ne znam da li uopće igdje na forumu pišeš osim kaj ovdje imaš stalno iste upise istog sadržaja.
  • gledatelj
    202
    Uaporedujes poklanjanje frižidera, uređivanje stana sa 500 mil kuna na računu penzionera i smjenu 30 ministara zbog raznih afera? Bome stvarno ista stvar. Toliko afera izlazi svako dan da ne to ljudima sasvim normalno i uvjeravaju druge da je to normalna stvar i nikom ništa.
    Komentiram di mi se komentira, zar je zabranjeno? Ti ćeš mi određivati di ću kaj pisat? Ali evo da te obradujem mislim da ću prestat ovdje pisat jer stvarno nema smisla.
  • Mali dioničar
    14k
    Uaporedujes poklanjanje frižidera, uređivanje stana sa 500 mil kuna na računu penzionera i smjenu 30 ministara zbog raznih afera?gledatelj

    Upravo se ovako relativizira.

    Frižider je poklonio najveći poduzetnik u Hrvatskoj Todorić ministru gospodarstva Vrdoljaku.

    I ti misliš da mu je taj frižider došao zato jer Vrdoljakova žena voli lizati.

    Svaka čast.
  • mali M
    3.3k
    Samo kažem da su gotovo sve kršćanske zemlje uključujući i Hrvatsku LGBT friendlyThe Undertaker

    Molio bih te definiciju LGBT friendly? Kršćanstvo osuđuje grijeh a ne osobu. Kršćanske zemlje bi trebale biti all frendly, a ne samo LGBT. To kaj ljudi neznaju više šta znači biti katolik je drugi par čarapa. LGBT zajednici Crkva ne zabranjuje da postoji, nego ne odobrava čine koje oni zagovaraju, dok se obrnuto nemože tako reći. LGBT zajednica i ljevica općenito bi najrađe zbrisala Crkvu sa lica zemlje. Tvojim pitanjem, baš se pitam zašto je to tako...
  • rioda
    2.2k
    Jedina usporedba je ta da su korumpirani svi, samo je razlika u tome tko je na vlasti i ima veću priliku za to. Bez brige, i HDZ i SDP su ista bagra od ljudi, dokazali su se ljudi iz obje stranke kad su bili na vlasti.
  • Ludovic IX
    5.2k
    što se tiče manjina, po meni, oni ne trebaju imat zastupnike već posebno ministarstvo koje će se brinuti o tome. nek stave drzavne tajnike za svaku veću manjinu i mir a ne zastupnike u saboru koji nemaju što raditi u oporbi jer to stvarno nema smisla a sluze samo za broj glasova vladajućih.
  • Ludovic IX
    5.2k
    ali po čemu su druge stranke poštenije? DP su žetončići koij glasove skupljaju na nacionalizmu.. most je dva puta bio u vlasti i ništa nisu napravili osim što su popušili otkaze.

    možemo ne uspijeva vodit zagreb, di će drzavu. Kolakusic mi je na razini ravnozemljaša po teorijama i sl. ko da slušam onog domazeta lošu samo u drugoj sferi.
  • rioda
    2.2k
    Spomenuo sam u postu samo HDZ i SDP, ali sam mislio i na sve ostale stranke. Uglavnom, poštenje ne možemo očekivati ni od kog, svatko će muljati na svoj način i svoje osobne interese. Jedino za što glasamo je ideologija, na slikovitom primjeru - hoće li netko poslati vojsku na granice zbog migranata ili će ih dočekivati cvijećem
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.