• Kepec
    4.4k
    Nego kaj ćemo s kaznom zbog gađanja Baturine upaljačima i pivama, utrčavanja navijača u teren prema vlastitim i protivničkin igračima, trganje i bacanje stolaca, bengalki, paleta, bačvi i kanti prema policiji...
  • emilperska
    3k
    Fini brainwashinG je jutros u medijima. 50 ljudi ozljeđeno, od čega 8 policajaca. Da smo to mi napravili, bili bi zahtjevi za izbacivanjem u četvrti rang.
    Nevjerojatno je koliko mediji štite ovu nakaradnu situaciju, ali sve im se to vraća kao bumerang..

    Ovo jutros ovi režimski mediji predstavljaju u maniri blagih studentskih prosvjeda radi rasta cijene graha na Savi..
  • don
    1.4k
    Jedini covjek koji je obukao hajdukov dres a da zasluzuje postovanje :clap: Ivane bjezi iz te vucije jazbine i spasi sebe.

    https://www.24sata.hr/sport/velik-i-u-porazu-perisic-nakon-utakmice-dosao-u-dinamovu-svlacionicu-i-cestitao-rivalima-974875?24sata_ref=frontpage-sport
  • Paggini
    6k
    Puštali su im flaše u glavu.
    Puštali su im bacanje upaljača svaki korner.
    Puštali su im odrubljene glave sudaca.
    Puštali su im "necete na more" svakom sucu koji im je sudio.
    Puštali su im krpe pune mržnje.
    Puštali su im napade u tunelima.
    Puštali su im prijetnje smrću igračima suparničkih ekipa koje proslave gol pred njihovom tribinom.
    Puštali su im prijetnje smrću fizioterapeutu koji je rekao svoje profesionalno mišljenje.
    Puštali su im prijetnje smrću komentatorima koji su se usudili uzbuđeno komentirati gol protivničke ekipe.

    I sad se svi oni skupa iščuđavaju što su napravili ovakvo sranje? Nije kriva Torcida, to je nakupina mongoloida koji su u svojoj glavi dobili dopuštenje za ovako nešto.

    Krivi su mediji koji ih filaju sa "ala rasprodano gostovanje, ala nema ovakih navijaca nigdi na svitu", sa anketama "Pogledajte ove sudacke greske, jesu li Hajdukovci u pravu?" clancima svaki tjedan. Odobravali su njihove teorije zavjere jer su im donosile klikove tih istih koji su te zavjere u svojoj glavi osmislili.

    Kriv je njihov predsjednik koji jako dobro razumije i oblikuje taj isti mentalitet i usmjerava ga, uz pomoc medija, gdje on hoće -prema sucima, HNSu, Dinamu, Rijeci... Tijekom VAR leaks tjedna sam, kao i mnogi ovdje, govorio da se Lukša igra s vatrom jer mobilizirao je i zapalio kritičnu masu i usmjerio ju u potpuno krivom smjeru. To igranje s vatrom je jučer doživjelo svoju katarzu jer masa bi palila, a nemaju šta zapalit - ni HNS, ni Dinamo, ni suce. Zadnja četiri dana se dogodilo potpuno ogoljavanje.

    Shvatili su par stvari. Nisu bolja ekipa, nije ovo ta godina (niti je ovo to desetljeće), nisu najjača navijacka skupina na svijetu, nisu suci bili ti koji su gurali Dinamo i najbolnije od svega - nije Dinamo propao.

    Godina koju smo mi proživjeli je najteža koje se ja sjećam, uništavalo nas se cijelu godinu - od naših dečkiju u Grčkoj, loše igre, zamjene generacija, Game of Thronesa u upravi, izbora i početka konačnog pročišćavanja kluba na svim razinama. Dok se njih filalo i mazilo i govorilo im se da je to to, ta je godina, nama se govorilo da smo propali.

    Mi smo na njihove plaćene članke odgovorili nikad većom podrškom, a žgadija je odgovorila paljenjem svoga grada i kidanjem tribine.

    Imao sam privilegiju jučer uživo gledati tu eksploziju nemoći, impotencije i jada. Kupajte se u svojim suzama i valjajte se u svojim govnima jer na onaj zid s trofejima i titulama kod južne tribine neće biti potrebno nadopisati 2024. godinu, pa ste barem na boji uštedili - s tih par eura potpišite još par igrača.

    Nismo isti i hvala ti Bože na nebesima, nikad nećemo ni biti.
  • kibic
    1k
    Sad nema VARleaks nit Tunelleaks? Di su Tribineleaks, kad imaju brdo kamera uperenih u svoju navijačku tribinu? Sad bi murija njih tražit trebala da uruče snimke tribine da si identificiraju sugrađane koji su palili po kvartu i stadionu.

    Ne bi me začudilo da UEFA odluči nikad više slat iskusne suce dolje sudit, sam im trate vrijeme i karijere. Zanima me i da li je nutricionistica na engleskom ovaj put vrištala na suca, il jedini jezik koji zna je neartikulirano vrištanje za lučki klub.
  • Mathiasovi Chageri
    1.8k
    Svi se sjećamo 1.5 davne 2010. godine i onog nemilog derbija kad nas je pola spašavalo živu glavu na tribini kad je policajac ostao bez oka, a neredi su se nastavili na ulici pa je Maksimirska izgledala kao ratna zona. Nakon tog dana, imali smo 30 emisija u udarnim terminima o navijačkim neredima, huliganizmu i Bad Blue Boysima. Zanima me jako, hoćemo li sad imati isti tretman u medijima ili će se slegnuti ramenima na ovo sinoć i reći da je to "emocija", "dišpet" i "ljubav".
  • dinamozivivjecno
    1.5k
    nema sanse jer ipak je to najludi grad na svitu i tudi covjek nikad to nece znat :lol:
  • don
    1.4k
    Citiram jednu objavu od sinoć:

    "Dinamo četiri godine nije pobijedio na Poljudu i onda su došli strani suci i Dinamo je pobijedio dva puta u pet dana. Nama je sve jasno, a Vama?"
  • Zagi
    4.9k
    Svi se sjećamo 1.5 davne 2010. godine i onog nemilog derbija kad nas je pola spašavalo živu glavu na tribini kad je policajac ostao bez oka, a neredi su se nastavili na ulici pa je Maksimirska izgledala kao ratna zonaMathiasovi Chageri

    Uh , bojim se da se to pomalo i zaboravilo sobzirom da nam je u skupštini dugo godina bio tadašnji načelnik PU ZG , Tomurad. Desna ruka Bandića, kasnije predsjednik njegove stranke itd.

    Za one koji su tada bili premladi, par svjedočanstava:
    https://www.forum.hr/showthread.php?t=545499
    Potpuni sumrak nogometa. Nikad zaboraviti.
  • jedan u nizu
    5.8k
    Nakon predenih 850km i nekoliko propsavanih sati ohladila se glava i covjek moze realno sagledati stvari.

    Ponasanje torcide se ne moze samo tako osuditi ili opravdati. Svi mi koji smo dio, ili smo bili dio ultras scene, znamo kako je to kada krenu sranja sa policijom.
    Isfrustrirani psi samo cekaju neko sranje da se mogu iskaliti na nama. Ne gledaju tko je tko, udaraju redom. Ne zanima njih tko je uletio, tko je bacio baklju, ako si ostao tamo dobit ces batine. Tocka.

    Nazalost, bilo je scena i na zapadu, da li je opravdano? Ne znamo, sigurno su provocirali ljudi, ali da je to vrijedno pendreka ne znam bas.

    Mislim, postoji snimka sa zapada i medisjki natpisi di se vice 'ubit ces covjeka'. A na snimci oni samo svladavaju covjeka koji se opire uhicenju.
    Ja ne znam sta ljudi ocekuju? Ako se opires uhicenju da ce te pustiti na miru? Brate ako si provocirao (a znas da je usijana atmosfera jer vec sat vremena traju neredi) onda se makni ili ocekuj da ce te privesti, nemoj ocekivati blagi tretman. Mislim da su svi sa navijackih tribina toga svjesni.

    Da li je bilo prekomjerne sile na zapadu i istoku? Sigurno je.
    Da li je bilo nepotrebnih provokacija od strane navijaca tamo? Sigurno je.
    Nazalost, dogodi se sto se dogodi.

    Koliko god mogu simpatizirati sa pripadnicima drugih navijackih skupina kada su u pitanju sukobi sa policijom, ovakve stvari tesko mogu opravdati.
    Nije bilo provokacije, nije bilo izsceniranih nereda, orkestriranih nereda ili ne znam cega. Nije bilo nicega sto bi dalo opravdanja, a svi znamo kako je ultrasima dovoljno malo (ili veliko) opravdanje za nerede.

    Nije se desio Desinec.
    Nije se desilo da su bili gladni i zedni 8 sati.
    Nisu ih cuvali i ne dali im da ne mrdnu sa jednog mjesta.
    Nisu izvukli navijace zbog baklju i mlatili ih ispod tribine.
    Nisu vrsili represiju.
    Nisu im cak ni sprijecili unos 200 baklji, dimnih i topovskih udara.
    Nije bilo nicega zbog cega bi se mogli opravdati za trcanje prema igracima.
    Nije to bio sukob sa nama jer se ne volimo i jer je to navijacka subkultura.

    Bio je to izljev frustracije i nemoci jer su ih izdali oni koji ih lazu godinama.
    Izdali su ih oni koji ima godinama pricaju kako ce igrati skupinu lige prvaka, dvije skupine europske lige i 3 prvenstva. Oni koji bukiraju glazbenike za proslave titula, ili oni koji kroz medije pumpaju 105 tisuca clanova i 'tudi covik nikad nece znat'. Izdali su sami sebe jer su pusili te price (ne mozes ni kriviti kada netko pusi razna obecanja - i mi pusimo svasta), izdali su sami sebe jer se ta bolest demagogije i mitomanije prosirila kao epidemija juzno od sv Roka (i sjeverno cak).

    Sami sebi su pucali u nogu jer su trazili krivce za svoje neuspjehe u svemu osim njima samima.
    Nisu bili realni kada ne znaju priznat da su losiji. Kada ne znaju reci nemamo para, nemamo vodstvo, nemamo strategiju.
    Nisu mogli priznati, cak i u bradu sebi, da su igraci losi, ili da su odigrali ispod mogucnosti.

    Ne!
    Oni su stvorili svoj balon u kojem je cijela Hrvatska urotila da oni nebudu prvaci. A kontradiktorno je to sto se sami hvale kako cijela Hrvatska stoji iza Hajduka.

    Svi su bili krivi za sve.
    Oni nisu bili krivi za nista.
    I onda se desi 3.4.2024 podno Marjana.

    Ovo je Hajduk!
  • Mathiasovi Chageri
    1.8k
    https://www.forum.hr/showthread.php?t=545499
    Potpuni sumrak nogometa. Nikad zaboraviti
    Zagi

    Hvala ti na linku, jednako jezivo mi je bilo čitati ovo sad kao i prije već sad 14 godina naći se na Sjeveru u tom kaosu. Sva sreća pa sam izvukao živu glavu i onda s ekipom otišao na kebab u Ali na Kvatrić i skoro tamo opet poginuo jer se kaos nastavio na Maksimirskoj. Mislim da neću nikad zaboraviti kako je svaki izlog bio razbijen na potezu od Konzuma na Kvatriću do Lokinna.

    Čekam zgražanje medija, obavezno večeras jedno Otvoreno sa Ivanom Zvonimirom Čičkom, Ljubom Pavasovićem Viskovićem, načelnikom uprave kriminalističke policije, Draženom Lalićem i obavezno nekim iz Torcide.
  • Paggini
    6k
    Čekam zgražanje medija, obavezno večeras jedno Otvoreno sa Ivanom Zvonimirom Čičkom, Ljubom Pavasovićem Viskovićem, načelnikom uprave kriminalističke policije, Draženom Lalićem i obavezno nekim iz Torcide.Mathiasovi Chageri

    Tako je, gdje se neće pričati o posljedicama, nego o zapravo uzrocima ovog omanjeg incidenta koji je zapravo bunt protiv HNS-a, korumpiranog nogometa i zla koje je za to zaslužno - Dinamo
  • Kermit
    32


    Potpisujem. S time da se zapravo poklopilo nekoliko faktora. Frustracija o mitskom naslovu prvaka nakon toliko godina i mržnja kojom su nažalost zadojeni već godinama te gledanje kroz prste od strane institucija koje (ne)rade svoj posao.

    Jedno je voljeti svoj klub i "ne voljeti" rivale, ali drugo je kada cijelo poluvrijeme ti navijaš tako da pjevaš kako mrziš drugi klub, umjesto da pjevaš kako voliš svoj. I onda je dovoljna iskra da se sve zapali, a što se sinoć i dogodilo.

    Organizacijski je to veliki propust i kluba i policije. Dovoljno je da se pogleda kaj je sve doletilo na tartan stazu, od paleta do bačvi pive. Jebote pa ta bačva može ubiti nekoga bez problema. Godinama im se dopušta unošenje svega i svačega na utakmice i to ne samo u Splitu već i na svim stadionima. Di je jučer bio kordon policije? Nije im ovo prvi puta da su probili ogradu pa da su iznenadili.

    Ulizivanje na svim razinama, od kluba, igrača, grada, na dalje, mitomanija na najjače. Nerealni su do bola i normalno da su sada frustrirani kada su prizemljeni. E tu dolazimo do stanja društva u kojem živimo, gdje je nenormalno postalo normalno, a sve kreće od odgoja u obitelji i sustava vrijednosti koji se izgubio.

    No da ne skrećem s teme, zaključno, njihov klub je već godinama žrtva navijača. Navijača koji misle da su veći od kluba, navijača koji su frustrirani svojim životima pa to onda prenose na stadion.
  • kibic
    1k
    HNS-ova reakcija je smiješna. Nemaju muda sami pokrenut nekaj neg očekuju da policija izvede pred zakon izgrednike.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.