• Mr Blue
    3.2k
    Dragi prijatelji, dragi članovi kluba, stiglo je vrijeme za novi krug vaših pitanja upravi Futsal Dinama!
    Od zadnjeg kruga pitanja, koji je bio zamišljen kao uvertira u Izbornu skupštinu, prošlo je nešto više od dva mjeseca.

    Osim same skupštine na kojoj smo neke članove kluba ponovno izabrali za funkcije u klubu, a neke nove uveli u klupske strukture, tijekom tog razdoblja klub se igrački pojačao na ključnim pozicijama, ali došlo je i do novih imenovanja na trenerskim pozicijama, kako prve momčadi, tako i u školi futsala. Tu prvenstveno mislim na trenericu i voditeljicu škole Petru Mandić.
    Održao se još jedan spektakl na Šalati, a u dobrom ritmu odrađene su i pripremne utakmice te momčad spremno dočekuje prvi ligaški vikend i gostovanje kod aktualnog prvaka u Makarskoj!
    Završeno je i treće izdanje Trofeja Dinamo koji je ove godine srušio brojne rekorde.

    U dogovoru s predsjednikom kluba Matijom Đulvatom, dogovorili smo se kako ćemo odgovore na vaša pitanja objaviti neposredno pred prvu tekmu sezone. Poučeni ranijim iskustvom, rok za dostavu pitanja biti će srijeda 25. rujna u 20 sati! Vjerujem kako je to dovoljno vremena da svatko tko ima pitanje za Matiju stigne razmisliti i postaviti ovdje (ili meni privatno u inbox) pitanje koje ga zanima.

    Ako netko želi vidjeti kako je izgledao prvi krug pitanja, ili ako želi uraditi follow-up na Matijine odgovore, u nastavku je link na prvi krug pitanja i odgovora: https://www.zonadinamo.com/discussion/comment/19828

    Radujemo se vašim pitanjima i za sve nejasnoće stojim vam na raspolaganju!
  • Bosna86
    11.1k
    Prijenosi utakmica na fb ili yt?
  • BluePhone67
    3k
    Kako je zadovoljan sa Šalatom i jeli sve prošlo u redu po pitanju kazni ?

    Dali možemo očekivati još kakvo pojačanje ili je zatvorena lista transfera do kraja sezone?

    Ova sezona će biti veliki izazov za FD jer konkurencija se dostojno pojačala, da li postoji mogučnost da se kojim slučajem ne plasiramo u play off ili ipak vjerujete u snagu ove momčadi da se takav scenarij neće dogoditi?

    Ajmo ljudi pitajte sto zelite, ovo je jedinstvena prilika da dobijete odgovore iz prve ruke na neka pitanja sto Vas muce ili zelite znati
  • Kwedi
    3.8k
    Hoće li ići Trofej Dinamo iduće godine s obzirom na organizacijske limite i presing, a samim time koliko realno klub ima koristi od tog u odnosu na uloženo?
  • bezvangori
    174
    Kakva je situacija s TV pravima i prijenosima? Što misli o novom formatu lige? Vidi li se na vidiku neki glavni sponzor ako je istina da je Karlovačko otišlo? Koliko djece trenira u školi futsala i koji su najveći njeni problemi?
  • Baneki
    696
    Gdje će se igrati domaće utakmice? Kutija i dvojka su u redu za prvenstvo, ali dvojka zna biti zauzeta. Jesu li se uspjeli dogovoriti s gradom da se neke značajnije utakmice, pogotovo play off igraju u Ciboni? Prošle godine plakati za utakmicu s Novim vremenom u Ciboni su već bili tiskani, Cibona nije imala ništa protiv ali grad nije dao dozvolu, dvojka je bila zauzeta pa se sve na brzinu prebacilo u skučenu dvojku.
  • Baneki
    696
    Što je sa najavljenom futsal ligom za mlađe dobne kategorije od ove jeseni? Planira li se uključivanje u neku od jesenskih liga otvorenih škola (Kustošija, Borongaj, Ravnice) gdje su uključeni drugi futsal klubovi (Zagi, Gimka)?
  • Mr Blue
    3.2k
    Hvala lijepa svima na dosadašnjim pitanjima, neka su baš vrlo zanimljiva!
    Podsjećam kako je rok s kojim zaključujemo krug pitanja sutra u 20h!

    I mogu samo ponoviti ovo što je BluePhone67 napisao - ovo je jedinstvena prilika da pitate upavu baš što god želite i odlična je stvar za razvijanje odnosa na relaciji navijači/članovi - uprava. Idemo dalje bez fige u džepu, pitajte slobodno!
  • 000
    941
    Stav kluba o igranju domaćih utakmica po drugim kvartovima / gradovima, Dinamovim utvrdama par puta u sezoni? Npr. dani Dinama u Dubravi, Gorici, Sisku...

    Sezona u kojoj su uvedene nove metode treninga, prehrana igrača... Planira li se to dodatno proširiti?

    Marketing? Širenje asortimana proizvoda? Kućica na adventu ove sezone ponovo u planu?
  • nkdz
    825
    kakav je odnos hns-a opcenito prema futsalu kao sportu danas naspram odnosu od prije desetak godina, u europi futsal dobiva sve više podrške od saveza, kakvo je stanje kod nas, dali ima znacajnijih pomaka na bolje što se tice dodatnih organizacija natjecanja (juniorskih i kadetskih liga) i opcenito financijskih pomoći i tretmana repke i organizacija kampova repke.

    i mene zanima gore pitanje u vezi širenja asortimana kaj se tice novih majica/hoodica/šalova i dal bu kućica na adventu.
    Živio Đuzo!
  • DLD
    5
    Može li se ove sezone očekivati prijateljska utakmica sa MNK Šibenik 1983 u Šibeniku?
  • Mr Blue
    3.2k
    Još jednom se zahvaljujem na pitanjima, bravo ekipa! :strong:
    I podsjećam kako je rok za dostaviti pitanja večeras u 20h! Nakon toga ih šaljemo predsjedniku Đulvatu..

    Pitanja možete napisati ovdje ili meni u inbox!
  • Mr Blue
    3.2k
    Već je nekoliko puta naglašeno kako su članovi Futsal Dinama ujedno i njegovi vlasnici i njegova najveća snaga. To nije isprazna floskula, već dio klupskog identiteta s kojim se danas s potpunim pravom ponosimo jer je priča o suživotu našeg kluba sa svojim članovima odjeknula čitavim futsal svijetom, a i šire.
    U trenucima najveće represije gramzivih aparatčika prema vlastitima navijačima, Futsal Dinamo ponudio je mirnu luku spasa za sve one koji shvaćaju da je klub puno više od prebacivanja milijuna preko off-shore računa i osobnog bogaćenja pojedinaca. Futsal Dinamo je više od kluba, on je osjećaj zajedništva, sloge, ljubavi prema plavoj boji, prema sportu. Futsal Dinamo je obitelj. Obitelj otvorena za sve one koji se pronalaze u prethodnim riječima.
    Stoga smo pokrenuli ovu inicijativu u kojoj ne želimo samo srušiti barijere koje postoje između onih na dnu piramide – članova i onih na vrhu – uprave, već potaknuti osjećaj vrijednosti među članovima kluba kako su upravo oni najvažniji i centralni dio svakog kluba koji mora baštiniti vrijednosti svojih navijača i svojim navijačima stvoriti drugi dom.
    S tim ciljem pokrenuli smo akciju pred vama „Pitaj Klub!“ Navijači su dobili priliku pitati predsjednika kluba sve što ih interesira o poslovanju kluba, igračima, budućim planovima, drugim projektima, trenerima, utakmicama, treninzima i svemu onome što čini jedan sportski klub.
    Kao što znate, ovo je drugi krug pitanja kojeg provodimo u sklopu ove akcije, a drago mi je što je broj pitanja bio veći i sigurno ćemo dalje nastaviti s ovim. Da ne duljim više, u nastavku vam dostavljam odgovore Matije Đulvata na vaša pitanja. Hvala vam svima na postavljenim pitanjima. Dinamo – to ste vi!
    I sretan vam početak sezone!

    Matija, Kako si zadovoljan s ovogodišnjom Šalatom i je li sve prošlo u redu po pitanju kazni?
    Sve je prošlo u najboljem redu, BBB-i su napravili ponovno atmosferu za pamćenje i svi koji su bili imaju samo riječi pohvale. Talijani su me zvali par dana nakon Šalate i zahvalili što su mogli biti dio cjelokupnog događaja. Ja se još jednom želim posebno zahvaliti volonterima bez kojih ovoga svega ne bi bilo, bez njihove pomoći pitanje je kako bi uspjeli organizirati Šalatu.

    Možemo li očekivati još kakvo pojačanje ili je zatvorena lista transfera do kraja sezone?
    Do polusezone ne. Na polusezoni ćemo vidjeti kakvi smo i onda ćemo odlučiti o mogućim pojačanjima.

    Ova sezona će biti veliki izazov za Futsal Dinamo jer se konkurencija dostojno pojačala. Postoji li mogućnost da se kojim slučajem ne plasiramo u play-off ili ipak vjerujete u snagu ove momčadi da se takav scenarij neće dogoditi?
    U sportu je sve moguće. Liga je jako izjednačena i kratka tako da treba odmah početi skupljati bodove. Siguran sam u našu snagu i da play-off neće doći pod znak pitanja!

    Hoće li ići Trofej Dinamo iduće godine s obzirom na organizacijske limite i presing, a samim time koliko realno klub ima koristi od tog u odnosu na uloženo?
    O Trofeju Dinamo ćemo imati poseban sastanak na kojem ćemo izvući sve pozitivne i negativne strane. Do ove godine, zbog suradnje s jednim od glavnih sponzora, klub je imao direktne koristi, ne samo zbog promidžbe. Sada smo na putu da se dogovorimo s jednim novim sponzorom oko nastavka ulaganja u Trofej Dinamo, ali više ćemo znati kad završimo te dogovore.

    Kakva je situacija s TV pravima i prijenosima ove godine i je li se otvorila mogućnost prijenosa utakmica preko YouTubea ili klupskog Facebooka?
    Sve utakmice koje igramo van TV termina (petkom u 20:00) mogu se streamati. Mi ćemo to uvijek na domaćoj utakmici napraviti, a za gostujuće utakmice ćemo pokušati osigurati prijenos u dogovoru s domaćinom jer kad igramo u gostima prijenos ne ovisi isključivo o nama.

    Što misliš o novom formatu lige?
    Ja sam osobno protiv tog formata i mislim da je format s 12 klubova puno bolji za popularizaciju i za rast futsala. Ovako smo prividno dobili kvalitetu, ali smanjili smo jako broj utakmica i to nije dobro za naše igrače, a ni za sami sport jer Liga koja troje 6, 7 ili maksimalno 8 mjeseci nije ozbiljna liga. Igrač koji odigra 20 utakmica u sezoni ne može napredovati, a priča o profesionalnoj ligi je još miljama daleko kad neki naši glavni klubovi uopće ne razmišljaju o razvijanju škola futsala nego im je bitna samo prva momčad. Izgubili smo smanjenjem lige Slavoniju i Zagorje. Istru smo već prije. Kad kažem izgubili mislim da je loše kad izgubimo dvorane u koje dođe 500-1000 ljudi s plaćenim kartama (Osijek, Jesenje i Brod su to imali na jačim utakmicama), a s druge strane u 1.HNL profesionalne klubove dođe pogledati 100-500 ljudi. Prerano smo donijeli ovu odluku, ali ponavljam ovo je moje osobno viđenje.

    Vidi li se na vidiku neki glavni sponzor ako je istina da je Karlovačko otišlo?
    S Karlovačkim je završena suradnja nakon Šalate. Bili su nam odličan partner, ali se njihova uprava odlučila okrenuti nekim drugim projektima koji nemaju veze sa sportom tako da ugovor nije produžen. Brzo ćemo otkriti i ime novog sponzora s kojim ćemo, siguran sam, isto tako dobro surađivati u narednim godinama.

    Koliko djece trenira u školi futsala i koji su najveći njeni problemi?
    Brojka djece od kad je počela nova školska godina rapidno raste, još uvijek obilazimo škole i još uvijek nismo došli do konačnog broja, ali u ovom trenutku smo blizu brojke od 100 djece + kadeti i juniori, što bi značilo 130-140 djece, ali to će se iskristalizirati kroz idući mjesec. Problem su dvorane (sati u dvoranama koji su skupi) i treneri koje nije lako pronaći, a da su kvalitetni.

    Što je s najavljenom futsal ligom za mlađe dobne kategorije od ove jeseni? Planira li se uključivanje u neku od jesenskih liga otvorenih škola (Kustošija, Borongaj, Ravnice) gdje su uključeni drugi futsal klubovi (Zagi, Gimka)?
    U razgovoru smo sa ZNS-om i mislim da ćemo od zime pokrenuti Ligu. Sad ćemo organizirati turnire i uključit ćemo se u postojeće lige kako bi naši najmlađi imali svaki vikend utakmicu.

    Vidimo da je ovo sezona u kojoj su uvedene nove metode treninga, prehrana igrača... Planira li se to dodatno proširiti?
    Svake godine nastojimo unaprijediti organizaciju u klubu kako bi bili spremni jednog dana postati profesionalni klub. Od ove godine imamo full-time fizioterapeuta na treninzima i trenera za fizičku pripremu što iziskuje dodatni financijski napor, ali želimo igračima omogućiti najbolje moguće uvjete. Fizioterapeut je tu ne samo za prvu momčad nego i za sve naše mlađe uzraste, a to nije mala stvar. Jukić kao trener ima veliko znanje i siguran sam da će napraviti dobar posao kao što je to uostalom napravio i Mićo Martić.

    Gdje će se igrati domaće utakmice? Kutija i dvojka su u redu za prvenstvo, ali dvojka zna biti zauzeta. Jesu li se uspjeli dogovoriti s gradom da se neke značajnije utakmice, pogotovo play off igraju u Ciboni? Prošle godine plakati za utakmicu s Novim vremenom u Ciboni su već bili tiskani, Cibona nije imala ništa protiv ali grad nije dao dozvolu, dvojka je bila zauzeta pa se sve na brzinu prebacilo u skučenu dvojku. Stav kluba o igranju domaćih utakmica po drugim kvartovima/gradovima, Dinamovim utvrdama par puta u sezoni? Npr. dani Dinama u Dubravi, Gorici, Sisku…
    Ove godine svaki klub ima pravo prijaviti dvije dvorane, iznimno se može dozvoliti da se igra u nekoj trećoj dvorani tako da “Dvojka” ostaje naš dom, Kutija je zamjena, a Cibonu ćemo probati napuniti za Sv. Nikolu i nadajmo se u play-offu ako će biti potrebno zbog potražnje. Već sada smo krenuli u dogovore tako da mislim da ove godine ne bi trebali imati problema kao što smo imali prošle godine.

    Novosti oko marketinga? Planira li klub širiti asortiman proizvoda? Kućica na Adventu ove sezone ponovno u planu?
    Marketing odrađuje zaista sjajan posao i Futsal Dinamo je peti klub u Hrvatskoj po praćenju i zastupljenosti u medijima. Dinamo, Hajduk, Rijeka i Osijek su jedino ispred i po tome smo čudo. Svako malo klub izbaci neki novi artikl (majicu, dres, hoody…), a prošle godine je u kućici na Adventu bilo još interesantnih stvari. Što se samog Adventa tiče imamo želju biti i ove godine na Adventu, ali to će ovisiti o tome koliko imamo resursa za to odraditi (ljudskih i financijskih). U svakom slučaju, trenutno smo u pregovorima i dogovorima oko toga.

    Kakav je odnos HNS-a općenito prema futsalu kao sportu danas naspram odnosu od prije desetak godina? U Europi futsal dobiva sve više podrške od saveza, kakvo je stanje kod nas? Je li ima značajnijih pomaka na bolje što se tiče dodatnih organizacija natjecanja (juniorskih i kadetskih liga) i općenito financijskih pomoći i tretmana reprezentacije i organizacija kampova reprezentacije?
    Odnos HNS-a je bolji u toj mjeri da sada priznaju futsal kao sport i to sve možemo zahvaliti Futsal Dinamu i njegovim navijačima i članovima jer zbog njih smo upali u oko javnosti kao sport. HNS to nije mogao ignorirati pa sada ipak ima bolji odnos prema futsal nego prije kad ga uopće nije doživljavao. To su primijetili i neki veliki sponzori pa se počelo ulagati sve više novca, a i publika koja je počela posjećivati utakmice se zaljubila u sport tako da je to danas dvoranski sport br. 1, i ne samo u Hrvatskoj. HNS i dalje premalo ulaže u razvoj sporta, a i to gdje se trudi je uglavnom 1.HMNL koja je sama po sebi jaka i solidno organizirana, dok je sustav natjecanja mladeži i nižih rangova natjecanja za njih prilično nezanimljiv i nije najsretnije organiziran pa gubimo dosta klubova, a ne pojavljuju se novi. Futsal se i dalje razvija zahvaljujući luđacima, fanaticima i entuzijastima koji guraju ovaj sport naprijed.

    Može li se ove sezone očekivati prijateljska utakmica s MNK Šibenik 1983 u Šibeniku?
    U kontaktu smo s MNK Šibenikom 1983 i sigurno je da ćemo prije ili kasnije tu utakmicu odigrati. Sad je kalendar malo pun, ali u proljetnom dijelu će biti više vremena pa ćemo onda razgovarati.

    Pozdravna riječ?
    Sportski pozdrav svim članovima i navijačima! Pozivam vas da dođete u što većem broju na utakmicu 2.kola 1.HMNL u Dom sportova u petak 4. listopada 2019. kad ugošćujemo SQUARE iz Dubrovnika od 20 h i da se u što većem broju pridružite našem Članskom tjednu kojeg smo organizirali upravo za naše članove
  • BluePhone67
    3k
    Hvala predsjedniku sto je izdvojio svoje dragocjeno vrijeme i dao svoje odgovore na nasa pitanja i veselimo se jos boljoj suradnji u buducnosti, a veliko HVALA nasem casniku za vezu @Mr Blue na jos jednom odradjenom vrhunskom poslu, koji je ujedno i napravio ovaj intervju za Zona Dinamo i clanove Futsal Dinamo...


    :strong: :clap:
  • Baneki
    696
    Hvala na odgovorima, ova ideja za "pitaj klub" je odlična. Nadam se da će u ZNS imati razumijevanja za organizaciju lige za mlade uzraste, puna podrška predsjedniku Đulvatu za tu inicijativu.
  • hmoody
    128
    Pozdrav. Povelo se pitanje dvorane u drugoj temi pa evo pitanja za klub.

    Prije 4 godine na izbornoj skupštini Matija je kao dio svog programa naveo i dobivanje/gradnja svoje dvorane kao jedan od ciljeva.
    Odmah se činilo kao utopistička ideja, pogotovo za tako mladi klub koji je tek na svom početku djelovanja, a takvom se i pokazala.
    Naravno, nije mi namjera prozivat nekog nego me zanima kakva je situacija sa time?
    Jedno vrijeme se spominjao jedan od paviljona na Velesajmu, mislim da su čak i neki ozbiljniji razgovori vođeni oko toga, ali već dugo ništa nisam čuo na tu temu.

    Koliko je uopće realno tj. financijski moguće da se tako nešto ostvari u nekoj bližoj budućnosti i da li bi uopće bilo isplativo?

    Osobno vidim puno koristi koje bi klub mogao imati da ima svoju dvoranu (rentanje dvorane drugim klubovima, prodavanje termina, koncerti itd.), ali ne znam što je na drugoj strani vage tj. koji su i koliki su mogući rashodi?

    Koliki bi uopće bio financijski trošak za pokrenut tako nešto? Može li se riješiti sponzorski (ime dvorane po sponzoru)?
    Ima li klub uopće dovoljno operativaca (jer to nije nešto što se može odrađivat volonterski) za provest takav projekt?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.