Isparilo mi je iz glave da Ladić i Shala nisu bili u sastavu 13.05. Kod Zvezde nije bilo Savičevića.

Sastav je bio Ibrahimović, Cupan, Preljević, Panadić, Lipovac, Prskalo, Škrinjar, Mladenović, Šuker, Boban, Peternac ( :smile: )

Klupa Miletić, Lesjak, Dražen Boban, Turković, Cvitanović Ibrahim ( :lol: službeni zapisnik).
    13.05.1990
  • Mlađi referent
    10.4k
    Ne znam u koju bi temu išlo, neka moderatori prebace ak ovdje nije mjesto.

Radi se o kratkim isječcima iz dvije knjige o legendarnom Don Revieju i kako mu je pao poraz protiv Dinama u finalu Sajamskih gradova.

1. Revie: revered and reviled

2. The Unforgiven: the story of Don Revie’s Leeds United

• Dino
    2.2k
  • rupke
    51

plavko je predstavljen 2012. (trener ante cacic). sto se tice lava bila je koreografija naprijed plavi lavovi (werder 2007. ako se nevaram), te postoji i pjesma: naprijed plavi lavovi, vole vas vasi purgeri
  • NORTE
    9k
    Zna li itko kak je doslo do tog da maskota kluba bude lav i kad se prvi put spominje u tom obliku?Dino
    60-ih ili 70-ih je nastala dinamova maskota lav Plavko.
    Postoji i plišanac maskote plavog lava iz tog doba, kao i neki crteži.
    80-ih je maskota postao Cico, a ranih 2000-ih ponovno lav - "Maksi".
  • Dino
    2.2k

Hvala obojici!
  • Droljo
    4.8k
    Jel nije bilo glasanje neko prije desetak godina za maskotu? Meni nešto zvoni da se to biralo
  • Twisted1
    136
    Pozdrav,
    Čitam forum već dosta vremena, ali tek sada sam napravio račun.
    Za početak, jedna fotka s utakmice Dinamo - Hearts

• maddaddam
    2.9k

Sedam golova u mreži Partizana, pobjeda sa čak pet razlike i prolaz u drugo od svoja četiri uzastopna finala Kupa... Silovitom napadačkom igrom pod palicom trenera Milana Antolkovića Dinamovi su nogometaši u polufinalu jugoslavenskoga Kupa nadigrali Partizan čak sa 7-2, i to u utakmici u kojoj su Beograđani vodili s 2-1. U 12. minuti Slaven Zambata natrčao je na odbijenu loptu i zabio za vodstvo plavih da bi već tri minuute kasnije osvanuo izjednačujući gol: maksimirski vratar Zlatko Škorić nije uspio odbiti visoku loptu, natrčao je Branislav Mihajlović i smjestio je u mrežu. Na opće iznenađenje Partizan je u 29. minuti i poveo. Nikola Benco srušio je Mihajlovića, a Vladica Kovačević zabio iz 11-erca. U zadnjim sekundama prvoga dijela Rudolf Belin silovitim je efektnim udarcem izjednačio. Tada je uslijedila plava rapsodija: čak tri gola u 12 minuta! Mrežu su redom tresli Zdravko Rauš u 49., Zambata iz okreta u 53. i Stjepan Lamza u 61. Nakon što Partizanu nije priznat pogodak zbog zaleđa, Branislav Mihajlović oštro je krenuo na suca pa je zbog svog osebujnog rječnika i nasrtljivosti zaradio crveni karton. Bilo je to u 69. minuti pri vodstvu Dinama s 5-2. Ubrzo je nastavljena potpuna ofenziva plavih koju su zaokružili Zambata najljepšom akcijom i „lažnjakom“ za 6-2 u 75. te Rauš glavom za 7-2 u 77. minuti. Kasnije je u finalu Crvena zvezda svladala plave s 3-0. No, Dinamo se „iskupio“ osvojivši pokal godinu kasnije...

347400763_806110054406491_5452038432252496868_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=8Xk2-AbU2AYAX821DM9&_nc_ht=scontent-fra3-1.xx&oh=00_AfBHjWN6FS9-YGF_p2dnDB7ODs3I9m9nye-U5hF2Z7PgGw&oe=646D0DBE