• Orc123
    5k
    Nisam imao vremena se prije osvrnuti na odluke koje su donesene. U globalu sve kaj je odluceno je realno i pametno...osim mozda ako nije bilo potrebe nekoga proglasiti v.d. SD onda je moglo ostati kak je bilo i do sad i trazit trajno rjesenje kolko dugo treba, tjedan,mjesec,dva.....nebitno! Ukoliko misle da je Maric kapacitet trajno za SD onda su mu i odmah trebali dati tu titulu a ne ovo V.d SD....pozdravljam ovo ocigledno otvaranje kluba ka navijacima i momcima velika podrska u radu!
  • Mali dioničar
    14k
    Na forumu ima puno tema pa mi je jasno da forumaši ne stignu sve pročitati, ali svejedno je nevjerojatno da dio ekipe ne zna tko je Marko Marić i što je do sada radio. Da, nije bio na ne znam kako istaknutim pozicijama u nogometu, ali već je godinu dana u Dinamu i barem neke osnovne stvari poput toga da je bio pomoćni trener Kranjčaru u Dinamu, Ivanu Leki u Kini i da je direktor razvoja nogometa u Dinamu se moglo zapamtiti.

    Na temu da nema iskustva - činjenica je da je Marić mlad, a i da vrlo uzak krug ljudi u hrvatskom nogometu i stariji od Marića ima iskustva na visokom nivou odlučivanja. S obzirom na to da je krug donositelja odluka bio rezerviran za mali broj ljudi, a dobar dio zadnjih 20 godina na jednog čovjeka, ne znam kako bi uopće fizički bilo moguće da netko ima iskustva kad su značajna iskustva mogli stjecati samo podobni klimatelji glavom.

    Velika je stvar u sportskom sektoru u Dinamu sama činjenica da je imenovan sportski direktor iz razloga da se pošalje poruka - Dinamo treba sportskog direktora. Najdugovječniji sportski direktor kluba je Zoran Mamić, a nakon poraza od Austrie Beč u kvalifikacijama za LP on postaje i trener kluba i od onda praktički stalno imamo praksu trenera sportskog direktora iako nitko osim Zorana Mamića realno to nije bio. Kad smo kod utakmice Dinamo-Austria 0:2 kad je Dinamo vodio Jurčić, a Austriu Bjelica, zanimljivo je u kontekstu Jurčićevih nedavnih eskapada o nedovoljnom korištenju mladih igrača primijetiti da je gospodin Kruno posjeo na klupu Brozovića dajući prednost Husejinoviću i Pamiću.

    Cijelu ovu zimu je postojeća Uprava zajedno sa postojećim trenerom na temu sportskog direktora, na temu tko upravlja zimskim prijelaznim rokom govorila kako je sve u redu i pod kontrolom. Na inzistiranje trenera od glavnih poteza doveden je Hoxha, prodan Ljubičić i vraćen Živković. Jučerašnjim potezom poslana je gospodska poruka građanskog kluba treneru. Imaš svu našu potporu i od sveg srca ti želimo dvostruku krunu, ali idući prijelazni rok sasvim sigurno nećeš (samo) ti odrađivati.

    Imamo dosta jednostavnu anketu ponukanu izjavom Jakirovića "treba mi prijelazni rok" u kojoj se 96% forumaša izjasnilo da Dinamo mora imati sportskog direktora koji ne obavlja funkciju trenera istovremeno. I to iz dva razloga - prvo to je izuzetno obiman i kompleksan posao koji jedna osoba ne stigne obavljati i drugo u slučaju lošeg kratkoročnog rezultata, trener mora ići, a sportski direktor ne nužno.

    Anketa je na linku https://www.zonadinamo.com/discussion/989/organizacija-nogometnog-kluba-dinamo/p1.

    Uz već komentiranog novog člana Uprave, ni Jakirović niti uprava od jučer nemaju ovlasti koje su imali prekjučer. Uz sve to Jakiroviću je jasno ko dan dano do znanja da u sportskoj hijararhiji kluba ima netko iznad njega kao što je svakom članu Uprave pa i predsjednici dano do znanja da (samo) njezin potpis ne znači ništa.

    Za sve one kojima su ove odluke "malo" ili "samo" opet povratak na stranicu 402 ove teme i pročitati Klenxov upis.
  • Batigol
    50
    Hoce li Maric ostati i dalje chef omladinske skole?
  • Olmic
    2.7k
    Meni je jedino problem taj prefiks VD jer kaj to znaci on ce odradit 90% posla, odabrat potencijalna pojacanja, odradit pregovore i onda npr u 6mj bude odabran novi SD i on ima skroz drugu viziju i di smo onda…

    Ako se odabrao Maric, Maric je trebao ostat i trajna opcija i ako je rekao Skender da je krasan decko onda su trebali krasno i stat iza njega
  • Jurki
    8.5k
    nece se sigurno ici po novog sportskog direktora u lipnju. Odradit ce ljetni rok i onda vidjeti kak i kam dalje.
    Novom sportskom direktoru treba bar 2 mjeseca ako ne i vise da snimi situaciju u klubu. Mi to vrijeme nemamo.
    Racunaj da samo revizija bude trajala 2 i pol mjeseca tj da bude gotova u najboljoj varijanti pocetkom lipnja. A do tad moras imati vec neke poslove pred zavrsetkom. Sigurno se bude gledalo da imamo 90 posto definirane momcadi prije priprema za jesen.
  • Captain America
    13.4k
    Hoce li Maric ostati i dalje chef omladinske skole?Batigol

    Skender je rekao da može obje stvari odraditi uz pomoć suradnika.
  • rioda
    2.2k
    Svaka čast na izboru Manenice u upravu, to su ljudi kakve želim u vodstvu kluba! Ovo su tek prvi potezi, a naježim se kad pomislim kako će sve biti posloženo za godinu dana.

    Pozdravljam i formiranje odbora koji su spomenuti, a posebno mi je drago da će Globan biti uključen u odbor za članstvo.
  • Olmic
    2.7k
    nadam se da ce tako i biti
  • Jurki
    8.5k
    Znam, nauceni smo svi na nelogicne i retardirane poteze klubske vrhuske kaj nije ni cudno s obzirom koji i kakvi ljudi su nam vodili klub zadnjih 20 i kusur godina. Pa se onda puše i na hladno.
  • Mali Zeus
    9.4k
    Izvrsna prva dva poteza. Dovedeš čovjeka u upravu čime ograničiš utjecaj tajnice i još imenuješ VD sportskog direktora. Realno, ako netko primjedbuje ne znam zašto bi to radio.
  • E46
    144
    Nemam neke osobno velike primjedbe osim da jedan Osijek ima pravog sportskog direktora a mi krasnog decka koji ce se ucit tom poslu u najvaznijem periodu koji slijedi. Pa nije zajebancija više mora se složit ozbiljan kadar za iducu sezonu da se ovakva sezona vise ne dogodi
  • Jurki
    8.5k
    novom sportskom direktoru treba minimalno 2 mjeseca da polovi konce i vidi kakvo je stanje u klubu.
    Tim potezom bi sjebali jos jedan prijelazni rok.
    Nemres dovesti igraca u 3 klika ko na FM.
    Sezona nam uvek pocne rano i vremena nemamo za uhodavanje.
    Skauting i pregovori ne pocnu prvim danom prijelaznog roka, vec se ceslja trziste stalno.
    Ako bu dolazil novi sd onda bu to na kraju ljetnog prijelaznog roka.
    Vjerujem da nam nist nije problematicno osim vremena kojeg nemamo.
  • Ludovic IX
    5.2k
    iako nema pravo samostalnog odlučivanja ni potpisivanja ičeg, trenutno ona (Vlatkica) nosi 2 glasa, ova dvojica podguznih muha još 2 i jedan član uprave koji razmišlja na ispravan način.

    Moguće da će sad svi puhat u isti rog jer se boje za posao ali postoji mogućnost blokade odluke na upravi jer uprava nije dovedena od strane novog vodstva već od starog pokvarenog. Razumijem da oni žele napravi prvo dubinsku analizu ali treba vidjet dal ova dvojica trebaju u ovom trenu bit u upravi?
  • Draž
    1.1k
    trenutno ona (Vlatkica) nosi 2 glasaLudovic IX

    Otkud ta konstatacija da ona nosi dva glasa?
  • ruicosta
    91
    Je li sigurno da Vlatkica i dalje ima 2 glasa? Po statutu se rad uprave regulira Pravilnikom o radu uprave, a njega nisam nasao na webu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.