• Mali Zeus
    9.8k
    Mi kao narod nestajemo i umjesto da je demografija najbitnije pitanje današnjice bavimo se parkovima za pse, biciklističkim stazama i co2 pizdarijama.Gražvydas Mikulėnas

    Pa jedno ne mora isključivati drugo, zar ne?

    Domoljublje je i kad želiš da zajednica u kojoj živiš izgleda bolje i ljepše i radiš na tom pogledu. Ne moraju to uvijek biti neke grandiozne stvari ili da vičeš okolo da si domoljub, a ispod toga radiš sve suprotno.
  • mali M
    3.5k
    Doslovno to čujem u svakom drugom razgovoru. Nisam mislio na Zonu, ja vas zbilja pitam jer mi je sad to palo na pamet kad je Gaji rekao da "ti koji glasaju za HDZ su oportunisti čiji je posao ili izravno povezan sa HDZom, ili neki član njihove obitelji ima koristi od HDZa." Nebitan mi je sad tu Gaji ne prozivam ga, ali baš baš često slušam takve razgovore i nikad mi nemaju uporište. Doduše moja supruga je bila dio sudstva za doslovno minimalac (ne nije bila čistačica) dok je jedan poznanik koji je vojnik začuđeno rekao zašto se žali pa ima sigurica posel i uživa.. Valjda je stvar na kraju percepcije..
    Domoljublje je i kad želiš da zajednica u kojoj živiš izgleda bolje i ljepše i radiš na tom pogledu. Ne moraju to uvijek biti neke grandiozne stvari ili da vičeš okolo da si domoljubMali Zeus

    kolko sam shvatio Graž piše o demografiji jer kao narod izumiremo, a ne o domoljublju. I da, Demografija je valjda najbitnije pitanje jedne države, svakako u usporedbi sa parkovima za pse i mačke isključuje to dvoje od ozbiljnog pitanja za boljitak življenja.
  • The Undertaker
    4.1k
    Po definiciji, dovoljno je da voliš svoju državu i narod da bi bio domoljub. To što različiti ljudi i različite stranke misle različito o tome što je najbolje za narod i državu je drugi par rukava. Proglašavati ovako nekoga domoljubom ili nedomoljubom na osnovu vlastitih kriterija je sklizak teren.
  • flexXy
    1.9k

    Ja ih osobno znam dosta, i svi su iz Zg ogranaka njihove mladezi. Obicne ulizice bez morala koje bi se prodale za sitnis. Zaposljavaju se na imaginarne pozicije na kojima dzabalebare sa svojim frendovima na nas racun.
  • Mali Zeus
    9.8k
    kolko sam shvatio Graž piše o demografiji jer kao narod izumiremo, a ne o domoljublju. I da, Demografija je valjda najbitnije pitanje jedne države, svakako u usporedbi sa parkovima za pse i mačke isključuje to dvoje od ozbiljnog pitanja za boljitak življenja.mali M

    Pa ja ću ponoviti pitanje, zašto jedno isključuje drugo?
  • Mali Zeus
    9.8k
    Po definiciji, dovoljno je da voliš svoju državu i narod da bi bio domoljub. To što različiti ljudi i različite stranke misle različito o tome što je najbolje za narod i državu je drugi par rukava. Proglašavati ovako nekoga domoljubom ili nedomoljubom na osnovu vlastitih kriterija je sklizak teren.The Undertaker

    Upravo tako.
  • Mali Zeus
    9.8k
    ↪Mali Zeus Doslovno to čujem u svakom drugom razgovoru. Nisam mislio na Zonu, ja vas zbilja pitam jer mi je sad to palo na pamet kad je Gaji rekao da "ti koji glasaju za HDZ su oportunisti čiji je posao ili izravno povezan sa HDZom, ili neki član njihove obitelji ima koristi od HDZa." Nebitan mi je sad tu Gaji ne prozivam ga, ali baš baš često slušam takve razgovore i nikad mi nemaju uporište. Doduše moja supruga je bila dio sudstva za doslovno minimalac (ne nije bila čistačica) dok je jedan poznanik koji je vojnik začuđeno rekao zašto se žali pa ima sigurica posel i uživa.. Valjda je stvar na kraju percepcije.mali M

    Ja te kužim, ti gledaš u svom okruženju i onda sudiš po tome jer ne znaš nikoga, što ne znači da se to ne događa, dapače, a nitko ne tvrdi da svi tako glasaju. Trebaš uzeti u obzir članove stranke na lokalnim i područnim razinama pa onda sređivanje poslova itd., sitni i malo manje sitni interesi. Ne misli se tu na ljude koji u drž firmi rade za minimalac. To je samo dio glasačkog tijela HDZ-a na kraju krajeva.
  • GaijiZG
    595

    Lova više nije toliko u državnim firmama, nego u pseudoprivatnom sektoru HDZ sekte koji uz lokalnu i državnu vlast namještaju tendere, izvlače lovu, više se niti ne izmišljaju toliko radna mjesta koliko npr fejk IT poslovi. Sjetimo se samo JANAF afere, što da to nije otkriveno, da su uspjeli sve zataškat. 500 milijuna eura samo nestane.
    A gdje su ti ljudi pitaš se? Ti ljudi su sekta, imaju svoje kafiće(evo nabrojio bi ti par na zapadnom dijelu grada), svoje restorane (većina "dalmatinskih" restorana po ZG), djeca im se međusobno žene i udavaju. To su ljudi bez ideala i pravih interesa, neće ti oni na Dinamove tekme.
    Npr utakmica Hrvatska Turska u Osijeku, cijeli istok, zapad i sjever su bili ti ljudi. Svi sjede, šute, naslikavanje, jeziva NPC atmosfera. Nakon tekme sve fini auti, ZG tablice, naglasak Hercegovina, Zagora, Ravni Kotari(najte mi zamjeriti pošteni ljudi od tam ali šta je je), mislim da 3000 ljudi iz Osijeka nije bilo, a svi koji su bili su bili HDZovci. HNS je za tu tekmu pustio 700 ulaznica... samo južna tribina. Eto i di su ti ljudi, HNS. Uz članove šire obitelji tih ljudi, dođeš lako do brojke od 200 000, plus 400 000 priglupih boomera i eto ti 600 000 glasova za HDZna izborima.

    Fun fact, HDZ je sa 620 000 glasova dobio 66 zastupnika, a DP i Most, koji su išli odvojeno, za 320 000 glasova su dobili zajedno 24 zastupnika. Da su išli skupa to ti je 60 HDZ, 30 MostDP, a gdje je još hype koji bi "desna" koalicija stvorila.
  • Aggro
    590
    Jadan HDZ nikad nije imao apsolutnu vlast u Hrvatskoj i nisu stigli napravit još sve što njihov veliki politički plan podrazumijeva. Njihovo beskompromisno domoljublje nedvojbeno ukazuje da se radi o pravim ljudima za Hrvate. Bilo je tu i nekih prepreka, uglavnom podmetnutih od komunista i ljevičara koji mrze hrvatske bebe i hrvatsku nejač.
  • Mali Zeus
    9.8k
    A ono u Osijeku na vlasti HDZ.
  • mali M
    3.5k
    zašto jedno isključuje drugo?Mali Zeus
    pa neznam Zeus, da bi uopće gradio parkove za pse i mačke, moraš ih imat za koga graditi. Zato mi je "mrvu" bitnija demografija. Zato što se danas stavlja znak jednakosti između psa i djeteta. Zato mi je mrvu bitnija demografija. Zato što nam mladi odlaze zbog što ne vide perspektivu u budućnosti za njih i izumiremo. Neznam, možda je do mene, ali meni u tom omjeru, jedno isključuje drugo.
    Ja te kužim, ti gledaš u svom okruženju i onda sudiš po tome jer ne znaš nikogaMali Zeus
    ma znam, al kaj je moguće da neznam na prste jedne ruke od tisuću ljudi nabrojati tko ima koristi. A neznam, valjda ima pa neznam, živim u radničkoj klasi pa smo mi svijet za sebe očito.
  • Mali Zeus
    9.8k
    Zato što se danas stavlja znak jednakosti između psa i djeteta.mali M

    Eeerm. Ok.

    kajgod.

    živim u radničkoj klasi pa smo mi svijet za sebe očito.mali M

    Može biti.
  • mali M
    3.5k
    Zato što se danas stavlja znak jednakosti između psa i djeteta.
    — mali M

    Eeerm. Ok.

    kajgod.
    Mali Zeus

    ček ček, ovo sad nisam napisao zbog nekih krivih uvjerenja, što zbilja to ne vidiš oko sebe? Pa mladi bračni parovi zbog karijera rađe biraju psa nego da "žrtvuju" prava žene na karijeru sa jednim nepotrebnim djetetom. To se događa svugdje, znam da ti možda zvuči ekstremno, ali to je stvarnost. Zato i mogu shvatiti potrebu za parkovima za pse...
  • Mali Zeus
    9.8k
    o se događa svugdjemali M

    Možda u tvom okruženju.
    Da, to je ekstremno, a ne stvarnost.

    Parkovi za pse trebaju postojati da ljudi ne šeću pse po dječjim parkovima i ne ostavljaju pseći drek tam, a ne zbog te tvoje stvarnosti.
  • mali M
    3.5k
    Možda u tvom okruženju.
    Da, to je ekstremno, a ne stvarnost.
    Mali Zeus

    da... okej... Očito se radi o mom okruženju. Ha dobro...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.