• Rex Ramae
    2.5k
    https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/nogomet-medjunarodni/hrvati-donijeli-zrinjskom-dvostruku-krunu-dinamov-napadac-zabio-odlucujuci-gol-u-finalu-kupa-15336801

    Gle naslova, "Hrvati donijeli Zrinjskom..." kao da je Zrinjski klub iz Moldavije a u njemu igraju dva Hrvata pa je takav naslov a ne 80% igrača su Hrvati u hrvatskom klubu u hrvatskom dijelu Hercegovine. :roll:

    e: ustvari ovo treba u shit of the day
  • Neki tip
    19.4k

    Komentira se okretanje leđa himni, ali ne i to da se istovremeno na tribini s Veležovim navijačima ne vijore službene zastave BiH, kad ju već toliko vole, već one ratne "ljiljanske"...

    fte2oq0gw2ss7xkb.jpg
  • Bruh
    901
    i to da himna nema tekst a ipak se pjeva
  • Markelo
    2.5k
    Inače najraspoloženiji za divljanje i tuču sa igračima Zrinjskog je bio Tino Blaž Lauš. Tovarska budaletina, ako neki ne znaju tko je taj
  • Krizy
    36.5k
    Teška dominacija a livadare nabijem na kuki skupa s njihovom poviješću.
  • Krizy
    36.5k
    Coventry City ili Luton Town ulaze u prvu englesku.

    Mark Robins je Coventry preuzeo 2016./17. desetak kola prije kraja kada su već bili na pragu ispadanja u četvrtu ligu.
    Pod njim su osvojili 13 bodova u desetak kola, samo tri manje nego u 35 kola prije njega.
    Dakle, 2017./18. su bili u četvrtoj ligi. Završili su šesti i kroz play-off izborili treću ligu.
    2018./19. su završili osmi a sezonu kasnije osvojili treću ligu.
    U drugoj ligi su potpuno napredovali. Prvo 16. pa 12. a ove sezone peti i finale play offa.
    Eventualni plasman u Premiership značio bi povratak prvi put nakon 2000./01.

    Luton Town je Premiership zadnji put igrao u sezoni 1991./92.
    2011./12. su prvi put u povijesti ispali u petu ligu. Nakon tri sezone su osvojili petu ligu pa nakon četiri završili drugi u četvrtoj ligi.
    Potom 2018./19. odmah osvajaju treću ligu.
    U drugoj su također postupno napredovali, pa su tako bili 19., 12., 6. i ove sezone treći.

    Dakle, u Premiership će Luton Town ili Coventry City.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    Komentira se okretanje leđa himni, ali ne i to da se istovremeno na tribini s Veležovim navijačima ne vijore službene zastave BiH, kad ju već toliko vole, već one ratne "ljiljanske"...Neki tip

    Nisu to nikakvi ratni simboli, to je grb srednjovjekovne kraljevske obitelji Kotromanića...

    Mislim da je to s ljiljanima svjetski raritet! nisam primjetio da igdje na svijetu potomci onih koji su doslovno razorili i uništili nešto, nakon 500-600 godina pokušavaju baštiniti simbole onoga čega su njihovi preci razorili i uništili. Da nije žalosno, bilo bi smiješno...

    Potpuno besmisleno kao i sama BiH u ovom obliku. Ne znam koliko nepismen moraš biti da ti takvo što uopće padne na pamet, a kamoli da to forsiraš još od devedesetih. OK, kužim da zbog nedostatka vlastitog identiteta moraš uzeti nekakve simbole, ipak je to narod izmišljen '93....himna izabrana televotingom, pjesme dina merlina i zastava nacrtana trokutom nisu baš nešto, al ono... kud baš ljiljani? Mislim da se Katarina, Stjepan Tomaš, Tvrtko i ostala ekipa Kotromanića okrenu u grobu svaki put kad se njihov grb upotrijebi u tu svrhu.
  • Neki tip
    19.4k
    Nisu to nikakvi ratni simboli, to je grb srednjovjekovne kraljevske obitelji Kotromanića...db-izbjeglica

    Pobogu, db, znam čiji su i otkad simboli, pa ne moram u postu kojim komentiram navijače Veleža u finalu kupa pisat o povijesti grba koji komentiram.

    Poanta je u tome da navijači Veleža tim zastavama mašu upravo zato jer su bošnjačke iz vremena rata, a ne jer je na njima grb Kotromanića.

    Iliti - na utakmicu koju sam komentirao te zastave nisu dospjele jer je to grb Kotromanića, nego jer su ga Bošnjaci prisvojili 1992./93.

    A zašto je na tim zastavama grb Kotromanića je drugo pitanje, pitanje kreiranja bošnjačkog identiteta, i tu si u ostatku posta na posve dobrom tragu.
  • Infinity
    15.3k
    Ta zastava je bila sluzbena zastava BiH. Zastava Armije BiH sadrzi maceve i natpis ARBiH. Oni koji se nadju uvrijedjeni zbog te zastave su uvrijedjeni jer zele biti uvrijedjeni. Uvrijedilo bi ih i da su navijaci Veleza puhali maslacke s tribina.

    Nije bitno o kojoj strani se radi, dobar dio ljudi u BiH me podsjeca na crnce i lgbt klan. Samo se trazi razlog da se prikaze zrtvom. Ne daj Boze da tu jednog dana ostane jedan narod, jer nece znati koga da okrive za svoje neuspjehe.
  • Neki tip
    19.4k
    Ta zastava je bila sluzbena zastava BiH. Zastava Armije BiH sadrzi maceve i natpis ARBiH. Oni koji se nadju uvrijedjeni zbog te zastave su uvrijedjeni jer zele biti uvrijedjeni. Uvrijedilo bi ih i da su navijaci Veleza puhali maslacke s tribina.Infinity

    Ajde da se ne pravimo grbavi.

    Nitko nije ni napisao da je riječ o zastavama Armije BiH, zar ne? Uz dužno poštovanje činjenici da živiš u BiH, ne znači nit može značiti da njezine simbole, povijest, političke odnose poznaješ nužno bolje od nerezidenta, bilo kojeg, samo po sebi.

    Prvi sam spomenuo te zastave pa je red i da se očitujem na ovaj tvoj upis, odnosio se on na mene ili na "sveopću javnost". Dakle, nije riječ o zastavama Armije BiH niti to piše, već piše "ratnim ljiljanskim".. valjda je očito da se cilja na vrijeme i kontekst, zar ne?

    Osobno me te zastave nimalo ne vrijeđaju, zašto bi. Niti se o osjećajima radi. Radi se o licemjerju i nimalo suptilnoj podvali o hrvatskom hejtu inače jedne fine, građanske države.

    I kad to rade fini građani, ne smeta. Međutim, malo je takvih.

    Kad to rade isti oni koji ne vide da tu finu građansku državu fino i ko fol suptilno gurka dobar dio onih kojima službena zastava BiH nije u rukama, već radije biraju onu s ljiljanima, onda ne govorimo ni o kakvoj povrijeđenosti, već o simboličkim i identitetskim podvalama koje kod mene ne prolaze.
  • Infinity
    15.3k
    Kad se u BiH spominju 'ratni ljiljani' onda se misli na zastavu ARBiH.

    Zastava kojom ovi masu je bila sluzbena zastava od proglasenja samostalnosti do nametanja 'varta zastave' 1998. Pod istom su se takmicili sportasi iz BiH, ista je bila u New Yorku pred UN-om.

    Kao sto rekoh, ovu zastavu kao provokativnu vide samo oni koji zele da ju tako vide. Kako oni koji zele biti isprovocirani tako i oni koji zele provocirati.

    Meni je to sport za budale. Kamo srece da imam vremena za njihove gluposti.
  • Neki tip
    19.4k


    Sve činjenice o zastavama BiH, službenim iz ovog i onog doba, svi detalji o svakom BiH simbolu, o političkim sporazumima, dogovorima i nametnutim ustrojnim i simboličkim rješenjima, prilično su mi dobro poznati pa ako misliš da treba raspravljati o činjenicama (to inače pristojni ljudi ne rade, jer je o činjenicama bedasto raspravljati, one jesu ili nisu) možemo i to.

    Ali budući da znam da nisi bedast čovjek, a i nijednu od gore navedenih činjenica koje stvarno bespotrebno i promašeno nabrajaš (em jer su mi posve poznate, em jer ih niti ne sporim) ne dovodim u pitanje, onda se valjda možemo maknuti od "poduke" koju mi nudiš i raspravljati o interpretacijama. :wink:

    Zastave kojima su mahali navijači Veleža, dragi infinity, nisu "prokovativne" niti sam to također igdje napisao, a niti implicirao.

    Ne radi se, ponavljam, o osjećajima, dakle u zastavama ne vidim nikakav razlog za uznemirenost, ljutnju, srdžbu i ostale emfatične iskaze emocija niti je o tome gore riječ.

    Jebe mi se za zastave kojima mašu navijači Veleža, da budem izravan i posve jasan.

    Radi se o prigovoru okretanju leđa službenoj himni BiH, to je tema, od toga je krenulo, slažemo li se?

    Ja sam potom ukazao na to da je riječ o licemjerju, jer se istovremeno vijore zastave koje nisu službene zastave BiH (bile su, u ratno vrijeme i malo poslije rata, više nisu, slažemo li se?).

    Ti mi "pojašnjavaš" da su bile službene prije "nametnute varta zastave". To bi valjda imalo značiti da je sadašnja službena zastava BiH nedovoljno dobra, poželjna, draga, identitetski prihvatljiva pa se zato mašiše one prethodne.

    Kad već znaš da je nametnuta 1998., siguran sam da znaš da je godinu poslije današnja državna himna usvojena Zakonom o državnoj himni kojeg je "nametnuo" tadašnji visoki predstavnik. ;)

    Dakle, jedni su okrenuli leđa "nametnutoj himni" koja im nije dovoljno dobra, zanimljiva, privlačna, poželjna, draga, a prvenstveno - identitetski prihvatljiva, a drugima se valjda "nametnuta varta zastava" nije svidjela pa su radije mahnuli prethodnicom..

    Tu "službenu zastavu BiH do nametnute varta zastave", koliko je meni poznato, identitetski ne prihvaća cca pola stanovništva BiH. Zbog konteksta vremena i identiteta koji se stvarao pod tom zastavom, najjednostavnije rečeno.

    Oni koji je nose i njome mašu to dobro znaju. Treba li to nekome smetati? Pa meni sigurno ne, mahao sam i ja koječime što smatram svojim, a što drugi ne smatraju svojim, pa to i jest osnova identiteta (da nešto jesi, da nešto nisi).

    Dakle uopće nije riječ o tome da meni smetaju ili da ikome trebaju smetati zastave s ljiljanima.

    Riječ je o tome da je smiješno i licemjerno pozivati na poštovanje jednog zajedničkog simbola (himne) na jednoj tribini žmireći pritom na isticanje drugog identitetskog simbola na drugoj tribini, a koji sasvim sigurno ne simbolizira isto to zajedništvo pod čijom kapom bi se oni prvi trebali prepoznati.
  • Infinity
    15.3k
    Pa dobro, i ti meni nabrajas sve sto ja znam, pa mozemo s tim zavrsiti. Ja sam samo zelio reci kakvi ljudi vide problem u tim simbolima i odnosilo se na ljude u BiH. Naravno da druge boli k*.
  • Mali Zeus
    9.8k
    Gle naslova, "Hrvati donijeli Zrinjskom..." kao da je Zrinjski klub iz Moldavije a u njemu igraju dva Hrvata pa je takav naslov a ne 80% igrača su Hrvati u hrvatskom klubu u hrvatskom dijelu Hercegovine. :roll:Rex Ramae

    A ne smiješ to reći da ne bi ispalo da dijeliš BiH, kuiš.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.