• ZGV
    3.1k
    Zabranio bi ikakva javna okupljanja na trgu, kakvi klečavci, kakav pride i sl sranja...
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Zabranio bi ikakva javna okupljanja na trgu, kakvi klečavci, kakav pride i sl sranja...ZGV

    Trgovi i jesu okupljališta naroda, zato i postoje. Nije bezveze u centru svakog grada ostavljena ogromna kockasta prazna površina. Ako se tu neće okupljati narod i ako se tu neće vršiti javna događanja, prosvjedi, politički skupovi, razna druženja onda trg nije ni potreban i onda bi vlast trebala izdati dozvolu nekom privatniku da na trgu bana Jelačića napravi zgrade ili recimo Shopping centre.

    Ipak, trgovi s razlogom postoje još od doba antičke Grčke (Agore) i starog Rima (Forumi) i ukidanje trga bi nas civilizacijski vratilo u razdoblje prije 10 000 godina. To što smo svi postali mimoze pa ne trpimo tuđa mišljenja i tuđe političke skupove ne znači da skupove treba zabraniti a da trgove (Forume) treba ukinuti. Tobože živimo u nekoj demokraciji a nikad više neslobodarskog duha nisam doživio kao što doživljavam u zadnjih 10-ak godina, kako od vladajućih tako i od običnog naroda koji bi sve što mu se ne sviđa zabranio, ušutkao, eliminirao.
  • Stihl
    3k
    Iskreno, ja sam stava kao ZGV, pun mi kurac svih tih kretena od pride do klečavaca.
  • jedan u nizu
    5.8k
    I ja se svjetonazorski ne slazem sa 'klecavcima'. Smatram da to nema prevelike veze sa mozgom, i da je naravno polupoliticki performans. Bar mi tako djeluje.

    Ali nemam prevelikih problema sto to rade na trgu. Ne slazem se sa njima ali mi ne smetaju, nek rade sto hoce, slobodna smo zemlja, trg je svaciji i tu ne vidim problem. Opcenito se ne zamaram tom temom previse.

    Dok ovi prosvjednici mi takoder smetaju, oni su svojim performansom doveli do toga da je to glavna medijska vijest prvu subout u mjesecu.
    Vjerujem da nema prosvjeda protiv toga, da to klecanje nebi trajalo vise od koji mjesec. Ovako su samo napravili to da to nece prestati u dogledno vrijeme. Htjeli su da to prestane, a zapravo su si zadali kontra udarac.

    Ne slazem se ni sa jednima ni sa drugima.
    Najsretniji bi bio kada nitko od njih nebi dobio nikakav medijski prostor pa bi se to brzo zavrsilo. Ali opet, zabole me i za jedne i za druge pa se ne osvrcem previse na to, vec samo preskacem temu
  • Stihl
    3k
    Ma gledaj, mene samo zanima otkud svim tim ljudima vremena za takove pizdarije, ma čak ne vremena, nego kak ti se da, jebem ti sunce. Čemu, pas te dragi jebo? Ovi jazavci klečiju i moliju neki kurac, onda dođu ovi nedojebani kreteni pa prosvjeduju kontra njih hahaha ma daj teraj to sve u pizdu materinu, jebem vam mater neradničku i jednima i drugima. Da žive na selu kurac bi imali vremena za takve gluposti, ne bi ni pomislili na tak nekaj. Za takvu ekipu je grad živo zlo, pruža mogućnost nerada i previše slobodnog vremena pa debili iz dosade izmisljaju toplu vodu. I druga stvar, mislite da u Ukrajini trenutno nekome padaju na pamet ovakve gluposti? Predugo mi živimo u miru i blagostanju pa se važnost pridodaje nebitnim stvarima, a od muhe se dela slon. (naravno, nemojte mislim da zazivam neki rat, dosta nam je bilo toga, samo radim neku usporedbu). Dotaknul bum se tu sad i onog grafita u Zadru, samo bum rekel stih iz jedne naše pjesme: "al neka nedo Bog, da nas budu trebali". Eto, stavite to sve u neki vremenski kontekst, prije 20 godina nikome nebi palo na pamet potegnut priču o brisanju tog grafita.
  • NitkoBitan
    11.9k
    Misa na Trgu bana Josipa Jelacica 1930. godine. Izvor: Facebook grupa "Stari Zagreb"

    Danas te u Zagrebu smatraju zatucanim ako si vjernik i ides u crkvu. A tko su onda ovi ljudi nego istinski purgeri prije dolaska raznoraznih doseljenika? Stvara se narativ kako su "domaci" u Zagrebu nekakvi ateisti, agnostici i "progresivci", e pa nije tocno. To su gradski snobovi koji se prodaju pod istinske Zagrepcance.
    FB-IMG-1707039193705.jpg
  • nemapredaje
    1.9k


    Kaj je ovo dole desno palma ?!?
  • Bosna86
    11.6k
    Ma gledaj, mene samo zanima otkud svim tim ljudima vremena za takove pizdarije,Stihl

    Ne možeš ovako razmišljati, isti argument možeš koristiti i za sebe i za bilo kog drugog koji ide na utakmice
  • Stihl
    3k

    Da, i mislio sam da bu se neko za tu rečenicu zakačil, jos sam si mislil jel bi je promenil, al reko nek stoji. Da, slazem se tobom da sam mozda nesprentu recenicu napisal, jer bi to bio isti argument za utakmice.
  • jedan u nizu
    5.8k
    Danas te u Zagrebu smatraju zatucanim ako si vjernik i ides u crkvuNitkoBitan

    Meni je neusporedivo u isti koš staviti ljude koji su vjernici i idu u crkvu, sa srednjovjecnim patrijarhalnim muskarcima koji klecuci mole za cednost zena.
  • NitkoBitan
    11.9k
    Nisam se ja referirao na te likove. Govorio sam opcenito, odnosno nadovezao sam se na sliku iz 1930. godine.
  • jedan u nizu
    5.8k

    Isprike, cinilo mi se da si se nadovezao na temu.

    Nazalost vremena su se promijenila. Kada vidis slike sa sprovoda Stjepana Radica. Ili masu ljudi na prijenosu kostiju Zrinskog i Frankopana u Zagreb shvatis koliko su vremena drugacija.

    Siguran sam se to desi danas da ni 20% ljudi nebi izaslo na ulicu i svecano ispratilo povorke.
  • Mathiasovi Chageri
    1.8k
    sa srednjovjecnim patrijarhalnim muskarcima koji klecuci mole za cednost zenajedan u nizu

    Ti isti muškarci su veliki katolici kad im odgovara, a Bibliju uopće ne čitaju niti žive u skladu s njom. Kad kamere odu tamo i pitaju ih za razloge molitve, dobijemo ovakve odgovore:
    - "Mnoge ženske osobe nisu svjesne kad se odijevaju izazovno i onda to kod muške populacije izaziva jako velike neugodnosti i ostalo, a ženske osobe trebale bi misliti da svojom nošnjom i svojim odijevanjem ne izazivaju grijehe kod muškaraca"

    Sve je jasno rečeno u Mt 5, 27-32:

    "Tko god s požudom pogleda ženu, već je s njome učinio preljub u srcu. Ako te desno oko sablažnjava, iskopaj ga i baci od sebe."

    Znači, čim tebe izazivaju žene koje se oblače oskudno i ne ponašaju čedno, već si u prekršaju. Zanimljivo kako nitko ne ode na Trg dok se mole, ukaže na Bibliju i prebroji broj očiju, imaju ih svakako previše za svoje prekršaje. Ja sam vjernik i idem u crkvu, pa ne radim cirkus od sebe i svoje vjere.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.