• Mihaljević
    8.2k
    Koji bi se debil odrekao tih para?
  • miro
    3.2k
    Znači Drma za jednu godinu zaradio kao senior programer u 40 godina :lol:
  • SAS1987
    13.5k
    tko ti je kriv da nisi DJ :lol:
  • Neki tip
    19.4k
    Sad ce Neki tip grafikon odraditi :wink:Mandelinho

    place-dinamo.jpg

    Evo za par njih, čisto omjera i preglednosti radi. ;)
  • Neki tip
    19.4k
    Kako sam za potrebe ovog grafikona gore čačkao malo po linkanoj Fininoj bazi, saznah da naš bivši nogometaš Rasmus Lauritsen, osim neto dobiti u 2022. u iznosu od 571.326,00 EUR, ima i još jedno prezime! :gasp:

    Puno ime i prezime glasi Rasmus Steensbæk Lauritsen, eto fun facta za neki Dinamo pub kviz. :)
  • Krizy
    36.4k
    Drmić je prvih 6 mjeseci 2022. bio igrač Norwicha, očito da je veliki dio primanja od njih.
  • Efes Pilsen
    6.9k
    Jel moze Chat GTP analizirat stranice? Tipa ono da mu se linka HNL transfermarkt stranica da skine igrace, pa onda da skine brutto podatke sa Fine?
  • Pero Vragec
    72
    E sad si mi dal mislit... kaj veli ko bu prvak ove godine?
  • Papastrumf
    9.9k

    Nema to veze s Englezima. Lik ima 1.500.000€ ugovor. Napisao sam valjda vec 10 puta.
  • Krizy
    36.4k
    Znam da jesi, ali ovo je za 2022. u kojoj je igrač Dinama bio 6 mjeseci. Mislio sam da je zbog Norwicha tu imao čak i više :grin:
  • obelix
    85
    Ovo kad se prica stalno o placama igraca, jel se uvijek radi o bruto ili neto ciframa?
  • Neki tip
    19.4k
    Ovo kad se prica stalno o placama igraca, jel se uvijek radi o bruto ili neto ciframa?obelix

    Mene je jedna bivša naučila da je jako važno u komunikaciji vrlo oprezno i rijetko koristiti priloge "nikad", "uvijek" i "stalno", a ti ih brate nabacao ko da nema sutra.. :)

    Šalu na stranu, neprecizno ti je pitanje, mislim da zato i nisi dosad dobio odgovor na njega.. :wink:

    Nekad se priča o bruto, a nekad o neto i to se obično i naglasi. Na ovim linkovima imaš navedene i ukupno prihode i neto dobit, u onom mom grafu također imaš navedeno da se radi o netu, dakle u ovoj prepisci stvar je jasna.

    Čini mi se da ti misliš općenito, ne sad ovdje, no teško da se o plaćama igrača stalno i uvijek govori o samo bruto ili samo neto. To ovisi od članka do članka, od razgovora do razgovora, od izvora do izvora.

    Ako bih baš nagađao što je češće pa da ti probam odgovoriti - mislim da se u javnosti puno više provlače bruto iznosi plaća igrača, a to mi se čini prvenstveno jer su iznosi najčešće zaokruženi i jer se tako u pravilu i ugovaraju.
  • Jaro
    5.6k
    kaj nisu igraci kod nas obrtnici i kaj ja znam tak da uopce ne dobijaju placu od kluba nego naknadu za uslugu a onda su sami sebi duzni isplatiti placu i dalje rjesavati kaj treba...
  • Neki tip
    19.4k


    Pa ok, kak to demantira ili se kosi ili što god s ovim kaj sam odgovorio obelixu? Misliš zbog termina "plaća"? Ma kolokvijalno plaća, jer je tak pitao pa mu istom terminologijom odgovaram, zovi naknadom za uslugu, kako god, poanta je u bruto/neto odnosu.
  • Jaro
    5.6k
    nisam ni pokusao demantirati vec cisto, ako jesu obrtnici onda je logicno da je trosak kluba bruto ( ne znam na koji nacin pdv tu ulazi u pricu) a dalje je vjerojatno do knjigovodje svakog igraca pojedinacno.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.