• Nolifer
    6.4k


    Trebala joj je uzvratit i pitat je li bila na TBFu i dal je uživala na urlikanju belle ciao
  • db-izbjeglica
    12.5k
    Bolesno... Najbolje da možemo izbaci nekakav priručnik sa uputama kako se treba ponašati, što treba podržavati, što govoriti, što pisati, što slušati, što je dobro, što loše pa da ljudi znaju univerzalnu istinu i ne budu zbunjeni!
  • Ludovic IX
    5.1k
    dB, ti se tu zgražaš a isti si ko oni koji seru po Thompsonu. Tebi smetaju na isti način ljevičari.

    Meni je svatko tko poistovjećuje Thompsona sa nekim domoljubljem, da ne upotrijebim težu riječ, netko sa smanjenim IQ-em. Isto onaj tko sad kaže da je sve što je lijevo dobro, nije puno pametniji.

    Xfire, u Italiji u crkvama pjevaju Bellu ciao jer se ne srame svojih partizana i znaju da su ih oni stavili na ispravnu stranu povijesti. Bella ciao je partizanska pjesma ali je simbol slobode. Dok će neki simboli zauvijek biti obilježeni zlom ma koliko neki htjeli osvjetlati uzvike.

    Ja se ne sramim svojeg recimo lijevijeg uvjerenja jer ali ne ovog kojeg danas propagiraju jer sve što rade je upravo suprotno od onoga što je socijalizam. Npr, svijet u star treku gdje su svi jednaki, gdje nema siromaštva na zemlji niti crnih i bijelih, to je utopijska težnja socijalista.

    Nažalost, u našoj državi dobro žive oni koji dižu tenzije između ljudi zbog takvih uvjerenja jer da ljudi dignu malo glavu i presta bit ideološko obojani, svima bi bilo bolje. U najmanju ruku, jer bi vlast bila takva neobojena.

    I licemjeri kojih imamo i ovdje koji se busaju u vjeru , domovinu a žive suprotno od nauka Krista, prvog socijalista na planeti čine svima loše jer da samo rade ono što ih je Krist naučio a ne što im govore svećenici, bilo bi bolje.

    Razočaran sam nekim ljudima ovdje jer su jako isključivi a upravo suprotno tvrde.

    I sam sam u sebe ponekad razočaran jer ponekad ne mogu podnijeti neke stavove ali se bar trudim da ih čujem i razmislim o njima.

    Otišao sam ovdje jako ukrivo i ispričavam se na tome, ali neću sad obrisati ovo kakva god reakcija ja bila
  • Tom Hanks
    2.5k
    Partizani su ispravna strana povijesti? :lol:
  • og1986
    2.9k
    žive suprotno od nauka Krista, prvog socijalistaLudovic IX

    socijalizam. Npr, svijet u star treku gdje su svi jednaki, gdje nema siromaštva na zemlji niti crnih i bijelih, to je utopijska težnja socijalista.Ludovic IX

    ne srame svojih partizana i znaju da su ih oni stavili na ispravnu stranu povijesti.Ludovic IX

    :rofl: Može neko ovo prebaciti u shit of the day ?
  • Nolifer
    6.4k
    Italiji u crkvama pjevaju Bellu ciao jer se ne srame svojih partizana i znaju da su ih oni stavili na ispravnu stranu povijesti. Bella ciao je partizanska pjesma ali je simbol slobode. Dok će neki simboli zauvijek biti obilježeni zlom ma koliko neki htjeli osvjetlati uzvike.Ludovic IX

    molim te nemoj... kolege su ti sve već gore napisali umjesto mene
  • Ludovic IX
    5.1k
    da, partizani su ispravna strana..nisu valjda ustaše???
  • Tom Hanks
    2.5k
    Naspram partizana sveci
  • Neki tip
    18.8k
    Ja se ne sramim svojeg recimo lijevijeg uvjerenja jer ali ne ovog kojeg danas propagiraju jer sve što rade je upravo suprotno od onoga što je socijalizam. Npr, svijet u star treku gdje su svi jednaki,gdje nema siromaštva na zemlji niti crnih i bijelih, to je utopijska težnja socijalista.Ludovic IX

    Uvjereni socijalisti ili "istinski ljevičari", a čini mi se da se samosvrstavaš u takve, u pravilu čine jednu veliku logičku pogrešku.

    "Zaključak" proglašavaju pogrešnim, uvjereni da su im premise ispravne. I nikad ne propituju same premise.

    "Pravi socijalizam" je zapravo krasna ideja, samo eto nije provedena u praksi. Ta tko ne bi htio društvo jednakih..

    Kao da je to nešto poželjno i dobro.. Ideja je u samoj svojoj srži promašena, jer uvijek i neizbježno vodi u nasilno ujednačavanje. Ne možeš od razlicitih napraviti jednake bez nasilja nad njima.

    Ljudi NISU jednaki po svojim kognitivnim i drugim sposobnostima, po marljivosti, odgovornosti, štedljivosti. I ishod njihova imutka uvijek je drugačiji.. osim ako jednome ne oduzmeš da bi drugome dao.
    To je socijalizam ne samo u svojoj realizaciji, nego i u svojoj ideji ako ju se razumije.

    Pravedno i sretno društvo po meni je društvo jednakih šansi, a ne jednakih ishoda.
  • Ludovic IX
    5.1k
    Ovo zadnje si u pravu ali iste šanse i za onoga tko je doktor i onaj tko je teta blagajnica. Nije fer da jedan doktor zaradi 7000 kn jer radi samo u ambulanti a drugi 70000 jer ne uzima pacijente na redovnom poslu već samo privatno.

    To je omogućila ova država. Tu se cijeni više netko prihvaća ZDS nego netko tko cijeni da je partizanski pokret bio pokret u kojem je većinom bilo Hrvata (samo na početku rata su večinski bili Srbi) koji su vjerovali u taj pokret kao nešto što će im omogućiti slobodu. Jer ono što je na vlasti bilo , bilo je sve samo ne sloboda pa čak i za one simpatizere NDH.
  • db-izbjeglica
    12.5k
    dB, ti se tu zgražaš a isti si ko oni koji seru po Thompsonu. Tebi smetaju na isti način ljevičari.Ludovic IX

    meni ljevičari ne smetaju, ako mi ništa ne nameću!
    ja samo želim da se ljevičari maknu od mog džepa i mog života, da mi ne govore što trebam raditi, što podržavati, što je ispravno, a što krivo! želim pravo na svoje osobne izbore, društvene i ekonomske!

    ja praktički i ne slušam glazbu, općenito nisam umjetnički lik, ne sjećam se kad sam zadnji put bio na koncertu. međutim, ne pada mi na pamet nekome govoriti da su moji afiniteti ispravni, ne pada mi na pamet nekome govoriti na koji koncert smije, a na koji ne smije ići.

    shodno tome, stvarno ne znam zašto si ljevičari uzimaju za pravo nekome docirati o odlasku na thompsonov koncert. kunu se u svakojake slobode, ali oni će odrediti što ćeš raditi u svoje slobodno vrijeme.

    jel taj thompson slobodan čovjek? jel njegovo nastupanje u ovoj državi legalno?
    stvarno ne vidim gdje je problem... što je sljedeće, ljevičari iz možemo će zabranjivati gledanje dinamovih utakmica jer oni ne vole nogomet?
  • db-izbjeglica
    12.5k
    da, partizani su ispravna strana..nisu valjda ustaše???Ludovic IX

    a što ako su nekom partizani pobili pola obitelji, nakon rata, ljude koji nisu bili nikakve ustaše?
    on isto mora o partizanima pričati kao o svecima?
  • og1986
    2.9k
    Meni je zanimljivo kako ljevičari gledaju na domovinski rat, tada je svaka žrtva žrtva i ne smije se gledati tko je bio na kojoj strani i sve se treba procesuirati.
    No za drugi svjetski to ne vrijedi jer su partizani moralno bili na "pravoj strani povijesti". Pa su njihovi zločini i masovna ubojstva opravdana?

    Kako je moj pradjed znak reći, nije bio ni na čijoj strani, seljak na selu. Njega su partizani "oslobodili" od krava, bikova, ovaca i novaca.
  • Neki tip
    18.8k


    Nisam ni rekao da živimo u društvu jednakih šansi, već smatram da je to ono čemu trebamo težiti, a ne jednakosti ishoda.

    Za što bi liječnik i blagajnica trebali imati iste šanse? Nije mi jasno.

    Je li teta blagajnica imala priliku učiti u školi? Imati petice, zanimati se za biologiju i kemiju, upisati Medicinu na trošak svih nas? Nemoj me krivo shvatiti, ne potcjenjujem nijedan posao, nijedno zanimanje. Dolazim iz obitelji radničke klase, cijenim svacije ruke.
    Ali isto tako iz prve ruke, iz osobnog iskustva, iskustva svoje žene, svojih prijatelja, znam da smo imali priliku, i da smo je iskoristili, za korake naprijed u odnosu na kvalitetu života svojih roditelja.

    Imala su istu tu priliku i druga djeca iz mog razreda. Jesu, jer ja definitivno ni po čemu nisam bio privilegiran. Baš ni po jednom jedinom elementu. Za ugodan, pristojan život u Hrvatskoj nisam trebao ni stranacku iskaznicu ni pogurance ni veze. Nije niti moja žena. Niti jedan moj prijatelj.

    Znam da Zagreb nije isto što i manja mjesta, zato nigdje i ne tvrdim da je Hrvatska posve pravedno društvo, ali tvrdim da je "pravedno" da blagajnica zarađuje manje pa i puno manje od lijecnika.

    Kao što je "pravedno" da dobar stolar zarađuje više od lijecnika ako stolarove usluge toliko trebamo. I ako ih nema tko drugo pružiti.

    Kao što je "pravedno" da plaće rastu u turizmu jer za ono što se nudilo nitko nije htio raditi.

    Neka kuhar i neka konobar zarade više i od mene ako su njihova znanja potrebnija nego moja.

    Hrvatska će biti sretnija zemlja kad ljudi shvate da biraju svoje putove, odgovaraju za svoje izbore, da odgovaraju za svoj život, biraju koliko će znati i što će znati.

    Konobar iz mog omiljenog kvartovskog kafića za vrijeme korone je upisao nekakav tromjesečni tečaj programiranja. Radio ko lud do kasno u noć. Vježbao. Trudio se. Dobio početnu poziciju u maloj, propulzivnoj informatickoj tvrtci. Godinu i pol kasnije zarađuje dvostruko nego kao konobar u kaficu.

    Onaj koji je ostao cuga i kuka da ima previse posla za iste pare.

    Nema tu ničega nepravednog.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.