• db-izbjeglica
    12.6k
    bit će zanimljivo pratiti što će se događati ako natjecanje krene.
    hoće li ovi što drže plahte ostati dosljedni ili će mic po mic početi pratiti klubove u toj superligi.
  • deda
    27.4k
    Natukli 18 stranica o Super ligi u manje od jednog dana.

    Izuzev tema utakmica toliko se vjerojatno ne napiše o Dinamu u mjesec dana Zone.
    Kwedi

    Nije ni čudno. Ovo je ekvivalent nuklearnog rata.
  • zgšd
    156
    Cinjenica je, da je reforma lige prvaka izlozena kritikama, ali, za veliku vecinu vjerojatno je prihvatljivija od tzv superlige. Ne bi me cudilo da je to samo novi pokusaj tzv velikih klubova da guraju svoje interese.

    Ne znam tko tjera te klubove da igraju uefina natjecanja. Ne moraju igrati ako ne zele, a jebiga, ipak je tu lova u pitanju.. Ako im tzv superliga omogucuje bolju zaradu od lige prvaka, onda valjda budu tu ligu igrali

    Puno tih klubova igra prije pocetka sezone neke pripremne turnire po americi, aziji, dakle turniri prijateljskog formata, pa cak i to iskljucivo zbog zarade. Onda uefa/fifa valjda trebaju i to zabranit. Al mozda su utakmice tzv superlige sluzbeno samo neke prijatelske tekme. A ja sumnjam da uefa moze klubovima braniti da igraju tijekom tjedna pripremne utakmice. Ali moze ih valjda izbaciti iz uefina natjecanja.

    Sad koliko je realno da uefa suspendira igrace tih klubova i po kojoj osnovi ne znam, zato sto klub ne zeli sudjelovati u natjecanju uefa mafije...?!

    Za kraj, bas mi je svejedno kaj rade, europska natjecanja ionako pratim iskljucivo zbog dinama, nekad do bozica, a sad cak i do uskrsa... I drago mi je kad u europi postizemo dobre rezultate, bilo to protiv tottenhama ili malmoa.
  • immerwieder
    1.2k
    sve mi se čini da je to gotovo, financijeri ulaze u razne šukere i slične po istočnoj europi kojih ima koliko hoćeš, i UEFA u konačnici reterira i dečki imaju svoju ligu, sve drugo bi me fino iznenadilo
  • Dragon1Warrior123
    2.8k
    Ja sam iznenađen da smo natukli "samo" 18 stranica. Očekivao sam i više jer ovo utječe na i na Dinamo i na HNL jebački. Kao što je deda reko ovo je ekvivalentno nuklearnom ratu...
  • db-izbjeglica
    12.6k


    nitko njima ne može, niti želi zabraniti da osnuju svoje natjecanje, osnivaju nove klubove, dijele lovu i što god žele. međutim, ne mogu onda igrati i domaća prvenstva, gdje će se natjecati sa klubovima koji će biti u debelo podređenom financijskom položaju. jedan milan "po duhu svetom" dobije 300 000 000 eura od jp morgana, mogu biti prvi ili deseti u ligi, svejedno im je, a atalanta mora igrom na terenu zaslužiti ligu prvaka ili europa ligu kako bi zaradila vše love.

    lijepo su oni to zamislili, ali samo iz svoje perspektive.
  • jp23
    2.2k
    https://streamable.com/wvbfog

    A javio se bome i engleski House of Commons. Isto osuđuju akcije klubova i spremni su učiniti štogod je potrebno da zaštite "svoje nacionalno blago".

    Jedna od opcija koja je već ranije spomenuta je da bi pokušali i isforsirati pravilo 50+1 kao u Njemačkoj.

    Edit: Probao sam ubacit video sa streamablea al ne ide.. sry
  • miro
    3.1k
    Puno je love iza toga, ali ako sam dobro pratio i ne previše/dovoljno. JP Morgan je pripremio 3,5 milijarde, a dugovi tih 12 klubova su čini mi se više nego duplo toliko. Ako ih se izbaci iz liga, mislim da ovaj model ne može preživjet financijski, jer će i interest bez domaćih liga bit premali. Mene je samo strah da je to sve u biti dogovoreno s UEFA-om, pa će nakon par dana pičkaranja objavit da su dogovorili, pa će npr. početnih 20 klubova postat opet 32 ili 36, a zauzvrat će ovih 12 igrat domaće lige i neće moć ispast iz Super lige. Ako tako bude, onda će početnih 12 brzo narast na 20 onih koji ne ispadaju i malo po malo....NFL....nadam se da prognoziram ko Ćiro
  • flexXy
    1.9k
    JP Morgan je pripremio 3,5 milijarde, a dugovi tih 12 klubova su čini mi se više nego duplo tolikomiro

    Pa nece im JPM biti jedini izvor financiranja. Povuci ce i sponzore, tv prava i sve ostalo tak da ce se fino namirit.
  • deda
    27.4k
    Sigurno je bilo pregovaranja zadnjih mjeseci i godina. UEFA je kriminalna organizacija. Ona je pokušala namiriti odbjegle klubove. No, očigledno su Amerikanci odlučili razjebati europski nogomet uvođenjem zatvorenog sustava. Nakon dugog razmišljanja ja sam zaključio da je UEFA pred zidom i da će morati izbaciti klubove iz liga i natjecanja. Nema više nazad. Drugim riječima Dinamo, Osijek i svi naši klubovi vrlo vjerojatno više nikad neće igrati protiv tih klubova. Meni je pomirenje čak i povratak prilično nevjerojatan i mrzak.
  • NitkoBitan
    11.7k
    A kaj tu tocno fali? Liga Prvaka se prosiruje na 36 klubova i dalje ce ostat najprestiznije klupsko natjecanje, dapače bit ce i atraktivnije... vecinski klubovi sa tradicijom sa jedne strane, oličenje plastike sa fan bazom iz Kine i Nigerije sa druge, pa cemo vidjet tko ce dulje opstat. Poruka za famoznih 12 klubova- poslije J nema K...
  • og1986
    2.9k
    hoće li ovi što drže plahte ostati dosljedni ili će mic po mic početi pratiti klubove u toj superligi.db-izbjeglica

    Bio baš na sky news neki navijač Liverpoola. Kao nezadovoljan odlukom, ovo nije navijački, nije za narod i sve te fraze. I onda ga na kraju pita novinar hoće li i dalje navijati za Liverpool. On zastane nećka se i kaže kako je on oduvijek navijač Liverpoola i da voli klub, ali mu se ne sviđa odluka.

    Isto tako nakon jutrosnjeg šoka, više fanova i novinara izlazi sa stajalištem kako ih je ili briga ili su za tu ligu.

    Puno mladih ljudi već i sada navija za sve te velike klubove, ljudi van Europe su za Superligu plus smatram kako će većina ovih navijača tih 12 klubova s vremenom reći ko vas druge j*** mi smo najbolji mi igramo najbolji nogomet mi radimo pravila.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    barcelona, real, liverpool, milan, juventus, ajd, šteta ako dinamo baš nikada više ne bude imao priliku igrati, protiv nekih niti ne pamtim nastupe. ostali, realno - kog boli ona stvar?

    dinamo neće igrati protiv tottenhama, atletico madrida...igrat će protiv evertona i athletic bilbaa, isti klinac.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.