• M94
    433
    Glasati obavezno, pa onda Dinamo. Stigne se sve.
  • Aggro
    588
    Za vikend sam s dijetetom bio na placu i stajao u redu pred mesnicom tik do koje su bili prisutni svi standovi glavnih kandidata. Bez da ikoga vredam, mogu sam reci da me zapanjila cinjenica da je uvjerljivo najvise mladih ljudi stajalo na hdzovom standu. Jebemti mater pa ja sam s 20 godina zelio da propadne svijet i da se sve mijenja. Ne mogu se stavit nikako u te postole takve mladezi koja nema svoje ja, koja ne zeli nista promjeniti na bolje. Kuzim i ove klince kaj briju na ekstremno desno i ove novokomponovane kaj briju na ekstremno lijevo, pa sve to kuzim. Al da najvise mladih ima na standu hdza, jebem ti mater takvoj drzavi i glupom narodu jer smo odgojili i sustavno odgajamo generacije podobnih idiota.
    Ipak, moram spomenuti, uz nas je pjevao neki tip na gitari i konstantno ih je sve podjebavao dobrim izborom pjesama. Pa da ne bude sve tak crno, narucili smo i mi Azrine kurvine sinove prije neg smo otisli.
  • NitkoBitan
    11.8k
    Bez da ikoga vredam, mogu sam reci da me zapanjila cinjenica da je uvjerljivo najvise mladih ljudi stajalo na hdzovom standu.Aggro

    Ma dobro, to je stranacka mladez i oni su morali bit tam.

    Za HDZ najvise glasaju gerijatrija i dijaspora, nema potrebe za napadanjem mladih u Hrvatskoj.
  • Aggro
    588
    fulavas bit...

    Kako gdje. Mladi su opcenito neskloni glasanju, kao i plavi ovratnici i neobrazovani.
    Cuj nema potrebe napadati nikoga, niti napadam. Komentiram da mi je zlo od mladih HDZa.

    Hdz ima i najvecu i najorganiziraniju stranacku mladez. Ali to uopce nije bit posta. Bit posta je da kad si mlad trebao bi htjeti nesto promjeniti na bolje, ma ili opcenito nesto promjeniti.
  • Neki tip
    19k
    Za HDZ najvise glasaju gerijatrija i dijasporaNitkoBitan

    Aggro ti je pojasnio vlastitu poantu jer nju si svakako 'omašio, ali kaj se ovog faktografskog dijela tiče - pogađaš, umjesto da istražiš, a onda je lako fulati. :)

    1. Dijaspora ima 3 fiksna mandata, obično sva 3 odu HDZ-u, ali to je i dalje 3/66 na prošlim izborima.. dakle 4,54% svih HDZ-ovih mandata na prošlim izborima donijela mu je dijaspora. >95% mandata, lako je izračunati, dobio je doma.

    2. "Gerijatrija" je biračko tijelo SDP-a u bitno većoj mjeri nego HDZ-a, tako da si i tu promašio metu. Najstarije biračko tijelo je SDP-ovo i postoji jasna korelacija između dobi i preferirane političke opcije. Mlađi birači su skloniji DP-u i apstiniranju, a stariji SDP-u (odnosno lijevim opcijama i koalicijama).

    Evo ti iz jednog znanstvenog rada na temu izbora 2020:

    Untitled33333.jpg
  • Kruno
    132
    Zato u srijedu glasat za Most.
  • Markelo
    2.5k
    Bio sam prošli tjedan svaki dan na trgu i nisam vidio žive duše na štandu gdje je bio Hdz. Ni mladih a ni gerijatrije. Recimo možemo je imao štand malo niže, prema tramvajskoj stanici i tamo sam viđao dosta ljudi. Hdz je kasnije malo spustio štand, bliže Možemu, al nekog povećanja puka nisam vidio. Prolazio sam oko podneva, možda omladina Hdz-a tada još spava pa ih zato nisam vidio
  • NitkoBitan
    11.8k
    1. Dijaspora ima 3 fiksna mandata, obično sva 3 odu HDZ-u, ali to je i dalje 3/66 na prošlim izborima.. dakle 4,54% svih HDZ-ovih mandata na prošlim izborima donijela mu je dijaspora.Neki tip

    I gdje sam omasio? Jel ide 3/3 iz dijaspore HDZu? Postotno dijaspora najvise glasa za HDZ.
  • Neki tip
    19k
    I gdje sam omasio?NitkoBitan

    Ma nigdje, zaboravi. :)
  • NitkoBitan
    11.8k
    Priznajem, podcijenio sam gerijatriju, tu sam bio u krivu. Medutim ispravno sam tvrdio da dijaspora u najvecoj mjeri glasa za HDZ.
  • Neki tip
    19k


    Pa to uopće nije upitno, da dijaspora glasuje za HDZ. To zna svaka baba na placu, samo pogledaš rezultate izbora - 3 su mandata iz dijaspore, vidiš čiji su i čiča miča, ne treba raditi istraživanja niti se ima što "ispravno tvrditi". :)

    O čemu uopće raspravljamo u tom slučaju?

    Kontekst je bio taj da si napisao da ne treba "napadati mlade", za HDZ glasuje "dijaspora i gerijatrija". U tom kontekstu to za mene nema značenje "dijaspora u najvećoj mjeri glasuje za HDZ", to je ionak općepoznato i o biračkom tijelu ne treba znati doslovno ništa - pogledaš rezultate izbora i vidiš da je dijaspora glasovala za HDZ, nego sam to shvatio kao "struktura biračkog tijela HDZ-a se sastoji većinom od gerijatrije i dijaspore" i to sam osporio.

    Ako si ti samo htio reći da dijaspora u velikoj većini glasuje za HDZ, onda mi je to isto ko da veliš da je 2+2=4, bjelodano, i ne vidim kaj donosi ovom gore kontekstu u kojemu ste ti i Aggro raspravljali.

    Poanta je, dakle, u tome, da ako dijaspora donosi tek ta 3 mandata HDZ-u (bez obzira što u većini glasuje za HDZ - ima ograničen udio u ukupnoj raspodjeli mandata), a gerijatrija preferira SDP, onda HDZ-ov glasački bazen dominantno ne mogu biti ni dijaspora ni gerijatrija.
  • Praskaton
    1.8k
    Veci je problem dijaspora(Bih) koja ima prijavljena prebivališta u Hrv i koja mahom daje glas Hdz-u.
    Ne znam kako je u pogranicnim podrucjima na sjeveru al na jugu i istoku Hrvatske toga ima na pretek.
  • Neki tip
    19k


    Je ubiše se od mitskih vožnja autobusima. Na prošlim izborima za HDZ glasovalo preko 600 000 ljudi, koliko od toga je nahrupilo u najezdi na biračka mjesta u Hrvatskoj iz susjedne nam zemlje?

    Na glasovanje se stiže i iz Srbije pa se to ni približno ne poteže kao mitska herceg-bosanska dijaspora koja ne da "pravim" Hrvatima da si izaberu koga žele. :worry: Stoput raskrinkan mit, ali ustrajno opstaje, razni matanići ga uzgajaju, a "pravi" Hrvati papaju, kaj će..

    (P. S. nadam se da će sljedeći put nekoj drugoj opciji 4 godine biti dovoljno da srede biračke popise i nađu način kako da im zločesti Bosanci i Hercegovci ne uvaljuju HDZ u vladu)
  • The Undertaker
    3.9k
    To je veći problem za lokalne izbore, za parlamentarne je realno nevažno.
  • Ludovic IX
    5.1k
    Ja glasam ove godine u Chicagu i najpozitivnija stvar izbora ovih je što je blizu ambasade i Hard Rock Cafee i Hooters..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.