• Ali
    2k


    Hahahaha, po tvojoj logici nitko nebi mogao dobiti mjeru. Mjera je trajala 5godina , a najmlađe dijete je moralo imati prijavu 5 godina, znaći nitko nebi dobio mjeru...

    Dakle ponavljam nije.moglo doci do prijavljivanja u zg da bi dobio lovu jer od odluke do ukidanja mjere je manje od uvjeta za ostvarivanje prava.

    Dakle 20.000 djece kroz cca 5.500 obitelji su morali biti minimum pet godina prijavljeni u zagrebu. Novac iz gradskog proracuna je isao u ruke gradjana grada zagreba.

    A to da znas da je netko lazirao ili sto vec navodis, pa zasto misi prijavio, to je i tvoj i moj novac odlazio . Samo tako mozemo naprijed nevezano za ovu mjeru. Nemoj pricati znam ja on je uzeo nesto sto mu ne pripada, odes ili nemoras ni ici posaljes nadlwsnoj sluzbi mail stogod... i kazes ta i ta osoba uzima novac iz proracuna a nepripada mu. Pa akou se ne ukine, omda vise nije u tvojoj domeni, ovako znati a sutiti a samo tracati nije bas ucinkovito i necemo naprijed. A pogotovo ne npr. 5.499 stavljati u isti okvor kao i taj jedan... slozit ces se nema smisla tako generalizirati...
  • Captain America
    14.8k
    Opet matematika, dakle cca 8.100 djece se radja u zg a prije mjere je udio 3.djeteta u obitelji bio oko 10%, dakle cca 810 godisnje je dolazilo iz rodilista doma gdje su ih cekala vec braco i seka... a u periodu mjere je taj % presao preko 13% u prvoj a i vise u kasnijim periodima. Dakle 3%vise ili novih 243 djece koje su iz rodilista stigli a da su ih cekali dima braco i seka.Ali

    Društveno nije bitan porast trećeg djeteta već utjecaj na broj stanovnika, a on je zanemariv (pogotovo s tolikim iznosima). Štoviše, većina ljudi je skočila upravo jer je Tomašević to ukinuo. U hipotetskoj situaciji dolaska na vlast nekog drugog i ukidanja mjere, nikog ne bi bilo briga. Ne sjećam se ni oduševljenja kad je Bandić uvodio tu mjeru. Volio bi provesti anketu među tih 243 roditelja i pitati ih jesu li zbog mjere odlučili imati dijete ili zbog vlastite pobude. Siguran sam da je među te 243 majke ozbiljan broj nekorisnic mjere.

    Puno je ali sad mi reci npr. da li se sjecas koliko milje je onaj brojcanik u slovenskoj izbrojao. Ili recimo ovi zafji preko hepa i plina su u samo jednom potezu sklonili na privatne racune skugora ili kako li se svao perac...Ali

    Ne znam kakve veze imaju gorenavedeni lopovi s Bandićevom mjerom?

    I sto je se u 2023 novo izgradilo za 300 milja kuna ?Ali

    Zahvaljujući Bandićevom racionalnom upravljanju gradom, grad mora biti u velikom suficitu nekoliko godina prema naputku države.

    Ne podnosim Tomaševića, ali ukidanje te mjere je jedna od rijetkih stvari koju je dobru napravio.
  • Patak
    2.5k
    Krivo, sve od prve do zadnje riječi. Za svoje tvrdnje nemaš nikakvog dokaza. Ti novci su iskorišteni u najbolje svrhe, u odgoj djece. To što ti smatraš to neradom je tvoj problem, vjerojatno nemaš djece pa ok. Bolje iskorištenog novca od ulaganja u nove naraštaje nema.
  • Patak
    2.5k
    Analiza pokazuje 500 djece više. Trend se potpuno promijenio, ne treba gledati ukupne brojke koje su takve jer su mnoge mlade obitelji odselile i postoje drugi razlozi nego treba gledati razliku između Zagreba i ostatka RH gdje takve mjere nije bilo što je dr. Pokos napravio.

    Sve ok, svatko može imati mišljenje o svemu, ja na ukidanje ove mjere gledam kao na kopanje vlastitog groba dugoročno jer uskoro će biti mjesta u vrtićima koliko hoćeš. Broj novorođenih koji je zadnje dvije godine u slobodnom padu ti daje pogled u budućnost vrtića za dvije tri godine, i škola za 6-7 godina. Bit će opet novinskih članaka koliko nedostaje razreda.
  • Sad opet
    201
    Poanta svega je da vas par stotina koji ste imali koristi od te mjere niste proporcionalni nama ostalima koji nismo imali koristi a ogromni novci su potrošeni. Ja sam osobno ostao na jednom djetetu jer nisam mogao dobiti vrtić a želio sam da mi djete ima sve ( da ga koliko toliko osiguram) da ne ovisimo o nikom. Da ne cicam državni ( gradski ) novac. A druga stvar je što Možemo očito nezna, i što nije napravio ni približno dovoljno za demografiju.
  • Nolifer
    7k
    Neka isto tako onda precvika novac od svojih udruga jer samo sišu gradski proračun, sasvim nepotrebno i daje im se ogroman novac i sve 5. Prema svima jednako. A ne dječjom metodom, za jedne nema love, jer mi ne pašu, a zato za druge ima, pa se razbacuje, jer nikako ne može to bit onda dobro za sve nas.
  • Sad opet
    201
    Slažem se, i ja bi ukinuo financiranje većine tih udruga ( ili svih), čak i dio socijale, jer svi mi znamo neke koji ne žele radit, koji žive u gradskim stanovima i dobivaju više pomoći u plaćanju režija i socijale nego npr. moja mama s 370 eura penzije s 40 godina radnog staža u ZG... Puno je tu nepravde pa dodavanje još jedne (poput te mjere) koja utječe na mali broj ljudi ne može biti dobra za sve nas druge
  • Tundra
    572
    Svi pokazatelji su im dali za pravo da mjera ne funkcioniraSad opet

    Koji pokazatelji točno? Ajde ne laprdaj bez iznošenja činjenica. Pročitaj si kaj Pokos, Šterc i Akrap kažu o toj temi.
  • Tundra
    572
    na yammatu su doslovno svi kandidati prije izbora dobili intevju tjednakinfa95

    Da, samo je razlika kome su postavljena kakva pitanja. Javna je tajna da je Yammat možemoidni promidžbeni kanal.
  • Neki tip
    19.6k
    Nastao prijavljivanjem u ZG Roma, Bosanaca i svih drugih koji su čekali ili planirali treće djece a imaju nekog u ZG kod kog su se mogli prijaviti ili privremeno doseliti.Sad opet

    Prvi put sam prešutio, ali budući da nastavljaš s ovom tvrdnjom, moram te demantirati da više puta ponovljena laž ne bi postala istinom.

    Mjera je uvedena 2016., a jedan od uvjeta je bio da roditelj odgajatelj ima neprekidno 5 godina prije rođenja trećeg djeteta prijavljeno prebivalište na području Grada Zagreba.

    Tvoju tezu jednostavna matematika baš i ne podupire.

    Niti mi je tko Rom, niti Bosanac, a niti roditelj odgojitelj, nit u užoj nit u široj obitelji, ali tendenciozno širenje besmislenih teza ne podržavam.
  • Tundra
    572
    Po čemu je Grubišić relevantan za demografiju? Nek se drži ekonomije.
  • kinfa95
    489
    U firmi slusamo yammat vec godinama i ovo sigurno nije istina.
  • Bosskovitz
    8.2k
    Neka isto tako onda precvika novac od svojih udruga jer samo sišu gradski proračunxFire

    Ajmo prestati koristiti ovu floskulu kao argument za apsolutno svaku stvar u gradu. Nitko još nije podastro ni jednu usporedbu prema kojoj se udrugama daje značajnije više novca nego prije, a i generalno se radi o iznosima koji nemaju gotovo nikakav utjecaj sliku javnih financija Grada Zagreba, za razliku od mjere koja je sisala ridikuloznih 70 milijuna eura godišnje i taj je trošak rastao iz godine u godinu, a imala je poražavajuće društvene rezultate jer je maknula s tržišta rada nekoliko stotina žena i generalno gotovo nikakav pozitivan utjecaj: porast rođene treće djece uz pad rođene prve djece, uz eksternalije u obilku neulaganja tog novca u vrtiće jer povoljni i dostupni vrtići su su glavna i primarna pronatalitetna mjera koja postoji uz sigurnost radnog mjesta. Kada žena i ja vodimo taj razgovor, ništa nam nije toliko bitno kao jamstvo da će dijete imati mjesto u vrtiću - a mi fala bogu možemo živjeti i samo na mojoj ili samo na njezinoj plaći. Mnogi, dapače - vjerujem - većina parova naših godina, ne mogu živjeti s bebom na samo jednoj plaći uz rizik gubitka posla.
  • Sad opet
    201
    Činjenica je da hrpa ljudi nije dobila mjesto u vrtiću. A da su se ti novci utrošili u izgradnji vrtića, hrpa ljudi bi imali mjesto za svoju djecu, a samim time možda bi imali još koje dijete. ČINJENICA. Ili su činjenice samo ono kaj tebi paše. Toliko o laprdanju i opravdanjima.
  • Sljeme
    2k
    Ne znam. Znam da yammat sigurno nije bio promidžbeni kanal možemovacakinfa95

    "Koalicija s Možemo je u svojoj kampanji najviše novca potrošila na oglašavanje na radiju, a najmanje za oglašavanje na televiziji. Dok je za oglašavanje na televiziji izdvojila 2.562,50 kuna, za oglašavanje na radiju dala je 263.792,65 kuna. Za usluge promidžbe i informiranja potrošila je sveukupno 655.781,37 kuna. Pri tome je zanimljivo da se koalicija oglašavala na radijskoj stanici Yammat FM u čijem je suvlasništvu vlasnik Atlantic Grupe Emil Tedeschi. Inače, na Yammat FM-u osim platforme Možemo nije se oglašavala niti jedna druga stranka koja je ušla u Hrvatski sabor." (https://narod.hr/hrvatska/koalicija-s-mozemo-se-na-izborima-oglasavala-na-radijskoj-stanici-u-ciji-je-suvlasnik-emil-tedeschi)
    Podaci su inače javno dostupni pa provjeri ako ne vjeruješ članku.

    Samo na zadnjem Bandićevom adventu, procjena je da je Zagreb oštećen za oko 1,5 milijuna eura koji su trebali završiti u javnom, gradskom proračunu, a završili su u džepovima mutikaša koji su izravnim odabirom, bez javnog natječaja, dobili kućice i onda ih davali u podnajam. Želim živjeti u Zagrebu u kojem je najveći problem što je netko na otvorenom javnom natječaju dobio 7.000 eura više nego na natječaju prije temeljem prijavljenog projekta.

    Nemoj se ljutiti, ali meni je ovo zaista non-issue, kak bi rekao Plenković; gotovo smiješno. Bandić, HDZ i ekipa su malo manje od 7.000 eura po komadu plaćali svaki sifon u žičari. Sve i da se radi o nekom kriminalu, a nit vidim nit ti tvrdiš da se radi o kriminalu, govorimo o nečemu toliko minornom u odnosu na kompletnu sliku grada da ne mogu to smatrati krucijalnim za išta. Kao što sam rekao, sanjam Zagreb u kojem je to najveći problem.
    Bosskovitz

    Meni je smiješno da si ti od svega kaj sam napisao se politički predvidljivo uhvatio za onu najmanju stavku oko H-Altera. Takvih H-Altera je masa i zajedno se ne radi o 7000 eura radi se o milijunima gradskog novca, našeg novca kojeg tim aktivističkim udrugama dodjeljuje povjerenstvo koje čine ti isti aktivisti. Sve te udruge su premrežene sa gradskom vlasti i to je kriminal. No, sve to s udrugama je još mizerno prema npr. šteti u aferi s plinom u kojoj je Grad oštećen za desetke milijuna eura.
    Od dolaska na vlast čitamo o namještenim natječajima, kadroviranju podobnih, pogodovanju kriminalcima, vidimo poskupljenja, nerad, zapuštenost grada i njegovo nazadovanje.
    Ne zanimaju me opravdanja tipa bivša vlast, Vlada ili netko treći, uzimaš moje novce izvoli to opravdat djelima, ako ne možeš makni se s vlasti i vrati se aktivizmu. Veži se za drvo koje plaćamo 500 eura po komadu, skuplje nego u cijeloj Europi.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.