• Brusa
    666
    ne može desnica nikakva s ljevicom u ni kojim kombinacijama... Pa hsls je propo nakon što što je otišao s račanom u koaliciju. Makar oni nisu bili desnica, al ista stvar
  • db-izbjeglica
    12.6k
    MOST ne želi vlast!

    okupili su tu ekipu koja će uzeti mandate u točno određenim jedinicama.
    uvalili su se u sabor, dođe još pokoji odbor, odlična primanja, osigurali su si mirovinu, laju okolo i to je to. zaboravljate koliko je zapravo dobar posao oporbenog saborskog zastupnika.

    nekakve odgovornosti, nikakve brige, nikakvog rizika, čisti oportunizam.

    što vlast može donijeti jednom bulju, grmoji, raspudić-selacima, petrovu???
    tko je od mostovih ministara iz oreškovićeve vlade još u politici? tko je od njih još u mostu?
  • flexXy
    1.9k
    Ja sam glasao za Most da budu opozicijski korektiv HDZ-u ili lijevoj vladi jer je od pocetka bilo jasno da ce se svest izborna utrka na plave i crvene. Most je u nezavidnoj situaciji, jednostavno im je svaka opcija trenutno losa. Ako se priklone lijevoj vladi onda ce bit podmetnuti komunisti, ako se priklone hdz-u bit ce prica opet su se prodali. Neka ih ovako u oporbi dok ne ojacaju politicki pa nek krenu u napad na vlast i postavljaju uvjete. Ja im prvi nebi oprostio da sad odu sa Plenkovicem. Ova opcija sa DP-om ima smisla da se izglasaju neki zakoni koji ce ponistit pizdarije koje je HDZ radio i onda nek se raspusti sabor i ode na prijevremene izbore.
  • serbus
    3.5k
    AP svim silama želi bez DP , ja bi mu svaki dan kojim me pokuša izigrati povisio "uvjete"... pa ajde Andrej čekaj Pupija ...
  • NitkoBitan
    11.8k
    AP svim silama želi bez DPserbus

    Nema drugog izbora. Za njega je Most jos gora opcija.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    AP svim silama želi bez DP , ja bi mu svaki dan kojim me pokuša izigrati povisio "uvjete"... pa ajde Andrej čekaj Pupija ...serbus

    pa što ima čekati pupija, kako da mu on pomogne? 61+3=64, fali mu 12 zastupnika.
    uz sve manjine 61+8=69, fali mu 5 zastupnika.

    ostali koalicijski kapacitet je praktički ravan nuli.
    eventalno može računati na jedan mandat od fokusa i 2 mandata od IDS-a, ako ta stranka krene u preslagivanja jer su ostvarili loš rezultat.

    sdp neće s njima, možemo neće s njima, most neće s nikim.

    DP je jedini ključ po kojem HDZ može oformiti vladu, jedna opcija je da plenković napravi razdor i uzme im pola mandata, druga opcija je pristati na neke njihove ustupke i pronaći kompromis između oštrije i blaže struje te političke misli.
  • serbus
    3.5k


    Je ali kruži okolo ovih malih da ih uhvati u svoju mrežu...
    Vidiš da je odmah odletio po instrukcije u Bruxelles.. Nema nikakve ovlasti više a žurno juriš tam na sastanak.
    Čovjek pati da mu bar tamo čestitaju.

    Zato velim svakim satom, a kamoli danom kojim me pokušavaš zavalit cijena bi bila veća da sam DP.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Je ali kruži okolo ovih malih da ih uhvati u svoju mrežu...
    Vidiš da je odmah odletio po instrukcije u Bruxelles.. Nema nikakve ovlasti više a žurno juriš tam na sastanak.
    Čovjek pati da mu bar tamo čestitaju.
    serbus

    glupost...

    u tijeku je okupljanje vijeće europe, tamo su svi premijeri i ostali čelnici EU, a to se sigurno nije ravnalo po hrvatskim izborima, čiji datum je odabrao milanović.

    ili misliš da hrvatski premijer ne treba ići na takve stvari?
  • serbus
    3.5k


    Čeka u smislu da ga ne ostavi, da smisli kako da uzme vlast a da Pupi ostane. Nije bezveze Andrej dao pare za desetke srpskih kulturnih centara da bi sad ostao bez njegova tri već kupljena glasa.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Čeka u smislu da ga ne ostavi, da smisli kako da uzme vlast a da Pupi ostane. Nije bezveze Andrej dao pare za desetke srpskih kulturnih centara da bi sad ostao bez njegova tri već kupljena glasa.serbus

    praktički ne postoji način da preko pupovca dođe do vlade, matematika je jasna.
  • Mlađi referent
    10.4k


    Ja se 100% slažem s kolegom serbusom i po nastupu svih HDZ-ovaca danas, rekao bih da je to točno

    61 HDZ
    8 manjine
    2 Suverenisti
    2 IDS
    1 FOKUS

    Traže još dva žetončića, vjerojatni udar će ići na redove DP-a.

    Naravno, to je kompliciran put, ali mislim da će se desnoj koaliciji okrenut tek kad ovo otpišu
  • Praskaton
    1.8k
    DP jednostavno nije dovoljno homogena skupina i sigurno je njihovo cjepkanje od strane Hdz-a.
    Kad bi bar mogli uvjetovat odlazak Plenkovica i njegove struje birači bi im mozda i oprostili.
  • The Undertaker
    4k
    Jeste li vi sigurni da Grmoja ne pikira na premijersko mjesto, kao kompromisno rješenje prihvatljivo i lijevim (SDP) i desnim (DP)?
  • Nino Bule
    11.3k
    Mislim da bi politicko samoubojstvo bilo da fokus ide s hdz-om
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Mislim da bi politicko samoubojstvo bilo da fokus ide s hdz-omNino Bule

    išli su s radničkom frontom, odnosno, imali su namjeru!
    ljudi koji sebe predstavljaju kao opcija koja se zalaže za slobodno tržište!

    u hrvatskoj politici se nije dogodila veća glupost i neprirodnija ideja.
    iskreno, mislio sam glasati za njih, al nakon toga - nema šanse.
    za mene su mrtvi...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.