• NORTE
    9.3k
    Fala lepo i doviđenja. Pravac Banja Luka.
    Iskreno, taj ugovor je definitivno na štetu vizure grada i nas građana.

    "Nećemo dozvoliti da se Zagreb pretvori u šoping-centar. Od poslovnog dogovora ugovorenog još za mandata Milana Bandića Grad je uprihodio samo četiri milijuna kuna godišnje", dodao je.

    "Grad ZET-u uplaćuje milijardu kuna subvencija. S te perspektive i s obzirom na vizualno zagađenje, pokrenuli smo reviziju ugovora", rekao je. Ugovor je sklopljen bez pribavljenog mišljenja nadležnog ureda, ustvrdili su iz Grada, pa je tvrtki poslana obavijest o raskidu ugovora.


    Valjda oni Dinamovi ne spadaju pod "reklame".blackbully
    Realno, spadaju, iako riječ je i dalje o plavom tramvaju s 'reklamom' velikog i uspješnog simbola i promotora grada Zagreba.
  • og1986
    2.9k
    dd1t4ge1eha8566x.jpg

    Sada je društvo krivo, a ne loša organizacija i nepripremljenost.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Doslovno smo mi na forumu predvidjeli da će se to itekako događati...
  • Jaro
    5.6k
    da, ali to je do ljudi, ne do Mozemo, SDP, HDZ...
    Ak je tebi dovoljno da ti vlada ne valja da bi smece nosio i bacao u park svaka cast. Nije model bas neki, ali idem bacat smece u park jer cu se ponasati i inatiti kao petogodisnjak s opakim napadom bijesa vise govori o meni onda...
    Zagreb ima dosta problema, jedan je i vlast od kad pamtim, al ocito je da sve to dolazi kao rezultat gradjana Zagreba...
  • Ali
    1.9k

    Hej kak to da ti smeta marketinska agencija koja prodaje prostor na zet tramvajima za proviziju iz banja luke?

    A podrzavas i odusevljas se likom (t.t.) i njegovim odlukama a kojeg je na vlast dovela izmedju ostalog i PR agencija sa sjedistem u Beogradu u vlasnistvu Srdjana Sapera i Marka Bojica, koji su tu uzeli preko pola milj kuna.
    Ili ne smeta kad Tomasevic placa PR agenciju sestricne od maminja za peglanje image bolnice sv duh u kojoj je instalirao svoje kadrove...
  • NORTE
    9.3k
    Hej kak to da ti smeta marketinska agencija koja prodaje prostor na zet tramvajima za proviziju iz banja luke?Ali
    Smetaju mi i njihove reklame i to što su iz BL i to što ih je doveo Bandić.
    Kad svo troje skupiš smeta mi ekstra.


    kojeg je na vlast dovela izmedju ostalog i PR agencija sa sjedistem u Beogradu u vlasnistvu Srdjana Sapera i Marka Bojica, koji su tu uzeli preko pola milj kuna.
    Ili ne smeta kad Tomasevic placa PR agenciju sestricne od maminja za peglanje image bolnice sv duh u kojoj je instalirao svoje kadrove...
    Ali
    Prvi glas, ne znam ništa o tome.

    TT podržavam kao i svakog drugog samo po nekim pitanjima, kao i Bandića uostalom.
    Nikad nisam dao glas za Možemo niti ću dat.
  • Fanboy
    2.2k


    Jasno da je to ljudi, samo u Bandićevo vrijeme se pisalo na sva zvona kako je grad u smeću, Bandićeva krivica. Danas je postalo do ljudi, društva, samosvijesti itd. nikako gradonačelnika i trenutne vlasti.

    Grad ima poluge da valjda ljude koji bacaju smeće na nepredviđenim mjestima ili u prirodu kažnjava, isto valjda kao što se kažnjava nepropisno parkiranje. Grad u kojem je 50% ljudi u prvom krugu, a oko 70% u drugom podržalo "zelenog" kandidata za gradonačelnika valjda ima enormnu količinu ljudi koje brine okoliš i ekologija, tako da zakazali smo kao društvo i slične floskule padaju u vodu. Nema toga grada od milion stanovnika gdje se ne budu našli oni koji neka pravila mimoilaze.
    Što je sustav gore organiziran to više ljudi traži rupe kojima će ista pravila mimoići.

    Većina je izabrala gradonačelnika koji bi trebao na temelju glasova voditi politiku za koju se predstavio, ako netko ne poštuje zakon kao i u svakom uređenom društvu takve treba kazniti. To da je grad u smeću je dokaz da vlast nema kontrolu nad gradom, već pojedinci koji krše pravila.
  • Jaro
    5.6k
    Ma OK. Grad u smecu je krenuo za Bandica, ovaj vise-manje na temelju toga dosao na vlast i pretvorio situaciju iz loseg u gore. Ali ovaj primjer s Ribnjaka je cista bezobrastina, nekultura, manjak postovanja prema mjestu gdje zivi pojedinaca koji misle da je to OK nacin za politicku borbu...
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Pa to se treba predvidjeti i osmisliti način kako doskočiti toj problematici. Ne trebaš biti pretjerano bistar i sposoban da skužiš kako će ekipa donositi smeće na javne površine u običnim vrećicama i čistoća će to morati pokupiti, jer ono - šta da radi s njima? Kao i to da će se pojaviti ekipa koja će štancati vrećice i prodavati ih za duplo manju lovu, jer ono... Nije baš neki SF proizvesti vrećicu. Ljudinsu sustav osmišljavali koliko? Preko godinu dana da bi uveli vrećice koje prodaju po velikoj cijeni u supermarketima.

    Također, to ljudi ne rade masovno, ali uvijek i za sve će postojati oni koji će pokušati zaobići sustav i tome vladajući moraju doskočiti.
  • Aggro
    590
    Inače nisam za ovu retoriku, ali ovo mi je posebno osjetljivo područje i reagiram ovako jer sam vidio tu fotografiju koja mi se gadi. Ljude koji tak bacaju smeće treba opaliti po džepu da se smrznu. Siguran sam da i među vama ovdje ima takvih koji ovaj akt podržavaju i tu svoju izopačenu logiku nazivaju političkim protestom. To može bit politički protest, ali je u toj kategorizaciji višekratno nakazan. Čak i ako ne želiš reciklirati, smeće možeš baciti u kontejner za smeće ili javnu kantu i eventualno dobiti kaznu. Međutim, recikliranje je civilizacijski doseg. Jebiga, žao mi je. Ne možeš bacati naftu u more, ne možeš bacati gume u šumi, ne možeš bacati smeće po parku. Ne na ovaj način. I postoji milijarde razloga zašto se to ne može. Svi su petsto puta dokazani. To nema veze s Tomaševićem, niti s Bandićem. Jednostavno tako treba funkcionirati radi vlastite djece. Možda mi danas, a možda ni oni neće imati problema, ali održati način razmišljanja po tom pitanju je bitno. Zato recikliram kad god mogu, da istu naviku steknu moja djeca jer će jednom nekome to nešto i značiti pa bez obzira šta ovi iz grada rade i bez obzira što to smeće možda i završava na istoj hrpi jer sustav zakazuje. Naravno da zakazuje, što je u ovoj državi još normalno, a da to nije došlo bottom-up pristupom?
  • Tundra
    518
    Ljude koji tak bacaju smeće treba opaliti po džepu da se smrznu.Aggro

    Slažem se, ali na koji način ih kazniti? Kako dokazati ko je bacio smeće tamo?
  • NORTE
    9.3k
    Već neko vrijeme se javna rasvjeta pali prekasno i mislim da se time ugrožava sve sudionike prometa po gradu.
  • serbus
    3.6k


    Kaj imaju ljudi voziti a pogotovo šetati po mraku.
    Doma baciti smeće djeca spat a stariji na špijunske gledati tko nema plavu vrećicu...
  • masacusec
    3.1k
    Kazniti kompletnu zgradu, pa će i dobrosusjedska solidarnost (ako to uopće postoji) pasti u vodu i drukat će jedan drugoga
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.