• Mali dioničar
    14.3k
    To bi teško bili sve da nas kupi konzorcij Applea i Microsofta i nastupamo pod imenom FC Micro-Apple.vjeko1701

    Ne ulazeći u raspravu o idealnom modelu, kakve bi koristi Apple imao od Manchester Uniteda da mu nakon kupnje o kojoj se priča promijeni ime u Apple Manchester. Pa kupuje ga upravo zbog činjenice da postoji nestvarno visok broj ljudi diljem svijeta koji prate Manchester Utd.

    Pa eto Facebook je kupio Instagram ili Microsoft Linkedin pa mu nisu mijenjali ime. Zašto bi onda mijenjao ime nogometnom klubu.
  • OBIGB
    528


    Vezano za identitet, promjena imena je uvijek veliki rizik i čisto sumnjam da bi se išlo u tom smjeru, od strane nekog investitora, bar ne još. Ipak još nismo na toj razini amerikanizacije da se klubovi oremještaju inda im se mjenjaju imena. Možda se može naći primjer, mislim da se može spomenut primjer Rome i američkog investitora. On je išao u promjenu grba. Ako netko zna više, neka napiše detaljnije, nisam baš pratio tu situaciju.

    Mi (klub, navijači) nismo radili aktivno na razvoju i učvrščivanju vlastitog identiteta. Bar ne institucionalno kroz suradnju s klubom i kroz neke zajedničke aktivnosti. Navijači jer nisu smjeli/mogli, klub jer nije htio/želio zbog fukusa na financijsku komponentu kupo/prodaje igrača.

    OK, bez ulaženja u 90e, jedan primjer identitetskog djelovanja je stavljanje slova G ispred NK, ali ja o tome nemam pozitivno mišljenje zbog načina na koje je napravljeno i zbog manjka konteksta kako bi se argumentirano obrazložilo poveznicu između Građanskog i Dinama. Mamićev hir kako bi parirao tovarima, jer nije shvatio, da im se bez problema može parirat i bez tog G. Ono što je potrebno, okupit i usmjerit širu zajednicu u svrhu neke ideje koju ta zajednica prepoznaje kao dodatnu vrijednost izgradnje vlastitog identiteta. U Dinamu, ljudi koji tamo obitavaju, to ne žele i ne znaju. Transferi, fotelje, putni troškovi, paušali, caterinzi itd..Uskoro izlazi knjiga koja će napraviti 50 puta više za jačanje spona između Građanskog i Dinama nego što je Dinamo napravio sam u zdnjih 30 godina.

    Drugi primjer…kooliko se priča o važnosti generaciji 82, hrvatskom buntu jer se znalo da ako si navijač Dinama si hrvatski nastrojen, kako bi se ta 82 mogla tumačit kao hrvatski krik nakon 10/11 godina šutnje (pojednostavljujem, molim povjesničare da mi oproste idealiziranje i vlastitu interptetaciju povijesti) nakon hrvatskog proljeća. Znam iz vlastitog primjera, obitelji, gdje stariji članovi obitelji navijaju za Dinamo jer su naučili da tko navija za Dinamo je Hrvat, pa kad su došli u srednju u ZG i na fakultet iz Bos. Posavine, samo su gledali kako otići na utakmicu (zahvaćeni 71om, MASPOKom itd). U to selo od kuda su moji, svećenik je donio prvo Dinamovo obilježje. A ima takvih primjer masu. U zadnjih 20-30 godina , Dinamo institucionalno nije radio ništa da očuva takvu misao i ideju. Neka svatko zna što je bio Dinamo u ex Yu, a što je bio Hajduk i da je Dinamo bio stup Hrvatstva oko kojeg se okupljalo. Neka se zna i u 2023. što je bilo i kako je bilo, i da se dan danas na toj ideji jača identitet i da to bude jedan argumet klincu iz Jarmine ili njegovim roditeljima zašto navijat ua Dinamo. Ne želim navijat za Hajduk jer to, to, to i to i jer su bili Titovi ljubimci prije 50 godina, ko ih jebe.

    Još jedan primjer, malo noviji. Koliko ona spodoba Livaja stoji na ZG aerodromu? Halooo? Koji k? Grad se toliko otuđio od kluba i obratno, da se otupilo na to. Klub je prvi trebao odmah reagirat, da ima
    interesa, da se to makne i stavi neka Dinamova poruka, koliko dođe da dođe. Razumijem da npr. struktura stanovništva u ZG nije ista kao prije 30 ili 50 godina, da je 1/3 grada naslonjena na Dalmaciju, ali me boli k za to. Pa nema smisla da 10 BBBa uletit tamo s palicama i robija za terorizam zbog razbijanja ekrana s tovarskom konjinom. Tu se naprimjer vidi, koliko su Dinamove strukture ( zajdnica ljudi koji navijaju za Dinamo na ključnim pozicijama poslovnog okruženja, društvenog utjecaja itd.) nerazvijene i inertne, sve zbog ZM blata u kojem se klub valja već dugo vremena.

    Može se tu još dosta toga spomenut, poput odlazaka na turnire sa Zvezdom, Partizanom, Vojvodinom…. ne zanima me jel su to kadeti, juniori.. tome ne bi smjelo biti mjesta u našem klubu (znam, sklizak teren), ali ja kao navijač nemam mogućnost utjecaja i argumentacije, kome god da se treba argumentirat zašto ne ići tamo.

    Smatram da je to nekakava identitetska kompnenta na koju navijači moraju utjecat, na njeno formiranje i jačanje. Do sada nismo mogli, sa ZM i njegovim poltronima. Čisto sumnjam da bi nam nekakva korporacija dala mogućnost formiranja takvog nekog smjera, koji bi bio proglašen nazadnim, isključivim itd…Sad je prilika, ako se sve posloži, da krenemo u smjeru koji je nama najprihvatljiviji.

    Osobno smatram da ljudi nisu svjesni koliko je identitetske štete napravljeno ovom klubu. Ima i tu dosta utjecaja medija, ali što očekivat kad si svaki dan u crnoj kronici dok rivali drkaju na prgavu familiju, bunt i babu Maru iz PM koju je pripadnik Torcide učlanio u klub kako bi taj klub bio bolji. Ajde pušite k, i uprava i tovari.

    Da završim kako treba…

    Kljunovi mi prilaze, a Zagreb opet gori
  • NORTE
    9.3k
    primjer Rome i američkog investitora. On je išao u promjenu grba. Ako netko zna više, neka napiše detaljnije, nisam baš pratio tu situaciju.OBIGB
    Novi grb im je definitivno pomak unaprijed za klub u svakom smislu, a Romini "ultrasi" su nakon par godina prestali s buntom oko toga i maknuli prijašnji grb s predobre krpe ROMA koju su napravili kao udarni transparent.
  • Mali dioničar
    14.3k
    stavljanje slova G ispred NK, ali ja o tome nemam pozitivno mišljenje zbog načina na koje je napravljeno i zbog manjka konteksta kako bi se argumentirano obrazložilo poveznicu između Građanskog i Dinama. Mamićev hir kako bi parirao tovarima,OBIGB

    Slažem se da je nepotrebno. Nije Mamićev hir jer se o tome pričalo i 2001. Ona čuvena “promemorija Cice Kranjčara” koja sasvim sigurno nije Cicina ideja nego je netko iskoristio Cicu za plasman ideje koja je realizirana 2011.

    Uskoro izlazi knjiga koja će napraviti 50 puta više za jačanje spona između Građanskog i Dinama nego što je Dinamo napravio sam u zdnjih 30 godina.OBIGB

    Daj neki spoiler. :heart:

    Može se tu još dosta toga spomenut, poput odlazaka na turnire sa Zvezdom, Partizanom, Vojvodinom…. ne zanima me jel su to kadeti, juniori.. tOBIGB

    Apsolutno. Općenito NE turnirima bilo koje vrste, a specijalno sa srpskim klubovima. Turniri i tako nemaju razvojnu funkciju za igrače. Nije mi jasno ni sa kondicijskog ni sa taktičkog aspekta da igrači igraju dan za danom, a posebno više utakmica dnevno.
  • OBIGB
    528


    Kaj se tiče knjige, sigurno će se glavni akteri oglasit. Ja sam to tu naveo knjigu kao primjer kao dokaz da ipak postoji volja i želja.
  • Jaro
    5.6k
    Najveci problem "G" u imenu je sto ga je dodala najveca seljacina koja je hodala Zagrebom i zato on meni simbolizira bas kontra svega sto bi trebao predstavljati.
  • masacusec
    3.1k
    Nije mamićev najveći krimen kaj pjeva cajke, grli se s vučićima, sređuje turnire sa srbadijom, pjeva tovarske pjesme....
    Nego je taj što je sustavno pljačkao, kaljao i uzurpirao NK Dinamo više od desetljeća!
  • superSantos
    2.6k
    Novi grb im je definitivno pomak unaprijed za klub u svakom smislu, a Romini "ultrasi" su nakon par godina prestali s buntom oko toga i maknuli prijašnji grb s predobre krpe ROMA koju su napravili kao udarni transparent.NORTE

    Nisu, ni jedno ni drugo
  • SAS1987
    13.5k
    Prije devet (9) godina je ta ista Sportska inspekcija odlućila da Bez prava žalbe! Dinamo mora raspisati izbore
  • SAS1987
    13.5k
    Antolić će se maknuti ako dođe netko bolji. Vjerujem da je to istina al se bojim da vjeruje da nema boljeg od njega :sweat:

    Bilo kako bilo, nije nerazumni luđak poput Mamića i svakako nije on neinteligentan:
    Već sam rekao da živim u stanu kupljenom na višegodišnji kredit moje djevojke.

    On bi da dio skupštine biraju članovi a dio netko drugi. Recimo neki model da recimo "50% + 1" skupštinara biraju članovi a preostanak od sponzora koji bi platili određenu svotu novaca možda nebi bio loš.

    Činjenica je da je Statut je usklađen sa Zakonom o udrugama. Druga je činjenica da on ne omogućava sudjelovanje većine članova u odlučivanju, jer većina niti ne sudjeluje u upravljanju klubom. Već prije su bili prijepori oko toga da je to zatvoreni sustav upravljanja, u kojem jedni biraju druge. I to nije dobro, i ljudi oko mene znaju da je to moj stav već nekoliko godina. Kao što znaju da nisam za sustav "jedan član, jedan glas". Ali jesam za drugačije kriterije odabira članova upravljačkih tijela, da jedan dio tih tijela bude predmet izbora svih članova

    Rekao sam i kod toga ostajem – član Uprave je najviša pozicija na kojoj želim biti u Dinamu. Imam mandat do 2025. godine i želim da nastavimo graditi klub u smjeru financijske stabilnosti, rasta broja članova

    ‘Nemam problem maknuti se ako dođe netko bolji, ali protiv Mamića se borim do kraja!‘
  • Mali dioničar
    14.3k
    rasta broja članovaSAS1987

    Za početak neka kopiraju proceduru učlanjenja koju koristi Hajduk. Kao prvo, njihovo je članstvo od dana učlanjenja do 31.12. tekuće godine.

    Kao drugo - koraci za učlanjenje;

    A) Hajduk

    1. https://hajduk.hr/
    2. https://hajduk.hr/klub/clanstvo
    3. https://shop.hajduk.hr/clanstvo/uclani-se/novi-clan - online ispunjavanje
    4. online plaćanje

    B) Dinamo

    1. https://gnkdinamo.hr/
    2. https://gnkdinamo.hr/hr/Klub/Clanstvo
    3. isprintaj pristupnicu https://gnkdinamo.hr/content/pristupnica.pdf :ok:
    4. piši podatke na pristupnicu :ok:
    5. skeniraj pristupnicu i uploadaj ju na računalo :ok:
    6. preuzmi uplatnicu za članarinu https://gnkdinamo.hr/Content/Images/uplatnica_clanstvo.jpg :ok:
    7. idi na svoje internet bankarstvo i napravi uplatu :ok:
    8. printaj privolu za obradu osobnih podataka :ok:
    9. ispuni privolu i skeniraj ju :ok:
    10. piši mail na i u privitak stavi pristupnicu, privolu i potvrdu uplate :ok:
    11. moli Boga da te Uprava/verifikacijski žandari procijene dovoljno podobnim da te prime u članstvo

    C) Osijek

    Recimo Osijeku se nije dalo programirati na stranici pa je fino stavio opciju učlanjenja preko ulaznice.hr.

    https://www.ulaznice.hr/web/members/61/292
  • BlueVelvet
    336


    Da li je moguce da je u 2023. godini ovo naš poatupak on line učlanjivanja u klub?

    Printeri, skeneri, mailovi... Oni nisu normalni
  • Mali dioničar
    14.3k
    Sportska inspekcija u petak dolazi u Maksimir. Svi traženi dokumenti su pripremljeni.

    SN, DO
  • The Undertaker
    4.1k
    Da li možda procedura ovisi o tome da li je klub udruga ili s.d.d.?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.