• Paggini
    6k


    Ostavio sam, osim Jarniju, i kolegijalni prst gore Vuliću, Toplaku i Stipiću, zlu ne trebalo
  • superhik
    10.2k
    Mene isto zanima na koji način možeš zadužiti klub a da to nije prikazano u fin. izvještajuThe Undertaker

    Nemoj me držati za riječ, ali bilo je nešto priče da osoba da pozajmicu pravnom subjektu ili osobi koja je povezana s klubom pa ova to donira klubu pa se to vodi kao donacija, a zapravo je dug.
  • bbb medimurje
    2.9k
    Bas ce kek koji s slovenijom ima euro pred vratima biti novi trener
    Ajde molim vas
  • The Undertaker
    4k
    Donacija ne može biti dug. A i vidio bi se prihod pod stavkom donacije.

    Jedino što meni pada napamet, a to bi trebao potvrditi neki računovođa, je da tvrtka izda zadužnice ili bankovne garancije kao jamstvo plaćanja za neke privatne "pozajmice" trećih lica prema igračima. Te zadužnice se ne "vide" u fin. izvješću niti računovodstvo mora znati za njih.
    Drugi način je neevidentiranje ugovora koji opterećuju prihode iz budućih razdoblja.
    Ne kažem da je bilo tako, samo nagađam.
  • Ivan0302
    187
    https://www.facebook.com/share/P3bmqL7dFprGrFee/?mibextid=xfxF2i
    Kako mi ga je žao samo. :tuzno:
    Edit: Dolazak Brekala na Poljud ispada kao velika greška.
    Kako dobar naslov
  • Oluja
    3.6k
    Evo suza suzu stiže
  • Jurki
    8.5k
    ok znaci po tvojoj teoriji osoba A posudi klubu novce al da se to ne vidi u papirima ide preko osobe B.
    Kak onda se osoba A naplati tj koga stisne za placanje?
    Ova tvoja teorija i mene zanima jer se vec odavno prica da je Bogdanovic posudio pare tovarima, a da su ovi dali zaduznice. I tko je u ugovoru o pozajmici naveden kao zajmoprimac ako ne smije ici preko knjiga?
    I ako se to ne vidi u papirima ko onda zna iz kluba (osim npr Lukse koji je otisel) da je ovaj platio npr Letvaju.
  • The Undertaker
    4k
    Ne, osoba A posudi novce igraču B a garancija povrata je klub. Na kraju priče opet to klub (sutra) mora platiti (kad i ako garancije dođu na naplatu) ali se to ne vidi (danas) u fin. izvještaju. Barem ja tako vidim ali nisam stručnjak za računovodstvo. Na taj način možeš zadužiti klub a da se to ne vidi u fin. izvještaju.
  • Crni86
    1.1k
    Kaj nije da se protiv Lukse vode nekakve istrage oko nelegalnih radnji u Jugu? Da nije samo slican modus operandi prenio i na Hajduk pa Babo isplacuje na ruke?

    https://slobodnadalmacija.hr/dubrovnik/vijesti/hrvatska-i-svijet/luksa-jakobusic-na-meti-istrazitelja-dorh-a-s-jos-dvije-osobe-sumnjici-ga-se-za-varanje-na-isplati-placa-1279553
  • emilperska
    3k

    Jedan od načina je tako nešto, ali tu klub na kraju najebe kako god..
    Drugi način bi bio da netko od sponzora, suvlasnika ili ostalih interesnih dionika ima neki ugovor sa strane s igračem. To recimo imamo kod Neymara (bar mislim).
    A na bližim mikrolokacijama možemo to interpretirati da igrač dobije prostor za restoran, štand za palačinke besplatno, gradski stan povoljno, neki apartman ili mu klub sredi neke druge pogodonosti preko nekog trećeg što mu donese značajnu imovinsku korist, a novci ne idu preko kluba i uglavnom je oštećena država za poreze..
  • Ivdzo11
    2.9k
    Ukupno je tako Hajduk ove sezone samo zbog divljanja Torcide platio 343.400 eura kazni, a sezona još nije završila pa se mogu očekivati i eventualne nove kazne.


    Uz sve to treba uračunati i dobit koju će bijeli izgubiti zbog igranja pred praznim tribinama Poljuda pa bi na kraju sezone cifra bez problema mogla dostići i 500.000 eura.
  • Purger
    360
    500.000 euraIvdzo11

    Otprilike pola Drmićeve plaće
  • Efes Pilsen
    6.8k
    Livajine "purgeru".
  • Juznjak
    3k

    Ili trećina Livajine.
    Kako tebe boli stariiii
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.