• Mali dioničar
    14.7k
    I ovo sad nema nikakve veze sa šdd.

    Jednstavno si xy puta tvrdio da za Dinamo nema nikakvog interesa i da Dinamo nikoga ne zanima.
  • Kwedi
    3.8k
    ako u maksimiru nakon prolaza viktorije bude četiri tisuće ljude i to protiv osijeka koji je u tom momentu druga momčad lige, a par dana ranije pun stadion - znači postoji ogroman interes za dinamom, a ne događajem europske utakmice?

    dinamo zanima mali broj ljudi u odnosu na rezultate. itekako ima veze sa šdd-om, pričali smo o kontrolnom paketu dionica, ti si navodio kako će dve tisuće članova FDa kupiti dionicu po dve i pol tisuće kuna. ja ti velim da nema interesa za tim, slično je i u maksimiru ako govorimo o kontrolnom paketu dionica.
    isto govorili smo o sponzorstvu, imaš primjer gojanovića koji ti jasno veli da ne postoji ZABA na dresu koja će iskeširati ne znam koju lovu.

    dao si primjer tedeschija, zašto on ne daje lovu na dres dinama, a on je sjajan primjer kako ne raspolagati novcem u sportu.

    dioničarstvo vežemo za sve ovo i cijela rasprava je za time da navijači/članovi budu vlasnici kluba.

    za kontrolni paket toliko ljudi nema jer ne postoji interes u onoj mjeri koji bi mogao animirati ljude za kupnju vlasničkog udjela.
  • BluePhone67
    3.3k
    Ne volim statistike ali iz prilozenog se tocno vidi, od kada krece pad gedanosti, pogotovo ako uzmemo i sezonu 2005/06 i prosjek ako je tocan podatak od 12 000.. Nakon toga, razloge opadanja publike svi znamo zasto krece pad publike, kao sto znamo da je steta u tih 14 godina tiranije, represije, borbe, nedemokracije, tolerancije, bojkota i tko zna jos cega. Podvucimo crtu sada, jer gore ne moze, znaci mozemo samo napredovati, a sada na pitanje kako, to je vec drugi par cipela. Moramo svi radit na tome. Primjer moze biti ova sezona barem u Europi, na godisnjima, clanskom primjeru pa cak i u marketingu i samo naprijed korak po korak, ali nikada ne treba zaboravit izgubljene generacije i generacije kroz sve ove godine i da ce tezak put ih usmjeriti da dodju na tribinu bio klub Sddd ili udruga.
  • xavier
    11.2k


    Moram se samo nadovezati na jedan tvoj argument kojeg se držiš cijelo vrijeme. Stalno ponavljaš da "ako ni ovakva Dinamova sezona nije vratila više ljudi na HNL, onda je jasno da interes ne postoji". Po tome bi ispalo da ljudi inače ne dolaze na HNL zbog loših Dinamovih rezultata. Međutim, rezultati su jako nisko na listi razloga zašto u Maksimiru nemamo više gledatelja. Samim tim je jasno da samo rezultati nisu dovoljni za vratiti ljude.

    Klub je 15 godina gurao navijače od sebe, ne možeš ih vratiti preko noći, a što se tiče HNL-a, upravo su dobri rezultati razlog zašto jedan dio ljudi ne dolazi. Naime u HNL-u im nema ništa zanimljivog u gledanju Dinamove šetnje kroz ligu. Da, Rijeka je to jedne godine prekinula i svaka njoj čast, ali sasvim bi druga priča bila da je to bio Hajduk.

    Pogledajmo malo Hajduk kad si već i njih spomenuo. Dolaze li tamo svi ti silni ljudi zbog dobrih rezultata? Rekao bih da ipak ne :wink:
  • Mali dioničar
    14.7k


    Napisao sam i ovdje a i rekao sam ti vezano za tribinu da je rasprava preuranjena.

    Nitko normalan nije za preoblikovanje koje bi se provelo po sistemu koji si je zamislila trenutna uprava bez da:

    1. Sredi evidenciju članstva
    2. Članovi se odluče za to

    Ne znam jel želiš da to stavim kao disklejmer u svaki svoj post?

    Ono što argumentiram i što ću pokušati argumentirati da ljudi koji ulažu u nogometne klubove nisu idioti nego da nogomet može biti unosno ulaganje.

    U skladu s time, meni bi višestruko zadovoljstvo bilo biti dioničarem kluba za koji navijam.
  • Kwedi
    3.8k
    Nitko normalan nije za preoblikovanje koje bi se provelo po sistemu koji si je zamislila trenutna uprava bez da:

    1. Sredi evidenciju članstva
    2. Članovi se odluče za to

    Ne znam jel želiš da to stavim kao disklejmer u svaki svoj post?
    Mali dioničar

    pa nisam nigdje rekao da se netko zalaže za suprotno od ovog.

    U skladu s time, meni bi višestruko zadovoljstvo bilo biti dioničarem kluba za koji navijam.Mali dioničar

    kad bi bila mogućnost, jel bi ti pasao 50+1, a da budeš član? nije provokacija ili kaj takvo, čisto me ovako zanima?


    Klub je 15 godina gurao navijače od sebe, ne možeš ih vratiti preko noći, a što se tiče HNL-a, upravo su dobri rezultati razlog zašto jedan dio ljudi ne dolazi. Naime u HNL-u im nema ništa zanimljivog u gledanju Dinamove šetnje kroz ligu. Da, Rijeka je to jedne godine prekinula i svaka njoj čast, ali sasvim bi druga priča bila da je to bio Hajduk.

    Pogledajmo malo Hajduk kad si već i njih spomenuo. Dolaze li tamo svi ti silni ljudi zbog dobrih rezultata?
    xavier

    nisam ih spomenuo.

    nije li srž navijanja i ljubavi prema klubu da ako si primjerice rangers pa svejedno u trećoj ligi imaš pun stadion?
  • deda
    28.7k
    Klub mora početi raditi na organiziranju navijača i njihovom povratku klubu. Na stvaranju ljubavi, stvaranju lojalnosti. To je ono što fali. Naravno teško će biti takvo nešto napraviti dok je razina povjerenja u upravu kluba gotovo na nuli. Zato treba pod hitno riješiti pravni ustroj kluba koji će mu dati tj. upravi legitimitet i posljedično povećati razinu povjerenja.
  • Mali dioničar
    14.7k
    kad bi bila mogućnost, jel bi ti pasao 50+1, a da budeš član? nije provokacija ili kaj takvo, čisto me ovako zanima?Kwedi

    Zakaj mi ne bi odgovaralo? Pa bio sam dioničar i u firmama za koje me boli briga i čije proizvode nisam ni kupovao, a i bio sam član Dinama kad nisam imao pravo glasa.
  • xavier
    11.2k
    nisam ih spomenuo.

    nije li srž navijanja i ljubavi prema klubu da ako si primjerice rangers pa svejedno u trećoj ligi imaš pun stadion?
    Kwedi

    Sad sam zbunjen. Pa napisao sam da su loši rezultati valjda zadnji na listi razloga zašto ljudi ne dolaze u Maksimir.

    Broj jedan je Mamić odnosno odnos kluba prema navijačima, a odmah uz to činjenica da je Dinamu liga uglavnom šetnja. Ljudi vole reći i stadion, ali ja mislim da ni to zapravo nije previsoko na listi.

    Kad smo kod toga, zanima li tebe klub? :smile:
  • deda
    28.7k
    Želim unijeti jednu novu dimenziju u ovu vašu raspravu oko posjete iako za takvu temu imamo poseban pdf. A to je stanje ljudske psihe, tj. ljudski kriteriji.

    Za to se moramo vratiti u povijest. U staroj Jugoslaviji je prosječan navijač imao klub broj jedan koji je obično igrao u prvoj saveznoj ligi i koji je kvalitetom i konkurentnošću bio ravnopravan gotovo cijeloj Europi. Klub broj dva je bio njegov lokalni klub ili klub iz šire okolice koji je možda igrao neki veći rang. Ovisno o tom iz kojeg kraja dolaziš postojao je i taj razred 3.

    U današnje vrijeme klub broj jedan mladim generacijama postaje elita od nekih 15 klubova koji igraju LP. 1B razina postaje današnji Dinamo u Europi. Druga razina postaje Dinamo u HNLu. I tako dalje. Razlika između dinamovog i navijača tovara ili Rijeke je što je njima više manje HNL top razina. Uvjeren sam da kad bi tovari igrali Europu da bi im posjeta u HNLu drastično pala.
  • Mali dioničar
    14.7k
    kad bi bila mogućnost, jel bi ti pasao 50+1, a da budeš član? nije provokacija ili kaj takvo, čisto me ovako zanima?
    — Kwedi

    Zakaj mi ne bi odgovaralo? Pa bio sam dioničar i u firmama za koje me boli briga i čije proizvode nisam ni kupovao, a i bio sam član Dinama kad nisam imao pravo glasa.
    Mali dioničar

    Kad smo kod ovoga, možda smo čak i došli do poante.
    Koliko god beznačajan dioničar bilo koje firme sam bio, svaki put sam mogao doći na Skupštinu i imati pravo glasa. Neke udruge to omogućavaju, neke ne. Ali dioničko društvo uvijek ima tu obvezu.
    Znači, da sam imao i jednu dionicu Dinama mogao bih doći na Skupštinu i ona sigurno ne bi brojala 80 ljudi, a ovako nisam mogao niti mogu niti je to u bliskoj budućnosti izgledno.
  • deda
    28.7k
    U svakom slučaju za navijača i za njegovu lojalnost klubu, a vjerujem i posjetu bi puno značilo pravo bilo kakvog odlučivanja tj. participacije u odlučivanju. Bez obzira radilo se o udruzi ili šdd. Zato ovakvo stanje guši taj plamen lojalnosti i ljubavi, te osjećaj povezanosti.
  • Kwedi
    3.8k
    Zakaj mi ne bi odgovaralo? Pa bio sam dioničar i u firmama za koje me boli briga i čije proizvode nisam ni kupovao, a i bio sam član Dinama kad nisam imao pravo glasa.Mali dioničar

    ma ne, nisi me shvatio. u modelu 50+1, navijači biraju upravu. neovisno što vlasništvo kluba može biti u 99% vlasništvu Tedescija.


    Kad smo kod toga, zanima li tebe klub?xavier

    ofkorz, inače ne bi primjerice palamudio ovdje.
  • Kwedi
    3.8k
    ma ne, nisi me shvatio. u modelu 50+1, navijači biraju upravu. neovisno što vlasništvo kluba može biti u 99% vlasništvu Tedescija.Kwedi

    u tom kontekstu, bi li bio i član i dioničar ili samo član ili samo dioničar?
  • xavier
    11.2k


    Osobno čak ne mislim ni da je odlučivanje toliko bitno jer i da imamo izbore, opet ne bi izašlo previše ljudi. Međutim, razlika je ako imaš klub koji te želi na tribinama kao navijača i cijeni tvoj dolazak ili ako imaš klub koji 15 godina vuče poteze kojima ti se smije u facu i kad se nešto pobuniš, kaže "što se nas tiče, ne trebate dolaziti, osnujte si svoj Dinamo, ovaj je naš" :rage:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.