• NitkoBitan
    11.7k
    Božo Petrov je danas izjavio da je Zoki pametan i da jako dobro zna što radi.Captain America

    Nadam se da si procitao do kraja kaj je Bozo Petrov rekao. U poptunom je pravu po tom pitanju pa kom milo kom drago.

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/petrov-milanovic-nije-glup-jasno-je-zasto-ovo-radi/2548483.aspx
  • Captain America
    13.2k
    A kako se zove osoba koja bi se rotirala s mjesta predsjednika na mjesto premijera i obrnuto usput tumačeći Ustav baš onako kako njemu odgovara?Mali dioničar

    On bi prvo morao biti izabran od strane većine ljudi koji izađu na izbore. To sigurno nije diktatura. Ustav nigdje eksplicitno ne kaže da se Zoki ne smije kandidirati već se ta odluka tumači kao da je donesena "u duhu Ustava". Naposljetku, nije li paradoksalno da se predsjednik može kandidirati na izborima za EU parlament, a za hrvatski ne smije?

    Nadam se da si procitao do kraja kaj je Bozo Petrov rekao.NitkoBitan

    Slažem se da su u strahu velike oči :cool:
  • Mali dioničar
    14k
    On bi prvo morao biti izabran od strane većine ljudi koji izađu na izboreCaptain America

    Pa upravo su bili izbori u Azerbejđanu, Rusiji i ostalim demokratskim državama.
  • Bruh
    887
    Ajmo malo okrenut priču da je ovo Kolinda napravila onda bi to bilo kaj? Obična kandidatura? Ne budimo smiješni i pravit se glupi da je ovo normalno. Lik se fura na priču nekakvog spasitelja jer mu je stranka isto kriminalna kao HDZ pa proba preko sebe gradit rating oporbe. Ovo kaj on radi je udar na ustav na koji je prisegnuo. Još priča o totalnoj izmjeni istog jer to podrazumijeva ta "treća republika"
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Maksim nam navija za egomanijakalne diktatorciceflexXy

    Ne može premijer biti šonjo. Kao što sama francuska riječ ''premier'' (predvodnik, prvi, lider) kaže - onaj koji je premijer mora biti karizmatičan, alfa, frajer.

    Ja znam da na ovom forumu ima mnogo fanova mekušca Tomaševića kojemu žena u kući zapovijeda i to je u redu, ja to poštujem ali također imam pravo na svoj ukus kada biram onoga ko će predvoditi jedan narod. Ja želim na tom mjestu jednog frajera.
  • kibic
    991
    Ima jedan citat od jednog mudraca. Vjerojatno je u nekom drugom kontekstu napisal al se uklapa u sve ovo:

    Kako je dobro kad si na vlasti
    A Vlasta je bogata
    I Vlasta te časti
  • flexXy
    1.9k

    Taj "frajer" ti je 90ih bjezao par tisuca kilometara van drzave dok su pravi frajeri ostavljali zdravlje i zivote braneci Hrvatsku.
  • Bruh
    887
    je da i onda nam treba dezerter koji si je umislio da je Luj XIV
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Meni je sve ovo općenito zastrašujuće. Poigravanje s institucijama na ovakav način je veće drustveno-politicko dno i demokratska opasnost od onog koje je HDZ orkestrirao sa šatorašima i vladom s Mostom.

    Ni malo me tu ne šokira Milanović, šokira me što to aktivno podržavaju političari koje sam - čak i ako se nisam slagao s njima - respektirao kao racionalne, trezvene i donekle etične. Pa čak i ako nisam ni to, smatrao sam ih dovoljno pametnima da razumiju koliko je problematično kada se u bitci za institucije ruše same institucije. Moram priznati da sam zaprepasten cinjenicom da jedan Puljak izjavljuje “HDZ moze imenovati Turudica, a mi ne smijemo ni reći tko nam je kandidat za premijera”; to je toliko maliciozno i tendenciozno izvrtanje činjenica da bi me razocaralo u komentaru ispod članka na FB-u, a kamo li od neke relativno centrističke stranke.

    Mislim da su ovo izbori tijekom kojih ću dići ruke od praćenja politike, ovo ide u smjeru koji nije za ljude zdrsvog razuma.
    Bosskovitz

    Ovo što psiho radi je jako opasno, a još me više fascinira da ljudi to odobravaju, pogotovo na ovom forumu. Lik se polako približava mamićevoj retorici...

    Ne znam koji mu je cilj, ima li ga uopće ili je samo zreo za promatranje. Stvarno ne razumijem što nije jasno, situacija je vrlo jednostavna. Što pametan čovjek ima od namjernog izazivanja krize i silovanja ustavno-pravnog poretka ove zemlje? Doslovno svi ustavni stručnjaci, svih mogućih svjetonazora i političkih pogleda su praktički jednoglasni oko toga, ustavni suci su izrekli svoj sud, zdrav razum govori isto.

    Turudić, što god netko mislio o njemu, je izabran po nekom propisanom postupku, koji ima više etapa. Kao što se donosi bilo koji zakon, izglasa proračun ili povjerenje/nepovjerenje vladi. Kako je došao na to mjesto, postoje postupci kojima ga se može maknuti.

    Tako je i milanović mogao propisanim postupkom postati ustavan, legalan i legitiman kandidat na parlamentarnim izborima i čovjek koji puca na premijersko mjesto. Nitko mu nije branio da podnese ostavku na vrijeme, izabrali bi novog predsjednika i nitko mu ne bi mogao osporiti pravo da pokuša ostvariti svoj cilj i ponovno formira vladu.

    Međutim, njemu je očito cilj pričati gluposti, umjetno izazivati nestabilnosti, svađe i gađati se blatom, uvredama, prostačenjem i slično. Mislim, ništa čudno, čovjek ni ne zna bilo što drugo. Što drugo on može ponuditi?
  • Bosskovitz
    7.2k


    Samo što je to propagandna parola za mase, a ne stvarna politika. Cilj nas koji smo cistog obraza protiv HDZ-a nije samo smjeniti HDZ, nego i dovesti na vlast nekog boljeg od njih. Meni ovo zadnjih dana ne govori da su SDP i njihovi minioni bolja opcija, dapače - meni ovo smrdi na istu tendenciju ovladavanja institucijama koju provodi i HDZ, jebeni game of thrones, Targaryeni protiv Lannistera.

    I pazi, ovo ti ne govorim iz perspektive konzervativca, desničara (poput vecine na ovom forumu), nego iz perspektive liberala koji je ozbiljno razmatrao glasati za lijevu opciju na ovim izborima dajući preferencijalni glas nekom od liberalnijih kandidata na listi. Ja nakon ovog vikenda sigurno neću njima dati glas jer - čak i na stranu ovo zastrašujuće institucionalno cirkusiranje - mislim da je Milanović opasna osoba na funkciji PVRH-a; njegovi vanjskopolitički stavovi pripadaju u jedan Most ili Domovinski pokret umjesto u lijevi centar, njegova retorika je za romski bunga-bunga s Dodikom na onoj farmi u Laktašima, a njegov egoizam i samoljublje graniče s kultom ličnosti. Čovjek je politološki fenomen i kvalitetna knjiga o njemu bila bi mi štivo čim izađe, ali on kao premijer na način na koji se to trenutno radi - ne, ja tu ne vidim bolju alternativu HDZ-u. Koliko god iskonski ne podnosim HDZ. Ovo bi po svemu sudeći mogli biti prvi izbori u mom punoljetnom životu na kojima neću sudjelovati.
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Boškoviću, dobro, to je tvoje mišljenje.

    Ja mislim da se dobro umrežena HDZ-ova hobotnica (koja krši Ustav i zakone svaki dan 100 puta teže od Zokija) mora maknuti i da moramo dovesti skoro pa bilo koga drugog umjesto njih. Zoki je još i premija, obožavam slušati njegove pressice kada bez dlake na jeziku pere ove briselske birokrate i trećerazredne činovnike pred kojima Plenković i ministri puzaju na koljenima. Forza Zoki!
  • Bruh
    887
    forza zoki stavi nam ko ministre Peđu, Sandru, Radioheada, Marasa, Orešković i takve umove to će nas katapultirat u budućnost :rofl:

    Edit: neka Kekin bude za kulturu ipak je Hrvatska Yoko Ono
  • The Undertaker
    3.9k
    Ja bih glasao za Zokija samo da gledam taj cirkus poslije. Ionako ta koalicija ne može opstati dulje od godinu dana. Hrvatskoj je, sa izuzetkom zadnjih par godina, najbolje išlo kad nije imala vladu.
  • Tongo Doumbia
    2.2k
    Milanovićeva kandidatura je čisti primjer da SDP nema nikakvog izbora. Barem ja to tako vidim.

    Očekujem tu pobjedu AP, nagnut će malo udesno u kampanji a liberalima nije daleko.

    Ako ništa, bude to zanimljivo, iako se pretvorilo u boksački match ove dvojice, a nije ni krenulo.

  • Navijač Dinama
    7.3k
    Zoki mora samo pazit da mu se ne obije kadkadno skretanje sa centara jedne na drugu stranu i obratno od glavu.

    Po izjavama i onim objavama na recimo faceboolu (naravno ne piše ih on ali njegov PR u dogovoru sa njim)bi rekao da je neki centar, patriota Hrvatski, baca na desničara, ima unikatan stil, a ovamo daje glas nekim mentalnim bolesnicima i izopaćenicima (transrodnjacima) no ja ovo sve vidim kao neku bornu za ostanak u politici i jer je tu previše egomanijaštva, od njega samog kao i od Plen Kim Una, koji šuruje sa jebenim srbima i četnikom pupovcem.

    Doslovno odabir između njih dvojice je imaš dva velika zla i biraš ono manje, kao da u Dinamu imaš izbor Canjuge ili Mamića.

    Niti su čisti ijedan, niti su nešto ispravni. AP bi mogao vrlo lako pobjedit iz razloga što najveća glasačka baza HDZ-a uz Dalmaciju dolazi uvjerljivo, ako ne i više od Damacije, ona iz "Kalifornije" BIH, a za slobodan dan se pobrinio i ubojica Hrvatskog naroda u BiH, doktor Josip Broz Tito na čelu HDZ BIH, kršten 1996e i još veći licemjerista od same ove dvojice.

    A uz to ne treba zaboravit i raznorazne prčinare HDZ-ove koji su ostali i koji vladaju po Slavoniji. Džabe Zokiju Istra,grad Rijeka, crveni iz Međimurja i Istre, kad će u pomenutim okolinama i mjestima imat tek par glasova.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.