• DZj
    43
    Ja osobno pratim samo nogomet (i mma) , al od malena sam ucen samo Dinamo i Cibona i bilo mi je jako drago kad je Cibona dobila Zadar nisam isel na tekmu , gledal sam na tvu i mislim si kak je nama kosarka u kurcu , al dobro ti nije tema , znal sam da je Cibona slicna nasem Gnku al nisam ni mislil da bi do ovog moglo doc i stvarno se nadam da se Cibona spasi,kaj se tice KK Dinama drago mi je da je pokrenut takav projekt i misljenja sam da ak se pokrene bar jedno djete i dobi naviku bavit se sportom il ic na tekme da je projekt uspjesan makar necu ic na tekme prvenstveno zbog nezainteriranosti kosarkom. Futsal Dinamo mi je prirasel srcu i malo mi je zal kaj tak malo ljudi trenutno ide na tekme jer je po meni mozda taj projekt i spasil BBB grupa je bila vec na rubu zbog svima poznatih razloga , a Futsal Dinamo je grupi dal utociste i ruku da se izdigne , kad se sjetim salate , dvojke , Drazenovog doma.... Sve u svemu Cibona je simbol Zagreba i treba prezivjet ,al i projekti KK i Futsal Dinamo su hvale vrijedni i nadam se da ne padnu u zaborav
  • Eduardo
    17.3k
    Sorry na upadu :smile: evo ako netko treba F1 Stream

    Slobodno nastavite :up:
  • Baneki
    717

    Nisam ništa nadrobio, živio sam tamo neko vrijeme i znam iz prve ruke. U malom mjestu od 10.000 ljudi gdje sam živio nije bilo nikakvih klubova u bilo kojem sportu i nikakvih liga osim školske i sveučilišne jer je u tom mjestu bilo i sveučilište. Dakle, nema tamo Prigorja iz Žerjavinca ili Markuševca, gdje će se lokalni ljudi družiti, organizirati roštilj i veseliti se prelasku iz 2. u 1. županijsku ligu, djeca nastupati od zagića i limača do kadeta i juniora u organiziranim ligama. Evo, pogledao sam samo jednu od tih liga koje navodiš - USFL, vlasnik je Fox sporta, i kad ta tvrtka ne vidi interesa ukine ligu i klubove i doviđenja. Dakle, ima školski, sveučilišni i profesionalni sport. Nema amaterskih liga ni sustava natjecanja, napredovanja i ispadanja. Sve te lige bez da provjeravam nisu povezane vertikalno, nego su neovisne jedna o drugoj a ovisne o vlasniku.
  • Mlađi referent
    10.4k
    Dakle, živio si tamo i opet drobiš gluposti. Pretpostavka je da lažeš.

    Kakve veze ima jesu li vezane vertikalno i jesu li privatne kad niču kao gljive poslije kiše i u slučaju gašenja? Čovjek s 22 nikako nije završio karijeru ako želi igrat i od toga će živit bolje nego naši.

    Hoćeš da nabrajam i poluprofesionalne, development lige, regionalne i ostale ili s obzirom da si živio znaš i sam koje su i kako ih potražiti?
  • Baneki
    717

    S obzirom da si u komunikaciji već drugi post prešao razinu civilizirane rasprave prekidam ju. U životu inače izbjegavam takve ljude i mogu ti reći da mi uspješno ide. Nažalost na Zoni nema ignore opcije, da ima bio bi mi drugi na toj listi, ali prvi zbog nekulture, onaj prvi bi bio zbog offtopica
  • Mlađi referent
    10.4k


    Prekidaš raspravu jer si nalupao gluposti i ne znaš kako se izvući.

    Da, u SADu čovjek završio karijeru s 22 pa onda nema Prigorja iz Žerjavinca pa malo nisu vertikalno vezane. :lol:
  • marcio amoroso
    32.1k
    @Mlađi referent
    Molim te da se držiš civilizirane rasprave.

    Nikakve riječi kao “nadrobio”, “nalupao”, “lažeš” ili tako dalje nisu potrebne tu.
  • deda
    27.7k
    Dečki, lakše malo. Obojicu sam registrirao kao ozbiljne forumaše, nema potrebe za ratom.
  • deda
    27.7k
    Ali volio bih da mi netki ozbiljno kaže jel može ekipa u nekom selu u Americi sastavit momčad u nekom sportu i priključit se nekoj ligi, a da nije privatna recimo.
  • Mlađi referent
    10.4k
    Ma sve 5, samo nisam siguran koja druga terminologija može ići za nekog tko se na komentar o navijačkoj kulturi nadoveže s tim da tamo “nema košarke ako nisi upao u NBA”

    Pa onda kažeš da je s 22 gotova karijera pa kad ti netko dokaže da nije, ti kažeš, ali ja sam živio tamo i to nije vertikalno i tamo nema Prigorja iz Žerjavinca.

    Meni se to čini više kao trollanje, nego ozbiljna rasprava, no bit ću mirniji
  • deda
    27.7k
    Mislum da si krivo shvatio Banekija. Čini mi se da želi reći kako je nekakvo formira je mimčadi u malim mjestima gotovo nemoguća misija ako nisi dio nekog privatnog sustava tj. lige. Naravo ja bubam jer nemam pojma kako to funkcionira u SADu
  • Mlađi referent
    10.4k
    Ali volio bih da mi netki ozbiljno kaže jel može ekipa u nekom selu u Americi sastavit momčad u nekom sportu i priključit se nekoj ligi, a da nije privatna recimo.deda

    Može, jasno da može

    Timovi za raznorazne lige mogu slavit prijavnice (IFL nije privatna koliko me sjećanje služi). Liga donosi odluku o primitku klubova, nerijetko klubovi i istupaju iz istih ako prepoznaju bolju priliku u nekoj od drugih liga, većinom to budu privatne u pitanju.
  • Mlađi referent
    10.4k


    Adult amateur football, also known as semi-pro football, is a level of American football. It is commonly known as "working man's" football, meaning the players have regular jobs and play football on the weekends. Though the players do not get paid, the leagues and the games are run in a somewhat professional manner. For most leagues, it is against the rules to pay its players to play. The rules of the game are usually a hybrid of NFL and NCAA rules.

    Prigorje iz Žerjavinca
  • Mlađi referent
    10.4k
    Most of the minor leagues were separated through the years to three de facto categories:[high-level (for example: PCPFL or the XFL and the AAF, low-level (American Football Association or Seaboard Football League) and semi-professional leagues. Today there are two more levels: mid-level (Midwest Regional Football League or the FXFL and developmental leagues (The Spring League or Your Call Football.

    The categories are usually determined by the following rules: the high-level leagues salary is above median US wage, the mid-level pays around the median wage and the low-level pays around or below the US minimum wage. The developmental leagues don't pay salaries or construct with a non-NFL eligible players, and designed to showcase the players' skills for future opportunities.


    Postoje apsolutno sve razine sporta, jedina je razlika kaj imaju zatvoreni tip liga.. nitko ne mora u mirovinu s 22, možeš roštiljat i igrat.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Max osvojio VN Kanade
    Sainz drugi zavrsio, pravednik treći.

    Perezu u 8 krugu otišo mjenjač, i moro završit trku, drugi i dalje u ukupnom poredtku.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.